Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-15, 22:35   #31
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
A to Ciebie też tutaj przywiało! Nawet wcześniej nie ogarnęłam.
To Ty jesteś numer, ja bym się nie odważyła im tak powiedzieć o ich jedzeniu
Nie burzą się?
Chociaż ja bardzo interesuję się jedzeniem, lubię wycieczki kulturoznawcze śladami smaków, to w UK jeszcze nic mnie nie zachwyciło.
U nas w pracy też ludzie komentują moje jedzenie. Z jednym starszym Brytyjczykiem zaglądamy sobie do pojemników, bo ja jem kolorowo, a on je na sposób francuski Naprawdę codziennie jestem ciekawa, co on tam sobie dzisiaj przyniósł do jedzenia
A niektórzy, Polacy też, patrzą na mnie jak na idiotkę, kiedy wcinam surową marchewkę.

U mnie w pracy wiedza, ze mówię to co myśle. Poza tym ja tez muszę znosić ich komentarze na temat pijących Polaków, chociaż sama pije sporadycznie i symbolicznie.
Ja lubię podglądać, co gotują moje czarnoskóre koleżanki rodem z różnych części Afryki bądź Jamajki. Ta kuchnia bardziej mi sie podoba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 15:43   #32
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
U mnie w pracy wiedza, ze mówię to co myśle. Poza tym ja tez muszę znosić ich komentarze na temat pijących Polaków, chociaż sama pije sporadycznie i symbolicznie.
Ja lubię podglądać, co gotują moje czarnoskóre koleżanki rodem z różnych części Afryki bądź Jamajki. Ta kuchnia bardziej mi sie podoba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja lubię chodzić do Turków i Hindusów. Czasem uda mi się coś spróbować z kuchni greckiej, ale to tylko, kiedy Grek przyjeżdża na targ, najczęściej ma wspólne stoisko z Turkiem. Uwielbiam greckie i tureckie słodycze, a zwłaszcza rachatłukum (lokum) i bakławę z pistacjami. Planuję zrobić lokum w domu, bo jest proste, a sklepowe niestety jest pełne chemii.
A Jamajska kuchnia też mi smakuje W Polsce miałam znajomą Francuzkę pochodzącą z Wybrzeża Kości Słoniowej. Potrafiła wyczarować cudowne potrawy z rybą. Pamiętam smak smażonych pierożków z łososiem i pietruszką, niestety nie wiedziałam, jak się ta potrawa nazywa i nie potrafiłam jej znaleźć. Ostatnio trafiłam na nią przypadkiem na jednym z londyńskich food marketów. Nazywa się to patties i jest popularne na Sri Lance i Jamajce. W przyszły weekend spróbuję moich sił. Mój błąd polegał na tym, że szukałam informacji po francusku. Już kiedy poznałam nazwę okazało się, że szukając po angielsku, po opisie potrawy znalazłabym te pierożki bez problemu.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-07-21 o 15:45
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 09:54   #33
Luinloth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 101
Dot.: Offtop dla poskrecanych, wpadnij jesli zakrecisz sie z tematem u zakreconych.

Ja tylko na moment wrócę do tematu kolorów, bo ponieważ sama nie umiem określić swojej palety (no przecież po to chciałam wiedzieć, jaką jestem porą roku, a nie dla etykietki ) to poprosiłam Arsenic o analizę. I w sumie to blisko byłaś Klaudenc
Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Hm uroda wygląda na ciepła, jesienną. Myślałam o wiośnie ale Twoja kolorystyka jest chyba zbyt ciemna jak na wiosnę, a oczy i cera wydają się być jak u ciepłej jesieni - skóra jest jasna ale bardziej łososiowa-brzoskwiniowa, oczy zielone ale ciemniejsze i nie ma tu plamek. Ciepła jesień raczej
Jaki masz naturalny kolor włosów?
Okazało się, że jestem ciepłą wiosną - siostrzanym typem ciepłej jesieni. Różnica wyszła w "drapingu", bo okazało się, że lepiej mi w żywych (wiosennych) niż zgaszonych (jesiennych) kolorach.

A co do jedzonka, to te patties to coś takiego? http://www.food.com/recipe/southern-...patties-137575 Bo mnie się to kojarzy bardziej z kotlecikami niż z pierożkami. A opis brzmiał bardzo apetycznie i chciałabym zrobić, więc się upewniam
Luinloth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 13:32   #34
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Offtop dla poskrecanych, wpadnij jesli zakrecisz sie z tematem u zakreconych.

Cytat:
Napisane przez Luinloth Pokaż wiadomość
Ja tylko na moment wrócę do tematu kolorów, bo ponieważ sama nie umiem określić swojej palety (no przecież po to chciałam wiedzieć, jaką jestem porą roku, a nie dla etykietki ) to poprosiłam Arsenic o analizę. I w sumie to blisko byłaś Klaudenc


Okazało się, że jestem ciepłą wiosną - siostrzanym typem ciepłej jesieni. Różnica wyszła w "drapingu", bo okazało się, że lepiej mi w żywych (wiosennych) niż zgaszonych (jesiennych) kolorach.
To super że znalazłaś swoją paletkę kolorów, jeśli się interesujesz takimi rzeczami to bardzo fajnie wiedzieć jaki typ urody się ma

Chociaż przyznam że ja mimo świadomości mojego typu urodowego czasami sięgam po kolory które nie są moje bo po prostu je lubię, oczywiście nie każde bo niektóre wybitnie nie pasują
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 21:47   #35
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Klaudenc o tym pisala Maria na ubierajsieklasycznie, że mimo, że zna swoją paletę to czasem wybiera nie swoje kolory bo je lubi i to też będzie ok bo zazwyczaj zestawia je z kolorami ze swojej palety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 22:09   #36
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskrecanych, wpadnij jesli zakrecisz sie z tematem u zakreconych.

Cytat:
Napisane przez Luinloth Pokaż wiadomość
Ja tylko na moment wrócę do tematu kolorów, bo ponieważ sama nie umiem określić swojej palety (no przecież po to chciałam wiedzieć, jaką jestem porą roku, a nie dla etykietki ) to poprosiłam Arsenic o analizę. I w sumie to blisko byłaś Klaudenc


Okazało się, że jestem ciepłą wiosną - siostrzanym typem ciepłej jesieni. Różnica wyszła w "drapingu", bo okazało się, że lepiej mi w żywych (wiosennych) niż zgaszonych (jesiennych) kolorach.

A co do jedzonka, to te patties to coś takiego? http://www.food.com/recipe/southern-...patties-137575 Bo mnie się to kojarzy bardziej z kotlecikami niż z pierożkami. A opis brzmiał bardzo apetycznie i chciałabym zrobić, więc się upewniam
Hmmm, skoro nazywa się patties, to znaczy, że to patties Widziałam w internecie zdjęcia placuszków, ale moja znajoma robiła to w kształcie naszych polskich pierogów i taki sam kształt widziałam w Greenwich. Widziałam jak surowego łososia podduszała na patelni z jakimiś warzywami i pietruszką, potem skleiła z tego pierożki i usmażyła. Poczytam różne przepisy, wyciągnę z nich wspólne elementy i będę kombinować, szukać tamtego smaku. Szkoda, że nie mam już z nią kontaktu
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 20:14   #37
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Klaudenc, dzięki za ostrzeżenie, daruję sobie tego Fructisa, większa ilość kokosa raczej mi nie służy. Protein używałam ostatnio... kilka lat temu Właściwie od kilku lat męczę Bioetikę więc mam ochotę na jakąś zmianę, ale kompletnie nie wiem jakie są obecne hity dla falowanych i kręconych.

Chabrymakiistokrotki Swoje patrzały kupowałam jakoś 2 i pół roku temu, był bardzo mały wybór w tym fasonie. Ale już są do wymiany, schodzi z nich kolor i wypadają śrubki Teraz chciałabym coś w jednym, ciemnym kolorze i nieco bardziej okrągłego, mam nadzieję, że znajdę... Niby jest moda na takie, a w sklepach widzę same kocie oprawki. Dzięki za komplement!
Nie ma za co, szczery był :P
No właśnie moje też już się rozpadają. Kilka razy musiałam je podklejać. Moim zdaniem jak na okulary są mało wytrzymałe. Mam czarne, a od wewnętrznej strony są kremowe, dla złagodzenia tej czerni. Też szukam nowych, czarnych z jasnym spodem albo granatowych, ale mój problem znowu polega na tym, że chciałabym takie naprawdę kocie, kobiece i oryginalne, a nie mogę znaleźć. Większość też ma opadający kształt, a ja mam opadające kąciki ust, opadające powieki, opadające brwi, opadające kurze łapki... Z opisu wychodzi, że wyglądam jak mops
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-07, 20:25   #38
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Moge polecic Kallosa Keratin, ja go nakładam po umyciu wmasowując na 3 minuty i włosy jak nowe
Czuję się skuszona, wrzuciłam do koszyka wraz z Bioetiką, która właśnie mi się kończy

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Z opisu wychodzi, że wyglądam jak mops

Ja bym chciała (niedrogie!) oversize, dość okrągłe, ciemne, żeby upodobniły mnie do laseczek z instagrama... taaa...
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 20:30   #39
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Czuję się skuszona, wrzuciłam do koszyka wraz z Bioetiką, która właśnie mi się kończy




Ja bym chciała (niedrogie!) oversize, dość okrągłe, ciemne, żeby upodobniły mnie do laseczek z instagrama... taaa...
No to faktycznie życzę powodzenia Wiem o jakie chodzi. Na instagramie ich pełno, ale jak biegam po optykach, to widzę same prostokąty i "harypoterki". Ja chyba na swoje będę musiała trochę wybulić, skoro mam takie zachcianki... ;/ Ale najpierw muszę się wybrać do miasta i obczaić co oferuje wielki świat
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 21:05   #40
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Nie przypominajcie o okularach, też by się nowe przydały. Tyle że ja noszę taki zwykły kształt prostokątny, małe bo w dużych wyglądałabym chyba jak mucha zarzuciłby ktoś te instagramowe bryle? Bo nie wiem o co chodzi a ciekawam
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-12-08 o 12:39
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 21:27   #41
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Nie przypominajcie o okularach, też by się nowe przydały. Tyle że ja noszę taki zwykły kształt prostokątny, małe bo w dużych wyglądałabym chyba jak mucha zarzuciłby ktoś te instagramowe bryle? Bo nie wiem o co chodzi a ciekawam

