Dieta podczas karmienia piersią- wątek zbiorczy - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-12-29, 12:01   #1
Buffy
Przyczajenie

Mam pytanie do mam karmiących swoje dzieci piersią: co jecie? Ja karmię 3 tydzień swoje maleńswto i jak do tej pory jem tylko chlebek z szynką i nabiał (mleko, żółty ser, biały ser, kefiry i jogurty naturalne). Chciałabym wprowadzić do diety jakieś owoce i warzywa ale nie wiem jakie. Dodam że próbowałam jeść jabłka (gotowane - mus z jabłek) ale moje dziecko ma problemy z załatwieniem się po takim moim posiłku (no bo chyba nie po nabiale). Doradźcie mi co mogę jeść, bo boję się że zrujnuję sobie organizm. A co jecie na obiad?

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-06-09 o 20:18 Powód: dubel
Buffy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 18:03   #2
olencja
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Akurat dzisiaj czytałam na ten temat Chociaż artykuł dotyczył alergii pokarmowych, ale była lista dozwolonych produktów.
owoce: gruszki, jabłka, wiśnie, morele.
warzywa: marchewka, buraki, brokuły, ziemniaki, cukinia, kabaczek, kalarepa.
zboża: ryż, płatki owsiane, kasza gryczana, kasza jaglana, kukurydza, maniok (??? cokolwiek to jest)
mięsa: kura, indyk, przepiórka, królik, wieprzowina, jagnięcina (nie mogą to być wywary - tylko mięsa duszone, pieczone, gotowane)
ryby: mintaj, karp, pstrąg, kargulena,
jajka przepiórcze (samo żółtko), olej z pestek winogron, oliwa z oliwek

Są to produkty dozwolone dla mam karmiących, których dzieci mają alergie, więc ogólnie te produkty są bezpieczne.
Może któraś z karmiących mam wypowie się szerzej
pozdrawiam

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-06-09 o 20:19 Powód: dubel
olencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-29, 20:55   #3
fi
Rozeznanie

Po miesiącu można zacząć wprowadzać nowe pokarmy, najlepiej stopniowo, pojedynczo uważnie obserwując dziecko. W przypadku jakiejkolwiek nietolerancji będzie wiadomo co mu zaszkodziło. Na początku przede wszystkim lekkostrawnie, to co Ty zjadasz dostaje także maluszek, po co obciążać jego parotygodniowy układ pokarmowy.
Dodam jeszcze, że dziecko może mieć kłopoty przede wszystkim po nabiale! Tam jest cieżko strawne krowie mleko, niektóre dzieci nie tolerują laktozy, musisz swoje uważnie obserwować. Na pewno powinnaś jeść jakieś warzywa i owoce. Może na początek marchewkę, buraczek, jabłko, banana itp.

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-06-09 o 20:20 Powód: dubel
fi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-30, 17:38   #4
Yvone
Raczkowanie

GG do Yvone
Od 3 miesiecy karmie piersia. Z nabiałem nie przesadzam , jem warzywa gotowane w obiadku (marchewka. selerek, pietruszka) z surowych jabłuszko i tez marchewka a poza tym nietłusto i raczej lekkostrawnie Tj. Bułeczka z szyneczką , dla odmiany z dzemikiem jabłkowym, unikam tłustych żółtych serów. Pije dużo niegazowanej wody, Kubusia (jabłko, banan)i soki (przeważnie jabłkowy). Pozdrawiam

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2008-06-09 o 20:22 Powód: dubel
Yvone jest offline   Odpowiedz cytując