jak lepiej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-10, 20:34   #1
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

jak lepiej?

Kochane Dziewczyny i Chlopaki
Zwracam sie do Was wszystkich z prosba o przegladniecie moich zdjec Mam teraz wlosy do ramion,, wlasciwie nie jest to juz zadna fryzura, pojawiaja sie odrosty. Przed Swietami chcialabym cos z tym zrobic, tylko nie wiem, czy scinac, czy zapuszczac, jaki kolor Moze doradzicie na podstawie przedstawionych fotek w czym wygladam najkorzystniej (dluzsze wlosy czy krotsze, z grzywka czy bez itd) . I w ogole prosze o jakies rady i wskazowki. Podejrzewam, ze jesli chodzi o typ kolorystyczny to jestem Latem.
Bede wdzieczna za pomoc.
Pozdrawiam cieplo
Na poczatek wklejam zdjecia w dlugich wlosach

czarownicagosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 20:43   #2
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia
Re: jak lepiej?

Teraz na krotko
Zdjecie, na ktorym jestem przebrana za poczszole najbardziej oddaje moj terazniejszy wyglad

Stary 2005-03-10, 20:46   #3
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

[b] Mówisz Latem? Ojć, nie byłabym taka pewna... Jakieś takie ciepłe te włoski... No i coś nie podobasz mi się w tym różu, ani w niebieskości...
Widziałabym Cię raczej w stonowanych kolorach, np. khaki, piaskowy, jasne kolory ziemi.
Co do włosów to coś trzeba zrobić - można zostawić długość, ale jakieś cięcie nadające lekkości - może wystopniować przy twarzy. (Wszystkim radzę wystopniować przy twarzy hihi, ale to bardzo twarzowe cięcie...)
Muszę jeszcze pomyślec... Hmmm.

PS Myślę, że ładnie by Ci było w takich romantycznych upięciach....

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 20:51   #4
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

[b] Hmmm! Wszystko mi mówi coraz bardziej żeś WIOSENKA! nIE lato.

Stary 2005-03-10, 20:58   #5
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

FEMME_BANALE napisał(a):
> [b] Mówisz Latem? Ojć, nie byłabym taka pewna... Jakieś takie ciepłe te włoski... No i coś nie podobasz mi się w tym różu, ani w niebieskości..

Nie latem? a ja prawie cala szafe mam w rozach i niebieskosciach

Femme - slicznie Ci dziekuje, ze sie odezwalas Czkam co tam dla mnie jeszcze wymyslisz

Stary 2005-03-10, 21:07   #6
lucille
Wtajemniczenie

FEMME_BANALE napisał(a):
> [b] Hmmm! Wszystko mi mówi coraz bardziej żeś WIOSENKA! nIE lato.

Femme czy ja wiem - na niektórych zdjęciach - kolor cery bardzo chłodny i jakoś ten ciepły odcień włosów jakoś do buzi nie pasuje

Gosiu swoją drogą śliczna z Ciebie dziewczyna

Też stawiam na cieniowanie - włosów masz oj masz - a takie cięcie ułatwi ich układanie.
I jakoś nie bardzo widzę Cię w tych wersjach najkrótszych. Raczej w romantycznych (jak Femme radzi) falach

A kręcą Ci się same ?
lucille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-10, 21:10   #7
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

[b] Wkleje Ci fragment opisu WIOSNY z analizy tego typu p. Agaty Maron:

Wygraj pełną analizę kolorystyczną wraz z niezbędnymi materiałami do pracy własnej więcej...>
Część I: Analiza kolorystyczna
Część II: Kolory duszy
Część III: Romantyczne lato
Część IV: Klasyczna wiosna
Część V: Elegancka zima
Część VI: Rustykalna jesień
Pani wiosna

Jasne, żywe kolory, a jednocześnie niezwykle miękkie i delikatne. Koniecznie ciepłe, z domieszką żółtego lub złotego. Barwy wyraziste, czasami ostre, nigdy przygaszone i "przypudrowane". Taki jest krajobraz budzącej się po zimie do życia przyrody. Tak właśnie wygląda zawsze świeża i energiczna Pani wiosna.

Wiosna jest typem zdecydowanie ciepłym, choć często bywa mylona z chłodnym latem. Osoby będące typem wiosny najlepiej czują się w ciepłych, jasnych barwach. Kolory najbardziej optymalne dla tego typu urody powinny być czyste i wyraziste, tak jak barwy rozkwitającej przyrody. We wszystkich kolorach zgaszonych, rozmazanych, czy zduszonych, wiosna będzie wyglądała na zmęczoną lub smutną.

