Masażysta - czyli polecamy, odradzamy i pytamy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-30, 11:59   #61
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Problem nie tkwi jedynie w delikatności a w technice/metodzie masażu. Aby w pewnym okresie podleczyć cellulit, wymagane jest seria masaży, przynajmniej około 8-12 masazy. W przypadku cellulitu najlepiej na wstepie wykonać Manualny Drenaż Limfatyczny.

Jesli ma Pani kłopoty z pękajacymi naczynkami to lepiej aby był to faktycznie delikatniejszy masaż, mimo że nie ma po nim spektakularnych efektów, niz masaż zbyt silny (z czym jeszcze niestety naogół mamy do czynienia) masaż prowadzadzy do pękania drobnych naczynek.

Swoją droga nie raz było to omawiane, pamietajcie że masaż w przypadku cellulitu jest przedewszysstkim profilaktyka. Cellulit (PEFS) to dolegliwość niestety o charakterze progresywny.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:32   #62
andrzej_masaż
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 139
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

W tym przypadku również proponuje masaż limfatyczny łącząc go w programie wraz z masażem delikatnym. Osobiście proponowałbym skupić się mimo wszystko bardziej na drenażu. Jest to masaż, który przynosi bardzo pozytywne skutki i przy delikatnych naczyniach może być jedynym wyjściem z sytuacji.

Wracając do masażu tzw. delikatnego anty-cellulit. szybkich efektów nie spodziewałbym się i nawet po 7 wizytach.




andrzej_masaż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 15:30   #63
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: masaż antycellulit - Warszawa

Dziękuję panom bardzo.
Czy częstotliwość raz w tyg. jest wystarczająca?
Jeśli tak to czekam cierpliwie jeszcze 2 miesiące.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 16:48   #64
Masazysta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 30
Masaż Bielsko-Biała

Specjalista masażu leczniczego oferuje usługi z zakresu masażu leczniczego,sportowego oraz relaksacyjnego.
Bielsko-Biała
Masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 17:30   #65
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Sorry,ale co to znaczy "specjalista masażu leczniczego"? Nie ma takiego tytulu zawodowego w Polsce, o ile mi wiadomo...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 19:14   #66
Masazysta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 30
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Ukończyłem roczne Studium Masażu Leczniczego w Krakowie po którym otrzymuje się tytuł specjalisty.
Masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 19:38   #67
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Nie komentuje, zostawie te przyjemnosc Piotrowi
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 21:26   #68
Masazysta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 30
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Jeśli ktoś wątpi w autentyczność mojego tytułu to bardzo chetnie prześlę skan dyplomu.
Pozdrawiam wszystkich.
Masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 22:01   #69
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Absolutnie nie wątpię, że ten tytuł został pięknie wypisany. Mam też nadzieję, że poziom samego szkolenia był odpowiednio wysoki - w B-B były kiedyś jedne z najlepszych w Polsce kursy prowadzone przez "WELES", ale nie wydawały one żadnych tytułów, tylko, jak nalezy, zaświadczenie o ukończeniu kursu przyuczającego do zawodu w zakresie masażu klasycznego. Trwały zaś wtedy bodajże 440 godzin czy coś koło tego...ciekaw jestem ile Twoje wyniosło godzin? Zastrzeżenia moje budzi natomiast fakt, że co najmniej kilkanaście ośrodków w Polsce (w tym głównie filie "Żaka" i "Profesji") wydają tytuly, które nie są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Jesli coś już nazywa się STUDIUM, powinno trwać 2 lata i kończyć sie uzyskaniem dyplomu technika masażysty - takie szkoły (mam na myśli prywatne) już istnieją. A wspomniane ośrodki nadają tytuł "specjalisty masażu" i "specjalisty fizjoterapii". ZGROZA!! Pisano o tym szerzej na forum www.fizjo.pl.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 18:28   #70
Masazysta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 30
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Ja mialem 725 godzin zajec.
Mialem wyklady z profesorami wykladajacymi na AWF,jednym z moich wykladowcow byl Pan Adam Zborowski.Znającym sie na temacie napewno to nazwisko cos mowi.
Pozdrawiam!!
Masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 18:43   #71
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Bardzo dobrze!!!!! Napisz proszę, co to za ośrodek??
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-15, 19:13   #72
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Bardzo fajny program. Ale czy warto bawić się nazwami. Pan dostał taki właśnie dyplom i dlaczego nie ma się tak przedstawiać? Swoją drogą zaprezentował sie, fakt, że anomimowo to juz inna chistoria, a o Bielsko pytają.

Witamy w klubie. Powodzenia.

Swoją drogą Adam Zborowski jest dla mnie autorytetem w dziedzinie masażu. Wspólne targi, mój były nauczyciel, autor niezłych książek o masażu i poza tym prywatnie.

A jesli chodzi o nauczycieli masażu, to nie robią na mnie wrażenia ani nauczyciele, ani profesorowie od masażu - nieważne jacy - jeśli wykładowca nie prowadzi prywatnej praktyki. Wykładowca bez praktyki jest poprostu niewiarygodny.

Ale to jest moje skromne zdanie.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-15, 19:15   #73
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Przepraszam z literówki .....
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 09:43   #74
Masazysta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 30
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Dziękuję Panu Piotrowi za słowa wsparcia.Mam 21 lat,jestem początkującym masażystą,ale mam już pewne doświadczenie praktyczne,miałem praktyki między innymi u byłego lekarza Adama Małysza(dr Ptak).Bardzo bym Pana prosił o jakieś wsparcie,gdyż chciałbym otworzyć własną praktykę,lecz nie wiem gdzie znaleźć potencjalnych klientów(gdzie mógłbym sie ogłosić?).Chcę związać przyszłośc z masażem,gdyż masaż mnie po prostu fascynuje.Ucze się nadal w tym kierunku,jestem studentem 1 roku fizjoterapii.
Dziękuję i pozdrawiam!

P.S.Posiadam Pana książkę na temat Bodyworkingu!!Bardzo ciekawa.Staram się wprowadzać niektóre techniki do mojego masażu.
Masazysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 18:38   #75
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Cytat:
Napisane przez stary.smok
Sorry,ale co to znaczy "specjalista masażu leczniczego"? Nie ma takiego tytulu zawodowego w Polsce, o ile mi wiadomo...
Powinienes sie juz do tego przyzwyczaic. W Polsce panuje tytulomania. Jesli tylko Masazysta jest na prawde dobry w tym co robi, doksztalca sie, poszukuje nowych metod.... niech sobie bedzie specjalista.
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 22:17   #76
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

No nie całkiem tak - jesli w tej chwili wprowadza się np. tytul zawodowy specjalisty (specjalizację), zdobywany ciężką wieloletnia pracą dla mgrów fizjoterapii, to kiedy jakiś "ŻAK" wydaje dyplomy "specjalisty fizjoterapii" po rocznym studium zaocznym, nóż się w kieszeni otwiera. Powinien być, moim zdaniem, wprowadzony dla absolwentów takich szkół, jak ta w B-B (725 godzin, brawo, ale taki sam dyplom pisza gdzie indziej po 200...) tytuł np. masażysty dyplomowanego i sprawa byłaby jasna. Oczywiście tylko dla takich szkól, ktore mają porządny i fachowo realizowany program , nie ot, tak sobie... I wówczas byłoby jasne, kto skończył byle kursik, a kto porządny ośrodek. A swoją drogą życzę koledze z B-B wiele sukcesów Brawo, że studiujesz fizjoterapię )
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 22:25   #77
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Jak najbardziej zgadzam sie z toba. W Polsce (i nie tylko) tytul zastepuje wszystko. Ale niestety, takie sa realia, z ktorymi musimy sie godzic. Chcesz byc wspolczesnym Don Kichotem i walczyc z wiatrakami? Powodzenia...
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 09:33   #78
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Nie calkiem znowu z wiatrakami... O ile posiadane przeze mnie wiadomości odpowiadaja prawdzie, w tym roku Kuratorium zamierza przeprowadzic kontrolę wszystkich mazowieckich ośrodków kształcących masażystów własnie m.in. pod kątem zgodności wydawanych zaświadczeń z obowiązującymi, dość dokładnymi, przepisami. Niektorzy byli juz kontrolowani i musieli skończyć z wydawaniem dyplomów, ograniczając się do przepisowych zaświadczeń o ukończeniu kursu...
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:40   #79
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Jesli chodzi o prowadzenie praktyki, klientów, marketing, to polecam kongres w Krakowie, bedzie duzo na temat masażu w tym własnie ujęciu. Choc masaż w Polsce funkcjonuje obecnie przede wszystkim na zasadach wolnorynkowych to warto wspomniec, iz pojęcie klient jest tu jednak nie na miejscu.

Bez wzgledu czy jest to masaż wykonywany w celu leczniczy, relaksacyjnym czy kosmetycznym, mamy do czynienia z pacjentem.

Informacje o kongresie www.lne.pl
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 16:36   #80
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Tu się akurat nie zgodzę, przykro mi. Jeśli dla psychologa klinicznego, psychoterapeuty czy somatoterapeuty (którzy mają do czynienia z ludźmi niekiedy ewidentnie chorymi) zdecydowanie przyjęło sie pojęcie klienta, nie bardzo rozumiem dlaczego, szczególnie w przypadkach masażu relaksacyjnego, odnowy biologicznej itp. byloby to nie na miejscu. Mogę się zgodzić, jeśli idzie o masaż jednoznacznie leczniczy (zwlaszcza na zlecenie lekarza), wykonywany przez osobę której wyksztalcenie określa ją jako fachowego pracownika służby zdrowia (a zatem fizjoterapeuta, technik masażu).
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 09:17   #81
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Nie w tym problem. Kazda osoba poddana masażowi bez wzgledu na rodzaj i cel masażu powinna mieć przeprowadzony przed zabiegiem wywiad, na wstepie ogólny a potem w zaleznosci od celu masażu wywiad szczegółowy. Ponadto po pierwsze każdy masaż ma znamiona leczniczego, nie chodzi o to że nie mozna stosowac pojecia klient, ale o fakt że poza ewidentnym stanem (masaż leczniczy jako celowy) zdrowia fizycznego, istnieje na równi stan psyciczny, emocjonalny, itd.

Wiekszość osób które przychodzi takze na tzw. masaż relaksacyjny ma często wiele dolegliwości które sa bardzo często bagatelizowane. Takie sa fakty także w ośrodkach odnowy, SPA itd.

Chodzi o nauczenie się w swojej swiadomości myslenia o każdym masażu jako o leczniczym. Pytanie tylko co leczymy.

No i znowu wychodzi na jaw polskie traktowanie masażu relaksacyjnego jako czegoś łatwiejszego, dla każdego i bez trudu wykonywanego w kazdym miejscu. A szkoda, sztuka to wielka.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 03:09   #82
CMT
Raczkowanie
 
Avatar CMT
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: San Francisco, CA
Wiadomości: 289
Wyślij wiadomość przez Yahoo do CMT
Dot.: Masaż Bielsko-Biała

Odwieczny dylemat: klient/pacjent...
Jesli praktykujesz w masazu terapeutycznym to masz do czynienia z pacjentem. Jesli jest to masaz relaksacyjnym, raczej uzywalbym termin klient. Tak na prawde, roznica pomiedzy klientem i pacjentem wlasciwie jest tak niewielka, ze pozostaje tylko sprawa interpretacji. Ja, np. nazywam swoich klientow pacjentami. I nie widze w tym nic zlego.....
CMT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 11:02   #83
skorek43
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Masaz w Bialymstoku

Witam.
Czy ktos moglby polecic mi sprawdzonego masazyste (sprawdzona masazystke) w Bialymstoku? Chodzi mi o terapie manualna, ale interesuje mnie tez masaz relaksacyjny.
Z gory dziekuje.
Pozdrawiam
Joanna
skorek43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:31   #84
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Masaz w Bialymstoku

Swojego czasu była u nas w szkole mała grupa masazystów z Białegostoku na Integracyjnym Masazu Bodywork, bodaj przed spoakowaniem się za ocean. Może jeszcze są, dobrzy byli w swoim fachu, ale teraz utraciłem troche z nimi kontakt.

Jeśli chodzi o relaksacje to moze Pani popyta o tą metodę.Polecam.

Jesli chodzi o terapię manualną to zupełnie inny temat.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 13:53   #85
zgredek
Raczkowanie
 
Avatar zgredek
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 311
Gdzie na masaż okolice Chorzowa, Bytomia Świętochłowic??

Chciałam zrobić mężowi prezent na Gwiazdkę i zaprosić go na masaż. Praca przy komputerze sprawia że bardzo boli odcinek lędźwiowy a poza tym uwielbia to. Tylko poradźcie czym kierować sie ptzy wyborze gabinetu czy może lepiej w domu?? Jaki wybrać rodzaj? A najlepiej podajcie adresy bo naprawde nie wiem gdzie szukać. Pomóżcie laikowi
zgredek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 02:30   #86
jesebel
Raczkowanie
 
Avatar jesebel
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 74
Dot.: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Zapytalam googla o drenaz limfatyczny w Lodzi i pojawil sie ten watek. Strasznie sie ciesze na te namiary na Pana Janka. Jutro zadzwonie i od nowego roku zabieram sie za siebie kompleksowo Carla, jak skonczyla sie Twoja przygoda z Panem Jankiem?
jesebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-30, 23:37   #87
czarna_232
Raczkowanie
 
Avatar czarna_232
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 158
Dot.: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

ja znam bardzo dobrego masazyste z siedlec, do końca stycznia pierwszy masaz jest gratis.
czarna_232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-01, 11:49   #88
carla1010
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 566
GG do carla1010
Dot.: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

Jesebel no właśnie niestety sie skończyła :-(. Pan Janek cudowny człowiek i wspaniały masażysta, a jaka gaduła i pyszne herbatki... Chodziłam do niego najpierw raz w tygodniu przez chyba miesiąc, a potem 2 razy przez kolejny miesiąc. Efekty były, wspaniałe ujędrnienie i nawilżenie skóry, cellulit się nieco zmniejszył, nie zniknał całkowicie, bo na to trzeba troszkę więcej czasu. Przerwałam bo przyszły wakacje i zaczelam wyjezdzac i niestety masaż był dość kosztowną przyjemnoscią. Ale może na wiosnę wrócę do cudownego relaksu u Pana Janka... W tej chwili nie pamiętam czy masaż kosztował 40 czy 60 zł, tak czy siak w owym czasie brakło mi już środków na kontynuację. Buziaki
carla1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-02, 12:01   #89
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Gdzie na masaż okolice Chorzowa, Bytomia Świętochłowic??

Nie wiem czy w okolicach Chorzowa także, ale jesli chodzi o Katowice to polecam państwa Makowskich http://www.katowice.masaze.pl

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 22:03   #90
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Szukam sprawdzonego masażysty w Łodzi

a jakis namiar na wizażystę w Łodzi (przepraszam że wcinam się w ten watek, ale nie chce blokować forum nowym tematem)

Pozdrawiam wszystkie Łodzianki
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-08 09:15:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.