Zbyt duża ilość śluzu z krwią miesięczną. Czy jest na to sposób? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-02, 09:05   #1
damnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Exclamation

Zbyt duża ilość śluzu z krwią miesięczną. Czy jest na to sposób?


Cześć!
Moim ogromnym problemem na tą chwilę jest bardzo dużo śluzu (tej złuszczonej śluzówki macicy, nie skrzepów) w trakcie okresu. Barwi się on oczywiście krwią miesięczną, ale ogółem sam w sobie jest przezroczysty i "ciągliwy" jakgdyby, wszystko jest prawidłowo, pomiędzy dniami krwawień miesięcznych jest jak najbardziej w porządku - nie jest "dziwnej" barwy, nie ma przykrego zapachu. Niestety bardzo mi przeszkadza, nie mogę używać tamponów, bo na przykład ostatnio po założeniu tampona po około 1,5 godziny zaczął przeciekać i bardzo mocno bolał mnie brzuch - okazało się że tampon zatamował ogromne ilości śluzu które "wydaliły" się po wyjęciu tampona z prędkością światła. Mam dopiero 15 lat, miesiączkuję od hmm... 6 klasy więc około 3 lata. Tak, w grudniu minęły 3 lata. Kiedyś miesiączki były normalne lub małoobfite niestety aktualnie wydają się być bardzo obfite ze względu na śluz no i niestety to bardzo "dołujące" uczucie kiedy czuje się jak ten śluz wypływa. Niedawno wydalona śluzówka wyglądała jak kawałek takiego gładkiego mięsa wręcz. Zażywam tabletki "Hemorigen" jednak mam wrażenie - być może niesłuszne - iż zwiększa to jeszcze krwawienie. To tabletki ziołowe, bez odnotowanych przypadków przedawkowania, działań niepożądanych - więc nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Jaka może być przyczyna tak ogromnych ilości śluzu? Jak sobie z tym poradzić?
Dodam, że śluz jest naprawdę pokaźny, otóż mniemam że na podpasce wchłaniając się zajmuje więcej miejsca niż sama krew miesięczna - stąd może złudzenie obfitych okresów? Na podpasce wygląda to jak woda - jest przezroczyste.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi!
damnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 10:55   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Zbyt duża ilość śluzu z krwią miesięczną. Czy jest na to sposób?

Fragmenty śluzówki macicy wydalone z krwią miesiączkową sa wynikiem zmiejszonego poziomu enzymu rozkładającego tę śluzówkę. Nie wydaje mi się aby był jakiś sposób leczenia tego ale proponuję wybrac sie do lekarza ginekologa. Przezroczysty śluz pochodzi albo z szyjki macicy i czasami w nadmiarze jest produkowany w okresie dojrzewania na co nic sie nie poradzi albo może byc objawem polipów endometrialnych. Te ostatnie jednak najczęściej trafiaja sie pacjentkom w wieku przedmenopauzalnym. Choc prawdopodobieństwo patologii u Ciebie jest małe, to na wszelki wypadek proponuję abyś poszła po porade do ginekologa - powinien zrobic Ci USG narządu rodnego.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 13:05   #3
damnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 10
Dot.: Zbyt duża ilość śluzu z krwią miesięczną. Czy jest na to sposób?

Hmm, no myślę że to spowodowane okresem dojrzewania, a czy to przechodzi po tym okresie?
damnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.