Osoby o delikatnym i ciepłym typie urody, powinny zdecydowanie uważać na dobór kolorystyki ciemnej. Zbyt ziemiste barwy jesieni będą, bowiem postarzały twarz wiosny, a "przypudrowane" kolory lata, niekorzystnie podkreślą zmarszczki mimiczne. Wiosna z całą pewnością powinna unikać również koloru czarnego, ciemnego brązu, koloru czerwonego wina, a także nieostrych, zgaszonych barw.,

W przypadku wiosny niezwykle efektowne są natomiast jednobarwne materiały urozmaicone delikatnymi wzorami: kwiatami, czy prążkami. Ważne jest, aby wiosna wyglądała nie tylko świeżo i energicznie, ale także subtelnie i delikatnie. Należy, bowiem pamiętać, że odzież jest tylko dodatkiem do naszej urody i osobowości. Kolory nie mogą dominować oprawy twarzy, ale ją uwydatniać i podkreślać jej atuty.

Typ wiosny bywa dość często mylony z typem lata. Obydwa typy mają, bowiem twarz pokrytą rumieńcami, podobną kolorystykę tęczówki oraz karnacji. Tak rzadko spotyka się obecnie osoby o naturalnym kolorze włosów, niezmienionym ciągłym farbowaniem, czy działaniem promieni słonecznych, że właściwie bez odpowiedniego oświetlenia i chust kolorystycznych z paletą odcieni wiosny, nie można pewnie zdiagnozować typu urody.

To, co pozwoli jednak ocenić typ wiosny to brzoskwiniowe ( a nie różowe jak u lata) rumieńce, złote refleksy we włosach, oraz delikatna oprawa twarzy- prawie niewidoczna, gdy patrzymy na twarz z daleka.

Dla karnacji typu wiosennego bardzo charakterystyczna jest przezroczysta niemal bladość oraz lekkie zaróżowienie skóry w odcieniu brzoskwiniowym- nigdy błękitnawym jak u lata. Wargi wiosny są w odcieniu ciepłej czerwieni. Typ wiosenny może posiadać piegi- zawsze jednak złociste a nie szarobrązowe jak u lata. Mocna wiosna może być niestety łatwo mylona z typem jesieni, w zależności od intensywności piegów oraz kolorystyki włosów. Często zdarza się także, że spotykamy osoby w typie mieszanym wiosenno- jesiennym.

Typ wiosenny bardzo dobrze się opala, nawet pomimo swojej bladości i przezroczystości skóry. Wiosna dość łatwo opala się nawet na ciemny brąz- w przeciwieństwie do jesieni, która opala się bardzo trudno. Opalenizna wiosny najczęściej ma odcień miodowo- rudy lub złocisto- brązowy.

Ano mi się właśnie wydaję, że masz cieply - żółtawy kolor skóry, nie różowy jak lato. No i te włoski złociste...
Szczególnie dobrze to widać na tym zdjęciu:

Stary 2005-03-10, 21:13   #8
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

[b] No, ale na tej drugiej partii zdjęć widać w zbliżeniach żółtawą cerę, ciepłą. Swoją drogą są zaczerwienienia na twarzy, ale to może być problem z naczynkami, nie zalezeć od typu kolrystycznego.
Zobaczymy co inni powiedzą.

Stary 2005-03-10, 21:32   #9
CzarnyElf
Zakorzenienie

Ja sie tez zgodze z Femme,wygladasz na wiosne na wiekszosci zdjec,a czy to Twoj naturalny kolor wlosow?Bo jezeli jest np popielaty blond to obstawiam lato,roznie wygladasz na tych zdjeciach na jednych wiosennie na innych letnio.Najbardziej podobasz mi sie na 6,ostanim i przedostanim zdjeciuNo i wlosy tez zostawilabym takie poldlugie(nie za dlugie)Moze troche bym je wycieniowalaLadna z Ciebie dziewczyna

Przyklad pani wiosny Drew Barrymore
Stary 2005-03-11, 05:41   #10
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Lucille - dziekuje Ci za odpowiedz Moje wlosy sa bardzo podatne na ukladanie, same z nature sa lekko falujace ze tak powiem A jeszcze jak mi je fryzjer dobrze wystopniuje ( 2 razy mialam to szczescie) to nie musze z nimi wiele robic i wygladaja swietnie
Szczerze mowiac to juz troche zatesknilam do dluzszej wersji Tylko cieniowanie by sie przydalo oczywiscie.

