Nierówna płytka paznokcia i gryzienie paznokci :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-26, 09:37   #1
Szeri
Raczkowanie

Nierówna płytka paznokcia i gryzienie paznokci :(

Mój problem polega na tym, że gdy sie denerwuuje, nieswiadomie gryzę paznokcie. Nie obgryzam tylko gryzę i przez to mam krzywą płytkę paznokcia (taka pofałdowaną ). Czyb da się coś z tym zrobić żeby była z powrotem rowna? Czy wroci do normy jesli przestane ją gryzc? Pomożcie prosze...
Szeri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 09:57   #2
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: Nierówna płytka paznokcia i gryzienie paznokci :(

ehmm..jeżeli poprzez ten kanibalizm uszkodziłaś macierz paznokcia ( co niestety zdarza się względnie często) to pazurki będą nie do odratowania. Jednak trudno coś stwierdzić nie widzac nawet fotki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzestac obgryzania na jakies 3 miesiace-w tym czasie płytka powinna odrosnąć całkowicie i bedzie mozna stwierdzic czy zmiany są nieodwracalne. Choć domyslam się ,że będzie to trudne zadanie... MOże utwardzisz na ten czas pazury zelem lub załozysz tipsiki? To by znacznie ułatwiło proces odstawienia paluszków od buzi
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:26   #3
Chomiczka
Rozeznanie

GG do Chomiczka

Cytat:
Napisane przez Szeri
Mój problem polega na tym, że gdy sie denerwuuje, nieswiadomie gryzę paznokcie. Nie obgryzam tylko gryzę i przez to mam krzywą płytkę paznokcia (taka pofałdowaną ). Czyb da się coś z tym zrobić żeby była z powrotem rowna? Czy wroci do normy jesli przestane ją gryzc? Pomożcie prosze...
Jesli nie masz bardzo zniszczonej plytki paznokcia i nie uszkodzilas macierzy, to mozesz stosowac specjalne lakiery-odzywki wyrownujace plytke paznokcia, ma takie BOurjois, Astor, Peggy Sage, albo kupic odzywke Nail Tek Foundation ona wzmacnia paznokcie i swietnie wyrownuje plytke, nadaje paznokciom ladny ksztalt

Chomiczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 10:56   #4
Martini:)
Raczkowanie

GG do Martini:)

Co do macierzy zgadzam sie w 100% z dziewczynami.. więc jesli jej nie zniszczylas i przestaniesz poddawac sie paznociowej autodestrukcji to odrosna zdrwoe, normalne takie jak byly wczesniej.. faktycznie warto zainwestowac w odzywki.. i jakies witaminki ze skrzypem.. Pozdrawiam
Stary 2006-02-26, 11:10   #5
Szeri
Raczkowanie

A mogłybyście proszę podać jakieś konkretne odżywki bo nie mam z nimi wielkimi doswiadczenia i chcialabym zeby ktos mi cos polecił. Dodam, ze mam cholendernie suche, łamiące się pazurki nie mam pojęcia c o z tym zrobic...
Szeri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 11:14   #6
Martini:)
Raczkowanie

GG do Martini:)

Generalnie, jesli chodzi o odżywki to jest indywidualna sprawa.. polece złota sally hansen.. ona generalnie poprawia stan pazurkow.. rozwajanie, łamliwosc itp... jak dla mnie jest autentycznie najlepsza.. ale nie stosowałam zadnych innych typu nail tek czy alessandro.. przejrzyj wyszukiwarkę i KWC a napewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie... Pozdrawiam
Stary 2006-02-26, 13:41   #7
tiara
Zadomowienie

GG do tiara

Jak sa suche i kruche to poelcam wszelkie oliwki a najbardzie pliwke ONYMYRH ktora wspaniale nawilza, zapowiebiaga zawijaniu sie pazurkow i bardzo przyspiesza wzrost.. a przy okazji kosztuje ok 20 zl...
Mozesz kupic np na kosmetikonie albo na www.eurofashion.com.pl. Polecam bo naprawde warto.

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:19   #8
SheDies
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
ehmm..jeżeli poprzez ten kanibalizm uszkodziłaś macierz paznokcia ( co niestety zdarza się względnie często) to pazurki będą nie do odratowania. Jednak trudno coś stwierdzić nie widzac nawet fotki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaprzestac obgryzania na jakies 3 miesiace-w tym czasie płytka powinna odrosnąć całkowicie i bedzie mozna stwierdzic czy zmiany są nieodwracalne. Choć domyslam się ,że będzie to trudne zadanie... MOże utwardzisz na ten czas pazury zelem lub załozysz tipsiki? To by znacznie ułatwiło proces odstawienia paluszków od buzi
Nie zgadzam się z tym w pełni. Ja miałam ten sam problem i też miałam uszkodzony macierz, a po roku moje pazurki są jak nowe Ja wybrałam się rok temu do lekarza. Jedyne co miałam robić to łykać witaminę A+E, pić wapno, malować paznokcie odżywką i rzecz jasna przestań dalej obgryzać. Jeżeli chodzi o odżywki to raczej nie ma znaczenia jaką wybierzesz. Ja za pierwszym razem kupiłam żółta ADOS, a później przerzuciłam się na odżywki z firmy JOKO, które są naprawdę fantastyczne. Ja po roku mam ślicznie odbudowane paznokcie.
SheDies jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 15:05   #9
Mangdzia23
Rozeznanie

GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23

Czyli jednak racja że witaminki A+E działają cuda
cel - 69kg

Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 13:56   #10
SheDies
Raczkowanie

Hmm, czy cuda to nie jestem pewna. Ale wraz z innymi specyfikami i wytrwałością idzie naprawdę nieźle.
SheDies jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości