Jak rozpocząć ćwiczenia i co dalej? Jak dieta? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 14:56   #1
MrsClaudia
Raczkowanie
 
Avatar MrsClaudia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 103
Question

Jak rozpocząć ćwiczenia i co dalej? Jak dieta?


Hej dziewczyny. Przeglądałam te podwieszone tematy, jednak nie znalazłam nic dla siebie do końca. Wciąż martwię się, że większość tutaj ćwiczeń są dla osób, które chcą się odchudzać. Ja jestem chuda i niska. Mierzę 164 cm (może i więcej) oraz 44kg. Jestem słaba sprawnie fizycznie. Mam 16 lat i chciałabym zacząć ćwiczyć. Chodzi mi głównie o ćwiczenia na tkankę mięśniową. Nie chcę schudnąć, bo już jestem wystarczająco chuda. Tak więc o to moje pytania:

1. Jakie ćwiczenia byłyby dla mnie najlepsze? Chodzi mi głównie o klatkę piersiową i nogi. Chciałabym oprócz poprawy sylwetki na tzw. tkankę mięśniową poprawić swoje pośladki i piersi. Piszę o tym, ponieważ słyszałam o ćwiczeniach na przyrost ich, tylko nie wiem czy są dobre.
2. Co to są za ćwiczenia z Ewą Chodakowską? Czy ona ma tylko ćwiczenia związane z odchudzaniem czy może z czymś innym? Nie do końca się na tym znam.
3. Jak z dietą, ile powinnam jeść dziennie kcal?
4. Czy mogłabym biegać? Jeżeli tak to co ile i czy to nie spowoduje utraty u mnie wagi?
5. Czy mogę spożywać różne koktajle, tzw. bomby witaminowe dla osób regularnie ćwiczących?

Z góry dziękuję
MrsClaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 23:26   #2
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak rozpocząć ćwiczenia i co dalej? Jak dieta?

Ekspertem nie jestem, więc mogę się mylić, ale postaram się pomóc.

Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
1. Jakie ćwiczenia byłyby dla mnie najlepsze? Chodzi mi głównie o klatkę piersiową i nogi. Chciałabym oprócz poprawy sylwetki na tzw. tkankę mięśniową poprawić swoje pośladki i piersi. Piszę o tym, ponieważ słyszałam o ćwiczeniach na przyrost ich, tylko nie wiem czy są dobre.
Poprzeglądaj programy na youtube. Do budowania tkanki mięśniowej odpowiednie są ćwiczenia siłowe, m.in. z obciążeniem.
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
2. Co to są za ćwiczenia z Ewą Chodakowską? Czy ona ma tylko ćwiczenia związane z odchudzaniem czy może z czymś innym? Nie do końca się na tym znam.
Ewa Chodakowska ułożyła kilka programów ćwiczeniowych, z których "Skalpel" i "Skalpel II" są nastawione na kształtowanie sylwetki, a nie typowo na chudnięcie.
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
3. Jak z dietą, ile powinnam jeść dziennie kcal?
Dużo białka. Jeśli będziesz ćwiczyć, to musisz jeść więcej kcal niż obecnie. Obowiązują Cię przy tym takie same zasady, jak osoby, które chcą się odchudzać - zdrowe, zbilansowane posiłki.
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
5. Czy mogę spożywać różne koktajle, tzw. bomby witaminowe dla osób regularnie ćwiczących?
Ja bym raczej postawiła na naturalne bomby witaminowe - warzywa, owoce itp.

Pytałaś jeszcze o bieganie... jak dla mnie to ćwiczenie aerobowe, które bardziej wpływa na chudnięcie i wytrzymałość aniżeli na budowanie mięśni...

Pozdrawiam i powodzenia!
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 10:08   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak rozpocząć ćwiczenia i co dalej? Jak dieta?

Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość

1. Jakie ćwiczenia byłyby dla mnie najlepsze? Chodzi mi głównie o klatkę piersiową i nogi. Chciałabym oprócz poprawy sylwetki na tzw. tkankę mięśniową poprawić swoje pośladki i piersi. Piszę o tym, ponieważ słyszałam o ćwiczeniach na przyrost ich, tylko nie wiem czy są dobre.
Nikt nie jest Duchem Św/Wróżką Adrianą/Wszechwidzącym Potworem Spaghetti. Są dobre i niedobre ćwiczenia, a także-skuteczne i nieskuteczne i nie wiem, o które Ci chodzi.

Ja radzę zainteresować się ćwiczeniami z obciążeniem, w sensie-treningiem siłowym. Pamiętaj, że technika jest horrendalnie ważna-jeżeli machasz żelastwem w sposób nieprawidłowy, prawdopodobnie nie tylko nie pomożesz sobie, ale dodatkowo-zaszkodzisz.

Jeżeli masz taką możliwość-wybierz się na siłownię.
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
2. Co to są za ćwiczenia z Ewą Chodakowską? Czy ona ma tylko ćwiczenia związane z odchudzaniem czy może z czymś innym? Nie do końca się na tym znam.
Mają dużo zwolenniczek, ale przeciwniczek jeszcze więcej. Ponoć zawierają wiele błędów technicznych. Nie znam się, nigdy ich na oczy nie widziałam (ćwiczeń Chodakowskiej, nie błędów)
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
3. Jak z dietą, ile powinnam jeść dziennie kcal?
O ile ja dobrze rozumiem, to powinnaś jeść minimalnie więcej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie, ale poczytaj sobie jeszcze o diecie w fazie budowania masy mięśniowej. Na pewno-białko. Mięśnie lubią dużo białka.
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
4. Czy mogłabym biegać? Jeżeli tak to co ile i czy to nie spowoduje utraty u mnie wagi?
Bieganie to sport kontrowersyjny. Jeżeli jednak lubisz i jeżeli Ci nie szkodzi-biegaj! Mięśni Ci to nie zbuduje, ale poprawi kondycję oraz ujędrni nogi i pośladki.
Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
5. Czy mogę spożywać różne koktajle, tzw. bomby witaminowe dla osób regularnie ćwiczących?
eeee bomby co?
Jeżeli regularnie ćwiczysz, to pewnie, że możesz spożywać suplementy (bo chyba o to Ci chodzi?). Ważne, żeby pochodziły one z pewnego źródła, od renomowanego producenta. No i żeby były Ci faktycznie potrzebne
Na pewno nie będzie błędem zainwestowanie w odżywkę białkową. Ja mam lekkiego hopla na punkcie słodzików, dlatego kupuję białko WPC o neutralnym smaku, bez żadnych dodatków i ewentualnie sobie "doprawiam" kakao, miodem albo inną wanilią czy odrobiną cukru-we własnym zakresie.
Ale są też odżywki białkowe smakowe-czekoladowe, ciasteczkowe, waniliowe...wszystkie ze słodzikami, ale niektóre smaczne

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2013-07-04 o 10:10
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.