Stary 2005-03-11, 06:03   #11
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

To ja jeszcze wyjasnie
Niestety, zdjecia przeklamuja kolory, nie mam zoltawej cery, zdecydowanie chlodna, pod oczami czasem pojawiaja sie niebieskawo-sinawe cienie. Nieszczesliwie jestem buraczkiem , czesto sie czerwienie mam tez problem z naczynkami, ale dbam o to i na razie nie sa tak widoczne.
Wlosy- ciezko okreslic ich naturalny kolor (pierwsze zdjecie) Powiedzialabym, ze rudawy blond Farbowalam je 2 razy ( te wstretny zoltawy kolor to wynik moich domowych eksperymentow ) wczesniej robilam pasemka ( rude, ale od slonca wyplowialy i zrobily sie blond) Strasznie mnie ciagnie do rudego, chociaz pewnie nie za bardzo mi pasuje Czy jest chlodny odcien rudosci
Opalam sie na czerwono, ale specjalnie to sie nie opalam

Stary 2005-03-11, 06:08   #12
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Dziekuje Efiku Wloski zdecydowanie do wycieniowania. Naturalny kolor wlosow mam na pierwszym zdjeciu. A reszta to mniej czy wiecej farbowane ( dlugie - delikatne pasemka, a krotkie farbowane - ta wstretna zolc).

P.S Tez sie sobie podobam na 6 zdjeciu

Stary 2005-03-11, 06:14   #13
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

FEMME_BANALE napisał(a):

> PS Myślę, że ładnie by Ci było w takich romantycznych upięciach....

Wiele osob mowi, ze ladnie mi w upietych wlosach Bede musiala czesciej tak sie nosic Fajne propozycje tu wkleilas, nie lubie i zle sie czuje w "ulizanych" fryzurach, a te sa takie lekkie i romantyczne

Stary 2005-03-11, 09:11   #14
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

czarownico mnie bardziej podobasz się w wycieniowanych włosach,długość max. do ramion.
Co do typu,mnie również wyglądasz na Wiosnę,przedstawiasz identyczną kolorystykę jak moja młodsza siostra macie taki sam odcień włosów ,cery,kolor oczu też zbliżony(ona ma bardziej wpadające w granat).
Masz bardzo ładne ,duże oczy-marzenie każdego wizażysty

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 16:34   #15
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Dorzucam jeszvze jedno zdjecie robione w terenie - wakacja 2004 Widac moja "opalenizne"

Dziekuje Aga za odezwanie sie Tez mowisz, ze ze mnie wiosna A mi sie wydaje, ze nie dla mnie cieple kolorki, sama juz nie wiem
Czekam na dalsze rady

Stary 2005-03-11, 16:35   #16
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Stary 2005-03-11, 16:44   #17
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

tak mi się wydaje-choć na pierwszym Twoim zdjęciu wyglądasz dość chłodno,to włosy są nadal ciepłe
i podtrzymuję-lepiej Ci w krótszych włosach,długie całkowicie zdominowały Twoja buzię,przytłoczyły.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 17:47   #18
Jabluszko
Raczkowanie

Gosiu, a mi podobasz się stanowczo w wersji z długimi i półdługimi (półdługimi chyba najbardziej), raczej bez grzywki.
Na zdjęciach w różowym sweterku wyglądasz tak delikatnie i dziewczęco, no i te kędziorki, mmmm...
A na tych w militarnej kurteczce, z różą i w tym ślicznym makijażu z koleżanką - bardziej młodzieżowo, nowocześnie, ale mimo wszystko kobieco.
Moim zdaniem, te krótkie fryzurki odbierają Twojej urodzie ten element romantyzmu, kobiecości, takiej "klasyczności".
A w ogóle, tak już odchodząc od tematu, to jesteś bardzo ładna, masz taką sympatyczną buzię.
P.S. Na niektórych fotkach przypominasz mi Grażynę Błęcką-Kolską.
Jabluszko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 18:19   #19
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Dziekuje Jabluszko Bardzo milo sie poczulam po przeczytaniu Twojego postu
Wlosy do zapuszczenia
Staram sie dazyc do lekkiego, dziewczecego, delikatnego wygladu, bo zawsze wydaje mi sie ze mam "chlopowata" twarz, taka ciezka... Twoja wypowiedz mnie bardzo ucieszyla

