Dieta 1500 kcal! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-24, 00:48   #1
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29

Dieta 1500 kcal!


Witam
Wiem, że ten wątek pojawiał się już na forum jednak jak przeglądałam to wszystkie posty wydają mi się bardzo stare..
Więc chciałam rozpocząć nowy Ktoś się przyłącza do walki??
Potrzebna wzajemna motywacja!
A może ktoś już miał styczność z tą dietą i może podzielić się efektami)
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 22:25   #2
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Witam
Wiem, że ten wątek pojawiał się już na forum jednak jak przeglądałam to wszystkie posty wydają mi się bardzo stare..
Więc chciałam rozpocząć nowy Ktoś się przyłącza do walki??
Potrzebna wzajemna motywacja!
A może ktoś już miał styczność z tą dietą i może podzielić się efektami)
Witam, chętnię się dołączę, z tym że ja będę jeść jakieś 1600-1800 kcal bo mam dużo ruchu, z którego nie mogę zrezygnować i w moim przypadku 1500 kcal dziennie to za mało. Ale chętnie przyłączę się do takiego wspólnego odchudzania ;-)
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 22:41   #3
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Super a korzystasz z jakiś konkretnych tabel kalorii? ja póki co http://www.tabele-kalorii.pl/ bardzo polecam tworzysz profil zapisujesz jedzonko i masz później wykres z całego miesiąca ja 1500 mimo sporego ruchu zależy mi żeby szybko aczkolwiek zdrowo widzieć efekty testowałam ten miesiąc czy 1500 to nie za mało ale nie.. bardzo dobrze się czuje i całkowicie mi wystarcza
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 08:50   #4
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Super a korzystasz z jakiś konkretnych tabel kalorii? ja póki co http://www.tabele-kalorii.pl/ bardzo polecam tworzysz profil zapisujesz jedzonko i masz później wykres z całego miesiąca ja 1500 mimo sporego ruchu zależy mi żeby szybko aczkolwiek zdrowo widzieć efekty testowałam ten miesiąc czy 1500 to nie za mało ale nie.. bardzo dobrze się czuje i całkowicie mi wystarcza
Nie liczę tak dokładnie kalorii dlatego, że próbuję wyjść z zaburzeń odżywiania (anoreksja bulimiczna), a takie liczenie jest u mnie pierwszym krokiem do tego żebym znowu zaczęła się głodzić. Liczę na oko, swego czasu liczyłam wszystko dokładnie z tabelami więc mam kalkulator w głowie już . Co do ruchu to ja ogólnie dużo chodzę, można to nawet nazwać marszem, do tego 3 razy w tygodniu ćwiczę fitness po 40 minut i 3 razy w tygodniu 20 minut szybkiego skakania na skakance. Myślę więc, że 1500 kcal to za mało dla mnie, a Ty jak sądzisz? I jak Ty masz zamiar się ruszać?
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 08:53   #5
AnnaN7
Raczkowanie
 
Avatar AnnaN7
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 88
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Ja również od niedawna ją stosuję Do tego dołączam codzienne ćwiczenia tak 30 min biegu i 15 min kalimatka jestem bardzo ciekawa efektów
__________________
Kosmetyki to moja pasja
AnnaN7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 10:24   #6
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez AnnaN7 Pokaż wiadomość
Ja również od niedawna ją stosuję Do tego dołączam codzienne ćwiczenia tak 30 min biegu i 15 min kalimatka jestem bardzo ciekawa efektów

Od kiedy stosujesz dietę? Ja ostatnio miałam okres kompulsywny i przytyłam z 3-4 kg, teraz muszę to zrzucić plus 4-5 kg, które zostały mi po hormonach. Mogłabyś napisać jak wygląda taki Twój przykładowy jadłospis?

Mój dzisiejszy:
Przed śniadaniem 1/2 szklanki kefiru

Śniadanie (9:30): 3 łyżki komosy ryżowej, 2 łyżeczki pestek dyni, łyżeczka ksylitolu, starte jabłko, po szczypcie kardamonu i cynamonu.

II śniadanie (12:00): surówka z kapusty pekińskiej, cebuli, papryki, z dodatkiem kiełków rzodkiewki, przyprawiona kozieradką, bazylią, majerankiem, pieprzem cayenne, z dodatkiem świeżego czosnku i łyżka oliwy z oliwek,2x kromka chleba żytniego razowego na naturalnym zakwasie z pastą sojową, posypane przyprawą gomasio.

Obiad: leczo jarskie (cukinia, cebula, czosnek, pieczarki, czerwona papryka, por), 4 łyżki makaronu z pełnego ziarna.

Kolacja: 2 łyżki twarogu półtłustego, 2 orzechy włoskie, odrobinka miodu tylko do posmaku, 2x kromka chleba razowego żytniego na zakwasie.

No i ja muszę zjeść pasek czekolady dziennie (około 80 kcal), to mi pomaga nie wpadać w kompulsy i na razie nie mogę z tego zrezygnować.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 01:11   #7
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez neska002 Pokaż wiadomość
Nie liczę tak dokładnie kalorii dlatego, że próbuję wyjść z zaburzeń odżywiania (anoreksja bulimiczna), a takie liczenie jest u mnie pierwszym krokiem do tego żebym znowu zaczęła się głodzić. Liczę na oko, swego czasu liczyłam wszystko dokładnie z tabelami więc mam kalkulator w głowie już . Co do ruchu to ja ogólnie dużo chodzę, można to nawet nazwać marszem, do tego 3 razy w tygodniu ćwiczę fitness po 40 minut i 3 razy w tygodniu 20 minut szybkiego skakania na skakance. Myślę więc, że 1500 kcal to za mało dla mnie, a Ty jak sądzisz? I jak Ty masz zamiar się ruszać?

Jeśli miałaś wcześniej tego typu zaburzenia to lepiej nie ryzykować i 1500 może być mało tzn mi się wydaje że oprócz liczby kalorii ważne jest też to z czego te kalorie pochodzą możemy się zmieścić w naszych liczbach jedząc nie zdrowo a to wtedy też bez sensu mi np czasami wyskakiwało więcej niż 1500 ale wtedy staram się nadrobić mocniejszym treningiem wiem że są też diety 1000 1200 dlatego zdecydowałam się na 1500 bo wydaje mi się tak optymalnie ale.. jak wiadomo każdy organizm jest inny
Ja jeśli chodzi o ruch to skakanka 500 skoków, godzinka zumby, mel b pośladki bo uwielbiam i abs 3 razy w tyg to minimum ale jak jestem zdrowa (bardzo czeesto choruje ;/) to robie z 5 ;D taki maraton czasami dochodzi do tego total fitness z tomkiem, skalpel ewy i hula hop ale dwa pierwsze to teraz już sporadycznie

---------- Dopisano o 01:11 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

PS: też zaczynam porządnie od lutego... teraz znów miałam problemy ze zdrowiem.. później z zębem i zawaliłam liczenie i przede wszystkim ruch... więc rozpoczynamy 1 luty z pełną parą
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 13:08   #8
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Jeśli miałaś wcześniej tego typu zaburzenia to lepiej nie ryzykować i 1500 może być mało tzn mi się wydaje że oprócz liczby kalorii ważne jest też to z czego te kalorie pochodzą możemy się zmieścić w naszych liczbach jedząc nie zdrowo a to wtedy też bez sensu mi np czasami wyskakiwało więcej niż 1500 ale wtedy staram się nadrobić mocniejszym treningiem wiem że są też diety 1000 1200 dlatego zdecydowałam się na 1500 bo wydaje mi się tak optymalnie ale.. jak wiadomo każdy organizm jest inny
Ja jeśli chodzi o ruch to skakanka 500 skoków, godzinka zumby, mel b pośladki bo uwielbiam i abs 3 razy w tyg to minimum ale jak jestem zdrowa (bardzo czeesto choruje ;/) to robie z 5 ;D taki maraton czasami dochodzi do tego total fitness z tomkiem, skalpel ewy i hula hop ale dwa pierwsze to teraz już sporadycznie

---------- Dopisano o 01:11 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

PS: też zaczynam porządnie od lutego... teraz znów miałam problemy ze zdrowiem.. później z zębem i zawaliłam liczenie i przede wszystkim ruch... więc rozpoczynamy 1 luty z pełną parą
Startuję od jutra. Wczoraj i dzisiaj miałam zbyt wiele pokus, a poza tym nie chciałam znów odmawiać i robić komuś przykrości. Mój chłopak skończył studia i chciał to uczcić winkiem więc nie mogłam odmówić, mimo iż za winem nie przepadam. Ale od lampki wina świat się jeszcze nie zawalił. Nie mniej jednak od jutra zaczynam pełną parą. Mam teraz w sumie miesiąc wolnego od uczelni (poza egzaminem, który mam 10 lutego no ale to już n a spokojnie będę się uczyć) także jadę z tym koksem ;-) Mój plan jest taki: zakładam sobie, że chcę chudnąć 1 kg tygodniowo, dieta około 1500-1600 kcal, aktywność fizyczna: poniedziałek - skakanka 20 minut szybkich podskoków, wtorek - fitness około 45 minut + 15 minut rozciągania, środa - hula hop około 3o minut (choć tu początki będą baaaardzo ciężkie bo nie pamiętam kiedy ostatnio kręciłam i nie wiem czy umiem to jeszcze robić :P), , czwartek- fitness, piątek- skakanka, sobota - fitness, niedziela - regeneracja. Poza tym codziennie minimum 30 minut szybkiego spaceru. Jeżeli sobie postanowię to wiem, że będę ćwiczyć i nie będę sobie odpuszczać i dzisiaj właśnie postanowiłam więc mam już połowę sukcesu za sobą ) Do tego zdrowa dieta i efekty będą na pewno. I robię to przede wszystkim dla siebie, żeby czuć się dobrze sama ze sobą i żeby czuć się atrakcyjnie.A jak z Twoją motywacją?
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:29   #9
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Czytam wasze wypowiedzi i utożsamiam się z tobą neska w 100%. Po prostu jakbym to była ja
Też muszę zrzucić koło 10 kg, nie chcę za bardzo obniżać kaloryczności, bo często miewam kompulsy. W sumie planuje jedynie zdrowo się odżywiać, nie myśleć ile co ma kalorii, bo nie znoszę ograniczeń Najważniejsze dla mnie to zapanować nad podjadaniem! Też planuję wprowadzić aktywność fizyczną (tzn. nie szukać beznadziejnych wymówek). Może będziemy się nawzajem motywować? Będzie łatwiej
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:08   #10
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
Czytam wasze wypowiedzi i utożsamiam się z tobą neska w 100%. Po prostu jakbym to była ja
Też muszę zrzucić koło 10 kg, nie chcę za bardzo obniżać kaloryczności, bo często miewam kompulsy. W sumie planuje jedynie zdrowo się odżywiać, nie myśleć ile co ma kalorii, bo nie znoszę ograniczeń Najważniejsze dla mnie to zapanować nad podjadaniem! Też planuję wprowadzić aktywność fizyczną (tzn. nie szukać beznadziejnych wymówek). Może będziemy się nawzajem motywować? Będzie łatwiej
Jasne chętnie się pomotywuję z kimś, mam nieciekawy okres w życiu i potrzebuję czegoś takiego jak najbardziej. A z czym dokładnie się utożsamiasz z tego co napisałam? Czyli startujemy?
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 10:19   #11
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Dieta 1500 kcal!

z każdym z twoich celów, przez to, że przytyłam straciłam wiarę w siebie, wpadłam w depresję, ale mam już tego wszystkiego dosyć i po prostu muszę coś zmienić, bo się wykończę, a przy okazji wszystkich wokół mnie
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 11:16   #12
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
z każdym z twoich celów, przez to, że przytyłam straciłam wiarę w siebie, wpadłam w depresję, ale mam już tego wszystkiego dosyć i po prostu muszę coś zmienić, bo się wykończę, a przy okazji wszystkich wokół mnie
Rozumiem. A jak chcesz z tego wyjść? Myślisz, że sama dasz radę czy idziesz gdzieś po pomoc? Ja zapisałam się na terapię do psychologa, w środę mam pierwszą wizytę. Jestem pełna nadziei bo to moja ostatnia deska ratunku a jednocześnie boję się bo wiem, że będę musiała się tam przyznać do wielu rzeczy nie tylko przed psycholożką ale też sama przed sobą. To będzie zapewne niemiłe doświadczenie no ale początki nigdy nie są łatwe. Ważne, że wkońcu zdecydowałam się podjąć leczenie.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:53   #13
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Nie wiem jak was ale mnie motywują wszelkiego rodzaju przemiany ludzi że to jednak się naprawdę da dużo fan page'ów promuje teraz zdrowy tryb życia, ruch, odżywianie prawidłowe i dodają dużo przemian skoro oni dali radę to czemu ja mam nie dać?!
Ja muszę liczyć niestety... na oko to mi się nie uda. Głównie dlatego, że sama się wtedy oszukuję... a jak mam napisane na piśmie to nie ma przebacz! ;D
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:48   #14
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez neska002 Pokaż wiadomość
Rozumiem. A jak chcesz z tego wyjść? Myślisz, że sama dasz radę czy idziesz gdzieś po pomoc? Ja zapisałam się na terapię do psychologa, w środę mam pierwszą wizytę. Jestem pełna nadziei bo to moja ostatnia deska ratunku a jednocześnie boję się bo wiem, że będę musiała się tam przyznać do wielu rzeczy nie tylko przed psycholożką ale też sama przed sobą. To będzie zapewne niemiłe doświadczenie no ale początki nigdy nie są łatwe. Ważne, że wkońcu zdecydowałam się podjąć leczenie.
Próbuję sama, wiem, że będzie trudno, ale jakoś zawsze wszystko sama chciałam osiągnąć. I tak widzę, że jest już coraz lepiej, nie ulegam tak łatwo, chociaż i tak zdarzają się wpadki. Daję sobie jeszcze miesiąc, jeśli nie dam rady, to pójdę na terapię, bo nie ma sensu sobie życia zupełnie zniszczyć. Jednak chciałabym sobie udowodnić, że potrafię.

