Pochodzenie do matury po trzydziestce. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-13, 09:27   #1
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420

Pochodzenie do matury po trzydziestce.


Witam serdecznie
Moje życie niestety potoczyło się tak, że po niezdanej maturze wyjechałam do pracy. Od tamtej pory nie udało mi się nadrobić braków w wykształceniu.
Mimo tego udało mi się awansować i coś tam osiągnąć na polu zawodowym. Niestety jestem jedyną osobą na wyższym stanowisku bez studiów. Nikt nie robi z tego problemu ale ja mam kompleksy, wstydzę się tego coraz bardziej.
Postanowiłam za rok podejść do matury jednak nie wiem czy ponad 10 lat od skończenia liceum mam jakiekolwiek szanse.
Są tu osoby takie jak ja? Może znacie kogoś kto był w takiej sytuacji.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 10:47   #2
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

Cytat:
Napisane przez virtual_luv Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Moje życie niestety potoczyło się tak, że po niezdanej maturze wyjechałam do pracy. Od tamtej pory nie udało mi się nadrobić braków w wykształceniu.
Mimo tego udało mi się awansować i coś tam osiągnąć na polu zawodowym. Niestety jestem jedyną osobą na wyższym stanowisku bez studiów. Nikt nie robi z tego problemu ale ja mam kompleksy, wstydzę się tego coraz bardziej.
Postanowiłam za rok podejść do matury jednak nie wiem czy ponad 10 lat od skończenia liceum mam jakiekolwiek szanse.
Są tu osoby takie jak ja? Może znacie kogoś kto był w takiej sytuacji.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szacun i próbuj! Co Ci szkodzi?
Moja mama po 50tce poszła na studia po wielu latach przerwy. Dala radę z różnymi analizami itp. Także też sobie poradzisz. Trzymam kciuki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 12:05   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

Ja 10 lat po starej maturze potrzebowałam na kolejne studia zdać CEW, dokładny odpowiednik nowej matury. Materiału uczyłam się sama, wynik na poziomie takim jak chciałam miałam za drugim podejściem bo trudniejsze od nauki przedmiotów jest nauczenie się tego idiotycznego pisania prac pisemnych "pod klucz odpowiedzi". Jak napisałam za drugim razem gorszy esej z angielskiego i historii to dostałam wyższą punktację niż przy wcześniejszych, lepszych pracach.
Moja rada: jak masz możliwość idź na kurs gdzie Cię pisania pod klucz nauczą z tych przedmiotów, które Cię interesują. A materiał z każdego przedmiotu spokojnie można opanować samemu jak zaopatrzysz się w aktualne podręczniki dla liceum. Ja np. miałam całą serię podręczników do historii i w sumie opanowanie wszystkich epok od starożytności do współczesności zajęło mi jakiś miesiąc i to tylko dlatego, że w tym samym czasie pisałam licencjat i nie mogłam skupić się tylko na nauce do CEW. Na pewno dasz radę, w razie czego są szkoły dla dorosłych i kursy maturalne. Na pewno trzeba zapoznać się z nową formą tego egzaminu bo jest dość specyficzna. No i robić zbiory testów- z poprzednich lat, najnowsze, pisać matury próbne.

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Na przygotowanie do 4 przedmiotów potrzebujesz około roku nauki. Polski, matematykę musisz zdać, jakiś nowożytny język obcy, przedmiot dodatkowy-w miarę łatwy jest WOS choć nie wiem czy lubisz albo czy jest Ci potrzebny. Sam egzamin jest dość schematyczny.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 12:44   #4
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Na przygotowanie do 4 przedmiotów potrzebujesz około roku nauki. Polski, matematykę musisz zdać, jakiś nowożytny język obcy, przedmiot dodatkowy-w miarę łatwy jest WOS choć nie wiem czy lubisz albo czy jest Ci potrzebny. Sam egzamin jest dość schematyczny.
Ale jako dodatkowy może się chyba liczyć język/matma/polski na rozszerzonym?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 13:21   #5
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7877041 1]Ale jako dodatkowy może się chyba liczyć język/matma/polski na rozszerzonym?[/QUOTE]Chyba coś się jednak zmieniło znowu.
https://informator.dlamaturzysty.inf...turze-2017.htm
Proszę Jedno mnie tylko zdziwiło, że to musi być rozszerzenie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney


Edytowane przez Trinette
Czas edycji: 2017-11-13 o 13:25
Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 13:40   #6
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

No z linka wynika, że jak najbardziej ten sam przedmiot, który jest obowiązkowy na poziomie podstawowym, może być zdawany również jako dodatkowy na rozszerzonym.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 13:42   #7
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

Tak, za moich czasów to był nadal ten sam przedmiot i pisalo się 2 czesci. Potem pisało się wybraną, a teraz jak widać może być rozszerzenie dodatkowym. Wnioskuję, ze stara jestem

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-15, 21:17   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

Nie jesteś stara, to się po prostu bardzo często zmienia.

A co do pisania matury... czemu nie. Ale kompleksy to nie jest najlepszy powód, żeby iść na studia. Jeśli Cię jakaś dziedzina interesuje albo przyda Ci się w pracy to tak, inaczej chyba nie warto.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 22:14   #9
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: Pochodzenie do matury po trzydziestce.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nie jesteś stara, to się po prostu bardzo często zmienia.

A co do pisania matury... czemu nie. Ale kompleksy to nie jest najlepszy powód, żeby iść na studia. Jeśli Cię jakaś dziedzina interesuje albo przyda Ci się w pracy to tak, inaczej chyba nie warto.
Jak chce iść to niech próbuje Ja jej kibicuje. Moja mama poszła i nieźle sobie poradziła bo była zawzieta.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-15 23:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.