Stary 2005-03-11, 20:00   #20
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Ale pleciesz, Czarownico Gosiu! Z oczami aniołka (ale z iskierką ), piegami, subtelnym noskiem- "ch..."- ręka mi drży i nawet tego słowa nie powtórzę! Że też Tobie nie zadrżała..! Kojarzysz mi się z Jennifer Jason Leigh
A jeśli chodzi o włoski, to, IMHO, te długie (2. fotka) nadają Ci "aurę" z lekka jak u dzieci kwiatów- GIT! zwłaszcza na zbliżające się lato Też odradzam grzywkę- zamiast niej mogłabyś od czasu do czasu zaczesać włosy trochę na bok, "przez czoło" (skrót myślowy, sorki ). Luźne upięcia- jak najbardziej, z "niedbale" opadającymi pasmami...
A może jaśniejsza farba? Coś a la złoto-kukurydziany blond... albo jak na tej ostatniej fotce z czerwonym tłem? (BTW, w pierwszej chwili nie mogłam się doszukać zdjęcia- wszędzie tylko czerwień i czerwień! ) Tylko dodałabym złociutki balejaż, jak od słońca
Chyba, że masz chłodną kolorystykę- no to wtedy coś neutralnego... ale całkiem chłodne to raczej nieee

Czyli HODOWAĆ!

Aaaa! Pięknie Ci pasuje kolor tej róży I właściwie... hmm... może jakiś delikatny rudzielec na głowie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Apricot Rapture - Dark Spiced Blonde.jpg (5,8 KB, 9 załadowań)
Stary 2005-03-11, 20:17   #21
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Ale trafials Lazy Morning Wlasnie ta farba robilam swoje pierwsz w zyciu pasemka (sposob domowy z czepkiem)

Slicznie dziekuje za porady
Moze przesadzam czasem, ale kazdy na cos narzeka
Wlosy zapuszczam, po grzywce juz wlasciwie sladu nie ma
Gdy przychodzi mi farbowac wlosy to pierwsze mysle o rudym Tylko nie zawsze dobrze na tym wychodze Chociaz nie, najgorsze wspomnienia mam gdy probowalam sie farbnac na chlodny blond a wyszedl zolty bleeee
Teraz sie jeszcze zastanawiam

Stary 2005-03-11, 20:29   #22
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

Jesteś śliczna!
Najbardziej mi sie podobasz w krótszych włosach - albo do ramion, albo jeszcze krótszych. mam wrażenie że wysmuklają Ci buzię i dodają takiej lekkości i dziewczęcości. Te długie jakoś tak przytłaczająco wyglądają. Na zdjęciu w przebraniu pszczółki przypominasz mi troche Nicole Kidman, a na tym z koleżanką - pięknie wyglądasz!
Lexie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-11, 22:18   #23
Lazy_Morning
Wtajemniczenie

Uhuhu, to rzeczywiście trafiłam! Piękna jest! Jeśli te pasemka ładnie Ci wyszły, to może by tak całość..?
Tak w ogóle to ja też mam apetyt na rudości, kiedy tylko nadchodzi pora farbowania- czy to o czymś świadczy?
Stary 2005-03-12, 05:03   #24
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Lexie - bardzo dziekuje
Podoba mi sie Nicole - chlodna i wyniosla
A ta "kolezanka" na zdjeciu to moja siostra (kto by pomyslal, prawda )

Stary 2005-03-12, 05:16   #25
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Jakas ruda dusza w nas siedzi zapewne
Pasemka mi wyszly fajne, ale nie wiem czy po wpadce z blondem odwaze sie jeszcze eksperymentowac w domu Moglabym sie przez przypadek zrobic na pomaranczowo

Stary 2005-03-12, 11:37   #26
Jabluszko
Raczkowanie

Chyba żartujesz, Gosiu?! Nawet gdybyś chciała, to i tak "chłopowatej" buzi mieć nie będziesz!
Pozdrawiam
Jabluszko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-13, 02:51   #27
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

Dziekuje za pocieszenie

Stary 2005-04-29, 09:35   #28
czarownicagosia
Zakorzenienie

GG do czarownicagosia

To sie wklejam z upietymi rudymi wlosami Uwielbiam ten kolor
Na dniach wybieram sie do fryzjera

Stary 2005-04-29, 09:48   #29
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

rudosci sa fajne ale chyba mi tu nie bardzo pasuja:/ podkreslaja bardzo wszystkie zaczerwienienia na twarzy wiec moze jakies inny kolorek lub jakies pasemka????niech dziewuszki Ci pomoga one maja guuuuuuuuuuuuuuuuuuzo pomyslow zawsze
Stary 2005-04-30, 15:38   #30
metaxa
Zakorzenienie

Dot.: Re: jak lepiej?

mi sie bardziej podobasz w tych krótszych włoskach, wydaje mi się że dobrze by Ci było w chłodnym odcieniu

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości