Święta z chłopakiem czy z rodziną?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-29, 18:33   #1
justynka260990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Unhappy

Święta z chłopakiem czy z rodziną??


Mama problem. jestem juz z chłopakiem 5 lat i on teraz wyjechał do pracy do Holandii. niestety nie może przyjechać na święta, dostałam propozycje żeby pojechać do niego. rozmawiałam o tym z Mamą a ona mówi że decyzja należy do mnie a ona na święta nie będzie sama bo mam przyjedzie moje rodzeństwo, mam to sobie przemyśleć... a ja jestem w kompletnej rozsypce bo wiem że mamie będzie przykro ale i wiem że spędzę te święta smutna, myśląc o chłopaku. proszę o radę.
justynka260990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 18:47   #2
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

"Osiołkowi w żłoby dano..."
W jakiej "rozsypce", przecież nic złego się nie dzieje? Kobieto, wystarczy tylko podjąć dojrzałą decyzję, która będzie najlepsza dla Ciebie i Twoich bliskich.

Z Twoich słów ewidentnie bije chęć pojechania do chłopaka. Ja z kolei nie wyobrażam sobie Wigilii bez Mamy, chyba naga i bosa powędrowałabym do niej przez śniegi i zamieć...

Zresztą w każdym domu wygląda to inaczej; ja z drżeniem serca obserwuję, jak w ostatnich latach coraz mniej osób zasiada do naszego stołu, bo odchodzą na zawsze, więc nie ma takiej opcji, bym spędziła wieczór 24 grudnia z dala od rodzinnego domu.

Może da się kompromisowo połączyć obie opcje i Wigilię spędzić z Rodziną, a na pozostałe dni pojechać do chłopaka?
Życzę dokonania dobrego wyboru
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 12:50   #3
Ago18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 995
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

a ja powędrowałabym przez snieg i zamieć do swojego mężczyzny!! Skoro mama nie będzie sama w domu to dlaczego masz umierać z tęsknoty i nie jechac? to przeciez z nim będziesz reszte zycia i może byc tak, że nie raz nie będzie Cie na wigilii.
A swieta z chłopakiem są najpiękniejsze bo pełne miłości tej innej nie matczynej.
Fajnie ejst usiąść pod choinką przy kominku. ...mmmm
dlaczego masz siedziec w domu i się zasmucać, twojej mamie może i bedzie przykro ale tobie również jak niepojedziesz, mama bedzie miała twoje rodzeństwo, a ty taka sama bez swojego ukanego??
nie nie nie niewyobrazam sobie tego!!
ale twoja decyzja
__________________
ciuszki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post25906442
szczęśliwa żona <3
Ago18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 13:13   #4
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Tak myślałam ze ta co pobiegłaby do swego mężczyzny jest bardzo młoda.
Swieta to dla mnie rodzinny czas... Każdy wybiera jak uważa ale pomysł z wyjazdem po Wigilii to naprawde dobre rozwiązanie.

Jesteś z chłopakiem 5 lat...Długo zgadza się... ale jak widzisz tę waszą wspólną Wigilię w Holandii? Nie sądzę by był kominek i wy dwoje. Raczej wspólna wieczerza tych co nie dostali wolnego. Decyzja należy do Ciebie.
Z moim obecnym mezem żyłam na odległość 5 lat. Nie jeździliśmy do siebie na Wigilię. Teraz co rok jeździmy raz do jednych raz do drugich teściów... I jest fajnie-rodzinnie wyjątkowo...
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 14:57   #5
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Cytat:
Napisane przez izazusia Pokaż wiadomość
Tak myślałam ze ta co pobiegłaby do swego mężczyzny jest bardzo młoda.
No wiesz ja jak mam do wyboru mamę, którą bardzo kocham i męża to jednak biegnę do męża więc jakoś mnie nie dziwi, ze są kobiety, które wybierają faceta zamiast mamy i to z wiekiem nie ma nic wspólnego, bo zdarza się i paniom w okolicach 50-tki, dziwnym trafem moja mama też spędza święta z facetem (moim ojcem) a nie ze swoją mamusią... Min. na tym polega dorosłe życie, że nie zawsze się leci do mamy, nawet jakby się chciało. I tak, gdybym mogła to wolałabym zabrać męża do mamy na Wigilię niż np. jechać do teściowej, ale jeśli nie mogę to idę tam gdzie mój mężulo bo to jest moja najbliższa rodzina.

Cytat:
Z moim obecnym mezem żyłam na odległość 5 lat. Nie jeździliśmy do siebie na Wigilię. Teraz co rok jeździmy raz do jednych raz do drugich teściów... I jest fajnie-rodzinnie wyjątkowo...
Czyli jednak raz na 2 lata wybierasz faceta a nie mamusie i gonisz z nim do jego bliskich na święta... A to, że nie jeździłaś do niego wcześniej wydaje mi się być dziwne - gdyby mój mąż wolał święta spędzić ze swoją rodziną zamiast ze mną to pomyślałabym, że mu nie zależy na mnie.

-----------------
Na miejscu autorki wątku pojechałabym do faceta, tym bardziej, że mama nie będzie sama w święta i wydaje się, że nie ma też za bardzo nic przeciwko temu, abyś wyjechała. Jesteś z mamą przez resztę roku i na prawdę nic się nie stanie, jak raz przy stole wigilijnym cię zabraknie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-12-04 o 14:59
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 03:50   #6
gabinetodnowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

oj mama,tylko mama przepełniona miłoscia do swojego dziecka,bezwarunkowa,cudo wna i oczywiscie tata tylko rodzinnie,nie wyobrażam sobie świąt bez najbliższych memu sercu.
gabinetodnowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-06, 07:34   #7
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

no nie wiem... jak zwykle wszystko zależy od sytuacji. Ale jak chłopak jest na tzw "poważnie" i jestes juz z nim 5 lat i jeszcze tylko w święta mozecie spędzić czas razem to może jednak warto do niego pojechać? Mama przecież nie zostaje sama. Święta to bardzo ważny i rodzinny czas, więc trzeba dojrzałej decyzji. Kiedyś odchodzi się od domu rodzinnego...
Ja w tym roku spędze ostatnią Wigilię w domu... w przyszłym roku wychodzę za mąż... i już z ukochanym nie możemy się doczekać tej pierwszej Wigilii razem...
tylko we dwoje... a potem zadbamy o to by młodszych członków rodziny przybywało
Chociaż u mnie w domu jest tak że świeta się spędza w domu rodzinnym... a rodzina to jeszcze nie chłopak, ale już mąż
Chociaż wydaje mi się że ja na Twoim miejscu pojechałabym do niego...
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 10:07   #8
kamciurka
Zakorzenienie
 
Avatar kamciurka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 220
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Czyli jednak raz na 2 lata wybierasz faceta a nie mamusie i gonisz z nim do jego bliskich na święta... A to, że nie jeździłaś do niego wcześniej wydaje mi się być dziwne - gdyby mój mąż wolał święta spędzić ze swoją rodziną zamiast ze mną to pomyślałabym, że mu nie zależy na mnie.
troszke to egoistyczne, nie ma to jak stawianie kogos w niezrecznej sytuacji, rozumiem, ze jak by oswiadczyl, ze chce spedzic swieta z rodzina (co akurat uwazam za normalne) to pewnie walnelabys fochem, ech dziwne niektore kobiety sa
__________________
Być może Bóg chciał, abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi


Niki

Alex
kamciurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:09   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Cytat:
Napisane przez kamciurka Pokaż wiadomość
troszke to egoistyczne, nie ma to jak stawianie kogos w niezrecznej sytuacji, rozumiem, ze jak by oswiadczyl, ze chce spedzic swieta z rodzina (co akurat uwazam za normalne) to pewnie walnelabys fochem, ech dziwne niektore kobiety sa
My uważamy (my= mój mąż i ja), że najbliższą rodziną męża jest jego żona a najbliższą rodziną żony jest jej mąż. Przede wszystkim spędzamy święta razem ze sobą i nie ma takiej możliwości, żeby któreś z nas zmieniło zdanie więc to nie jest żaden egoizm, tylko nasz wspólny pogląd. Nie wyobrażamy sobie oboje takiej sytuacji, w której on idzie do swoich rodziców a ja do swoich, dlatego, że od dnia ślubu rodziców mamy wspólnych i nie uznajemy podziałów na moje i twoje. Święta spędzamy trochę u jednej rodziny, trochę u drugiej tak, żeby każde z nas miało kontakt ze swoim rodzeństwem, rodzicami, babciami i nikt nie czuł się odsunięty itd.

Oczywiście są kobiety, które całe życie odróżniają "swoją mamusię" od "jego matki" prowokują ciągłe konflikty, ciągną pod sobie i w stronę swoich krewnych - i moim zdaniem to są te kobiety, które najczęściej zostają rozwódkami, ale to ich sprawa. Mądry rodzic rozumie, że dziecko które założyło swoją rodzinę w pierwszej kolejności dba właśnie o nią, a mądre dziecko wie, że im więcej ludzi będzie żyło w zgodzie tym lepiej będzie dla wszystkich. Ale są kobiety, które nie przepuszczą i to właśnie te nazwałabym egoistkami
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 09:23   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Cytat:
Napisane przez izazusia Pokaż wiadomość
Tak myślałam ze ta co pobiegłaby do swego mężczyzny jest bardzo młoda.

Co za argument...

Cytat:
Napisane przez izazusia Pokaż wiadomość
Swieta to dla mnie rodzinny czas... Każdy wybiera jak uważa ale pomysł z wyjazdem po Wigilii to naprawde dobre rozwiązanie.
A mąż to nie rodzina, bo obcy chłop?

Cytat:
Napisane przez izazusia Pokaż wiadomość
Z moim obecnym mezem żyłam na odległość 5 lat. Nie jeździliśmy do siebie na Wigilię. Teraz co rok jeździmy raz do jednych raz do drugich teściów... I jest fajnie-rodzinnie wyjątkowo...
Życie na odległość z mężem to norma. Wigilia bez mamy już nie?

O czym Wy mówicie?

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez kamciurka Pokaż wiadomość
troszke to egoistyczne, nie ma to jak stawianie kogos w niezrecznej sytuacji, rozumiem, ze jak by oswiadczyl, ze chce spedzic swieta z rodzina (co akurat uwazam za normalne) to pewnie walnelabys fochem, ech dziwne niektore kobiety sa
To Ty spędzasz święta ze swoją rodziną, a on ze swoją?

Co jak on zechce być z Tobą? Będzie musiał być z Twoją rodziną, bo Ty nie widzisz świąt bez mamy? To nie jest egoistyczne??

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Takie "rodzinne zaślepienie" obserwuję u mojej dalszej rodziny... Dwie moje kuzynki zawsze jeżdżą na święta do rodziców. Mieszkały z facetami i jeździły do rodziców. A facet w tym czasie do swoich... I tak przez lata. Zaręczyny, termin ślubu, razem 7 lat, a ona jedzie do mamusi, bo nie wyobraża sobie wigilii z nim, albo z jego rodziną...

W ten sposób dwa związki jednej i pięć związków drugiej (licząc od czasu wyprowadzki z rodzinnego domu), odeszło w niebyt. Prędzej czy później facet stwierdza, że tatuś i mamusia są ważniejsi od niego... W tym roku obie mają kolejnego, nowego faceta i pierwsze święta przed nimi. Aż czekam co będzie za niespełna trzy tygodnie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 10:07   #11
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

O jezusie słodki...
Żeby na 30+ czytać, że Święta należy spędzać z mamusią

Rodzina to już w pewnym wieku to jest mąż/partner, dzieci. I to z nimi się spędza Święta, urlop czy też insze inoszości
Jasne, ze można na Świeta pojechac do rodziców, mozna ich nawet, uwaga! zaprosić do siebie Ale rozjeżdżanie sie w tym czasie i rozstawanie z męzem/partnerem z którym tworzymy rodzinę to jest dla mnie jakas abstrakcja.
A jak będą dzieci w związku? To co, walka kto zabiera dziecko do której babci? Czy najlepiej od razu "robić" bliźniaki, żeby kazde mogło zabrac jedno dziecko?


Autorce radze pojechac do faceta, jeśli to z nim chce spędzić życie. Oczywiście że związek może się posypać mimo naszych chęci spędzania razem życia. Ale jednak. Jeśli chce sie z kims być to trzeba umieć wybrać, która rodzina ma czasem większe prawa do naszej z nimi obecności. Nie zawsze można spedzac Święta ze wszystkimi, czasem trzeba wybrać.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-12-07 o 10:18
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 12:22   #12
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
O jezusie słodki...
Żeby na 30+ czytać, że Święta należy spędzać z mamusią
.
Prawie tymi samymi słowami mi się pomyślało
Justynko260990 , Sz.P. Luba napisała post , który warto by było , byś przemyślała I moja rada jest taka sama , jak Jej .
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 22:14   #13
izazusia
Wtajemniczenie
 
Avatar izazusia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasto Polskiej Piosenki
Wiadomości: 2 220
GG do izazusia
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Nie zrozumiałyscie mnie Przed ślubem żyłam z moim przyszłym mężem na odległość. Odkąd mam swoją rodzinę chyba naturalne jest że wraz z mężem planujemy wyjazdy do NASZYCH RODZICÓW.

W sumie wiem jedno-jeżeli autorka wątku ma być nieobecna duchem przy wigilijnym stole z rodziną lepiej by jechała do ukochanego...
__________________
Kobiety rodzą się aniołami, ale kiedy życie połamie im skrzydła - pozostaje już tylko latanie na miotle
izazusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 20:52   #14
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

Cytat:
Napisane przez justynka260990 Pokaż wiadomość
Mama problem. jestem juz z chłopakiem 5 lat i on teraz wyjechał do pracy do Holandii. niestety nie może przyjechać na święta, dostałam propozycje żeby pojechać do niego. rozmawiałam o tym z Mamą a ona mówi że decyzja należy do mnie a ona na święta nie będzie sama bo mam przyjedzie moje rodzeństwo, mam to sobie przemyśleć... a ja jestem w kompletnej rozsypce bo wiem że mamie będzie przykro ale i wiem że spędzę te święta smutna, myśląc o chłopaku. proszę o radę.
W tej sytuacji to jakąkolwiek decyzję byś nie podjęła to jednej osobie będzie przykro,a druga osoba się ucieszy.
Pojedziesz do chłopaka to się ucieszy,że przyjechałaś,a mamie będzie przykro,że ją zostawiasz.
Zostaniesz z mamą to się ucieszy żeś została z nią w domu,a chłopakowi będzie przykro,że do niego nie przyjechałaś.
Tak zle i tak niedobrze.Człowiek czuje się w takich sytuacjach jakby był między "młotem a kowadłem".Trzeba wybierać między rodziną a partnerem.I niewątpliwie wybór jest trudny.
Na pewnym etapie życia rodzice muszą jednak pogodzić się z tym,że ich dziecko dorosło.I choć to jest przykre(dla obu stron)to muszą pozwolić odejść temu dziecku po to,aby mogło ono układać sobie własne życie.
Zatem,jeśli mama nie będzie sama,bo na święta przyjeżdża Twoje rodzeństwo to uważam,że możesz do tego chłopaka pojechać
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 19:22   #15
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: Święta z chłopakiem czy z rodziną??

justynka260990 , jestem ciekawa jaką decyzję podjęłas?
Juz po czasie, ale myślę, ze ja pojechałabym do niego w swięta- wigilia jednak w domu. Gdyby nie było szansy na wyjazd 25 grudnia to myślę, ze bez "świątecznej kolacji" przez moim wyjazdem by się nie obyło. Pisałaś, że siedząc w domu myślałabyś o nim? A będąc z nim nie myślałabyś o rodzinie? Święta w domu znasz i wiesz cZego by Ci brakowało.
jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.