czy warto kupić Puder piankowy Maybelline? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-18, 17:28   #31
Martiq:)
Zadomowienie

Re: czy warto kupić Puder piankowy Maybelline?

chyba jutro go kupię a sluchajcie, czy ten podkład zmienia kolorek po pewnym czasie od nałozenia(może niecałe pół godziny)?? kiedyś miałam taki podkład Maybelline, który robił się jaśniejszy. czy ten tez się tak zachowuje?? pzdr
Stary 2005-03-21, 10:46   #32
Gonia
Zakorzenienie

Dobrze, że wzięłam troche tego pudru do wypróbowania w domu.... bo okazał się dla mnie fatalny Mimo, że mam tłustą cerę.... bardzo podkreślił suche miejsca, których wydawało mi się, że nie mam takowych strasznie powłaził mi w pory..... niestety jest nie dla mnie

Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-21, 13:10   #33
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

heh no właśnie dlatyego wcześniej bardzo dobrze mieć np próbkę każdego podkładu, którego planujemy zakup... mnie akurat ten Maybelline spasował jak żaden inny a miałam właśnie okazję przetestować go wcześniej, tyle, że w innym kolorze...
ja porów na szczęście nie mam widocznych, suchych skórek też nie widzę (a myślałam, że mam mieszaną - suchą na policzkach i tłustą w parti T - a jednak chyba normalną z lekko przetłuszczającą się w sferze czoła, nosa, brody) - więc dla mnie jest on idealny i taki naturalny lepszy od L'Oreal, True Match, który to tworzy mi maskę na twarzy a niby powinien się z nią świetnie stapiać..hmmm
Stary 2005-03-21, 13:33   #34
Gonia
Zakorzenienie

Dokładnie, najpierw obowiązkowo próbka i to wypróbowana na twarzy.... a potem ewentualne kupno....
Tak jak napisałam na KWC cera cerze nie równa .... są różne tłuste cery.....

Stary 2005-03-21, 19:09   #35
natii4
Zakorzenienie

Ja mam ochotę kupić ten podkład,ale sama nie wiem
Oczywiście próbek nigdzie u mnie nie mają,więc nie mogę sobie na mordeczce sprawdzić jak to będzie wyglądać
Ten najjaśniejszy(na c... wygląda u mnie jakby miał lekko różową poświatę i jest bardzo jaśniutki-wydaje mi się,że twarzyczka wyglądałaby na bardzo bladziutką,za to ten drugi w kolejności odcieni (chyba Nude-ale nie jestem pewna) wygląda u mnie jakbym była lekko opalona-nie jestem jeszcze w 100% przekonana,żeby się na niego zdecydować,ale chyba zaryzykuję

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-22, 10:52   #36
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

hmm jak nie masz u siebie próbek to może weź sobie z testerka troszkę do jakiejś puszeczki, pudełeczka (ja robię tak - jak mi się cienie skończą, zostawiam sobie pudełeczko i tam próbeczki aplikuję ) - jednak lepiej sprawdzić wcześniej i to na twarzy, by później niepotrzebnie się nie zawieść, bo nie każdemu on pasi
Mnie ten podkład służy, jestem bardzo zadowolona właśnie mam (Nude)- jest ciut za jasny, zwykle używam ciemniejszych do mojej cery, ale to dobrze, bo trochę mogę się rozjaśnić ..choć i tak idealnie się stapia z cerą, więc nie widać tego.
Ja polecam
Stary 2005-03-22, 16:08   #37
natii4
Zakorzenienie

Ja chyba też zdecyduję się na ten Nude ,bo boję się,że będę wyglądać jak porcelanowa lalka w tym najaśniejszym

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2005-03-23, 10:08   #38
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

natii4 napisał(a):
> Ja chyba też zdecyduję się na ten Nude ,bo boję się,że będę wyglądać jak porcelanowa lalka w tym najaśniejszym

ee bez obaw - ten podkład idealnie wtapia się w skórę, nawet jeśli jest źle dobrany, a ten niby najjaśniejszy to jest na pewno do chłodnej karnacji i bardziej podchodzi pod taki beżowy róż i wcale na oko nie jest taki jasny , a Nude jest taki cieplejszy (w słoiczku żółty bardzo się wydaje), ale naprawdę ładnie stapia się z cerą i odżywia ją (u mnie go w ogóle nie widać, bo ja mam ciepłą, lekko brzoskwiniową karnację)
Stary 2005-03-23, 11:50   #39
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Moźe jestem egoistką, ale ja tam sie ciesze, że palecie jest więcej żółtawych odcieni !!!!
Ale błagam, opiszcie jeszcze po koleji każdy z odcieni bo ja już się pogubiłam :p...
I doradźcie mi, jaki odcien powinnam sobie kupić .
Obecnie używam Wonder finiish, również Maybelline i mam odcień Ivory. Jest dla ciut za jasny .
Chciałabym teraż coś odrobinę ciemniejszego i nie koniecznie też tak bardzo żółtego, ale też nie różowego: odpada Cameo!
Poważnie zastanawiam się nad odcieniem Fawn, a wy co sądzicie?
Szczeże mówiąc, odcienie znam tylko za palety w internecie i z waszych odpowiedzi .
Byłam w sklepie, ale nie było tam testerków ...
Chyba wybiorę sie do Natury ...
Kurczę, już nie wiem, czy nie wybrać Sand :/...?
Doradźcie, błagam!!!!
A co do jego pojemności, to dla mnie lepiej, że ma jej troche mniej, bo ja rzadko używam fluidów (jestem młodziutka , hehe) i mógł by sie zepsuć...
I słyszałam, że jest badzo wydajny z powodu tej piankowej konsystencji, więc chyba wyjdzie podobnie .
Może namówie mamę na Cosmo: chciałabym go wypróbować!
Stary 2005-03-23, 12:00   #40
Gonia
Zakorzenienie

Ja osobiście próbowałam (niestety porażka ) kolor cameo - jest jasno beżowy ale odcień jakiś różówawy ....

Stary 2005-03-23, 12:15   #41
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

zapalka napisał(a):
> Ale błagam, opiszcie jeszcze po koleji każdy z odcieni bo ja już się pogubiłam :p...
hmm to już było opisywane, a jak jeszcze znasz odcienie ze stronki internetowej to nie wiem co Ci doradzić - u mnie w Naturze mieli testerki lecz próbek nie, ja zdobyłam jedną w Rossmanie.
> I doradźcie mi, jaki odcien powinnam sobie kupić .
to zależy czy jesteś ciepłym typkiem czy zimnym - jeśli masz chłodną karnację lepiej coś pod róż, jeśli ciepłą pod żółć
> Obecnie używam Wonder finiish, również Maybelline i mam odcień Ivory. Jest dla ciut za jasny .
Ivory to raczej pod chłodny chyba podchodzi(?)... a Fawn z kolei jak dla mnie z testera był jednak zbyt różowawy i ciemny, choć mam trochę ciemniejszą karnację, ale jeśli piszesz, że cieszy Cię fakt, iż jest więcej ciepłych kolorków no to chyba jednak kwalifikujesz się do typu ciepłego, skoro takie też wybierasz odcienie, a więc myślę, że również w Twoim wypadku Nude będzie ok - on naprawdę ładnie stapia się z cerą i na nie jest już taki żółty jak w słoiczku lecz ma taki naturalny odcień skóry - ja trafiłam w 10 a odcień Sand pomimo iż wydaje się być ciepły i nazwa na to też wskazuje w rzeczywistości na twarzy jest o dziwo bardziej różowawy niż żółtawy (byłam w szoku)

Także najlepiej będzie, jeśli jednak wcześniej przetestujesz ..aha próbki mają chyba tylko w jednym kolorze i właśnie ten "Sand"
Stary 2005-03-23, 12:28   #42
zapalka
Zadomowienie

GG do zapalka

Ja mam raczej żółtawą cerę, dość ciepły odcień .
Ivory jest właśnie raczej ciepły, żółtwy.
Cameo odrzuciłam na początku: za różowy!!!
Sanc ma moja mama, ale w podkładzie Eer Fresh i powiem, że mi nawet odpowiada . Jest zdecydowanie bardziej różowy od Ivory, ale też mi odpowiada .
Chyba własnie pokusze się na NUde, tylko muszę wykończyć Wonder Finish ...
Czekam na dalsze opisy kolorków !!!
Jak mówisz, że w Naturze próbek nie mają, to jestem skończona ...
W mojej mieścinie nie ma Rossmana!!!!
Stary 2005-03-23, 12:43   #43
amistad.k.m.s
Zakorzenienie

Ja w Naturze widziałam tylko testery. Nie było próbek
amistad.k.m.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 12:50   #44
Gonia
Zakorzenienie

Ja wzięłam troszke na palcu do pudełeczku po maleńkim kremie (próbce), bo oczywiście tez nie było w sklepie próbek... i wypróbowałam w domku, przy świetle dziennym i na twarzy a nie na ręku, jak sugerowała mi sprzedwczyni w Rossmanie

Stary 2005-03-23, 13:04   #45
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

nie jesteś tak całkiem "skończona"
weź sobie podkład z testerka do jakiegoś pojemniczka - ja robię tak, że jak skończą mi się cienie do powiek, albo upadną i rozsypią się zostawiam sobie pudełeczko i do nich przenoszę fluidy z próbek czy z testerków w sklepie...na pewno będziesz mogła tak zrobić
Stary 2005-03-23, 15:37   #46
rzyrafka
Zakorzenienie

ja miałam nie dawno wonder finish w kolorze nude i powiem że był ciut za ciemny, tzn za pomarańczowy. ale wieczorem w sztucznum świetle wydawało się że jestem opalona na ładne złoto, choc nawet w takim oświetleniu był ciut za ciemny. i wobec tego chciałam innego podkładu koniecznie jaśniejszego. uparłam się na matt mousse i poleciałam do drogerii. ku mojej rozpaczy z żółtawych naj jaśniejszy był właśnie nude! cameo odpada bo po maznięciu na policzku wyglądałam jak indianka. więc z konieczności wzięłam nude i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu okazał się jasniejszy niż w wonder finish. jest poprostu idealny! ale zanim sie stopi z cerą to jednak trochę go widać
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-23, 15:59   #47
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

no właśnie bo Nude z Mousse jest jaśniejszy od tego z Wonder Finish mnie nawet się wydaje, że jednak jak dla mnie ciut za jasny (i tak chciałam się troszkę rozjaśnić) ale za to ładnie się stapia i dlatego zachęcam wszystkich do wypróbowania z testerków czy próbek, zresztą tak powinno się kupować wszystkie podkłady, żeby później nie było żalu - po to one w końcu są
Stary 2005-05-01, 09:06   #48
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: czy warto kupić Puder piankowy Maybelline?

hmmm teraz to i ja się już zakręciłam a mieszkam w małej mieścince a tu próbek nie ma wcale z wiadomych powodów, testery są ale żeby tak można było wziąc na jeden raz do słoiczka i spróbować w domu to nie ma takiej opcji
mam juz odcień Fawn stapia sie ładnie ze skórą, nie widać go na twarzy, ale chciałam zakupić jeszcze jakiś lekko jaśniejszy odcień, nie wiem chyba chce go kolekcjonować
który z odcieni proponujecie? takie ciepły beżyk? Cameo, Nude czy Sand?
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 13:23   #49
chamelieu
Zadomowienie

GG do chamelieu
Problem z odcieniem Dream Matte Muss

Czy ja mam dziwny kolor cery? Wypróbowałam na twarzy wszystkie odcienie musu Maybelline i żaden nie pasuje! Mam cerę jasną, żółtawą z lekkim beżem (ale żłóty dominuje) i nawet najjaśniejszy odcień mi nie pasuje, wychodzi za ciemny (nie pamiętam dokładnie który nr, chyba 021 Nude), pozostałe są różowe, pomarańczowe, albo ciemne Do użytkowniczek - czy ten podkład naprawdę stapia się ze skórą i mogłabym kupić odc. Nude bez obawy że twarz będzie się oddzielać od szyi? czy dać sobie spokój i sszukać dalej?
chamelieu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 13:29   #50
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: Problem z odcieniem Dream Matte Muss

ja mam Sun Beige nr 048 i ten odcień jak dla mnie jest idealny

skoro najjaśniejszy kolor musu Ci nie nie odpowiada, to poszukaj czegoś z innych podkładów

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 849 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 13:38   #51
enya
Raczkowanie

GG do enya
Unhappy Dot.: Problem z odcieniem Dream Matte Muss

Ja też miałam problem z dobraniem sobie odcienia Dream Matte. Mam lekko opaloną cerę wpadającą w żółtawy odcień i niestety żaden kolor mi nie podpasował idealnie. Mam odcień Sand ale jest dla mnie za jasny i troszkę go widać na buzi,dlatego musze go koniecznie przypruszać brązującym pudrem...
enya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 13:44   #52
cattt
Mrs Mrau

Cytat:
Napisane przez chamelieu
Czy ja mam dziwny kolor cery? Wypróbowałam na twarzy wszystkie odcienie musu Maybelline i żaden nie pasuje! Mam cerę jasną, żółtawą z lekkim beżem (ale żłóty dominuje) i nawet najjaśniejszy odcień mi nie pasuje, wychodzi za ciemny (nie pamiętam dokładnie który nr, chyba 021 Nude), pozostałe są różowe, pomarańczowe, albo ciemne Do użytkowniczek - czy ten podkład naprawdę stapia się ze skórą i mogłabym kupić odc. Nude bez obawy że twarz będzie się oddzielać od szyi? czy dać sobie spokój i sszukać dalej?
z twojego opisu wynika,ze mamy identyczny kolor cery.Ja używam Water Sensation Astor'a 01-ten kolor jest idealny,ale fakt podkład w ogole nie matuje i lekko kryje
cattt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 13:54   #53
chamelieu
Zadomowienie

GG do chamelieu

Szkoda, podkład ma bardzo fajną konsystencję, ładnie się nakłada i nie potrzeba go dużo...tylko ten odcień wrrr. A water Sensation niestety nie dla mnie, mam cerę mieszaną/tłustą i szukam czegos lekkiego i matującego
Stary 2005-09-24, 14:46   #54
Beekeeper
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper

Ale fakt, ze mus maybelline stapia sie niesamowicie ze skora. Mi natomiast pasowaly az trzy odcienie(!) i nie wiedzialam ktory wybrac, bo na policzku kazdy wygladal tak samo...:/ I wybralam "nude" i jest genialny! Swietny podklad, szok, mialam ich juz tyle, a ten pierwszy wyglada tak naturalnie i matuje na wiele godzin... nie chce zachwalac, ale ja prywatnie bardzo go polecam! (a zeby nie wysuszal najlepiej na noc nakladac mocny krem nawilzajacy)
Stary 2005-09-24, 14:50   #55
natii4
Zakorzenienie

Ja miałam problem między Nude,a tym jeszcze jaśniejszym.Ten jasny był dla dziewczyn o b.jasnej karnacji,z odcieniem lekko różowym.Nude dla tych trochę bardziej opalonych.Ja powinnam mieć coś pośrodku ,ale wybrałam Nude

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2005-09-24, 15:05   #56
chamelieu
Zadomowienie

GG do chamelieu

Skoro tak dobrze się stapia to poeksperymentuję z Nude. Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Stary 2005-09-24, 15:26   #57
Lavenda
Rozeznanie

Chamelieu witaj w klubie. Na mojej twarzy Dream Matte też wygląda sztucznie i kolor wcale się nie stapia z kolorem skóry . Całe szczęście, że go nie kupiłam tylko przetestowałam kilka próbek. Moim zdaniem nie ma podkładu idealnego, który pasowałby każdej kobiecie, Dream Matte ma chyba 6 odcieni, a ile jest kobiet i ile jest różnych odcieni skóry...(dla mnie to wszystko chwyty reklamowe). ażda z nas musi znaleźć "swój" podkład i kolor.

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 15:34   #58
chamelieu
Zadomowienie

GG do chamelieu

Szkoda jednak że tylko Maybelline ma taki "musowy" podkład, konsystencja mi odpowiada, ilość nakładanego kosmetyku też tylko odcień do niczego
Zrobię jeszcze jedno podejście, jak nie wypali będę dalej szukać ideału
Stary 2005-09-24, 15:38   #59
stowka
Rozeznanie

GG do stowka

Ja tez mam bardzo jasna karnacje. Wybralam odcien Camelo 20.
Wcale nie twozy maski i odcien pasuje idealnie.
stowka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 15:40   #60
aleksandra_119
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119

Moze rzeczywiscie odcienie dream matte nie sa dla Ciebie. Slyszalam, ze w Polsce jest ich tylko szesc. (to prawda?) Ja jednak moge potwierdzic, ze DMM zlewa sie z naturalnym kolorem skory, z moja cera idealnie stapia sie kilka odcieni, jest na mojej twarzy bardzo naturalny, praktycznie niewidoczny. Obecnie wykanczam 020 Cameo, mialam ich juz kilka i wszystkie pasowaly swietnie.

aleksandra_119 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości