regeneracja trawnika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-11, 21:35   #1
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248

regeneracja trawnika


Witam
Nigdzie na forach nie mogę znaleźć informacji na ten temat, zazwyczaj są artykuły o pielęgnacji już istniejącego trawnika...albo opisane jest to tak, że nic kompletnie z tego nie rozumiem.
Od niedawna mieszkam w domku i mam brzydki trawnik, wiadomo nic nie ruszałam tego lata, bo to remonty, bo to kładzenie kostki, ale na następny rok chcę mieć ładny ogródek. Jestem kompletnym laikiem całe życie mieszkałam w bloku i nie interesowałam sie ogrodnictwem, nie wiem od czego mam zacząć i jak się za to zabrać a przede wszystkim kiedy.

Głównie chodzi mi o trawnik, jest brzydki - miejscami zżółkły, porośnięty mleczami i drobnymi białymi kwiatkami. Nie wiem co z nim zrobić i kiedy na wiosnę w marcu czy jak? Proszę o poradę, albo najlepiej o polecenie jakiejś książki typowo dla laików.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 15:07   #2
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: regeneracja trawnika

Wydrap dokładnie trawnik z liści, mchu za pomocą grabi wachlarzowych (takie rozczapierzone pazurki). Skróć mocno trawnik na ok 2 cm od ziemi. Następnie przecinaj wierzchnią warstwę trawnika za pomocą noży usuwając mchy i porosty. Nakłuj głęboko trawnik, np specjalnymi butami wyposażonymi w kolce lub widłami lub walcem z założonymi kolcami. Dosiej nowe nasiona trawy. Potem przykryj trawnik 1 cm warstwą torfu odkwaszonym z piaskiem, zwałuj i podlej. Dopiero po kilkunastu dniach możesz rozpocząć nawożenie np. nawozem Florovit.
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:13   #3
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: regeneracja trawnika

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Wydrap dokładnie trawnik z liści, mchu za pomocą grabi wachlarzowych (takie rozczapierzone pazurki). Skróć mocno trawnik na ok 2 cm od ziemi. Następnie przecinaj wierzchnią warstwę trawnika za pomocą noży usuwając mchy i porosty. Nakłuj głęboko trawnik, np specjalnymi butami wyposażonymi w kolce lub widłami lub walcem z założonymi kolcami. Dosiej nowe nasiona trawy. Potem przykryj trawnik 1 cm warstwą torfu odkwaszonym z piaskiem, zwałuj i podlej. Dopiero po kilkunastu dniach możesz rozpocząć nawożenie np. nawozem Florovit.
zwałuj? czyli co? - przygnieść?
i co potem z tym torfem zostanie czy to się zbiera i kiedy się za to zabrać ? w marcu czy za wcześnie?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 17:02   #4
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: regeneracja trawnika

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
zwałuj? czyli co? - przygnieść?
i co potem z tym torfem zostanie czy to się zbiera i kiedy się za to zabrać ? w marcu czy za wcześnie?
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/10,113..._trawnika.html

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
Witam
Nigdzie na forach nie mogę znaleźć informacji na ten temat, zazwyczaj są artykuły o pielęgnacji już istniejącego trawnika...albo opisane jest to tak, że nic kompletnie z tego nie rozumiem.
Od niedawna mieszkam w domku i mam brzydki trawnik, wiadomo nic nie ruszałam tego lata, bo to remonty, bo to kładzenie kostki, ale na następny rok chcę mieć ładny ogródek. Jestem kompletnym laikiem całe życie mieszkałam w bloku i nie interesowałam sie ogrodnictwem, nie wiem od czego mam zacząć i jak się za to zabrać a przede wszystkim kiedy.

Głównie chodzi mi o trawnik, jest brzydki - miejscami zżółkły, porośnięty mleczami i drobnymi białymi kwiatkami. Nie wiem co z nim zrobić i kiedy na wiosnę w marcu czy jak? Proszę o poradę, albo najlepiej o polecenie jakiejś książki typowo dla laików.
Ważne, bys teraz na jesień zrobila porzadek grabiąc dokladnie trawnik takimi np grabkami klik Usuń mech, jeśli sie gdzies pojawił.. Mlecze trzeba wyrwać.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 18:57   #5
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: regeneracja trawnika

o matko tych mleczy jest masa, rosną jeden przy drugim w gęstych szeregach dość duża część podwórka jest tym porośnięta:/

mchu nie mam, liści też
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 23:42   #6
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: regeneracja trawnika

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
o matko tych mleczy jest masa, rosną jeden przy drugim w gęstych szeregach dość duża część podwórka jest tym porośnięta:/

mchu nie mam, liści też
Jeśli jest ich dużo to proponuję zakupic specjalny preparat do zwalczania chwastów w trawnikach. Znajdziesz wpisując w google frazę 'do zwalczania mleczy'.
Mlecz to inaczej mniszek lekarski. Znaleziony przeze mnie preparat zwalcza:
Cytat:
gwiazdnica pospolita, jasnoty, mniszek pospolity, niezapominajka polna, przetaczniki, przytulia czepna, poziewnik szorstki, psianka czarna, powoje, rdesty szczaw tępolistny i kędzierzawy, skrzyp polny, pokrzywy, przymiotno kanadyjskie /od fazy rozety/, wyki, tobołki polne.
Nie mogę wpisać nazwy, bo byłaby to reklama. Zapewne jednak sporo takich produktów na rynku. Stosuje sie je na wiosnę lub poczatkiem jesieni.
Piszesz, że nie masz mchu ani liści, ale powinnaś oczyścić trawnik ze starej trawy.. Grabienie się przyda
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 07:57   #7
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: regeneracja trawnika

Już zabierz się na wyrywanie mleczy z korzeniami, pamiętaj by korzenie wyrywać. Wygrab trawnik. Następnie trawnik zetnij na ok 2 cm. jeżeli nie masz koszyka i ścięta trawa leci na trawnik, to ją również zgrab. Resztę zrobisz wiosną.
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 10:32   #8
KatieKa
Przyczajenie
 
Avatar KatieKa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: regeneracja trawnika

Ja polecam zainwestować w aerator/wertykulator do automatycznego użyźniania gleby. Co roku stosujemy na swoim trawniku + troszkę grabienia i oprysk na chwasty/mlecze i wygląda bardzo ładnie.
KatieKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 21:38   #9
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: regeneracja trawnika

Cytat:
Napisane przez KatieKa Pokaż wiadomość
Ja polecam zainwestować w aerator/wertykulator do automatycznego użyźniania gleby. Co roku stosujemy na swoim trawniku + troszkę grabienia i oprysk na chwasty/mlecze i wygląda bardzo ładnie.
Potwierdzam. I nie bać się aeracji i wertykulacji.
Po tym zabiegu z trawnika pozornie nic nie zostanie, ale za to potem efekty mogą Cię zadziwić przeogromnie. Często przez sezonem wiosennym takie maszyny można kupić w Lidl. Ja sobie sprawiłam 2 lata temu i chodzi jak smok!
Teraz przed zimą już niewiele bym robiła. Jedynie krótko bardzo przycięła, żeby potem leżący śnieg nie położył zbyt długiej trawy, co na wiosnę zaowocuje pożółkłymi łanami siana. i jeśli liście jakieś zalegają, zgrabiła. Tyle.
Jak znajdę moje zdjęcia po zabiegach wiosennych, wrzucę tu. W tamtym roku po przejechaniu maszyną przeraziłam się, że to koniec mojego trawniczka. Potem przeżyłam szok, jak pięknie się zazielenił jak świeżo posadzona trawka. W tym roku już się nie bałam. Praktycznie wydrapałam i przeorałam do czystej ziemi. Tylko korzonki pozostały.... Jaki piękny był latem A ma już 10 lat.....
Aaa i dobrze będzie wraz z topniejącym śniegiem w przedwiośnie posypać dobrym nawozem. Wraz z wodą ze śniegu będzie wsiąkał w grunt na dobry start.
Co do mleczy to niestety u siebie znam tylko jeden sprawdzony sposób...Ręczne wykrawanie wraz z korzeniem. Mozolna praca... przy większej ilości pewnie jakaś chemia by się przydała.
Pozdrawiam.
Znalazłam.
Poniżej zdjęcia, pierwsze zaraz po aeracji i wertykulacji z 31.marca tego roku i drugie z drugiej połowy kwietnia.
Przez miesiąc trawa zregenerowała się całkowicie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02434.jpg (177,7 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02617.jpg (181,5 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez LyraBea
Czas edycji: 2011-11-21 o 21:55
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:40   #10
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: regeneracja trawnika

Cytat:
Napisane przez niusia_87 Pokaż wiadomość
Wydrap dokładnie trawnik z liści, mchu za pomocą grabi wachlarzowych (takie rozczapierzone pazurki). Skróć mocno trawnik na ok 2 cm od ziemi. Następnie przecinaj wierzchnią warstwę trawnika za pomocą noży usuwając mchy i porosty. Nakłuj głęboko trawnik, np specjalnymi butami wyposażonymi w kolce lub widłami lub walcem z założonymi kolcami. Dosiej nowe nasiona trawy. Potem przykryj trawnik 1 cm warstwą torfu odkwaszonym z piaskiem, zwałuj i podlej. Dopiero po kilkunastu dniach możesz rozpocząć nawożenie np. nawozem Florovit.

teraz sytuacja się trochę zmieniła, po ukladaniu kostki, większość podwórka to sama ziemia, maszyny mi poniszczyły starą trawkę

czy w takim przypadku z zakladaniem trawnika postępuję tak samo, jak opisała niusia???

zakupię kolce na buty do nacinania, ale patrzyłam na allegro cena walca jest dość wysoka, nie wiem czy będę mogła sobie na niego pozwolić w tym roku, czy da sie jakoś obejść ugniatanie tej trawy??
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 11:10   #11
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: regeneracja trawnika

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
teraz sytuacja się trochę zmieniła, po ukladaniu kostki, większość podwórka to sama ziemia, maszyny mi poniszczyły starą trawkę

czy w takim przypadku z zakladaniem trawnika postępuję tak samo, jak opisała niusia???

zakupię kolce na buty do nacinania, ale patrzyłam na allegro cena walca jest dość wysoka, nie wiem czy będę mogła sobie na niego pozwolić w tym roku, czy da sie jakoś obejść ugniatanie tej trawy??
Myśmy też nie mieli walc. Ubiliśmy takim czymś co ubija się kostki chodnikowe (zapomniałam jak się to nazywa). Trawnik nakłuliśmy widłakowym
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-01, 21:54   #12
maciej111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: regeneracja trawnika

Zerknij też sobie na Dogs Rock jak masz psa. Może pomóc.
maciej111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 08:36   #13
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: regeneracja trawnika

w marketach budowlanych czesto jest mozliwosc wypozyczenia sprzetu do ogrodu miedzy innymi. popytaj. jest taniej niz kupno nowego.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 09:32   #14
marylka100
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 11
Dot.: regeneracja trawnika

Kurcze mam ten sam problem :/ Już nie wiem co mam zrobić, żeby trawa w moim ogródku wyglądała choć przyzwoicie. Próbowałam już przekopywania, różnych odżywek i specjalnych odmian traw. Macie jeszcze jakieś pomysły na regenerację trawnika? Na gardenflora wyczytałam, że torf może pomóc... Czy mogę o tej porze roku jeszcze w tym kierunku działać czy wstrzymać się do wiosny?
marylka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 22:03   #15
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: regeneracja trawnika

Muszę się rozejrzeć za jakąś wypożyczalnią sprzętu ogrodniczego i na wiosnę zafundować trawnikowi porządną aerację i wertykulację. Mój trawnik ma już sporo lat i jest w coraz gorszym stanie. W tym roku robiłam dosiewki, ale ta metoda dała średnie efekty. Chyba lepiej byłoby odnowić istniejącą nawierzchnię, niż ciągle coś dosiewać (i walczyć z ptakami wyjadającymi nasiona trawy) albo zakładać trawnik od nowa.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 10:17   #16
AgataDanielczyk
Przyczajenie
 
Avatar AgataDanielczyk
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 17
Dot.: regeneracja trawnika

W okresie szybkiego wzrostu, czyli na wiosnę, dobrze zastosować preparat do zwalczania chwastów na mam Starane, ale jest tego sporo. No i tak jak było wspominane aeracja i wertykulacja okresowo konieczne.
AgataDanielczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 09:36   #17
Arleta34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: regeneracja trawnika

Do regeneracji trawnika przyda się też bez wątpienia nawóz. Dla zaoszczędzenia czasu i pieniędzy kupuję go zwykle w internecie w sklepie xxx.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2015-06-18 o 18:42 Powód: reklama
Arleta34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 09:23   #18
ewela247
Przyczajenie
 
Avatar ewela247
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 27
Dot.: regeneracja trawnika

Po pierwsze trzeba usunąć starą darń i oczyścić glebę z zanieczyszczeń i chwastów. Następnie wierzchnią warstwę ziemi należy wymieszać z kompostem i torfem, na koniec wyrównać i zagrabić cały teren. Warto mieć również na uwadze odpowiednie nawadnianie, proponowałabym zerknąć na nts. tanake i wybrać odpowiedni system. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo wody oraz czasu, poza tym trawa będzie lepiej rosła.

Edytowane przez ewela247
Czas edycji: 2015-06-29 o 13:32
ewela247 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 13:14   #19
futumaki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 17
Dot.: regeneracja trawnika

Hej wszystkim. Mam pytanie odnośnie tego posta . Ostatnio zamontowano mi w ogrodzie basen. Ogólnie polski, super ekstra, wszystko fajnie, tylko teraz nie mam pojęcia, co zrobić z ziemią, którą wybrali pod włożenie niecki basenu i rzecz jasna trawnik, o który dbałam przez 2 sezony został całkowicie zniszczony :/. Czy mogę tą ziemię wykorzystać ponownie, czy kupić rolkowaną trawę, czy co zrobić w takim przypadku? Wszystko od początku zaorać, napowietrzyć etc.?
futumaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 15:40   #20
Barba76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: regeneracja trawnika

u nas był podobny problem i poradziliśmy sobie z tym w taki sposób że darń została usunięta, dosypaliśmy dobrej ziemi i posialiśmy trawą z paczki (rzecz jasna może być też "trawa z metra"). Z czasem trzeba było mocno podlewać, i nawozić. I na dziś trawnik w tym miejscu wygląda tak jak reszta - czyli normalnie. Powodzenia
Barba76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 08:56   #21
Pomadeczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 14
Dot.: regeneracja trawnika

Ja każdej jesieni nawożę swój trawnik, aby był ładny na wiosnę, nawozy do nawożenia trawnika kupuje zawsze na przydomu.pl
Pomadeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:07   #22
kam1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5
Dot.: regeneracja trawnika

Też z mężem mieliśmy problem z takim poprzerastanym mchem trawnikiem. Wyglądało to naprawdę tragicznie. Kumpel polecił nam kupić werykulator do trawy. Chodzi dokładnie o takie coś xxx
To przydatne urządzenie - dzięki niemu wydrapiesz to co nie jest trawą plus napowietrzysz glebę. Przynajmniej nie trzeba całej działki grabiami siekać

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-12-04 o 13:06 Powód: link reklamowy
kam1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 10:57   #23
sylwusiakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: regeneracja trawnika

Witam,
ciekawy informacje dotyczące regeneracji trawnika można znaleźć tutaj xxx. Sama miałam podobny problem, ten artykuł bardzo mi pomógł.
Pozdrawiam

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-01-28 o 22:50 Powód: reklama
sylwusiakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 13:48   #24
katrin11111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: regeneracja trawnika

Chwasty niestety szybciej rosną od trawy. Koszenie pomaga, ale jedynei na chwilę. Większość chwastów jest 2-listych, więc wykorzystuje się do ich zwalczania herbicydy zawierające substancje czynne do zwalczania selektywnego tego rodzaju roślin. I radzą z tym sobie bardzo dobrze. Działają na takiej zasadzie, że rozcieńczasz koncentrat z wodą i spryskujesz. A więc stsowanie nalistne. Różne herbicydy wykorzystują różne substancje czynne. Polecam na początek MCPA 300 SL bądź Nicorn 040 SC. W dużym skrócie sprawiają, że chwasty usychają i obumierają. Więcej na ich temat możesz poczytać na xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-22 o 09:34 Powód: Reklama.
katrin11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-26, 14:46   #25
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: regeneracja trawnika

Ze wzgledu ze mam psy plci żenskiej trudno bylo mi utrzymac trawnik taki jak bym chciala. Mimo ze mialy specjalna ,,sikalnie" czesto zdarzalo sie im nasikc na trawe- wtedy klops- trawa w tym miejscu zamierala. Rok temy dosialam mikrokoniczyne- i o dziwo- trawnik wygladal bardzo ladnie- no moze juz nie trawnik ale bylo toto zielone i geste jak trzeba. Wczesniej meczylismy sie z odnawianiem- wiec wyrwanie calej darni- miesiac roboty, dosypanie ziemi ( koszty) i sianie trawy- dlugo wschodzi.. i potem- nie bylo efektu jak trzeba. W koncu sie wkurzylam i kupilam mikrokoniczyne. Nie wiem jak bedzie w tym roku wiosna. Zobaczymy. Teraz pewnie trzeba bedzi dac jakis nawoz.. ale co dac zeby nie zaszkodzilo psom??? Macie jakis pomysl na nawoz?
I jeszcze jedno pytanie- mam te kolce na buty zeby napowietrzac trawnik. I chyba uzywam setki sznurkow zeby je utrzymac na butach a i tak wszystko mi spada. Jak sobie radzicie z umocowaniem tych kolcow? Moze ja mam jakies felerne? Czy moge prosic o zdjeca tych co sie sprawdzily?
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-20, 11:01   #26
hannae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 4
Dot.: regeneracja trawnika

Mikrokoniczyna to bardzo fajny pomysł. Najlepiej, kiedy trawnik nie jest zbyt wymagający. Ja ostatnio natknęłam się na mieszankę ozdobną z tej strony xxx. Opis jest bardzo zachęcający. Podobno może znosić trudne warunki pogodowe, ciekawe czy kontakt ze zwierzętami również.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2017-08-20 o 21:57 Powód: reklama
hannae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-20 12:01:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.