Proszę o pomoc!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-26, 08:36   #1
karina-27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6

Proszę o pomoc!!!


Witam i proszę Was o pomoc! Problem tkwi w tym , że w piątek planujemy 2 tygodniowy wyjazd i chciałabym sobie przesunąć okres. Dziś biorę ostatnią tabletkę i jutro , żeby uniknąć 7 dniowej przerwy powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Boję się czy nie wywoła to jakiś negatywnych skutków? Dodam, że 23 czerwca w 10 tyg. niestety poroniłam i niedługo będziemy chcieli z mężem starać się o dzidzię. Opakowanie , które jutro miałabym rozpocząć miałoby być ostatnim, potem 3 miesiące przerwy i ponowne próby zajścia w ciążę. Bardzo pragniemy zostać rodzicami i mam obawy, czy uniknięcie 7 dniowej przerwy nie wpłynie niekorzystnie na mój organizm. Być może moje pytanie jest infantylne, ale po przeżytej stracie boję się.... Proszę o sugestie i rady. Czy mogę bez obawy przesunąć okres?
karina-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 08:47   #2
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Zaznaczam, że moja odpowiedź nie jest fachowa, ale ja osobiście nie przesuwałabym tego okresu jeżeli 3 miesiące po odstawieniu chcesz starać się o dziecko. Takie przesunięcie może mieć negatywny wpływ na regularność Twojego cyklu. Może, ale nie musi. Ja bym nie ryzykowała zwaszcza, że planujesz ciążę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 11:53   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Ja mysle ze nie ma obaw i mozesz przesunac okres, i tak nie wiadomo jak zachowa ise organizm po odstawieniu pigulek wiec dlaczego nie wykorzystac pigulek dla wlasnej wygody.Mozesz miec super regularne cykle a moz ei okres nie pojawic sie przez pol roku .
zyj normalnie i glowa do gory
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 13:03   #4
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Proszę o pomoc!!!

paula ma racje - nie martw sie i nie rob tej 7 dniowej przerwy.
Ja to w ogole na twoim miejscu zrobilabym tak: bralabym pigulki bez przerwy przez najblizsze dwa max trzy tygodnie (tak, zeby nie dostac okresu na urlop) a potem ostawilabym je (wczesniej niz przed koncem opakowania, a co tam) i zaczela od razu starania o dzidziusia. Kliku lekarzy mowilo mi juz, ze ta przerwa nie jest konieczna, a ostatni to mi nawet zalecil zabrac sie do roboty najszybciej jak to tylko mozliwe po odstawieniu, no chyba ze absolutnie nie chce ciazy mnogiej. Ale jesli nie mam nic przeciwko blizniakom -no problem Co tez zrobilam. W pierwszym cyklu po pigulach mialam dwie owulacje na raz z dwoch jajnikow. Ale dzieciaczkow sie wtedy nie udalo zrobic (szkoda).
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 13:50   #5
karina-27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6
Dot.: Proszę o pomoc!!!

Dziekuję Wam za podpowiedzi, wczoraj nie wytrzymałam i zadzwoniłam do mojego lekarza. Pytał jakie biorę tabletki, po czym stwierdził, że mogę bez przerwy wziąść 2 opakowanie! Także podczas urlop okresu nie będzie ...
karina-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.