nie mogę zajść w ciążę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-10, 15:07   #1
zappcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5

nie mogę zajść w ciążę


od 2 lat staramy sie o dziecko.staralismy sie pół roku i nic i pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne zeby wyregulowac mój okres ostatnie tabletki wziełam we wrzesniu 2004 roku.i dalej sie staralismy.od szesciu miesięcy mierzę temperaturę i z tą owulacją jest różnie raz w 14 dniu raz w 26.od wrzesnia 2005 przez 3 miesiace brałam od 5 dnia do 9 Clostilbegyt. a od 16do 25 duphaston. wczoraj bylam na usg i inny lekarz powiedzial ze wszystko jest dobrze nie ma torbielowatosci.moja pani doktor chce mnie kierowac na laparoskopię a ten inny lekarz mowi ze nie powinnam i zebym najpierw od nastepnego cyklu przychodzila na usg co 3 dni żeby określić co z moją owulacja. nie wiem co mam w końcu robić.każdy co innego mówi. proszę o pomoc co powinnam teraz zrobić???
mąz miał badane nasienie i wszystko jest w porządku.
zappcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 15:39   #2
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

rozumiem Twoje zaniepokojenia. My (czyt. ja i moj partner) rowniez nie zabezpieczamy sie juz od prawie roku i.. nic.. Mysle, ze zanim podejmie sie kroki w kierunku inwazyjnej metody leczenia, lepiej bedzie monitorowac cykl. Na tej podstawie lekarz bedzie mogl ocenic czy i w jakich dniach wystepuje owulacja. Polecalabym rowniez wykonanie badan hormonalnych w fazie okoloowulacyjnej. Nie zapominaj rowniez, ze psychika kobiety rowniez ma wiele wspolnego z zajsciem w ciaze.. im bardziej sie staramy tym szanse na powodzenie sa marniejsze.. A czy Twoj partner rowniez wykonal badania lekarskie?? Pozdrawiam goraco!!
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:38   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Rozlużnij się,postaraj się przestać myśleć ciągle o ciąży.Zacznij planować np.jakieś wczasy i możesz być zaskoczona za kilka miesięcy
U mnie ten sposób zadziałał ( też miałam problemy).Zamiast na wczasy - biegałam po sklepach za wyprawką
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 16:39   #4
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Przede wszystkim należy zbadać poziom hormonów, drożność jajników, nasienie i inne rzeczy żeby je wykluczyć zamiast od razu zalecać operację. Miałaś jakieś badania?
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 17:51   #5
zappcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

tak robiłam badania wszystkie były ok tylko cos z progesteronem był za mały po owulacji.pozostałe ok.dzieki za słowa otuchy ale ja chyba nie potrafię nie myślec o ciąży.
zappcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 17:53   #6
zappcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

a na czym polega badanie drożności jajników??
zappcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 20:20   #7
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Pomyliłam się drożności JAJOWODÓW. Ale wiesz nie wiem czy Tobie jest ono w ogóle potrzebne, ja akurat miałam operację i mój lekarz stwierdził, że trzeba będzie to przebadać, nie wiem dokładnie na czym polega. Polecam Ci lekturę forum gazety 'dla starających się' Jest to dla mnie skarbnica wiedzy, a dziewczyny chętnie Ci pomogą. A o PCO słyszałaś? To teraz taka częsta dolegliwość kobiet, które chcą mieć dziecko. Używałaś testów owulacyjnych? Też pomagają w określeniu owulacji. Ja biorę luteinę, to bodajże coś podobnego do duphastonu, lekarz zalecał mi ją brać od 16dnia cyklu. Dowiedziałam się, że luteina blokuje owulacje jeśli weźmie się ją przed nią. Kupiłam testy owulacyjne i okazało się, że owulacja jest dopiero ok 19 dnia. Mój lekarz nie chciał mi wierzyć i dopiero wczoraj miałam wewnętrzne usg w 20dniu cyklu i uwierzył jak zobaczył mój niepęknięty pęcherzyk. Dlatego gdybym wzięła luteinę 16 dnia mogłoby nie dojść do owulacji. A wszystkiego dowiedziałam się z forum 'dla starających się'. Pozdrawiam.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 08:28   #8
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

W diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń płodności potrzebna jest systematyczność i cierpliwość.
Nie da się wszystkiego zrobić na raz, najlepiej przez dłuższy czas trzymać się jednego lekarza, który powinien się w zagadnieniu dobrze orientować i wiedzieć co po kolei robić.
Badanie USG w celu monitorowania owulacji jest bardzo pomocne nie tylko w diagnostyce ale też w późniejszym leczeniu.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:15   #9
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Jezeli chodzi o badanie droznosci jajowodow,to wiem, iz mozna wykonac je metoda kontrastowa. Mianowicie do jajowodow wprowadzany jest plyn kontrastowy a nastepnie, bodajze za pomoca USG, lekarz jest w stanie ocenic, czy sa drozne czy nie.. Slyszalam, iz z kazda metoda inwazyjna wiaze sie ryzyko powiklan. Moj ginekolog osobiscie odradzil mi ta metoda, bez wczesniejszych wynikow badan mojego partnera. Stwierdzil, iz jest to o jednen krok za daleko...
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:43   #10
zappcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: nie mogę zajść w ciążę

panie doktorze więc co mam zrobić iść do swojej ginekolog i zgodzić sie na laparoskopię czy do tego innego lekarza który chce mi robić usg co 3 dni i patrzeć co sie dzieje?? mam dylemat co z tym zrobić?Czy są jakies leki które zwiększają prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?
zappcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:58   #11
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

zapciu, ja na Twoim miejscu zdecydowalabym sie na monitorowanie cyklu. Poczekaj chwile.. poszukam troche w internecie...
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 12:04   #12
emurulez77
Zadomowienie
 
Avatar emurulez77
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 598
Wyślij wiadomość przez ICQ do emurulez77 GG do emurulez77 Wyślij wiadomość przez Yahoo do emurulez77
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Laparoskopia - to metoda oparta na oglądaniu powierzchni narządów jamy brzusznej przy pomocy laparoskopu wprowadzonego do jamy brzusznej przez nacięcie w powłokach, po uprzednim wypełnieniu jej powietrzem (wziernikowanie). Przy pomocy laparoskopu można dotrzeć do głębiej położonych narządów, fotografowania ich i pobierania wycinków, a także przeprowadzania zabiegów.
Jakimi argumentami kieruje sie Twoja pani ginekolog sklaniajac Cie do laparoskopii??? Moim zdaniem to posuniecie jest zbyt dalekie!! monitorowanie cyklu byloby bardziej na miejscu a poza tym badnia powinien wykonac rowniez Twoj maz/partner... Z reka na sercu, ale nie poddalabym sie temu "zabiegowi"... Najpierw staralabym sie wykluczyc "prostsze"ewentualne przyczyny utrudniajace zajscie w ciaze a w przypadku braku stwierdzenia przyczyna w ostatnim momencie zdecydowalabym sie na badanie droznosci jajowodow

Osiągnięty w ostatnich latach postęp w ultrasonograficznej ocenie zmian budowy macicy i drożności jajowodów dokonał się między innymi dzięki kontrastowej histerosalpingografii sonograficznej (sono-HSG). Metoda ta stanowi alternatywę dohisteroskopii diagnostycznej oraz histerosalpingografii radiologicznej (RTG-HSG)1,2. Zabieg ten wymaga wypełnienia pod kontrolą ultrasonograficzną jamy macicy środkiem kontrastowym wprowadzanym przez cewnik przezszyjkowy. Wypełnienie jamy macicy roztworem soli fizjologicznej zwiększa możliwość wykrycia nieprawidłowości macicy. Zdolność uwidocznienia wewnętrznych i zewnętrznych konturów macicy stanowi przewagę ultrasonografii nad RTG-HSG. Rozpoznanie takich patologii macicy, jak polipy endometrialne, mięśniaki czy wrodzone wady macicy może odbywać się ambulatoryjnie. Jest też mniej czasochłonne niż obrazowanie w rezonansie magnetycznym (MRI), które również udowodniło swoją przydatność przy rozpoznawaniu wad wrodzonych macicy. Dzięki zdolności dokładnego rozpoznawania nieprawidłowości macicy można uniknąć zabiegów operacyjnych o znaczeniu wyłącznie diagnostycznym. Można także oszczędzić pacjentce zabiegu w przypadku nieobecności wykrywalnych anomalii, a w razie ich stwierdzenia - podjąć właściwe kroki terapeutyczne. Wprowadzenie w ostatnim czasie echogennych środków kontrastowych do sonografii poprawiło możliwość uwidocznienia jajowodów, gdyż zawarte w nich pęcherzyki gazu silnie odbijają ultradźwięki. Obszerne badania wieloośrodkowe wykazały ich przydatność w określaniu drożności jajowodów w diagnostyce niepłodności3. Wstępne dane sugerują, że takie postępowanie może okazać się celowe również i w diagnostyce ciąży ektopowej4-5.

Z tekstu wnioskuje, ze mozna sie obejsc bez laparoskupu i nacinania powlok brzusznych...
emurulez77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 12:17   #13
adamuss248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4
Question Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Witam, mam pytanie do pana doktora. Staramy się z mężęm o dziecko prawie rok i nic. Muszę zaznaczyć, że zawsze miałam problem z nieregularnością miesiączki. Dlatego ginekolog u której się leczę przepisała mi luteinę i duphaston. Okres troszke się wyregulował ale wciąż cykle są zbyt długie (32-42 dni). Dodatkowo mierzyłam temperature, z której w zasadzie nic dobrego nie wynika, bo nie można stwerdzić dokładnie kiedy jest owulacja i czy w ogóle występuje. Zrobiłam badanie prolaktyny. Wyniki są następujące: 49,45 ng/ml; 1 godz. po 10 mg metoclopramidzie-175,60 ng/ml. W związku z wynikami przepisano mi bromergon. I tutaj nie wiem co robić, bo słyszałam wiele rozbieżnych opini. Otóż pani doktor powiedziała, iż jesli będę brała bromergon to nie moge zajść w ciążę, a ja słyszałam od wielu osób, że lek ten stosuje się do zajścia w ciążę, a nawet na jej początku, aby nie doszło do poronienia.
Panie doktorze proszę o poradę. Może powinnam wykonać też inne badania. I jeszcze jedno jak ustalić przyczynę podwyższonej prolaktyny. Dziękuję i pozdrawiam.
adamuss248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 13:12   #14
zappcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 5
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

dzieki za informacje w takim razie powiem jej żeby skierowała mnie na monitorowanie cyklu a jak nie to pojdę do innego lekarza. buzka
zappcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:40   #15
julka29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 34
GG do julka29
Smile Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Zappcia tez bym była za monitorowaniem cyklu.a jesli chodzi o lekarzy to najlepiej jesli masz niedaleko siebie gdzies klinike zajmująca sie niepłodnoscia i isc tam najlepiej do lekarzy bo oni przynajmniej nie kieruja Cie na niepotrzebne badania a co z tym związane - wydatki.
julka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:07   #16
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Zappcia napisałam Ci PW
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 23:43   #17
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Cytat:
Napisane przez zappcia
tak robiłam badania wszystkie były ok tylko cos z progesteronem był za mały po owulacji.pozostałe ok.dzieki za słowa otuchy ale ja chyba nie potrafię nie myślec o ciąży.
Wydaje mi sie, ze to jest powod Twoich problemow za niski progesteron. Powinnas wyregulowac ten hormon i zrobic badania na pozostale. Lekarz powinien przepisac Ci odpowiednie leki. Wystarczy maly stres a poziom hormonow moze sie zmienic, tak powediala moja ginekolog.
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 12:15   #18
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Cytat:
Napisane przez Sabrin
Wydaje mi sie, ze to jest powod Twoich problemow za niski progesteron. Powinnas wyregulowac ten hormon i zrobic badania na pozostale. Lekarz powinien przepisac Ci odpowiednie leki
Na podwyższenie progesteronu jest właśnie duphaston, który zappcia bierze
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:18   #19
Sabrin
Raczkowanie
 
Avatar Sabrin
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 59
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Ja tez go bralam jak mialam klopoty ze zbyt niskim progesteronem, musi cierpliwe czekac i dalej brac to wymaga czasu
Sabrin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 20:08   #20
renata80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 37
Dot.: nie mogę zajść w ciążę

Nie wiem jak to jest z tą Luteiną,ale mój lekarz powiedział, że ona nie blokuje owulacji więc i zajściem w ciąże nie powinno być problemu
renata80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.