socrates-erasmus - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-26, 23:06   #31
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: socrates-erasmus

wydaje mi się że raz tylko można wyjechać w ogóle. przynajmniej u mnie tak jest. no chyba ze studiujesz dwa kierunki
a to ile możesz byc zalezy od twojej uczelni. czesto jesli ktoś jedzie na semestr letni, to udaje sie przedłużyc na semestr zimowy i w ten sposób jest się rok. ale z tego co wiem to zdaje się stypendium na taki wyjazd można dostawać maksimum 5 miesiecy wiec jak jesteś dłużej to musisz radzic sobie sama.
jesli gdzies popełniłam bląd to poprawcie mnie pisze tylko i wyłącznie z własnych obserwacji, właśnie siedze na erazmusie we francji
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 06:58   #32
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: socrates-erasmus

Erasmus, genialna sprawa, mam zamiar się wybrać na III roku czyli za rok czekają mnie formalności.. mam nadzieję że wszystko wypali a wybierać się będę do Turcji.
helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 14:43   #33
ewamatus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: socrates-erasmus

Dzięki za odpowiedz Drei A skoro jesteś we Francji, to może pochwal się gdzie i jak `tam` jest? Bo własnie nad Francją się zastanawiam. jak wrażenia?
ewamatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 10:43   #34
Vivka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: socrates-erasmus

Siemaneczko...! Mam jeszcze taka małą nadzieje ze tutaj znajde kogos kto jedzie tego lata do NORWEGII (SOGNDAL) na Erasmusa.
Może natkne sie w końcu na jakąś bratnią dusze....HELP!!!
Vivka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 11:15   #35
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez ewamatus Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz Drei A skoro jesteś we Francji, to może pochwal się gdzie i jak `tam` jest? Bo własnie nad Francją się zastanawiam. jak wrażenia?
eh, temat rzeka
są plusy i minusy.
nie da się ukryć, że jest to piękny kraj. ale niestety potwierdzily sie negatywne stereotypy - francuzi to nie jest zbyt przyjazny i sympatyczny naród. nie ma co mieć nadziei znaleźć wśród nich przyjaciół. wszyscy na to narzekają. za to organizujemy sobie "rozrywki" z innymi erazmusowcami, których tu nie brakuje
natomiast nie ma lepszego miejsca na zakupy niż francja ciągle są jakieś przeceny no i towar jakoś bardziej mi się tu podoba.
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 22:19   #36
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Witam , jestem własnie w trakcie naboru na erasmusa do Turcji. 29mam jakies testy i rozmowe. Miałyście jakies testy językowe? Wiem ze kazda uczelnia prowadzi swoja polityke tego. Trzymajcie kciuki
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 08:49   #37
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: socrates-erasmus

Może orientuje się ktoś jak to jest z wyjazdem na studiach uzupełniających?
Od października zaczynam studia II stopnia, wiec starać się o erasmusa będę mogła dopiero w styczniu, a wyjechać dopiero na 2 roku w sesji letniej?? czy można to jakoś przyspieszyć?
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 18:29   #38
jejejeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: socrates-erasmus

Odpowiedz do kolezanki powyzej: myslę ze jak są wolne miesjca na wyjazd do kraju ktory Cie interesuje i kraj ten nie ma jakis scislych deadline co do aplikacji to mozesz to zrobic nawet po czasie.

A ogolnie naszlo mnie takie pytanie, bo wyjezdzam na Erasmus od wrzesnia: jak to jest z zabraniem się, swoich rzeczy za granicę na rok? Bo ja ogolnie nie wyobrazam sobie zabrania jednej walizki i do widzenia Tam sobie dokupujecie rzeczy? Czy moza jakies przewiezienie partiami
jejejeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 09:24   #39
parasolka_22
Raczkowanie
 
Avatar parasolka_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 102
Dot.: socrates-erasmus

Eh, jak ja sobie przypomne moje pakowanie...
Ja z kumpelą (nieobeznane w zasady przewozu bagażu) praktycznie zostawiłysmy połowę swoich rzeczy na lotnisku, bo zaznaczenie dodatkowej walizki okazalo sie podzieleniem 15kg na dwa a nie dodaniem kolejnych 15kg.

No i poleciałam do Hiszpanii na pól roku z jedną parą spodni jak sie potem okazało, i bez wielu potrzebnych rzeczy.

Potem co nie wziełam dosłali mi rodzice. Paczka z poczty polskiej to o ile sie nie myle 160zł za 20 kg, wiec nie tak dużo.
Co do ubrań to oczywiscie od razu zaczeło mi bardzo szybko przybywać, natomiast np kosmetyków nie kupuje wcale, bo są za drogie i to co mam to mam z domu.

No i poza tym tyle rzeczy mi przybyło, ze teraz nie wyobrazam sobie jak ja to wszystko spowrotem do domu zabiore...
parasolka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-22, 18:35   #40
jejejeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: socrates-erasmus

No właśnie ja juz sobie planuje co sobie wezme: jakies kosmetyki w malych puedełeczkach zeby wszystkie pomieścic, spodnie to chyba wezme najlżejsze i pewnie warto troche jedzenia chociaz suchego, bo jade do francji a tam bardzo drogo.

A tak przy okazji czy ktoś sie może od września wybiera do Paryża?
jejejeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:35   #41
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

A ja od września Turcja i tu dopiero kłopocik heheh ale jestem ciekawa jak to sie ułozy. narazie zalatwianie wszystkich dokumentów, wizy, samolotu. Zawsze na miejscu mozna cos dokupic no ale jak z tym wrocic. Ale co do tego to jeszcze mam duzzzzzoo czasu do zastanawiania sie
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-29, 20:34   #42
ewamatus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: socrates-erasmus

A w ogóle Dziewczyny, skąd Wy brałyście informacje o Soratesie w Waszych uczelniach? Ja jestem z UWr i jest jakis regulamin, ale towszystko krótkie i bez szczegółów. Chodziłyscie się pytac bezpośrednio ludzi, którzy to organizuja?
ewamatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 23:10   #43
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Hi ewamatus
u mnie jest dział wspołppracy z zagraica , który bardzo dobrze działa i informuje o wszystkim. Dostalam chyba z 3 duze pliki gdzie było wszystko. Wszystkie ppojawiajace sie pytania, paragrafy. To co chciałam jeszcze wiedziec to bezposrednio kierowałam do swojego koordynatora uczelnianego.
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 09:40   #44
ewamatus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 22
Dot.: socrates-erasmus

Dziękuje Ci Kabira! Też tak zrobie, jak mówisz
ewamatus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 09:51   #45
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez jejejeje Pokaż wiadomość

A ogolnie naszlo mnie takie pytanie, bo wyjezdzam na Erasmus od wrzesnia: jak to jest z zabraniem się, swoich rzeczy za granicę na rok? Bo ja ogolnie nie wyobrazam sobie zabrania jednej walizki i do widzenia Tam sobie dokupujecie rzeczy? Czy moza jakies przewiezienie partiami
ojej, wiedziona doswiadczeniami (wlasnie wrocilam z erazmusa we francji) radze bys nie brala ze soba wielu rzeczy bo jesli masz tam spedzic rok to zobaczysz, ile rzeczy nakupisz!!!! we francji sa sliczne ciuchy tansze niz u nas (oczywiscie nie biore pod uwage niewiadomo jak ekskluzywnych sklepow). ja polowe swojego stypendium wydalam na zakupy ubraniowe i nie chodzilam w tym co ze soba wzielam... a potem problem zeby to wszystko popakowac!!!
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 09:55   #46
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Witam co do pakowania to ja musze sie serio ograniczyc bo nikt mi tego z Turcji nie pomoze przytargać. Postanowilam wziasc najportrzeniejsze rzeczy zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie. Pewnie tez sie obkupie ale pieniadze głownie hce przeznaczyc na wyjazdy po turcji i poza granice Turkiye
Pozdrawiam
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 18:33   #47
jejejeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: socrates-erasmus

jejejeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 18:34   #48
jejejeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 10
Dot.: socrates-erasmus

Drei, a moglabys mi napisac gdzie konkretnie bylas we Francji, bo ja jade do Paryza. i w jakiej wysokości mialas stypendium, bo ja sie obawiam ze mi ono nawet na jedzenie nie starczy, a co dopiero mowic na ciuchy. chociaz bardzo lubie zakupy i na pewno w Paryzu ciezko sie bedzie powstrzymac
jejejeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 19:30   #49
drei
Rozeznanie
 
Avatar drei
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
GG do drei
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez jejejeje Pokaż wiadomość
Drei, a moglabys mi napisac gdzie konkretnie bylas we Francji, bo ja jade do Paryza. i w jakiej wysokości mialas stypendium, bo ja sie obawiam ze mi ono nawet na jedzenie nie starczy, a co dopiero mowic na ciuchy. chociaz bardzo lubie zakupy i na pewno w Paryzu ciezko sie bedzie powstrzymac
no prawda, paryz to paryz ja bylam w clermont ferrand wiec tam wszystko raczej tansze... wszystko zalezy od tego ile placisz za pokoj no i jakie masz stypendium... ja mialam dosc wysokie bo ponad 400 euro na miesiac. dziewczyny ktore tam byly z poznania dostawaly polowe tego co ja. wiec mialam szczescie
dlatego nie zazdroszcze bo i w paryzu to pokusy duzo wieksze milego erazmusowania

paryz, mmmm
drei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-26, 02:13   #50
doduŚ
Rozeznanie
 
Avatar doduŚ
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 781
Dot.: socrates-erasmus

kabira a do jakiego dokladnie miasta jedziesz???
__________________


"Największym więzieniem jest przeszłość"



"należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia... "
doduŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 02:08   #51
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez doduŚ Pokaż wiadomość
kabira a do jakiego dokladnie miasta jedziesz???
Ja jade do Antalyi czyzby też Turcja?
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 09:29   #52
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: socrates-erasmus

do Antalyi? ale bosko
jak ja będzie w tym roku aplikować, to niestety wybór będzie niewielki, pomiędzy Ankarą i Eskisehir. Ale lepszy rydz niż nic
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 08:37   #53
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
do Antalyi? ale bosko
jak ja będzie w tym roku aplikować, to niestety wybór będzie niewielki, pomiędzy Ankarą i Eskisehir. Ale lepszy rydz niż nic

Nıo boskooooooo a co do Twojego wyboru to serıo lıho bo w Eskısehır to juz teraz jest strasznıe zımno a w Ankarze pada deszcz ale zawsze mozesz podrozowac ı wszystko zobaczyc
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 19:50   #54
magdus_87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: socrates-erasmus

Dziewczyny mam do Was kilka pytań
Czy któraś z Was była na socratesie w Austrii? Ja studiuje Biotechnologię i chciałabym bardzo tam wyjechać. Będę się starała o wyjazd od przyszłego roku akademickiego.
Czy trudno jest się zakwalifikować na taki wyjazd? Dużo jest chętnych?
A jak z językiem? Ja uczę się niemieckiego już długi czas ale obawiam się że mój niemiecki jest niewystarczający. Szczególnie obawiam się fachowego słownictwa z mojego kierunku studiów. jak sobie z tym radziłyście? czy dużo czasu potrzebowałyście żeby osłuchać się z językiem?
Pozdrawiam
magdus_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 21:31   #55
trawa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 101
Dot.: socrates-erasmus

Ja tez chce sie wybrac na sokratesa na przyszly rok. Biore pod uwage Niemcy, co jest w moim przypadku jak najbardziej osiagalne, oraz Wielka Brytanie- ale czy poziom FCE jest wystarczajacy, zeby sobie poradzic? Bardziej chcialabym do UK. Od czego zalezy, jak wysokie stypendium dostane?Ile wam wychodzi na miesiac (akademik, jedzenie,bilety...- najpotrzebniejsze rzeczy) i czy duzo trzeba dokladac?
Jak to jest przy skladaniu dokumentow? od razu ubiegam sie o konkretne miasto w danym kraju, czy moge zaznaczyc jakies alternatywne miasta??
Dzieki z gory za odpowiedz, troche sie napalilam na ten wyjazd
trawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 22:46   #56
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Witam
Ja nie jestem w karaju o ktoerym pisalas. Moge odpowiedziec na niektore pytania a mianowicie wysokosc stypendium zalezy od uczelni w Polsce. jest tez podzial krajow na 3 kategorie a suma rozni sie nie wiele.
Od razu wybierasz dana uczelnie. Wpisujesz takze alternatywne wybory w razie mniejszej ilosci punktow przydzielaja Cie kolejno do twojego innego wyboru.
Ja mieszkam teraz w Turcji i stypendium wystarcza tylko na zaplacenie mieszkania i jedzenie reszta ze swojej kieszeni.
Zycze powodzenia
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:39   #57
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: socrates-erasmus

mówisz Kabira że w Turcji 300 EURO miesięcznie wystarcza na jedzenie i zakwaterowanie? no to dość pocieszające ja niedługo składam dokumenty na wyjazd w przyszłym roku akademickim
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 22:30   #58
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: socrates-erasmus

Witaj Helva
Ja mieszkając w Antalyi za mieszkanie 4 pokojowe =łazienka kuchnia 2 balkony - 650YTL to na około 1300zł i to dzielimy na 4 osoby. co do jedzenia to obiady zazwyczaj na stolowce karnet na 10 dni 18YTL(36zł). jedzenie ogolnie w tej czesci gdzie mieszkam jest drogie. Najlepiej wiec kupowac warzywa i owoce na bazarze.
A ty do jakiego miasta sie wybierasz
Iyi geceler
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:26   #59
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: socrates-erasmus

Merhaba! mam zamiar aplikować do Eskisehir powiedz mi, jak z Twoimi planami podróży? masz zamiar ruszyć gdzieś na wschód, poza granice Turcji? Jesteś w Turcji na 2 semestry? jaka tam w Antalyi pogoda? jakie plany na Sylwestra?
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 20:52   #60
desira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 116
GG do desira
Talking Dot.: socrates-erasmus

Też byłam na erasmusie w Turcji - właśnie w Eskişehir Muszę przyznać, że był to, łącznie z późniejszymi praktykami w Budapeszcie, najlepszy okres w moim życiu wracając do Polski z Turcji nie miałam jak się spakować i dużo rzeczy musiałam zostawić Tak się zauroczyłam tym krajem, że jak tylko to będzie możliwe będę chciała tam wrócić w przyszłym roku akademickim by kontunuować studia ale już jako freemover

ważna rada dla tych jadących do Turcji - uczcie się turcekiego jeszcze przed wyjazdem niestety tam nawet na kampusie ciężko znaleźć kogoś swobodnie mówiącego po angielsku :|

kabira -650 lir to cena za samo mieszkanie czy też już z opłatami? wynajmowałaś ze znajomymi czy z Turkami zapropowanymi przez uczelnie? i jaka była lokalizacja samego mieszkania? bo ta cena wydaje mi się niska... Ja płaciłam za pokój i opłaty 200 lir w M4 w Eski.
desira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-04 22:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.