tetralysal a solarium. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-25, 20:06   #1
ewelinkka20
Zadomowienie

tetralysal a solarium.

Witam wszystkich!!!Mam pytanie do osob ktore kiedykolwiek uzywaly tetralysal i sie opalaly.Czy mialyscie po opalaniu jakies efekty uboczne nie wiem plamki przebarwienia krostki.ja bardzo chcialabym pojsc na solarium i zastanawiam sie zeby chodzic tak co 3 dzien na 7 min co o tym sadzicie?
ewelinkka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 20:17   #2
guia
Zadomowienie

GG do guia
Dot.: tetralysal a solarium.Prosze o porade!!

Ja guia sądzicie o tym tyle, że to conajmniej niemądre W ulotce wyraźne mówią, że tetracyklina jest fotouczulająca. Przebarwienia nie muszą wyjść od razu, po zejściu z łóżka (solarnianego oczywiscie)
Kup sobie jakiś dobrze oceniany balsamik brązujący czy samoopalacz Nie warto sobie szkodzić takim głupstwem, jakim jest solarium.. Wolisz być blada czy w łatki?
Pozdrawiam
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 21:52   #3
ewelinkka20
Zadomowienie

Smile Dot.: tetralysal a solarium.Prosze o porade!!

Dzieki za szczera odpowiedz!! Ale ja biore tetralysal na zapalenie wokol ust i dermatolog powiedziala ze nie powinnam uzywac zadnych pudrow,fluidow(ale moze przesadza) to nie wiem czy samoopalacz mozna? A czy wy przy stosowaniu tego leku uzywacie jakis podkladow samoopalaczy?
Stary 2006-02-25, 22:22   #4
staffi
Przyczajenie

Zdecydowanie odradzam solarium ,sama stosuje ten antybiotyk od kilku tygodni i z tego co pamietam to na ulotce jest wzmianka o tym by unikac nadmiernej ekspozycji na sloncu, a co dopiero solarium.Jesli chodzi o podklady i samoopalcz:to pierwsze odstawilam(z wielkim bolem) i faktycznie twarz lepiej sie goi natomiast samoopalacz nie uzywam od jakiegos czasu,ale takie kosmetyki wysuszaja skore wiec moim zdaniem moze zaszkodzic.Pozdrawiam:ehe m:
staffi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 23:47   #5
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez ewelinkka20
Dzieki za szczera odpowiedz!! Ale ja biore tetralysal na zapalenie wokol ust i dermatolog powiedziala ze nie powinnam uzywac zadnych pudrow,fluidow(ale moze przesadza) to nie wiem czy samoopalacz mozna? A czy wy przy stosowaniu tego leku uzywacie jakis podkladow samoopalaczy?
Ależ proszę bardzo, m.in. po to tu jestem Samoopalaczy nie używ(ał)am, z lenistwa Przy tetralysalu (a brałam go aż 3 miesiące) cały czas był ze mną podkład. Szczerze mówiąc, nie wyobrażalam sobie wtedy wyjscia bez jego uzycia, bo moja buzia byla w conajmniej kiepskim stanie Jednak ja tetr. łykałam z powodu trądziku, nie wiem czy robi to jakąś różnicę. Podkład miałam Unifiance LRP, wiedziałam, że mi krzywdy nie zrobi. I nie zrobił
Skoro dermatolog odradziła pudry i podkłady, zapytaj ją może o krem pigmentujący? Np excipial? ( wątek o nim- http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=85424)
guia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:39   #6
agnieska
Zakorzenienie

a przy solaryjnym łóżku jest regulamin, napisane jest, iż zabrania się korzystania z opalania osobom, które łykają m.in. tetracyklinę
sama musisz zadbać o swój interes, bo nie znam osób z obsługi, które by przeprowadziły najpierw z Tobą szczegółowy wywiad, a dopiero potemdopuściły na łóżko i ustawiły zalecany do Twojego typu urody czas.
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 23:03   #7
ewelinkka20
Zadomowienie

Smile Dot.: tetralysal a solarium.Prosze o porade!!

Dziewczyny bardzo wam dziekuje za wszelkie odpowiedzi Czekam na wiecej od osob ktore braly tetralysal i sie moga podzielic wszelkimi doswiadczeniami!!!!
Stary 2006-02-27, 13:57   #8
agnieska
Zakorzenienie

ja, kiedy brałam tetralysal, nie malowałam się wprawdzie, ale malowanie się jest ogólnie zabraniane przez lekarzy w czasie kuracji -ale przeciwtrądzikowej. Jaka jest przyczyna Twojej choroby? Jeśli chodzi tylko o zapychanie porów, to możesz spokojnie smarować się niezapychającym podkładem - np. Lasting Performance czy Dermablend.
Stary 2006-02-27, 15:29   #9
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Dziewczyny bardzo wam dziekuje za wszelkie odpowiedzi Czekam na wiecej od osob ktore braly tetralysal i sie moga podzielic wszelkimi doswiadczeniami!!!!
no to sie wypowiem - ja bralam tetralysal. solarium bron boze, nie mozna!!!!!! ja kiedys opalilam sie jak bralam tetralysal i wyszly mi plamy na czole, wygladalo to nie za dobrze . na szczescie po plamach teraz ani sladu. a co do fluidow, to ja nie stosowalam zadnych tylko korektory. juz od kilku dobrych lat nie uzywam fluidow, bo pozniej to bym nie okielznala swojej buzi.
AaniaA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 17:43   #10
ewelinkka20
Zadomowienie

Talking Dot.: tetralysal a solarium.Prosze o porade!!

Z tymi fluidami to sie zgadzam.Odkad nie uzywam zadnych kremow ,fluidow widze znaczna poprawe mojej cery ale moze kupie sobie ten excipial bo wygladam tak blado ze szok i widac mi wagry tylko nie wiem jaki kolor jestem jasna blondynka ale nie chce wygladac ani za ciemno ani za jasno,to jaki byscie mi polecily ten ciemniejszy czy jasny?A wogole czy ten ciemny jest az tak ciemny tylko dla brunetek?A wogole jaki on jest jakosciowo czy dobrze sie rozprowadza?pozdrawiam was serdecznie
Stary 2006-02-27, 18:00   #11
kamilllka
Przyczajenie

siemka dziewczyny! ja biore tetralysal i tak sie wlasnie zastanawiam nad tym co napisalyscie.. Mi dermatolog owszem zabronila solarium ale nie zrobila tego z podkladami. Uzywam ich notorycznie (dermablend i sypki). Co do solarki to odradzam, musisz wytrzymac do konca kuracji pozdrawiam
kamilllka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 15:11   #12
anga
Przyczajenie

hej tez zazywam tetralysal juz prawie 3 miesiace moja dermatolog tez odradzila mi solarium (i tak z reszta nie jestem jego zwolenniczka) a takze wszelkich ekspozycji na slonce (teraz i tak to mi nie grozi) co do podkladow - tak samo nie wyobrazam sobie wyjscia bez ich nalozenia, uzywam unifance LRP (troche sie po nim swiece ale na szczescie odkrylam moc skrobii ziemniaczanej ) niestety najbardziej na tej kuracji ucierpiala moja watrobka ktora troche daje mi popalic niedlugo jade na wizyte do p.dermatolog i mam nadzieje ze kuracja sie skonczy efekty widac na mojej buzce ale nie obejdzie sie bez zabiegu na blizny pozdrawiam wszystkie kuracjuszki
anga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 18:38   #13
klaudynia
Raczkowanie

Ja również łykam tetralysal,niedługo będzie 3 miesiące.Powiedzmy,że widze poprawa,ale zapewne na 3 miesiacach sie nie skończy niestety.Co do solarium i ogólnie opalania to nawet nie wiem,ale przypuszczam,że na pewno nie wolno sie opalać,pozatym po co skoro masz problemy skórne.Mało
jest artykułów w prasie gdzie pisza,że to bzdura,że słońce pomaga zwalczyc trądzik?Co do podkładów,żadna z moich 3 pań dermatolog nigdy nie zabroniła mi używania pudru.Zawsze powtarzały,że jeśli uważam,że jest mi to potrzebne do lepszego samopoczucia to moge sie pudrowac i one nie maja nic przeciwko.Obecna dermatolog proponowała mi unifiance LPR,miałam go już wczesniej,kryje dobrze,ale jak dla mnie jest za ciężki i potwornie mi sie po nim skóra świeci.Zdecydowanie wole puder i podkład w jedym Clinique Clarifying badz Double Face,właściwości ich sa praktycznie identyczne,aczkolwiek ja bardziej wole Clarifying.Kryje nie gorzej jak Unifiance,lepiej matuje od niego i dłużej sie utrzymuje,tylko cena 105zł może zniechęcać.
klaudynia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 19:07   #14
agnieska
Zakorzenienie

i dlatego polecam dermablend - krycie świetne, cena to 60zł w aqua vitae (dokładnie 59,99 chyba ) - czyli najtaniej w całej sieci zamówiłam dla siebie i siostry.
off topic - klaudynia, w czwartek mam laser
Stary 2006-03-23, 23:29   #15
ewelinkka20
Zadomowienie

tetralysal a puder i solarium????????????

Witam!!!Mam pytanie otoz od paru miesiecy biore tetralysal ale nie biore go na tradzik a na zapalenie wokol ust,i wlasnie chcialam zapytac czy przy stosowaniu tego antybiotyku mozna uzywac pudrow samoopalaczy (mi dermatolog zabronila ale nie wiem czy zrobila to ze wzgledu na tetralysal czy dlatego ze ogolnie jest przeciwna pudrom ,mowila ze takie mlode osoby nie powinny uzywac zadnych pudrow ) Jak wy robicie? kiedy wasza cera wyglada najlepiej? bez pokladu? czy nie widac zadnej roznicy kiedy uzywacie pudru????
Stary 2006-03-23, 23:33   #16
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie

GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: tetralysal a puder i solarium????????????

Cytat:
Witam!!!Mam pytanie otoz od paru miesiecy biore tetralysal ale nie biore go na tradzik a na zapalenie wokol ust,i wlasnie chcialam zapytac czy przy stosowaniu tego antybiotyku mozna uzywac pudrow samoopalaczy (mi dermatolog zabronila ale nie wiem czy zrobila to ze wzgledu na tetralysal czy dlatego ze ogolnie jest przeciwna pudrom ,mowila ze takie mlode osoby nie powinny uzywac zadnych pudrow ) Jak wy robicie? kiedy wasza cera wyglada najlepiej? bez pokladu? czy nie widac zadnej roznicy kiedy uzywacie pudru????
Mysle ze lepiej nie ryzykowac tym bardziej ze dermatolog Ci zabronila.
Lepiej poczekaj az zapalenie sie zagoi.

Przyszedł na świat 2009.01.06

Sandrunia Niepoń jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 02:44   #17
Justy
Zakorzenienie

za jedna z przyczyn zapalenie okołoustnego uważa sie "nadmiar kosmetyków" (szczególnie tych o cięższej konsystencji)- być może stąd zakaz lekarza. solarium odapad, bo tetralysal fotouczula, z samoopalaczem bym się raczej wstrzymała, a puder, szczególnie sypki jest raczej bezpieczny.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 10:47   #18
Mondzia
Zadomowienie

Po kiego zakładasz takie same wątki na wizażowym i kosmetycznym??
Mondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 23:57   #19
oKarola
Raczkowanie

A ja Ci powiem, że możesz stosować puder.
Moja dermatolog nie jest temu przeciwna, a też dostałam tetralysal i jeszcze klindacin i spoko normalnie puder bez problemu

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand

oKarola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 10:09   #20
agnieska
Zakorzenienie

w regulaminie korzystania z solarium - który rzadko kto czyta - jest wyraźnie napisane, że osoby biorące tetracyklinę (czyli m.in. tetralysal) nie mogą korzystać z solarium

Stary 2006-05-07, 20:06   #21
oKarola
Raczkowanie

No solarium absolutnie, ani na słońcu się opalać i za dużo przebywać... Niestety.
Ale puder spoko.

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand

oKarola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 12:58   #22
karolciasnk
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez oKarola Pokaż wiadomość
A ja Ci powiem, że możesz stosować puder.
Moja dermatolog nie jest temu przeciwna, a też dostałam tetralysal i jeszcze klindacin i spoko normalnie puder bez problemu
ja tez biore to samo(tetralysal i clindacne) i za 10 dni koncze.Za ile po skonczeniu kuracji moge wybrac sie na solarium ;>??
karolciasnk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 13:15   #23
kamilkaa
Raczkowanie

Dot.: tetralysal a solarium.