No a jak wam minął dzień? Ja jestem zadowolona trzymałam się dobrze Tylko, że ja mam gorsze dni co 2 dni, więc jutro... ale TYM RAZEM WSZYSTKO BĘDZIE IDEALNIE!

Edytowane przez olalipiec
Czas edycji: 2014-02-01 o 00:08
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 09:13   #15
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
Próbuję sama, wiem, że będzie trudno, ale jakoś zawsze wszystko sama chciałam osiągnąć. I tak widzę, że jest już coraz lepiej, nie ulegam tak łatwo, chociaż i tak zdarzają się wpadki. Daję sobie jeszcze miesiąc, jeśli nie dam rady, to pójdę na terapię, bo nie ma sensu sobie życia zupełnie zniszczyć. Jednak chciałabym sobie udowodnić, że potrafię.

No a jak wam minął dzień? Ja jestem zadowolona trzymałam się dobrze Tylko, że ja mam gorsze dni co 2 dni, więc jutro... ale TYM RAZEM WSZYSTKO BĘDZIE IDEALNIE!
U mnie też dużo lepiej, myśli o jedzeniu lub niejedzeniu minęły. Odżywiam się prawidłowo, zdrowo. Czuję wewnętrzny spokój, mam dalszą wolę do walki, musi być dobrze. Walczę ze swoimi obsesjami i paranojami. Miłego dnia życzę i trzymam kciuki żeby i ten dzień był "czysty" ;-)
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:42   #16
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

A ja zjadłam 8 kostek czekoladyy ;( <beczy> ... eh! ;/
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 21:09   #17
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
A ja zjadłam 8 kostek czekoladyy ;( <beczy> ... eh! ;/
Chcesz w pupe dostać ? :P
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:10   #18
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Powinnam! Kurdę jeszcze nie pozbyłam się takiej głupoty w głowie, że jak dostanę czekoladę to muszę ją zjeść całą tego dnia żeby nie kusiła mnie następnego.. i zamiast sobie rozłożyć kalorie albo po prostu NIE JEŚĆ to kurde serwuje sobie bombe kaloryczną ;/ dziś już uprzedziłam wszystkich że słodyczy nie chcę oglądać wtedy ich nie potrzebuję

W ogóle największy problem jeśli o mnie chodzi to regularne posiłki.. Myślicie że nie regularność posiłków ma znaczenie nawet przy liczeniu kalorii??
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 11:28   #19
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Powinnam! Kurdę jeszcze nie pozbyłam się takiej głupoty w głowie, że jak dostanę czekoladę to muszę ją zjeść całą tego dnia żeby nie kusiła mnie następnego.. i zamiast sobie rozłożyć kalorie albo po prostu NIE JEŚĆ to kurde serwuje sobie bombe kaloryczną ;/ dziś już uprzedziłam wszystkich że słodyczy nie chcę oglądać wtedy ich nie potrzebuję

W ogóle największy problem jeśli o mnie chodzi to regularne posiłki.. Myślicie że nie regularność posiłków ma znaczenie nawet przy liczeniu kalorii??

Oczywiście, że tak. Są dwie teorie: 1. Powinno się jeść 3 większe posiłki dziennie i 2 mniejsze czyli tak zwane przekąski w postaci jakiegoś owocu, warzywka, czegoś "lekkiego" po prostu i powinny byc odstępy między tymi posiłkami tak 2-3 godziny 2. Powinno się jeść 4-5 posiłków o podobnej kaloryczności i wartościach odżywczych w równych odstępach czasowych ( również co 2-3 godziny). Kiedyś stosowałam się do tej pierwszej teorii, a od paru miesięcy stosuję się do tej drugiej no i powiem, że jak dla mnie jest skuteczniejsza w walce z kilogramami czy nawet samym utrzymaniem wagi. Bądź co bądź obydwie te teorie zakładają, że posiłki powinny być spożywane regularnie czyli co te 2-3 godziny i najlepiej gdyby mieć stałe pory jedzenia (u mnie to jest po przebudzeniu do 30 minut czyli około 8-9, o 12, 0 15, 18 i około 19:30-20:00). Czyli regularność jest ważna, bo po pierwsze to nie spowalnia metabolizmu, nie ma zbyt długich odstępów więc metabolizm nie ma szans zwolnić i pracuje cały czas na wysokich obrotach, a kolejny posiłek go tylko podkręca. No i po drugie unikamy napadów kiedy mamy ochotę rzucić się na wszystko co nas otacza bo odstęp między posiłkami jest za duży i organizm domaga się już jedzenia.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 23:12   #20
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Ja teraz właśnie próbowałam tej metody pierwszej... i udało mi się chwilkę xd mam taki tryb zycia ze jadłam sniadanie o 11 pozniej 13,30 16 19 i 21 ;] pozno chodze spac... tyle ze dla mnie to za duzo jedzenia!! xd jedyna opcja to chyba mniejsze porcje.. ale i tak sa juz male;] mi to wystarcza obiad 13.30 kolacja o 19;] czasem jak dlugo siedzialam w nocy to jakas przekaska kolo 21-22 sie znalazła ;] ale i tak minimum 3 godziny przed snem... robilam tak dlugo i jakos nie chudłam wiec juz sama nie wiem .....
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 00:42   #21
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Ja teraz właśnie próbowałam tej metody pierwszej... i udało mi się chwilkę xd mam taki tryb zycia ze jadłam sniadanie o 11 pozniej 13,30 16 19 i 21 ;] pozno chodze spac... tyle ze dla mnie to za duzo jedzenia!! xd jedyna opcja to chyba mniejsze porcje.. ale i tak sa juz male;] mi to wystarcza obiad 13.30 kolacja o 19;] czasem jak dlugo siedzialam w nocy to jakas przekaska kolo 21-22 sie znalazła ;] ale i tak minimum 3 godziny przed snem... robilam tak dlugo i jakos nie chudłam wiec juz sama nie wiem .....
Hmmm, chyba główny problem to późne śniadanie. Organizm całkiem inaczej pracuje jak zje się rano śniadanko powiedzmy w ciągu godzinki po przebudzeniu. Wtedy już od rana metabolizm jest na pełnych obrotach. A gdy jesz o 11 pierwszy posiłek to metabolizm jest już spowolniony i może gromadzić wszystko co mu dostarczasz bo nie wie kiedy dostanie następną porcję pożywienia. Nie masz czasu jeść rano czy nie lubisz? Może chociaż zamiast jedzenia rano jakiś koktajl? Warzywny albo owocowy, coś w tym stylu. Lepsze coś takiego niż nic.

Albo może jesz za mało po prostu i dlatego nie chudniesz. Ja też tak miałam, jadłam zbyt mało, organizm stanął i waga nie chciała ruszyć za Chiny ludowe. Zaczęłam jeść więcej i waga zaczęła lecieć. Wbrew pozorom żeby schudnąć trzeba jeść. Ja mam na przykład dni, że mi 1700 kcal to jest mało i czuję, że mojemu organizmowi to nie wystarcza, wrzucam sobie wtedy jakiś dodatkowy posiłek (jakieś 300-400 kcal) i wtedy szybciej chudnę. Także nie zawsze mniej jeść znaczy lepiej dla redukcji. Wypróżniasz się normalnie ? Tzn przynajmniej raz na 2 dni?

Nie wiem jeszcze jaka mogłaby być przyzczyna tego, że nie chudniesz. Przyjrzysz się po prostu swojej diecie, zapisuj sobie powiedzmy przez kilka dni co jesz, potem przysiądź, przyjrzyj się temu. Może wyłapiesz co robisz źle, czasami takie coś pomaga wyłapać kardynalne błędy popełniane w diecie. Może tłuszczy za mało spożywasz tych zdrowych? Bo one też mają istotne znaczenie przy redukcji. Żeby spalać tłuszcz potrzebny jest ... tłuszcz
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 00:59   #22
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Powiem tak.. jem śniadanie o 11 ponieważ wstaje 10.30 więc przy tak późnej porze wstawania to chyba powinno być okej bardzo późno chodze spać od dzieciństwa mam przestawiony tryb :P i tak się zmuszam bo najlepiej jakbym dzień spała a noc funkcjonowała ;P ot taki dziwaczny organizm ;p jak byłam maluchem rodzice mieli ze mną urwanie głowy ;D

Jeśli chodzi o wypróżnianie to jest duży problem... kiedyś to wyobraź sobie że około raz na miesiąc! teraz tak raz na tydzień... byłam z tym u lekarza.. miałam usg i jedyne co wykazało to kamyki na nerce... ale jeśli chodzi o wypróżnianie nic nie wykryli co by mogło hamować.. tak jakoś mam bez sensu...

Kiedyś schudłam bardzo ale przez stres... i to był jedyny okres że byłam oj ciachem.. ale później odżyłam i wszystko wróciło do normy :/ nie więcej ale tak jak bylo ;/ i dalej juz w ogole kilogramy nie leca.. ciagle 60 co bym nie robiła...;/ wzrost 160 wiec niby tragedii nie ma... ale moje uda i mój falujacy brzuch mnie dobijaja... juz nie mowiac o boczkach!!! jest tak ze talie mam dosc zarysowana ale te boczki to moja zmoraaaa! ;/
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 08:37   #23
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Powiem tak.. jem śniadanie o 11 ponieważ wstaje 10.30 więc przy tak późnej porze wstawania to chyba powinno być okej bardzo późno chodze spać od dzieciństwa mam przestawiony tryb :P i tak się zmuszam bo najlepiej jakbym dzień spała a noc funkcjonowała ;P ot taki dziwaczny organizm ;p jak byłam maluchem rodzice mieli ze mną urwanie głowy ;D

Jeśli chodzi o wypróżnianie to jest duży problem... kiedyś to wyobraź sobie że około raz na miesiąc! teraz tak raz na tydzień... byłam z tym u lekarza.. miałam usg i jedyne co wykazało to kamyki na nerce... ale jeśli chodzi o wypróżnianie nic nie wykryli co by mogło hamować.. tak jakoś mam bez sensu...

Kiedyś schudłam bardzo ale przez stres... i to był jedyny okres że byłam oj ciachem.. ale później odżyłam i wszystko wróciło do normy :/ nie więcej ale tak jak bylo ;/ i dalej juz w ogole kilogramy nie leca.. ciagle 60 co bym nie robiła...;/ wzrost 160 wiec niby tragedii nie ma... ale moje uda i mój falujacy brzuch mnie dobijaja... juz nie mowiac o boczkach!!! jest tak ze talie mam dosc zarysowana ale te boczki to moja zmoraaaa! ;/
A hormony masz w porządku? Może to przez to nie możesz schudnąć. Chociaż dziwne to, nie mam już pomysłu czym to może być spowodowane.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:46   #24
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Dieta 1500 kcal!

też myślę, że hormony mogą mieć coś z tym wspólnego, albo dieta, jesz dużo warzyw, witamin, itp.? bo może organizmowi czegoś brakuje i nie czuje się pewnie

a ja powinnam dostać od was dużego kopa, bo dzisiaj po prostu pochłonęłam niesamowite ilości jedzenia, przed południem ze stresu przed egzaminem, nie wiem co mi się działo, bo zazwyczaj się nie denerwuje przed egzaminami, a dzisiaj wielki niepokój i walące serce, tragedia! a wieczorem to po prostu ciągle głodna byłam
ALE przez ostatni tydzień dzielnie się trzymałam, nawet kg poleciał, chyba go dzisiaj nie odrobiłam, więc spoko, byle do końca sesji, bo potrzebuję odpoczynku i relaksu
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:51   #25
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Super a korzystasz z jakiś konkretnych tabel kalorii? ja póki co http://www.tabele-kalorii.pl/ bardzo polecam tworzysz profil zapisujesz jedzonko i masz później wykres z całego miesiąca ja 1500 mimo sporego ruchu zależy mi żeby szybko aczkolwiek zdrowo widzieć efekty testowałam ten miesiąc czy 1500 to nie za mało ale nie.. bardzo dobrze się czuje i całkowicie mi wystarcza
Albo szybko, albo zdrowo. 1500 kcal przy dużej aktywności? auć

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 10:47   #26
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
też myślę, że hormony mogą mieć coś z tym wspólnego, albo dieta, jesz dużo warzyw, witamin, itp.? bo może organizmowi czegoś brakuje i nie czuje się pewnie

a ja powinnam dostać od was dużego kopa, bo dzisiaj po prostu pochłonęłam niesamowite ilości jedzenia, przed południem ze stresu przed egzaminem, nie wiem co mi się działo, bo zazwyczaj się nie denerwuje przed egzaminami, a dzisiaj wielki niepokój i walące serce, tragedia! a wieczorem to po prostu ciągle głodna byłam
ALE przez ostatni tydzień dzielnie się trzymałam, nawet kg poleciał, chyba go dzisiaj nie odrobiłam, więc spoko, byle do końca sesji, bo potrzebuję odpoczynku i relaksu
Trzymaj się kochana, sesja to okropny czas (też jestem w trakcie), ale poradzimy sobie. Kiedy kończysz egzaminy? Jakieś ferie Ci się należą. Ja w poniedziałek mam ostatni egzamin, a potem wolne do 27 lutego, będę mogła się bardziej skupić na diecie i ćwiczeniach, wypocznę. Co do jedzonka to powiedzmy, że po części jesteś rozgrzeszona, w trakcie sesji organizm potrzebuje troszkę więcej jedzonka, ale nie przesadzaj bo będzie bicie :P Weź się ładnie w garść, więcej ruchu i na pewno to spalisz. Gratuluję straconego kilograma! Mi chyba też coś ubyło ale nie ważę się na razie bo jestem przed @ (czekam, czekam i doczekać się nie mogę) więc waga może pokazywać troszkę więcej, a nie chcę się załamywać. Mimo wszystko ciuszki robią się luźniejsze, a ciało ładnie się kształtuje i ujędrnia. Dzisiaj mam w planach Skalpel I + 2x 6minutówki z Ewką, ale to wieczorkiem, choć nie ukrywam, że już nie mogę się doczekać tych ćwiczeń bo dają mi dużo radości, energii i odreagowuję dzięki nim wszystko to co złe. Trzymam mocno kciuki za Twoje egzaminy i oby do przodu. Ściskam.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 10:18   #27
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Albo szybko, albo zdrowo. 1500 kcal przy dużej aktywności? auć

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Powiem tak - właśnie mi się wydaje, że 1500 to zdrowo przynajmniej dla mnie ponieważ:
Przede wszystkim nie głodzę się przy takiej ilości kalorii ciągle chodzę najedzona ;P szczerze nie wiem od czego to zależy taki mam dziwaczny organizm chyba xD a w te dni gdzie jestem bardzo aktywna fizycznie to wręcz zmuszam się do jedzenia bo jedyne co to pić mi się chce ;P

Witamin mam dużo uwielbiam warzywa sałatki, surówki i w ogóle wszystkie zdrowe rzeczy już nie mówiąc o owocach ale jednak warzywa częściej goszczą w moim jadłospisie

Aczkolwiek w obecnym momencie zaprzestałam - mam nadzieje chwilowo - i liczenia kalorii i aktywności.. powód - ÓSEMKA!!! wbija mi się w siódemkę... poza tym jest pod dziąsłem... eh.. żyć nie daje...co prawda prawie nic nie jem ale to dlatego, że ledwo buzie otwieram.. ;/ ale żeby ruszyć się z łóżka nie ma mowy ;/ w czwartek dopiero usuwam... oby bez kompikacji ale boję się okrutnie!! ;/

Eh... właśnie jak nie egzaminy to ząb to jakieś choróbsko... Czy to wymówki?? Mi się wydaje że nie bo serio mam obecnie zapał do ćwiczeń ale cóż jak przejdę dwa kroki i siąść muszę bo mi ból żyć nie daje ;/ tylko tyle że kalorii mam obecnie minimum ale nie chciałam wprowadzać takich rewelacji... miało byc regularnie ;/ ale przy takim bólu to nawet nie mysle o jedzeniu

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Planowałam chudnąć kilogram tygodniowo więc na czasie mi nie zależy jakoś bardzo 10 kilo to maks do zrzucenia.. a nie wiem czy nie mniej zależy jak będę wyglądać po zrzuceniu 5 kg :P chociaż wiadomo mięśnie ważą więcej niż tłuszcz ;p
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 10:24   #28
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Cytat:
Napisane przez firanka_89 Pokaż wiadomość
Powiem tak - właśnie mi się wydaje, że 1500 to zdrowo przynajmniej dla mnie ponieważ:
Przede wszystkim nie głodzę się przy takiej ilości kalorii ciągle chodzę najedzona ;P szczerze nie wiem od czego to zależy taki mam dziwaczny organizm chyba xD a w te dni gdzie jestem bardzo aktywna fizycznie to wręcz zmuszam się do jedzenia bo jedyne co to pić mi się chce ;P

Witamin mam dużo uwielbiam warzywa sałatki, surówki i w ogóle wszystkie zdrowe rzeczy już nie mówiąc o owocach ale jednak warzywa częściej goszczą w moim jadłospisie

Aczkolwiek w obecnym momencie zaprzestałam - mam nadzieje chwilowo - i liczenia kalorii i aktywności.. powód - ÓSEMKA!!! wbija mi się w siódemkę... poza tym jest pod dziąsłem... eh.. żyć nie daje...co prawda prawie nic nie jem ale to dlatego, że ledwo buzie otwieram.. ;/ ale żeby ruszyć się z łóżka nie ma mowy ;/ w czwartek dopiero usuwam... oby bez kompikacji ale boję się okrutnie!! ;/

Eh... właśnie jak nie egzaminy to ząb to jakieś choróbsko... Czy to wymówki?? Mi się wydaje że nie bo serio mam obecnie zapał do ćwiczeń ale cóż jak przejdę dwa kroki i siąść muszę bo mi ból żyć nie daje ;/ tylko tyle że kalorii mam obecnie minimum ale nie chciałam wprowadzać takich rewelacji... miało byc regularnie ;/ ale przy takim bólu to nawet nie mysle o jedzeniu

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Planowałam chudnąć kilogram tygodniowo więc na czasie mi nie zależy jakoś bardzo 10 kilo to maks do zrzucenia.. a nie wiem czy nie mniej zależy jak będę wyglądać po zrzuceniu 5 kg :P chociaż wiadomo mięśnie ważą więcej niż tłuszcz ;p
Przy aktywności też tak mam, że nie chce mi się jeść. Albo np myślę sobie w dzień o jakimś ciasteczku, że zjadłabym sobie a wieczorkiem po ćwiczeniach mi się odechciewa wszystkiego co słodkie i może leżeć obok stos pączusiów, a mnie to i tak nie ruszy. To jest dodatkowa korzyść z ćwiczeń, odbierają apetyt na to co zakazane ;-)

Każdy organizm jest inny i ma inne zapotrzebowanie, ja ważę też troszkę więcej więc i więcej tych kalorii potrzebuję. 1500 kcal to zdrowa redukcja więc widzę, że podchodzisz rozsądnie do sprawy i tak trzymać. A jak liczysz kalorie? Ważysz wszystko, mierzysz czy tak na oko? Ja wystrzegam się ważenia itd bo kiedyś wpędziło mnie to w zaburzenia odżywiania i obsesję na punkcie liczenia kalorii. Dlatego teraz tak szacunkowo liczę te kcal i myślę, że jest okej.

Taki odpoczynek od ćwiczeń na pewno przyda się organizmowi, ładnie się zregeneruje i potem będziesz miała więcej energii do ćwiczeń. Oj ósemka :/ ciężka sprawa, a le za dwa dni będziesz miała już to za sobą. Staraj się jeść bo organizm nawet w ciągu 2-3 dni może przestawić się na tryb oszczędzania kalorii i potem będzie wszystko gromadził w tłuszcz.

Kochana nie przejmuj się, zdrowie jest najważniejsze. Organizm wróci do normy to powrócisz do ćwiczeń
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 23:49   #29
firanka_89
Przyczajenie
 
Avatar firanka_89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Hej dzięki za słowa otuchy ) aczkolwiek jeszcze długa droga przede mną ;(( eh.. chirurg nie chce jej usunąć... powiedział że jest zbyt głęboko i za duże ryzyko naderwania nerwa a co za tym idzie strace czucie w języku i wardze ... no sie wkurzyłam! powiedział za to że wyrwie mi szóstke bo tam jakaś ropa się tworzy i może to mnie tak boli... eh ... dodatkowo złapałam zapalenie ucha.. głowaaaa mi pęka...

Jeśli chodzi o kalorie to ja ważę i wpisuję wagę na tą stronkę... super jest jak dla mnie wszystko się zapisuje na profilu.. wykresy raporty to coś dla mnie muszę tak robić bo na oko to już się znam i wiem że sama siebie bym oszukiwała ;D ja muszę mieć czarno na białym co i jak http://www.tabele-kalorii.pl/

Wiesz już przejechalam się na dietach.. wiem że taki zapał na diete to jest u mnie krótkotrwały i bez sensu... liczenie kalorii to dla mnie nie dieta tylko nauka rozsądnego jedzenia.. )
firanka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 14:50   #30
ina_123
Raczkowanie
 
Avatar ina_123
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 78
Dot.: Dieta 1500 kcal!

Jestem szczupłą osobą, ale jakoś zawsze chciałabym mieć o te parę kg lub cm mniej. No i tak uznałam, że skoro nie mam nadwagi to nie potrzebuje ostrej diety i po prostu powoli sobie schudnę na diecie 1500 kcal. Ale weszłąm sobie na kalkulator BMR ( dziennego zapotrzebowania na kalorie) i okazało się, że wynosi on u mnie 1350 kcal. Więc jeśli dobrze rozumiem na "diecie" 1500 kalorii to co najwyżej mogę przytyć
Dlatego najpierw sprawdźcie swoje zapotrzebowanie i odejmijcie od tego 200-300 kcal i to będzie najlepsza dieta
ina_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-21 19:55:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:08.