Musze obmyślić jakaś akcję denko do końca zimy bo mam sporo kosmetyków, ale wszystkich 1/3 w opakowaniu i chętnie bym uszczupliła tę kolekcję. Musze wydenkowac Ziaję wzmacniającą bo taka sobie i mnie męczy, odżywkę John Frieda i neiszczęsną Vatikę którą męcze od zeszłego roku i totalnie nie wiem co o tym kosmetyku mysleć, zachwyty czytam a u mnie ich brak. Chyba pójdzie do zmywania oleju i tyle
Ja myślałam o takich i podobnych:
https://www.google.co.uk/search?rlz=...NG3ynXbn0l0iM:
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-07, 22:06   #42
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
No to faktycznie życzę powodzenia Wiem o jakie chodzi. Na instagramie ich pełno, ale jak biegam po optykach, to widzę same prostokąty i "harypoterki". Ja chyba na swoje będę musiała trochę wybulić, skoro mam takie zachcianki... ;/ Ale najpierw muszę się wybrać do miasta i obczaić co oferuje wielki świat
Ja też, póki co przygotowuję się psychicznie na ujrzenie cen

Klaudenc, też pisałam o mniej więcej takich jak w tamtym linku, np. te wyglądają na idealne dla mnie, dół mógłby być ciemniejszy: https://d3u3o95wytbbot.cloudfront.ne...d0.800x400.jpg A tu podobny model w pakiecie z brwiami i ustami: https://i.pinimg.com/originals/34/79...267187e815.jpg
Mam wielki łeb więc nie straszne mi duże oprawki, chociaż te ostatnie to już za dużo dobrego.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 08:21   #43
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Hej ja chodzę w soczewkach, ale muszę w końcu kupić i okulary porządne. Moje stare są wygięte bo mi Młody zabrał i rzucał, stawał etc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-12-08 o 12:38
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 13:43   #44
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ja też, póki co przygotowuję się psychicznie na ujrzenie cen

Klaudenc, też pisałam o mniej więcej takich jak w tamtym linku, np. te wyglądają na idealne dla mnie, dół mógłby być ciemniejszy: https://d3u3o95wytbbot.cloudfront.ne...d0.800x400.jpg A tu podobny model w pakiecie z brwiami i ustami: https://i.pinimg.com/originals/34/79...267187e815.jpg
Mam wielki łeb więc nie straszne mi duże oprawki, chociaż te ostatnie to już za dużo dobrego.
Mi się tkaie duże nie podobają za bardzo, teraz dużo osób w takich chodzi chociaż te na zdjęciu z dziewczyną nawet ładne są.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 20:42   #45
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Niby wszystkie okrągłe, a jednak tak się różnią I dobrze, bo ja w "zaokrąglonych do dołu" wyglądam smutno, a w "zaokrąglonych do góry" korzystnie. Ja dla siebie szukam jakiś kocich jak pisałam. Potrzebuję konkretnych dodatków, niestety w standardowych rzeczach (ciuchy,dodatki, neutralne makijaże) zawsze wyglądam nijako Internet mi nie pokazał niczego przybliżonego do mojego ideału. Często tak mam, ale w końcu znajdę
Klaudenc, a jak patrzę na Twoje profilowe, to mi do Ciebie bardzo pasują prostokąty \

A jeszcze mam pytanie do dziewczyn mieszkających w UK. Piszę tutaj, bo na zakręconym wątku jesteście konkretne babeczki, no po prostu NIEOCENIONE!
Chciałabym wrócić za biurko i jakoś się zawodowo rozwinąć. Nie mam żadnych konkretnych kwalifikacji zawodowych. Na razie miałam w Anglii jedną pracę biurową, ale niezbyt długo, bo ja się do takich rzeczy nie nadaję. W call centre.
Mój mąż dostał niedawno sporą podwyżkę, więc przyszło mu do głowy coś, co dla mnie byłoby sytuacją idealną, ale nigdy nie śmiałam zaproponować.
Pomysł jest taki, żebym znalazła pracę na pół etatu w stabilnych godzinach, w większym mieście w pobliżu naszego. Jak się uda to biurową, a jak się nie uda, to jakąkolwiek. Mogłabym pójść na kurs angielskiego do certyfikatu C1. Nie chodzi mi do końca o papierek, ale faktyczne doszlifowanie języka, żebym była pewna, że mam ten poziom. Bo o ile nie mam problemów z komunikacją, językowo w call centre nie miałam problemu i swobodnie rozmawiam sobie o głupotach z Anglikami, to... No wiecie o co chodzi O poszerzenie słownictwa i wyszlifowanie stylu wypowiedzi. A może powinnam pójść Waszym zdaniem na business english certificate jeśli znajdę?
Równocześnie to samo chciałabym zrobić z moim francuskim.
Obydwa języki znam w takim stopniu, że nie będę miała jakoś wybitnie dużo pracy, żeby przygotować się do certyfikatów. Jeśli chodzi o angielski, to mam niezadowalający zasób słownictwa i fatalny styl, a francuskiego zwyczajnie od dłuższego czasu nie używam i przyda mi się przypomnienie w formie usystematyzowanego kursu. Generalnie francuski znam lepiej niż angielski, ale obecnie po angielsku mi się swobodniej rozmawia, bo używam go na co dzień. W Polsce używałam francuskiego każdego dnia., ale nigdy nie mieszkałam we Francji, więc znam francuski w innym zakresie, niż angielski.
Języki są dla mnie bardzo ważne. Niezależnie od tego co chciałabym robić w życiu (nie mam zielonego pojęcia...), to jestem pewna, że chcę mieć kontakt z językami i ludźmi z różnych krajów. Bo lubię.
I ostatnia sprawa: mając jakąś pracę na pół etatu, mogłabym brać inne, koniecznie biurowe, mogą być dorywcze. W grę wchodzą też prace w charity. Wszystko po to, żeby zdobyć doświadczenie. Swoją drogą mam doświadczenie z Polski, pracowałam w logistyce. Dwuletnie, bom młoda.
Założenie jest takie, że w końcu uda mi się dostać jakąś pracę biurową na pełen etat i wtedy mój mąż będzie mógł zająć się swoją edukacją. Ja oczywiście certyfikaty zrobię. Mając stałą pracę, na spokojnie będę mogła myśleć co chcę dalej zrobić ze swoim życiem.

Myślicie, że to ma sens, czy powinniśmy spróbować czegoś innego?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-12-08 o 20:44
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 00:42   #46
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Niby wszystkie okrągłe, a jednak tak się różnią I dobrze, bo ja w "zaokrąglonych do dołu" wyglądam smutno, a w "zaokrąglonych do góry" korzystnie. Ja dla siebie szukam jakiś kocich jak pisałam. Potrzebuję konkretnych dodatków, niestety w standardowych rzeczach (ciuchy,dodatki, neutralne makijaże) zawsze wyglądam nijako Internet mi nie pokazał niczego przybliżonego do mojego ideału. Często tak mam, ale w końcu znajdę
Klaudenc, a jak patrzę na Twoje profilowe, to mi do Ciebie bardzo pasują prostokąty \

A jeszcze mam pytanie do dziewczyn mieszkających w UK. Piszę tutaj, bo na zakręconym wątku jesteście konkretne babeczki, no po prostu NIEOCENIONE!
Chciałabym wrócić za biurko i jakoś się zawodowo rozwinąć. Nie mam żadnych konkretnych kwalifikacji zawodowych. Na razie miałam w Anglii jedną pracę biurową, ale niezbyt długo, bo ja się do takich rzeczy nie nadaję. W call centre.
Mój mąż dostał niedawno sporą podwyżkę, więc przyszło mu do głowy coś, co dla mnie byłoby sytuacją idealną, ale nigdy nie śmiałam zaproponować.
Pomysł jest taki, żebym znalazła pracę na pół etatu w stabilnych godzinach, w większym mieście w pobliżu naszego. Jak się uda to biurową, a jak się nie uda, to jakąkolwiek. Mogłabym pójść na kurs angielskiego do certyfikatu C1. Nie chodzi mi do końca o papierek, ale faktyczne doszlifowanie języka, żebym była pewna, że mam ten poziom. Bo o ile nie mam problemów z komunikacją, językowo w call centre nie miałam problemu i swobodnie rozmawiam sobie o głupotach z Anglikami, to... No wiecie o co chodzi O poszerzenie słownictwa i wyszlifowanie stylu wypowiedzi. A może powinnam pójść Waszym zdaniem na business english certificate jeśli znajdę?
Równocześnie to samo chciałabym zrobić z moim francuskim.
Obydwa języki znam w takim stopniu, że nie będę miała jakoś wybitnie dużo pracy, żeby przygotować się do certyfikatów. Jeśli chodzi o angielski, to mam niezadowalający zasób słownictwa i fatalny styl, a francuskiego zwyczajnie od dłuższego czasu nie używam i przyda mi się przypomnienie w formie usystematyzowanego kursu. Generalnie francuski znam lepiej niż angielski, ale obecnie po angielsku mi się swobodniej rozmawia, bo używam go na co dzień. W Polsce używałam francuskiego każdego dnia., ale nigdy nie mieszkałam we Francji, więc znam francuski w innym zakresie, niż angielski.
Języki są dla mnie bardzo ważne. Niezależnie od tego co chciałabym robić w życiu (nie mam zielonego pojęcia...), to jestem pewna, że chcę mieć kontakt z językami i ludźmi z różnych krajów. Bo lubię.
I ostatnia sprawa: mając jakąś pracę na pół etatu, mogłabym brać inne, koniecznie biurowe, mogą być dorywcze. W grę wchodzą też prace w charity. Wszystko po to, żeby zdobyć doświadczenie. Swoją drogą mam doświadczenie z Polski, pracowałam w logistyce. Dwuletnie, bom młoda.
Założenie jest takie, że w końcu uda mi się dostać jakąś pracę biurową na pełen etat i wtedy mój mąż będzie mógł zająć się swoją edukacją. Ja oczywiście certyfikaty zrobię. Mając stałą pracę, na spokojnie będę mogła myśleć co chcę dalej zrobić ze swoim życiem.

Myślicie, że to ma sens, czy powinniśmy spróbować czegoś innego?
A próbowałaś zerkać na sklepy z rzeczmai alternatywnymi? Fajne produkty mozna znaleźć, np. bardzo jasne podkłady wegańskie w niskiej cenie, ciekawe kolory ubrań i fasony, no cuda są. Ja nigdy nie podążałam z tym co modne powiedzmy w takim mainstreamowym znaczeniu bo mi się nie podobało, a tak to obserwując alternatywne style znalazłam swoje kombinacje. Trzeba tylko umieć szukać

Pomysł jest spoko moim zdaniem, ja pracuję na pół etatu póki co bo właśnie, jestem młoda i dopiero zaczynam z pracą i msuze się dużo nauczyć a z Polski nie wyniosłam nic bo wyjechałam mając lat 16 zaraz p oskończeniu gimbazy i tutaj sie staram doświadczenie wszelakie zdobyć. Szkoły za free nie zrobiłam na tkaim poziomie na jkaim bym sobie życzyła bo na ten dalszy poziom już wiekowo za darmo się nie kwalifikowałam gdyż mam urodziny 4 dni przed kolejnym rokiem nauki i dalsze sprawy edukacyjne kosztują więc mam zastój. Jakbym miała urodziny po 1 września to jeszcze mogłabym sobie jakiś level 3 zrobić, jakikolwiek a tak to parę dni za stara byłam
Mając męża masz dobrą sytuację bo są to już 2 osoby, które mogą razem działać i się wspierać rozwojowo- edukacyjnie i finansowo i to jest bardzo dobra baza by coś z tym robić, więc jak masz możliwości plany i chęci to warto.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-12-09 o 00:57
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 16:41   #47
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
A próbowałaś zerkać na sklepy z rzeczmai alternatywnymi? Fajne produkty mozna znaleźć, np. bardzo jasne podkłady wegańskie w niskiej cenie, ciekawe kolory ubrań i fasony, no cuda są. Ja nigdy nie podążałam z tym co modne powiedzmy w takim mainstreamowym znaczeniu bo mi się nie podobało, a tak to obserwując alternatywne style znalazłam swoje kombinacje. Trzeba tylko umieć szukać
Podrzucisz jakieś linki? Brakuje mi w szafie czarnych jesiennych tunik oversize (wszystko noszę czarne) z jakimiś drapowaniami, asymetrią... tak w stylu Lilies Owensa. Tylko wydaje mi się, że te alternatywne ubrania idą bardziej w kierunku nadruków i koronek?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 22:11   #48
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
A próbowałaś zerkać na sklepy z rzeczmai alternatywnymi? Fajne produkty mozna znaleźć, np. bardzo jasne podkłady wegańskie w niskiej cenie, ciekawe kolory ubrań i fasony, no cuda są. Ja nigdy nie podążałam z tym co modne powiedzmy w takim mainstreamowym znaczeniu bo mi się nie podobało, a tak to obserwując alternatywne style znalazłam swoje kombinacje. Trzeba tylko umieć szukać

Pomysł jest spoko moim zdaniem, ja pracuję na pół etatu póki co bo właśnie, jestem młoda i dopiero zaczynam z pracą i msuze się dużo nauczyć a z Polski nie wyniosłam nic bo wyjechałam mając lat 16 zaraz p oskończeniu gimbazy i tutaj sie staram doświadczenie wszelakie zdobyć. Szkoły za free nie zrobiłam na tkaim poziomie na jkaim bym sobie życzyła bo na ten dalszy poziom już wiekowo za darmo się nie kwalifikowałam gdyż mam urodziny 4 dni przed kolejnym rokiem nauki i dalsze sprawy edukacyjne kosztują więc mam zastój. Jakbym miała urodziny po 1 września to jeszcze mogłabym sobie jakiś level 3 zrobić, jakikolwiek a tak to parę dni za stara byłam
Mając męża masz dobrą sytuację bo są to już 2 osoby, które mogą razem działać i się wspierać rozwojowo- edukacyjnie i finansowo i to jest bardzo dobra baza by coś z tym robić, więc jak masz możliwości plany i chęci to warto.
Klaudenc, trzymam za Ciebie kciuki. Wygląda na to, że z Ciebie bystra dziewczyna i na pewno dasz sobie radę Ja teraz intensywnie szukam jakiś kursów angielskiego, ale większość zaczyna się wiosną więc będę musiała być cierpliwa.
A co do sklepów: tak, jak całe internety przeszukuje, sklepy stacjonarne też jak mam czas i okazję. Czasem w ofercie jakiś sklepów, które ogólnie mnie nie zachęcają, trafia się jedna jedyna rzecz, która mi przypasuje, więc się nie uprzedzam Ja się już przyzwyczaiłam, że szukanie ciuchów i akcesoriów to u mnie długi i żmudny proces, bo jestem potwornie wybredna. Zawsze w końcu znajduję albo mi przechodzi ochota

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 12:19   #49
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Podrzucisz jakieś linki? Brakuje mi w szafie czarnych jesiennych tunik oversize (wszystko noszę czarne) z jakimiś drapowaniami, asymetrią... tak w stylu Lilies Owensa. Tylko wydaje mi się, że te alternatywne ubrania idą bardziej w kierunku nadruków i koronek?
Z tym to nie pomogę bo ja swoje zawsze kupowałam w lokalnych sklepach i ogólnie nie cierpię zakupów ubraniowych, więc szukam tlyk oto co mi akurat potrzebne i totalnie się nie orientuję co gdzie mają. Teraz to nawet nie mam gdzie tych ubrań nosić bo na żadne imprezy nie wybywam i jak spędzam wolny czas to aktywnie w odzieży sportowej, a w pracy musze mundurek nosić

chabrymakiistokrotki tlyko jak będziesz szukać kursu to bardzo uważaj bo jakość tych kursów potrafi rozczarować. Ja szybko zatrybiłam bo robiłam tu szkołę, więc wszystkie przedmioty miałam normalnie po angielsku a i polskiego nie używam praktycznie wcale, więc ta jakość angielskiego razem z akcentem się poprawiła bo na poczatku było słabo.
Zapomniałam Ci odpisać na temat okularowy mi się podobają takie o bardziej kocim kształcie, też o takich dla siebie myslałam ale nie o dużych tlyko mniejszych, coś jak mam teraz zwykłe prostokąty tylko żebym iały lekko koci kształt. Niby moja twarz tego nie wymaga, ale wydaje mi się że fajnie by to wyglądało chociaż nie wiem czy neizbyt kanciasto przy ostrych rysach twarzy. Nigdy nie lubiłam okularów, tego jak wyglądają ale gdy kupiłam swojep ierwsze takie jak chce to się nawet przekonałam że nie wygląda to źle
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-12-11 o 15:26
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-12, 18:44   #50
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Z tym to nie pomogę bo ja swoje zawsze kupowałam w lokalnych sklepach i ogólnie nie cierpię zakupów ubraniowych, więc szukam tlyk oto co mi akurat potrzebne i totalnie się nie orientuję co gdzie mają. Teraz to nawet nie mam gdzie tych ubrań nosić bo na żadne imprezy nie wybywam i jak spędzam wolny czas to aktywnie w odzieży sportowej, a w pracy musze mundurek nosić

chabrymakiistokrotki tlyko jak będziesz szukać kursu to bardzo uważaj bo jakość tych kursów potrafi rozczarować. Ja szybko zatrybiłam bo robiłam tu szkołę, więc wszystkie przedmioty miałam normalnie po angielsku a i polskiego nie używam praktycznie wcale, więc ta jakość angielskiego razem z akcentem się poprawiła bo na poczatku było słabo.
Zapomniałam Ci odpisać na temat okularowy mi się podobają takie o bardziej kocim kształcie, też o takich dla siebie myslałam ale nie o dużych tlyko mniejszych, coś jak mam teraz zwykłe prostokąty tylko żebym iały lekko koci kształt. Niby moja twarz tego nie wymaga, ale wydaje mi się że fajnie by to wyglądało chociaż nie wiem czy neizbyt kanciasto przy ostrych rysach twarzy. Nigdy nie lubiłam okularów, tego jak wyglądają ale gdy kupiłam swojep ierwsze takie jak chce to się nawet przekonałam że nie wygląda to źle
Spróbuj, to się przekonasz Na pewno będzie wyglądało ciekawie z Twoimi rysami. Różnicę też może zrobić czy oprawki będą plastikowe i ciemne, czy przezroczyste/druciane.
A co do kursów: właśnie coś mi nie pasowało w niektórych ofertach, zaczęłam kopać i doszukałam się informacji, że kursy (współ)finansowane przez państwo, nawet te na wyższych poziomach, są często okrojone do słuchania i mówienia ze szczątkowymi elementami innych umiejętności, bo ich celem jest szybkie przystosowanie ludzi do pracy. Jest u nas kilka szkół językowych, które oferują kursy do certyfikatów, więc szukam, porównuję i czekam na zapisy
Pracuję teraz z takim chłopakiem z Polski, który świetnie mówi po angielsku. Niby strasznie niewyraźnie (na zasadzie "będę mówić jak z kluskami w ustach, to wyjdzie, że mam lepszy akcent") i bardzo potocznie, ale płynnie. I wyłapuje zdania zamruczane pod nosem, a to jest już umiejętność na wysokim poziomie Zazdro. Okazało się, że przyjechał w wieku 15 lat i chodził tu do szkoły. Tak więc przynajmniej o język nie musisz się martwić, a resztę ogarniesz z czasem Ja się ostatnio szlifuję miejscowy dialekt, bo Anglicy z pracy postanowili mnie uczyć
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 20:08   #51
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Chciałabym ciemne, teraz mam bordowe i jedne mam z takim metalowym wykończeniem fioletowe i takie kolory m isię podobają.

Ja też niewyraźnie mówię bo mieszkam w Bristolu a tu się fafluni że hej i jakoś taki akcent przyswoiłam, to tkai bardzo stękany akcent (mama narzeka że mnei p oangielsku nie rozumie bo stękam xD) a mówię bardzo szybko. Się klienci w pracy zawsze smieją że 'wiem że nie jesteś brytyjką ale słychać że mieszkasz w Bristolu' to wymrukiwanie też już rozumiem ale mieszkam tu 5 lat ponad, więc jak się osłuchasz to bez problemu. Nie powiem żeby mój akcent mi się podobał bo ten bristolski akcent jest paskudny i brmzi jak pijacka czkawka, ale niech sobie będzie jak już musi Niedawno klient przyszedł z takim brystol farmer level hard akcentem to miałam rebusa żeby go zrozumieć, a jeszcze jak te swoej dialekty dodadza to wcale W pracy przynajmniej się ich nasłucham to się oswoję z wymową.

Moja mama sobie poszłan a tkai kurs podstawowy, ale w klasie byli sami Polacy i nauczycielka też Polka, więc rozmowy i osłuchania zero tlyk orób zdania w książce, a lekcje miały być prowadzone po angielsku no ale nie były. Tak więc nai mówienia ani słuchania nai niczego i jeszcze za to płać. Ewentualnie na lekcj iwłącza ci youtube i słuchaj sobie a nauczyciel posiedzi i kawkę wypije xD już dużo lepszy poziom miałam na darmowym kursie ESOL
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 20:49   #52
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Chciałabym ciemne, teraz mam bordowe i jedne mam z takim metalowym wykończeniem fioletowe i takie kolory m isię podobają.

Ja też niewyraźnie mówię bo mieszkam w Bristolu a tu się fafluni że hej i jakoś taki akcent przyswoiłam, to tkai bardzo stękany akcent (mama narzeka że mnei p oangielsku nie rozumie bo stękam xD) a mówię bardzo szybko. Się klienci w pracy zawsze smieją że 'wiem że nie jesteś brytyjką ale słychać że mieszkasz w Bristolu' to wymrukiwanie też już rozumiem ale mieszkam tu 5 lat ponad, więc jak się osłuchasz to bez problemu. Nie powiem żeby mój akcent mi się podobał bo ten bristolski akcent jest paskudny i brmzi jak pijacka czkawka, ale niech sobie będzie jak już musi Niedawno klient przyszedł z takim brystol farmer level hard akcentem to miałam rebusa żeby go zrozumieć, a jeszcze jak te swoej dialekty dodadza to wcale W pracy przynajmniej się ich nasłucham to się oswoję z wymową.

Moja mama sobie poszłan a tkai kurs podstawowy, ale w klasie byli sami Polacy i nauczycielka też Polka, więc rozmowy i osłuchania zero tlyk orób zdania w książce, a lekcje miały być prowadzone po angielsku no ale nie były. Tak więc nai mówienia ani słuchania nai niczego i jeszcze za to płać. Ewentualnie na lekcj iwłącza ci youtube i słuchaj sobie a nauczyciel posiedzi i kawkę wypije xD już dużo lepszy poziom miałam na darmowym kursie ESOL
Ja mieszkam w Northamptonshire. Tutaj ludzie mówią raczej "normalnie", chociaż bardzo przeciągają samogłoski, a mówiący naprawdę lokalnie jeszcze do tego nie wymawiają spółgłosek, więc po przyjeździe słyszałam tylko "aooooooooooouuuuuuuueeee eeee?" Teraz już nie mam problemu, sama zaczęłam przeciągać, chociaż w połączeniu z moim polskim akcentem to musi brzmieć tragicznie. Przez pierwsze kilka miesięcy jeszcze zaciągałam po francusku, a z polskim akcentem to tworzyło taką mieszankę, że ludzie mnie pytali z jakiego kraju jestem, bo nie mogli zgadnąć. Potem zaczęli rozpoznawać, że jestem z Polski, a teraz znowu pytają skąd jestem, bo mówią, że językowo GDZIEŚ z Europy Wschodniej i że trochę już mieszkam w Northamptonshire, więc coś tam się poprawia z moim akcentem
Czasem mi się zdarzy, że odezwie się do mnie ktoś z kompletnie dla mnie nowym akcentem, ale przyzwyczajam się w kilka do kilkunastu minut. My tu mamy sporo ludzi z Birmingham, to też był dla mnie ciężki orzech do zgryzienia. W tym roku chcę zwiedzić północ Anglii. Jestem bardzo ciekawa jak będzie ze zrozumieniem mieszkańców
A Ty na jakim poziomie robiłaś ESOL? Bo ja chciałabym sobie usystematyzować Level 1 (głównie gramatykę i pisanie), a potem pójść dalej i już robić certyfikat na C1, ale masakra u nas z tymi kursami ;/ Na razie jedyny ESOL jaki znalazłam to samo słuchanie i mówienie, do tego w typowych godzinach pracy... Szukam jakiś innych, np. Cambridge, ale to kosztuje miliony monet.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 17:31   #53
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Jak przyjechałam to robiłam Level 1 Esol i potem GCSE z angielskiego i kilku innych przedmiotów. GCSE m isię podobało bo dużo rzeczy się na tym kursie robiło, duże urozmaicenie i sporo z tego wyniosłam. Wiem ze są kursy typu Esol+GCSE ale to masz inne przedmioty poza angielskim jeszcze. Najwięcej dały mi inne przedmioty bo musiałam nie dość że przyswoić wiedzę danego przedmiotu to jeszcze musiałam przyswoić angielski żeby te przedmioty zrozumieć i jednak umieć używać języka w pracach i na egzaminach.
Ogólnie jeśl izależy Ci na wiedzy a nie na papierze to niep oelcam robić Esol Level 1 bo niewiele Ci to da. O wiele lepiej sobie ten Level 1 robić w domu słuchając lekcji na youtube, ja tych lekcji słuchałam przed egzmainami do przedmiotów scisłych i facet prowadził te lekcje tak samo jak nauczyciel w klasie. Jest tkai kanał na yt, który jest odnośnikiem do jednej strony której nie pamiętam, płacisz chyba 20 funtów na rok i masz dostęp do różnych materiałów typu wideo itd. na poziomie GCSE czyli Level 2 i to jest strona prowadzona przez nauczycieli, jak sobie na yt wpiszesz to znajdziesz na pewno. Są też stronki z których możesz pobierać egzaminy i potem sprawdzać odpowiedzi, czy chyba nawet wysyłać swoje prace do sprawdzenia.
Uważam że jeśli masz płacić za Level 1 to nie ma sensu bo jak sobie na necie postudiujesz to masz to samo co realnie za groszowe sprawy i potem już lepiej od razu iść na Level 2 i mieć coś porządnego bo żeby się dostać na Level 2 to nie potrzeba żadnych kwalifikacji, tlyko czasmai egzamin robią tkai podstawowy żeby sprawdzić czy dasz sobie radę. I powinnaś mieć też kogoś z kim możesz po angielsku rozmawiać bo inaczej ciężko sobie to wszystko zakodować jak się nie używa języka.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-12-14 o 17:33
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-14, 18:36   #54
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Jak przyjechałam to robiłam Level 1 Esol i potem GCSE z angielskiego i kilku innych przedmiotów. GCSE m isię podobało bo dużo rzeczy się na tym kursie robiło, duże urozmaicenie i sporo z tego wyniosłam. Wiem ze są kursy typu Esol+GCSE ale to masz inne przedmioty poza angielskim jeszcze. Najwięcej dały mi inne przedmioty bo musiałam nie dość że przyswoić wiedzę danego przedmiotu to jeszcze musiałam przyswoić angielski żeby te przedmioty zrozumieć i jednak umieć używać języka w pracach i na egzaminach.
Ogólnie jeśl izależy Ci na wiedzy a nie na papierze to niep oelcam robić Esol Level 1 bo niewiele Ci to da. O wiele lepiej sobie ten Level 1 robić w domu słuchając lekcji na youtube, ja tych lekcji słuchałam przed egzmainami do przedmiotów scisłych i facet prowadził te lekcje tak samo jak nauczyciel w klasie. Jest tkai kanał na yt, który jest odnośnikiem do jednej strony której nie pamiętam, płacisz chyba 20 funtów na rok i masz dostęp do różnych materiałów typu wideo itd. na poziomie GCSE czyli Level 2 i to jest strona prowadzona przez nauczycieli, jak sobie na yt wpiszesz to znajdziesz na pewno. Są też stronki z których możesz pobierać egzaminy i potem sprawdzać odpowiedzi, czy chyba nawet wysyłać swoje prace do sprawdzenia.
Uważam że jeśli masz płacić za Level 1 to nie ma sensu bo jak sobie na necie postudiujesz to masz to samo co realnie za groszowe sprawy i potem już lepiej od razu iść na Level 2 i mieć coś porządnego bo żeby się dostać na Level 2 to nie potrzeba żadnych kwalifikacji, tlyko czasmai egzamin robią tkai podstawowy żeby sprawdzić czy dasz sobie radę. I powinnaś mieć też kogoś z kim możesz po angielsku rozmawiać bo inaczej ciężko sobie to wszystko zakodować jak się nie używa języka.
Dzięki za rady Oooj, mam z kim rozmawiać i ogólnie jestem bardzo gadatliwa Tylko mnie najbardziej chodzi o to pisanie i gramę, wolałabym sobie to ogarnąć pod czyimś okiem, bo faktycznie czytanie mogę robić sama, a mówienie praktykuję codziennie. No i nadal jest problem z mówieniem typu prezentacja - tego ze znajomymi nie poćwiczę. Więc chociaż poszlabym na jakiś krótki kurs pod tym kątem. Jeśli znajdę
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 13:18   #55
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Dlatego Ci polecam poczytać Level 1 w domu zanim znajdziesz jakiś kurs i potem sobie pójść na Level 2 to tam prezentacj i itakcih rzeczy Cię nauczą bo na Level 1 tego nie ma Level 1 to jest dla totalnych laików, a jak już potrafisz języka używać w jakiś sposób to na Level 1 będziesz za dobra i nic nie wyniesiesz z takiego kursu. Na Level 2 możesz iśc prosto z mostu ze tak powiem, jedyne co wymagają to chęci i bardzo podstawowy angielski, a naprawdę wiele z tego kursu wyniesiesz.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-12-15 o 13:25
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 18:41   #56
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Dlatego Ci polecam poczytać Level 1 w domu zanim znajdziesz jakiś kurs i potem sobie pójść na Level 2 to tam prezentacj i itakcih rzeczy Cię nauczą bo na Level 1 tego nie ma Level 1 to jest dla totalnych laików, a jak już potrafisz języka używać w jakiś sposób to na Level 1 będziesz za dobra i nic nie wyniesiesz z takiego kursu. Na Level 2 możesz iśc prosto z mostu ze tak powiem, jedyne co wymagają to chęci i bardzo podstawowy angielski, a naprawdę wiele z tego kursu wyniesiesz.
Ale czekaj... Muszę się upewnić, czy mówimy o tym samym...
Bo mnie chodziło o Level 1, który według opisów jest na poziomie B2.
Ty też o nim mówisz, czy o Level Entry 1?
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 20:30   #57
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Witam serdecznie, przychodzę z pytaniem czy moje włosy można określić jako fale a może loki? Po " ugniataniu" ręką jest efekt jak na zdjęciach. Gdy pada deszcz lub jest mgła skręt jest większy. Ale po umyciu i rozczesaniu włosów wszystko znika... Dlaczego tak się dzieje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180114_201929.jpg (69,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20180114_201909.jpg (68,2 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20180114_201948_001.jpg (65,9 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez 301185
Czas edycji: 2018-01-14 o 20:35 Powód: Dodawanie zdjęć
301185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 07:14   #58
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez 301185 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, przychodzę z pytaniem czy moje włosy można określić jako fale a może loki? Po " ugniataniu" ręką jest efekt jak na zdjęciach. Gdy pada deszcz lub jest mgła skręt jest większy. Ale po umyciu i rozczesaniu włosów wszystko znika... Dlaczego tak się dzieje?
Fale. Kręcą się w literę S. A po czesaniu skręt znika, bo falowanych/kręconych włosów w większości nie czesze się na sucho

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 17:21   #59
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Dziękuję za odpowiedź ☺

Na wizażu jest ogrom informacji na ten temat. Czytam i wiem, że do tej pory popełniłam błędy w pielęgnacji włosów podatnych na fale. Zamiast codziennie suszyć włosy na szczotce, skupiam się na falach.

Pozdrawiam 😚
301185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 20:38   #60
JustDreaming
Rozeznanie
 
Avatar JustDreaming
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 757
Dot.: Offtop dla poskręcanych, wpadnij jeśli zakręcisz się tematem u zakręconych.

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Fale. Kręcą się w literę S. A po czesaniu skręt znika, bo falowanych/kręconych włosów w większości nie czesze się na sucho

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja na tym zdjęciu widzę sprężynki, ale właśnie problem w tym że się nie znam. Niby czytałam ale chyba dalej mam problem Jak Ty to rozróżniasz?
JustDreaming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-05 22:31:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.