Witam, ja biore od wczoraj po 2tab. dziennie w sumie mam 32 tabl. po skonczeniu mam isc na kontrole noi zapewne kontynuacja 1 tab. co dwa dni ;/ eh a juz myslalam ze na wesele ktore ide w lipcu zdaze sie opalic a tu chyba lipaa/....

dziewczyny po jakim czasie od zakonczenia kuracji mozna isc na solarium ? pozdrawiam i wytrwalosci zycze: )

Bez Alko bez Solarium
kamilkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 20:41   #24
adusik
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kamilkaa Pokaż wiadomość
Witam, ja biore od wczoraj po 2tab. dziennie w sumie mam 32 tabl. po skonczeniu mam isc na kontrole noi zapewne kontynuacja 1 tab. co dwa dni ;/ eh a juz myslalam ze na wesele ktore ide w lipcu zdaze sie opalic a tu chyba lipaa/....

dziewczyny po jakim czasie od zakonczenia kuracji mozna isc na solarium ? pozdrawiam i wytrwalosci zycze: )

Bez Alko bez Solarium
ja podbijam i się dołączam do pytania.

Czy mogę np przerwać na kilka dni kurację żeby się opalić i zacząć brać znowu?
adusik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 12:24   #25
PomPom7
Przyczajenie

A ja mam takie pytanie...
Brałam Tetralysal, pare dni temu łyknęłam ostatnią tabletke. Czy już mogę iść na solarium tydzien po zakonczonej kuracji, czy ten składnik nadal mam w organizmie i lepiej przez jakiś czas jeszcze unikać słońca?
Proszę o odpowiedź ;-)))
PomPom7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 12:37   #26
eLWhy
Zadomowienie

przynajmniej miesiąc czasu jeszcze odczekaj.... i to jest minimum, lepiej więcej (choć osobiście nie wierzę, że nie zostały ci po kuracji tetralysalem żadne (nawet delikatne) wspomagacze (smarowidła etc)... ;> a przy w zasadze wszystkich smarowidłach przeciw trądzikowi należy unikać słońca)
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:24   #27
PomPom7
Przyczajenie

No tak, mam maść, ale na solarium nie opalam twarzy. Chodzi mi o to czy reszte ciała mogę juz normalnie opalać... Tym bardziej że przyszło lato i normalnego słonca tez trudno unikać.
PomPom7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 15:47   #28
Dariaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eLWhy Pokaż wiadomość
przynajmniej miesiąc czasu jeszcze odczekaj.... i to jest minimum, lepiej więcej (choć osobiście nie wierzę, że nie zostały ci po kuracji tetralysalem żadne (nawet delikatne) wspomagacze (smarowidła etc)... ;> a przy w zasadze wszystkich smarowidłach przeciw trądzikowi należy unikać słońca)
aż miesiąc?!?! czy aby napewno? wątpie aby tetra tak długo utrzymywała się w organiźmie! Czy może ktoś juz korzystał z solarium po kuracji? Ja dziś kończe i już odliczam sekundy od dnia kiedy w końcu pójde na solarium (nie byłam tam od ok 7 mies - a kuracja trwała 5 mies). Poza tym od paru lat używam duac (antybiotyk w maści na trądzik) i chodziłam na solarium jednocześnie czy też opalałam się na słońcu latem i nic się nie działo - także to nie ejst żadne przestępstwo ale proszę o jakąś podpowiedż co do tetry i solarki, jak długo trzeba czekać po kuracji! Pozdro
Dariaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:03   #29
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja korzystalam z solarium w czasie kuracji tetralysalem (jedna tabletka dziennie)

wszystko ok, zadnych skutkow ubocznych chyba z rok chodzilam na solarium tetralysal tralam dluzej nawet

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

ahaa bylo to 4 lata temu wiec moze cos mi jeszcze wyjdzie hehe ale watpie bo to sa poprostu srodki odtroznosci....jesli ktos ma sklonnosc do przebarwien to moze je nabyc

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:01   #30
Dariaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
ja korzystalam z solarium w czasie kuracji tetralysalem (jedna tabletka dziennie)

wszystko ok, zadnych skutkow ubocznych chyba z rok chodzilam na solarium tetralysal tralam dluzej nawet

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

ahaa bylo to 4 lata temu wiec moze cos mi jeszcze wyjdzie hehe ale watpie bo to sa poprostu srodki odtroznosci....jesli ktos ma sklonnosc do przebarwien to moze je nabyc

super! ja nie mam skłonności do przebarwień, wszystko jest ok. ale tak dla ostrożności wolałam się upewnić. Narazie będę ostrożniejsza, z resztą tak dawno sie nie opalałam więc też szaleć nie mogę. Odczekam jeszcze parę dni tak dla spokoju. poprostu przeraziło mnie to, że niby na niektórych solariach jest informacja, że biorąc tetre nie wolnoz nich korzystać więc może coś w tym jest! ale wielkie dzięki za info! jestem spokojniejsza
Dariaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości