Problem z negatywną opinią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 13:31   #1
zapominajkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 74
Exclamation

Problem z negatywną opinią


Witam Was Dziewczyny,

mam problem z jedną firemką - nazwy na razie nie będę wymieniać i nie będę wdawała się w szczegóły. Ogólnie wygląda to tak: zamówiłam ich produkt przez neta i po rozpakowaniu i wstępnym sprawdzeniu okazało się, że jest uszkodzony - ewidentnie nie działa tak jak to opisywał producent na stronie.

Jako, że trochę mnie to wszystko kosztowało, postanowiłam wyjaśniać sprawę. Próbowałam się dodzwonić do producenta, ale podany na stronie nr nie odpowiadał, więc napisałam do nich przez formularz reklamacji. Po kilku dniach otrzymałam dosyć trywialną odpowiedź typu kopiuj/wklej, i z godnie z instrukcją produkt odesłałam im do "ekspertyzy", która wykazała (a jakby inaczej), że to ja jestem odpowiedzialna za usterkę - pieniędzy nie zwrócą i produktu nie wymienią. Delikatnie mówiąc trochę mnie to wszystko wkurzyło więc napisałam do nich kilka maili (bo znowu nie dało się dodzwonić) w których próbowałam wyjaśnić sprawę - nie raczyli mi odpisać. Dopiero gdy w którymś z kolei mailu zagroziłam, że opiszę wszystko na forum internetowym, otrzymałam odpowiedź w której zagrozili mi, że jeśli tak zrobię przekażą sprawę do ich "działu prawnego" i pociągną mnie do odpowiedzialności za zniesławienie...
Aż mnie korci, żeby ich obsmarować , ale mój TŻ mnie namawia żebym odpuściła - bo "i tak nic nie wskóram a tylko sobie problemów narobię...". No więc zastanawiam się czy w ogóle coś pisać, a przede wszystkim co pisać, żeby nie mogli się potem do mnie dobrać.
Chętnie wysmarowała bym im soczystą negatywną opinię, żeby ostrzec innych, ale coś tam już poczytałam, że rzeczywiście może to być odebrane jako pomówienie

Co robić dziewczyny???
zapominajkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:34   #2
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Problem z negatywną opinią

Isc do sadu. Jak bedziesz miala czarno na bialym, ze to ich wina to o zadnym pomowieniu nie bedzie mowy.
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 23:11   #3
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Problem z negatywną opinią

Pisz i ostrzegaj ludzi. Ostatnio firmy mają manię ze straszeniem ochroną swoich dóbr osobistych, ale po pierwsze to długi i kosztowny proces, a po drugie chyba na tym właśnie polega poczta pantoflowa, że ludzie przekazują sobie opinie na temat jakości produktu i obsługi... Dlatego nie przejmuj się takim straszeniem i pisz jak było, żeby ostrzec ludzi przed nierzetelnym sprzedawcą.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 07:27   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Problem z negatywną opinią

Czy wiesz czym jest pomówienie ?
bezpodstawnie zarzucić, niesłusznie przypisać coś komuś, posądzić, oskarżyć kogoś o coś.

Czy pisząc "żeby ostrzec innych, ale coś tam już poczytałam, że rzeczywiście może to być odebrane jako pomówienie" - zakładasz, że będziesz pisać nieprawdę ?

Prawda nie jest pomówieniem.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 13:04   #5
kava
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17
Dot.: Problem z negatywną opinią

Do tego, co napisano powyżej dodam od siebie: natychmiast poszłabym do UOKiK-u! Takie firmy nie mogą czuć się bezkarne, bo dalej będą oszukiwać i naciągać, a zapewne liczą, że większość ludzi odpuści, "żeby nie włóczyć się po sądach", "bo szkoda czasu i nerwów", itd, itp. :/

A jeśli chcesz podzielić się opinią - są do tego nawet całe portale typu: cokupic, opineo, opiniuj + komentarze na tych wszystkich ceneo i in. porównywarkach. Do wyboru, do koloru - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: "opinie o produktach". Ja chyba też bym napisała piękną "laurkę" na cokupić czy czymś podobnym (ponieważ przed każdym większym zakupem sama bardzo chętnie czytam wszelkie opinie,nie tylko bardzo doceniam tę możliwość, jak i sama zamieszczam stosowne komentarze - również pozytywne) - oczywiście jako dodatek do zgłoszenia w UOKiK.
kava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 18:40   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Problem z negatywną opinią

Cytat:
Napisane przez kava Pokaż wiadomość
Do tego, co napisano powyżej dodam od siebie: natychmiast poszłabym do UOKiK-u!
dokladnie
uokik powinien Ci pomoc i moze wynegocjowac zamiane tego sprzetu - a opinie smaruj i sie nie martw-nic Ci za to nie zrobia
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-02 19:40:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.