Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 21:49   #541
rata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zrobiło mi sie na stopach coś takiego jak na zdjęciach Nie wiem co to może byc a co za tym idzie jak to zwalczyc najpierw byl jeden na pięcie ale obecnie mam to po obu stronach pięt i koło duzych palcow możecie mi powiedziec coż to może być?? zdjęcia 1 i 2 są zrobione po wymoczeniu stóp i delikatnym straciu tego tarką, wtedy jest najbardziej widoczne. Na suchych stopach wygląda to tak jak na zdjęciach 3 i 4 Muszę jeszcze powiedziec ze po kapieli wygląda to tragicznie a niedługo wyjeżdzam na wakacje nad wodę Aż mi wstyd to pkazyw bo zawsze miałam ladne stópki - najwidoczniej przsadzilam z pielegnacją Podejrzewam, że sobie to zrobiłam bo niepotrzebnie tarłam te w zasadzie delikatne miejsca tarką Proszę Was o pomoc
hej Kochana ;/ no to powiem Ci ze masz to samo co ja;/ juz sie z tym prawie 3 lata mecze...tak wygniotlam piety na studniowce w ciasnych butach ...jak moczylam robilo sie biale jak zimno to jest sine troche tego usunelam ale teraz mam sine placki i to okropnie wyglada moze ktos zna cos na to bo ja juz nie moge ;/
rata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 06:57   #542
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez rata Pokaż wiadomość
hej Kochana ;/ no to powiem Ci ze masz to samo co ja;/ juz sie z tym prawie 3 lata mecze...tak wygniotlam piety na studniowce w ciasnych butach ...jak moczylam robilo sie biale jak zimno to jest sine troche tego usunelam ale teraz mam sine placki i to okropnie wyglada moze ktos zna cos na to bo ja juz nie moge ;/
Cytat:
Napisane przez Anna80 Pokaż wiadomość
Hej, wydaje mi się że przedobrzyłaś... Daj odpocząć stopom i nie trzyj już tą tarką. Smaruj stopy Gehwolem np Lipidro (ma dużo mocznika, nawilży i złagodzi) chyba starłaś sobie do warstwy rozrodczej naskórka... Pewnie bolało... Współczuję.Ja sobie raz starłam na dużym palcu (Omegą i tarką...) , bo mi się robią modzele potem miałam białe plamy, ale przestałam na jakiś czas szorować i jest ok
oj postaram się już tego nie ruszać i chyba pokaże to mojej derma dziekuje Wam dziewczyny
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-30, 07:52   #543
tibbidabo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 444
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

hej dziewczyny licze na Wasza pomoc. mianowicie mam zółte stopy, doslownie. moge robic piling, trzec, scierac a one i tak sa zolte! w poniedzialek wyjezdzam odpoczac n plaze i zalezy mi zeby nie martwic sie i nie wstydzic. co moge zrobic?
__________________
Peace.
tibbidabo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 21:24   #544
paktofonika99
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 959
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Hej dziewczyny! Jutro wybieram się nad jezioro, był to planowany wyjazd, dlatego odwołanie nie wchodzi w grę. O co chodzi-dziś odparzyłam sobie stopy, obie stopy. Strasznie boli. Do tego na piętach zeszła mi skóra. Moje pytanie, co zrobić, żeby złagodzić ten ból?
paktofonika99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 22:14   #545
satie
Raczkowanie
 
Avatar satie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 207
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

hm mam pytanko co do pielęgnacji stóp.. wszyscy polecają sól do kąpieli stóp Dr Stopa.. nie mogę jej dostać w drogeriach powiedzcie gdzie ją kupujecie??
__________________
postanowienia poszły na marne ... zaczynam od nowa xD

satie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 17:46   #546
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Mam problem... w ciagu zimy dorobilam się (chyba) nagniotkow na 3 palcu u obu stop. Ścierałam - odrastały, smarowałam brodacitem - odrastaly... jak sie tego pobyc? wstydze sie isc troche na pedicure leczniczy bo mam wielka stope - 41,5 a do tego zlazl mi jeden paznokiec i teraz odrasta - wyglada to obleśne....
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 18:29   #547
annakrasnal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

hej mam problem, więc tak jak zaczelam chodzic w sandalach zrobily mi sie odciski na stopach, wiec je przebilam igielka zeby wyleciala "woda" i nic to nie dalo zorbilo sie od nowa, dzisiaj postanowilam to sobie wyciac wiec wycielam te skore byla dosc gruba i zrobila mi tzn szpara ze jak sie przejedzie palcem to czuc wglebienie, przerazilo mnie to, bo wybieram sie nad morze i nie wiem co z tym teraz zrobic. prosze, pomózcie !
annakrasnal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-18, 16:59   #548
Lagunaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc ];->
Wiadomości: 2 419
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zrobiło mi sie na stopach coś takiego jak na zdjęciach Nie wiem co to może byc a co za tym idzie jak to zwalczyc najpierw byl jeden na pięcie ale obecnie mam to po obu stronach pięt i koło duzych palcow możecie mi powiedziec coż to może być?? zdjęcia 1 i 2 są zrobione po wymoczeniu stóp i delikatnym straciu tego tarką, wtedy jest najbardziej widoczne. Na suchych stopach wygląda to tak jak na zdjęciach 3 i 4 Muszę jeszcze powiedziec ze po kapieli wygląda to tragicznie a niedługo wyjeżdzam na wakacje nad wodę Aż mi wstyd to pkazyw bo zawsze miałam ladne stópki - najwidoczniej przsadzilam z pielegnacją Podejrzewam, że sobie to zrobiłam bo niepotrzebnie tarłam te w zasadzie delikatne miejsca tarką Proszę Was o pomoc
Mam identycznie.. byłam u dermatologa i powiedział że to rogowacenie, poprostu skóra się "odkłada" a po jakimś czasie będzie to pękało, czyli nic estetycznego. Przepisał mi maść Dermovate, póki co nie widzę efektów a używam dwa tygodnie...
__________________
53,5 kg (8.09.10) 51,0 kg(2.11.10)......50,0 kg

..
Podejdź jeśli chcesz,
pokochaj jeśli potrafisz...
Lagunaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 07:14   #549
Dusiak21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 128
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Ja od zawsze mam na małych palcach u nóg(z dołu) taką twardą, zrogowaciałą skórę, robi się to męczące, niczym nie mogę tego usunąć. Skóra na największych palcach(pod spodem) też jest dosyć twarda, używam różnych specyfików, peelingów i kremów, ale jak na razie nie pomaga! doradźcie!
__________________
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430184] Kosmetyki na wymianę!
Dusiak21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 07:35   #550
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Lagunaaa Pokaż wiadomość
Mam identycznie.. byłam u dermatologa i powiedział że to rogowacenie, poprostu skóra się "odkłada" a po jakimś czasie będzie to pękało, czyli nic estetycznego. Przepisał mi maść Dermovate, póki co nie widzę efektów a używam dwa tygodnie...
ostatecznie poradziłam sobie z tym inaczej zrobiłam krem z mocznikiem ok 40 - 50 % i smarowałam codziennie, nie używałam tarki tylko co 8-10 dni pilnika z Rossmanna i po jakimś miesiącu jest o wieeeeeeeeele lepiej :P poprawa o 80 %!! ostatnio posmarowałam stopy olejkiem rycynowym i zawinęłam je na noc w folie jestem zadowolona z ich wyglądu po dłuższej kąpieli białe miejsca nadal są widoczne ale jestem pewna, że się tego jakoś pozbedę
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 13:14   #551
Agatka000
Raczkowanie
 
Avatar Agatka000
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 159
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Widzę, że znalazłam temat w sam raz dla mnie (a raczej dla moich stóp). Od 5 lat mam modzele na podeszwach, na obu stopach w tym samym miejscu (pod palcami na środku). Używałam różnych płynów (Acerin czy jakoś tak, ABE) i maści, ale nic nie pomaga Ogólnie nie bolą mnie, ale przy dłuższym chodzeniu mam wrażenie, że stopa mi puchnie w ich okolicy... Chyba wybiorę się na pedicure leczniczy, bo już innego wyjścia nie widzę :| Znalazłam już jeden salon, podobno za 95 zł sprawią, że moje stopy będą idealne
Agatka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 19:27   #552
Lagunaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tam gdzie diabeł mówi dobranoc ];->
Wiadomości: 2 419
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość

ostatecznie poradziłam sobie z tym inaczej zrobiłam krem z mocznikiem ok 40 - 50 % i smarowałam codziennie, nie używałam tarki tylko co 8-10 dni pilnika z Rossmanna i po jakimś miesiącu jest o wieeeeeeeeele lepiej :P poprawa o 80 %!! ostatnio posmarowałam stopy olejkiem rycynowym i zawinęłam je na noc w folie jestem zadowolona z ich wyglądu po dłuższej kąpieli białe miejsca nadal są widoczne ale jestem pewna, że się tego jakoś pozbedę
A jak zrobiłaś ten krem??
__________________
53,5 kg (8.09.10) 51,0 kg(2.11.10)......50,0 kg

..
Podejdź jeśli chcesz,
pokochaj jeśli potrafisz...
Lagunaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 13:29   #553
Paulina_87
Przyczajenie
 
Avatar Paulina_87
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

mam ten sam problem. mam wrażenie jedynie, że te płyny wszystko pogorszyły i teraz są tylko większe. Byłam nawet w gabinecie specjalistycznym, ale wydałam 90 zł i nie widzę żadnego efektu. zastanawiam się czy nie pójść do chirurga żeby mi wyciął. w internecie znalazłam Cuspis w Łodzi. Był ktoś tam może, albo może polecić gdzie można chirurgicznie w Łodzi wyciąć modzenie/odciski?
Paulina_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 17:34   #554
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
nagniotki(?) na stopach

Czesc, moze ktos mi tu doradzi. Na kostkach palcow u stóp(szczegolnie dwoch) mam tak jakby narosnieta skore... Nie sa to odciski tylko chyba pozostalosc po nich... Sa okragle i ciemniejsze niz skora wokol. Scieranie i plingi nic nie daja bo ta zrogowaciala skora caly czas narasta Wszystko probilo sie od chodzenia w wysokich obcasach Nie wiem jak sie tego pozbyc... Moze jakies preparaty? Plyny? Masci?
pomocy
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:08   #555
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
Dot.: nagniotki(?) na stopach

pomozcie
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:16   #556
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: nagniotki(?) na stopach

Polecam sól do stóp Bingo, jest kilka rodzajów. Świetne, mocne, trzeba uważać,ja daję mniej niż zaleca producent,bo "wypala" podeszwy stóp Chyba są w Tesco dostępne.

No i na koniec dobry treściwy krem, moje typy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ara-wersja.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...jace-piety.htm
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 21:37   #557
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: nagniotki(?) na stopach

Cytat:
Napisane przez Sarcoptes scabiei Pokaż wiadomość
Czesc, moze ktos mi tu doradzi. Na kostkach palcow u stóp(szczegolnie dwoch) mam tak jakby narosnieta skore... Nie sa to odciski tylko chyba pozostalosc po nich... Sa okragle i ciemniejsze niz skora wokol. Scieranie i plingi nic nie daja bo ta zrogowaciala skora caly czas narasta Wszystko probilo sie od chodzenia w wysokich obcasach Nie wiem jak sie tego pozbyc... Moze jakies preparaty? Plyny? Masci?
pomocy
Doradzam wizytę u dobrej pedikurzystki żeby Ci to usunęła a poza tym to krem z mocznikiem żeby zapobiegać rogowaceniu i tu polecam Xerial10, Propodia - krem z mocznikiem do stóp.
Niestety buty na obcasach i z wąskimi noskami robią swoje.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 10:14   #558
Sarcoptes scabiei
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 206
Dot.: nagniotki(?) na stopach

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Polecam sól do stóp Bingo, jest kilka rodzajów. Świetne, mocne, trzeba uważać,ja daję mniej niż zaleca producent,bo "wypala" podeszwy stóp Chyba są w Tesco dostępne.

No i na koniec dobry treściwy krem, moje typy:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...ara-wersja.htm
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-1...jace-piety.htm
Cytat:
Napisane przez muscat Pokaż wiadomość
Doradzam wizytę u dobrej pedikurzystki żeby Ci to usunęła a poza tym to krem z mocznikiem żeby zapobiegać rogowaceniu i tu polecam Xerial10, Propodia - krem z mocznikiem do stóp.
Niestety buty na obcasach i z wąskimi noskami robią swoje.
dzieki Wam

mam juz jakies masci na zrogowaciala skore
a mi chodzi o usuniecie tego punktowo.. bo tak naprawde mam probelm tylko z dwoma palcami u stop chyba tez przez ta ze sa dluuuugie wlasnie
__________________

P.S nie trawie tej wizażowej wyszukiwarki nic na to nie poradze ze jest beznadziejna. wujek Google rzadzi
Sarcoptes scabiei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 19:45   #559
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

do zwykłego kremu do stóp dosypałam mocznika nie pytaj ile, tak na oko
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-03, 22:18   #560
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

hej dziewczyny, widzę, że wątek już troszkę nieużywany, ale może tu otrzymam jakąś poradę....mam łącznie 5 modzeli na podeszwach stóp, oprócz tego coraz grubszą skórę na powierzchni całych pięt, jest to spowodowane chodzenim codziennie przez 7 godzin w pracy bez obuwia, w samych tylko skarpetkach po drewnianej podłodze...po całym dniu ledwo stoję na stopach, tak mnie bolą, wycinanie samemu i skrobanie stóp nie pomaga, wszystko odnawia się w błyskawicznym tepie, nie chcę pogarszać sobie lub powiększać tych zmian. nie jestem pewna czy powinnam udać się do podologa, czy do lekarza, żeby uzyskać skierowanie do chirurga na usunięcie zmian, oraz czy załatwiłoby to mój problem raz na zawsze. chciałabym też usunąć zmiany na małych palcach u stóp, takie zgrubienia, które cały czas są czerwone, nie mogę ich skrobać/szorować, bo w środku jest nadbudowana tkanka,a nie tylko zrogowaciały naskórek ponieważ nosiłam zbyt ciasne butki przez to wszystko nie moge nosić latem klapek, ani sandałków, bo moje stopy są okropne...czy możliwe jest powrócenie do pięknych stópek sprzed kilku lat? serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:58   #561
zazynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 15
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
do zwykłego kremu do stóp dosypałam mocznika nie pytaj ile, tak na oko
Mam ten sam problem, wypróbuję Twojego sposobu Dziś lub jutro wybiorę się do apteki po potrzebne produkty hehe :P Narobiłaś mi nadziei, bo walczę z tym już chyba ze 2 lata..
Czy mogłabyś napisać jak tam teraz się mają Twoje piętki? Efekt nadal się utzrymuje?
Pozdrawiam
zazynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:29   #562
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez zazynka Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem, wypróbuję Twojego sposobu Dziś lub jutro wybiorę się do apteki po potrzebne produkty hehe :P Narobiłaś mi nadziei, bo walczę z tym już chyba ze 2 lata..
Czy mogłabyś napisać jak tam teraz się mają Twoje piętki? Efekt nadal się utzrymuje?
Pozdrawiam
tak pozbyłam się tego na dobre Co do mocznika to nie we wszystkich aptekach go sprzedają no ale poszukaj i życze powodzenia w walce
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 11:23   #563
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, widzę, że wątek już troszkę nieużywany, ale może tu otrzymam jakąś poradę....mam łącznie 5 modzeli na podeszwach stóp, oprócz tego coraz grubszą skórę na powierzchni całych pięt, jest to spowodowane chodzenim codziennie przez 7 godzin w pracy bez obuwia, w samych tylko skarpetkach po drewnianej podłodze...po całym dniu ledwo stoję na stopach, tak mnie bolą, wycinanie samemu i skrobanie stóp nie pomaga, wszystko odnawia się w błyskawicznym tepie, nie chcę pogarszać sobie lub powiększać tych zmian. nie jestem pewna czy powinnam udać się do podologa, czy do lekarza, żeby uzyskać skierowanie do chirurga na usunięcie zmian, oraz czy załatwiłoby to mój problem raz na zawsze. chciałabym też usunąć zmiany na małych palcach u stóp, takie zgrubienia, które cały czas są czerwone, nie mogę ich skrobać/szorować, bo w środku jest nadbudowana tkanka,a nie tylko zrogowaciały naskórek ponieważ nosiłam zbyt ciasne butki przez to wszystko nie moge nosić latem klapek, ani sandałków, bo moje stopy są okropne...czy możliwe jest powrócenie do pięknych stópek sprzed kilku lat? serdecznie z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
A mi przez odchudzanie dodatkowo mi ten naskórek obumarł , nie na piętach tylko na dużych palcach u stóp oraz tuż przy kosteczkach za małym palcem...

Dziewczyny proszę, pomóżcie nam! na kwątku kosmetologii jeszcze zapytałam, ale atpię by studentki kosmetologii bez doświadczenia mi mogły pomóc

Peelingi?
Masaże?
Cerkoderm?
Nie mam pojęcia, a nie chcę za późno się wziąć za pielęgnację.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 11:12   #564
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Re: stopy

dziewczyny, a ja sie mecze z nagniotkami na zewnetrznej stronie stop, od strony malych palcow. jak na razie dokuczaja mi dopiero z 2 lata.. ale aby sie nie zrobily wieksze - prosze o porady. wlasnie mocze z ugotowanym rumiankiem, z sola, z oliwa oliwek. potem pumeks, kupuje tez tarkę oraz wkładki ortopedyczne na moje płaskostopie.

Coś jeszcze? Doradzicie?
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 20:26   #565
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Re: stopy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dziewczyny, a ja sie mecze z nagniotkami na zewnetrznej stronie stop, od strony malych palcow. jak na razie dokuczaja mi dopiero z 2 lata.. ale aby sie nie zrobily wieksze - prosze o porady. wlasnie mocze z ugotowanym rumiankiem, z sola, z oliwa oliwek. potem pumeks, kupuje tez tarkę oraz wkładki ortopedyczne na moje płaskostopie.
ja też mam płaskostopie jak wyglądają te wkładki ortopedyczne?
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 18:12   #566
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
A mi przez odchudzanie dodatkowo mi ten naskórek obumarł , nie na piętach tylko na dużych palcach u stóp oraz tuż przy kosteczkach za małym palcem...

Dziewczyny proszę, pomóżcie nam! na kwątku kosmetologii jeszcze zapytałam, ale atpię by studentki kosmetologii bez doświadczenia mi mogły pomóc

Peelingi?
Masaże?
Cerkoderm?
Nie mam pojęcia, a nie chcę za późno się wziąć za pielęgnację.

ja ostatnio użyłam taki peeling babydream i muszę przyznać, żę pomógł naprawdę dużo, nie usunął oczywiście wczystkiego, ale wydaje mi się, że sporo ścien ił warstwę rogową...teraz mimo że jeszcze sporo tego jest to poprostu na bierząco ścieram naskórek, żeby był gładki + kremik i s się chodzić w klapkach
ale to tylko tymczasowe, będę musiała w końcu skontaktować się z jakimś lekarzem żeby wyciąć modzelki, ale to w przyszłości, bo to też nie taka prosta sprawa niestety
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 17:56   #567
ankaah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Germania
Wiadomości: 5
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Hej, widzę, że wiele osób ma podobny problem. Ja także męczę się ze zrogowaciałą skórą, praktycznie na całych podeszwach a także chyba "nagniotkami" na 5 palcach stóp. Wygląda to obrzydliwie, ale praktycznie nic nie działa. Nie wiem, czym te zrogowacenia są spowodowane, podejrzewam, że coś z moimi kośćmi jest nie tak, bo praktycznie każde buty mnie obcierają. Kiedy noszę buty na wysokich obcasach, skóra na podbiciu śródstopia po pewnym czasie mnie strasznie piecze. Dlatego praktycznie zrezygnowałam z obcasów. Płaskie też jakoś specjalnie różnicy nie robią. Jest lato teraz, a mi wstyd pokazywać swoje paluchy. Każde sandały odsłaniają przykry problem. Wszystkie maści, płyny zmiękczające owszem działają, tzn. zrogowaciały naskórek robi się biały i po ok tygodniu odchodzi od skóry, trochę nierównomiernie, wygląda to też nieciekawie. Niestety skóra znów bardzo szybko się gromadzi. Teraz dorwałam krem do skóry zrogowaciałej Gehwohl. Jestem pełna nadziei, bo na testach niby likwiduje ponad 90 % zrogowaceń. Na razie używam go 2 dni, muszę powiedzieć, że nawilża intensywnie. Dam znać jak po magicznych 28 dniach będzie. Oby pomogło. Pozdrawiam.
ankaah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 18:25   #568
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez ankaah Pokaż wiadomość
Hej, widzę, że wiele osób ma podobny problem. Ja także męczę się ze zrogowaciałą skórą, praktycznie na całych podeszwach a także chyba "nagniotkami" na 5 palcach stóp. Wygląda to obrzydliwie, ale praktycznie nic nie działa. Nie wiem, czym te zrogowacenia są spowodowane, podejrzewam, że coś z moimi kośćmi jest nie tak, bo praktycznie każde buty mnie obcierają. Kiedy noszę buty na wysokich obcasach, skóra na podbiciu śródstopia po pewnym czasie mnie strasznie piecze. Dlatego praktycznie zrezygnowałam z obcasów. Płaskie też jakoś specjalnie różnicy nie robią. Jest lato teraz, a mi wstyd pokazywać swoje paluchy. Każde sandały odsłaniają przykry problem. Wszystkie maści, płyny zmiękczające owszem działają, tzn. zrogowaciały naskórek robi się biały i po ok tygodniu odchodzi od skóry, trochę nierównomiernie, wygląda to też nieciekawie. Niestety skóra znów bardzo szybko się gromadzi. Teraz dorwałam krem do skóry zrogowaciałej Gehwohl. Jestem pełna nadziei, bo na testach niby likwiduje ponad 90 % zrogowaceń. Na razie używam go 2 dni, muszę powiedzieć, że nawilża intensywnie. Dam znać jak po magicznych 28 dniach będzie. Oby pomogło. Pozdrawiam.

jestem ciekawa czy omoże, daj potem zanć
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 13:27   #569
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

czy któraś z was miała robiony pedikiur z udziałem takich małych rybek (tzw fish pedicure)? ja przez trenowanie kendo mam strasznie zgrubiałą skórę na stopach i dodatkowo takie brzydkie blizny pozostałe po otarciach od butów i zastanawiam się czy taki zabieg by pomógł. a może kwasy?
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 16:12   #570
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Stopy. Odciski, otarcia, odparzenia, odgniotki i inne problemy. WÁTEK ZBIORCZY.

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
czy któraś z was miała robiony pedikiur z udziałem takich małych rybek (tzw fish pedicure)? ja przez trenowanie kendo mam strasznie zgrubiałą skórę na stopach i dodatkowo takie brzydkie blizny pozostałe po otarciach od butów i zastanawiam się czy taki zabieg by pomógł. a może kwasy?
Rybki na blizny nie pomogą, one zjedzą jedynie zgrubiały naskórek.
O kwasach na stopach nie słyszałam
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-15 13:37:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.