Kosmetyki Givenchy - wątek zbiorczy. - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-10, 00:19   #2101
LauraS.
Rozeznanie

Dot.: Pryzmy Givenchy

Witam przejrzalam wiele stron tego watku(zajelo mi to kilka dobrych godz ale i tak niemozliwoscia jest przeczytanie wszytkiego..).ale do rzeczy-wszystko jest tu bardzo interesujace ale ja sie dopiero ucze..chce robic piekny makijaz ale zadne ze mnie znawczyni ani profesjonalistka i..licze na pomoc wlasnie tutajczy te kolorki np jesli kilka roznych jest na palecie miesza sie i naklada na cala twarz??ktore z nich nadaja sie do nalozenia na cala twarz a ktore tylko na poszczegolne partie twarzy??jestem blondynka o chlodnym typie urody i wszytskie zolcie i brzoskiwnki odpadaja co wiec mi polecacie??mam bardzo bardzo jasna cere(+niedoskonalosci i rozszerzone pory...;//) da sie mi pomoc??bylabym bardzo wdzieczna za informacje bo panie w sklepach najchetniej wepchalyby mi wszystko a wiem ze Wy dziewczyny naparwde znacie sie na tym pozdrawiam
LauraS. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 00:24   #2102
LauraS.
Rozeznanie

nie wiem czy moge pytac o porady bo widze tu same znawczynie tego tematu( mam nadzieje ze wiele sie od Was naucze a na razie pilnie poszukuje podkladu do bardzo jasnej cery ale niemoze wpadac w zolc..polecicie mi cos ??czy pryzmy i omawiane przez was podklady wygladzaja czy maja jakies dzialanie kryjace?czy moglyby mi zakryc(wygladzic pory-mam kilka malych dziurek na twarzy..moja zmora)czekam na sugestie Profesjonalistek)
Stary 2007-08-10, 09:25   #2103
pakosta
Wtajemniczenie

Zobacz sobie opinie nt. podkładów w KWC:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/

Dokładnie tutaj masz najwyżej ocenianie podkłady:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/thebest.php?kat=5

Tu poczytasz o ich właściwościach.

Zarówno podkłąd Subli'mine (jest bardzo delikatny), jak i pryzmy (puder sypki, może wygładzać ale nie poradzi sobie z tuszowaniem) nie ukryją dziurek.

Jeśli chodzi o jasne podkłady, zapoznaj się z tymi wątkami:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...jasn%B1+cer%EA
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...jasn%B1+cer%EA
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 09:30   #2104
Krissie
Raczkowanie

Dzięki, Majade, teoretyczne zgłębienie problemu na pewno pozwoli oszczędzić czas w Sephorze
Krissie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 11:04   #2105
Madlaine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Krissie Pokaż wiadomość
Dzięki Madlaine, muszę przyznać, że mocno mnie do Subli'mine zachęciłaś Muszę jeszcze przejrzeć KWC i poczytać opinie, a jak będę mieć czas, żeby spędzić trochę czasu w Sephorze to chyba się rozejrzę za odcieniami.
jeszcze jedno mi sie przypomniało odnośnie Subli'mine - jeśli ktoś liczy na mocne krycie, to nie dla niego ten podkład,

owszem kryje, ale w normalnych granicach, nie jest to typ maski na twarz więc raczej dla mniej problemowych skór
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 13:35   #2106
Krissie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Madlaine Pokaż wiadomość
jeszcze jedno mi sie przypomniało odnośnie Subli'mine - jeśli ktoś liczy na mocne krycie, to nie dla niego ten podkład,

owszem kryje, ale w normalnych granicach, nie jest to typ maski na twarz więc raczej dla mniej problemowych skór
No i super, że nie jest mocno kryjący bo taki nie jest mi potrzebny. Szczerze mówiąc, to mam nadzieję, że w duecie z sypkimi pryzmami będzie nie do pokonania tak, ten makijaż, który nałożę rano- że, po prostu zmyję wieczorem (a nie, że sam spłynie przez cały dzień).
Krissie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-10, 15:39   #2107
LauraS.
Rozeznanie

Pakosta dziekuje za wskazowkiprzejrzalam watki ktore mi polecilas i zdobylam troche wiedzyjednak musze dalej podrazyc temat na tym watkuczy te rozno kolorowe paletki nadaja sie tylko do wykonczenia makijazu??w jakich miejscach je nakladamy bo nadal nie wiem..czy tymi delikatnymi kolorowymi paletkami smarujemy cala twarz?czy nakladamy je dopiero po uprzenim nalozeniu na twarz korektora fluidu i pudru matacego?do czego uzywacie tych palet?wyszczuplenie orzywinie zmatowienie twarzy?jak tym sie poslugiwac?nein chce tego kupic nie wiedzac co dalej zrobic z tym cudem :P prosze o pomoc
Stary 2007-08-10, 15:50   #2108
LauraS.
Rozeznanie

jaki efekt na twarzy daja pryzmy??np jesli jest to paletka z rozami i lekkimi fioletami czy zielenia?uff ale mnie to wciagnelo jestem pewna ze jak zdobede jeszcze troche informacji napewno kupie sobie jakas palete co dla mnie jesli mam barzdo jasna wrecz niezdrowo cere i chce zeby byla taka ozywiona ladnie i chcialabym jakims sposobem wyszczuplic twarz bardzo licze na Wasze rady ktore sa dla mnei bardzo cenne
Stary 2007-08-10, 17:15   #2109
vril
Zakorzenienie

LauraS - wszystkie pryzmy po zmieszaniu daja jeden "wysrodkowany" kolor. Oczywiscie mozna uzywac kazdej z kostek osobno, np. przy pudrach Prisme Visage (te czterokolorowe prasowance) nalozyc jedna warstwe zmieszanych kolorow na cala twarz i pozniej jednym, dwoma kolorami z osobna podkreslic kontury twarzy - to sie jednak sprawdza przy pryzmach ciemniejszych, te jasne daja zbyt subtelny efekt, te pudry nie sa kryjace. W ten sam sposob mozesz uzywac rozu (w srodku kazdej pryzmy jest schowany plaski pedzelek), czyli omiatac pedzelkiem wszystkie kostki na raz i ten zmiksowany kolor nalozyc na policzki lub nabrac na pedzelek jeden, dwa wybrane kolory i w taki sposob nakladac roz.
Skoro masz bardzo jasna karnacje, to proponuje ci pastele lub najjasniejsze beze z pudrow prasowanych i sypkich. Aha, pudry z wielokolorowymi kostkami (pastele) mimo iz maja kilka "nie twarzowych" kolorow, czyli zielen, blekit, fiolet to po zmieszaniu daja jasny "bialawy", transparentny puder i nie musisz sie obawiac efektu teczy na twarzy.
Co do podkladow Givenchy, to osobiscie jeszcze ich nie znam ale jest wybor wsrod jasnych odcieni w tonacji rozowej.
Zastosowanie - Prisme Visage i Prisme Libre, to po prostu pudry prasowane i sypkie, uzywa sie ich dokladnie tak samo jak kazdego innego pudru, ich efekt wizualny, czyli podzielenie pudru na kilka zgranych kolorow to czesciowo wymyslny design, a czesciowo pomoc przy modelowaniu twarzy. Pozostale palety Prismissime to w wiekszosci cienie do powiek (oprocz pasteli Pastel Bloom, rozowo-zlotych Skin Fusion i brazowo-zlotych Harmonie Sunset, ktore sluzyly za brazer).
Napisz, ktore konkretne palety cie zainteresowaly i co chcesz o nich wiedziec,a na pewno wspolnymi silami do czegos dojdziemy
Pozdrawiam
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 23:58   #2110
LauraS.
Rozeznanie

Vril dzieki za fachową poradę od dwoch dni nic nie robie tylko siedze i oglądam pryzmy im wiecej ich ogladam tym mniej wiem..zbyt duzy wybor lub moj nieprofesjonalizm wychodzi :P na razie wiem tylko tyle ze chce jakis sypki puder ktory ładnie ozywi jasna cere a do tego jeszcze pryzmy ktore posluzyly by mi bardziej do modelowania okrąglutkiej twarzy.. jutro juz na pewno napisze co mi dokladnie chodzi po glowie i licze ze cos mi poradzisz jutro zapadnie wstepna decyzja
Stary 2007-08-12, 07:41   #2111
avialle
Raczkowanie

GG do avialle

vril -tez w sumie jestem laikiem jesli chodzi o pryzmy.Zainteresowalmniek olor pudru 03 elegant beige.Jestem typem lato ,interesuje mnie odcien wlasnie bezowy nie jakas pomarancza czy roz zolc, delikatny raczej dla odswiezenia skory niekrycia.Jaki efekt uzystka 03? Czy moze powinnam szukacinnego kolorku?
Stary 2007-08-12, 11:36   #2112
vril
Zakorzenienie

No bez takich, nie zawstydzac majestatu i nie kadzic

LauraS. z sypkich pryzm powinny byc odpowiednie Light Pastel lub Soft White, a z prasowanych Beautiful Pastel, Chic White lub (ewentualnie) Elegant Beige. Mozesz jeszcze rozejrzec sie (ale to wylacznie w sklepach zagranicznych lub on-line) za limitowankami Brigtening White Prism Mat Pastels lub Pearly Whites.
Na pewno jeszcze ktos sie wpisze do watku i doradzi ci
Laura napisz moze jakich pudrow uzywasz teraz lub uzywalas wczesniej. Trafniej bedzie cos dobrac znajac pasujacy ci odcien.

Avialle - Elegant Beige ma kilka wizazanek i uzywaja ich do modelowania, moze sie rowniez wpisza i ci doradza. Ja osobiscie nie mialam z nimi stycznosci, moge tylko gdybac.
vril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 11:41   #2113
agnieska
Zakorzenienie

Zdjęcia pryzm dla bladolicych (już kiedyś wklejane) - sypkie nr 01 i 05, prasowane nr 01 i 02:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez lampy.JPG (70,7 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez lampy2.JPG (76,8 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pudry.JPG (51,1 KB, 119 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z lampą.JPG (118,7 KB, 72 załadowań)

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2007-08-12 o 12:06
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 11:55   #2114
avialle
Raczkowanie

GG do avialle

elegant beige chyba cimeny jest w takim razie.To cos w tej tonacjijasniejszego?
Stary 2007-08-12, 12:06   #2115
your Angel
czyli Endżi

Nie powiedziałabym że jest ciemny Taki średni raczej Jeśli szukasz czegoś o ton jaśniejszego w chłodniejszej tonacji to polecam Cool Beige. W załączniku zdjęcia moich prasowańców - Cool Beige i Elegant Beige
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00688.JPG (102,1 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00689.JPG (108,1 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00690.JPG (114,9 KB, 39 załadowań)
your Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 12:21   #2116
avialle
Raczkowanie

GG do avialle

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Nie powiedziałabym że jest ciemny Taki średni raczej Jeśli szukasz czegoś o ton jaśniejszego w chłodniejszej tonacji to polecam Cool Beige. W załączniku zdjęcia moich prasowańców - Cool Beige i Elegant Beige
Hmmkurcze wole cool beige ale nie moge tego znalesc u siebie wmiesie anina allegro
Stary 2007-08-12, 12:31   #2117
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez avialle Pokaż wiadomość
Hmmkurcze wole cool beige ale nie moge tego znalesc u siebie wmiesie anina allegro
Szczerze mówiąc wydaje mi się, że tego odcienia nie dostanie się w perfumerii w Polsce. Można by popróbować na Truskawie, ale z tego co widzę na razie nie nie ma tam prasowańców ani sypańców. Są tylko 'Blanc Parfait W4L Brightening White Prisme Illuminating Quartet - # Mat Pastels 7.5g/0.26oz ' i róże pryzmatyczne.

http://us.strawberrynet.com/makeup.a...d=314&goChar=G
Stary 2007-08-12, 14:31   #2118
LauraS.
Rozeznanie

A wiec tak po pierwsze ledwo widze na oczy i juz wszytskie kolory mi sie zlewaja wiec chyba oszalałam na punkcie przym na razie jestem za tym zeby kupic pryzmy sypkie a nie prasowane..jesli chodzi o sypkie to rzeczywiscie w gre wchodzi kolor soft white i light pastel i teraz pytanie ktory bardziej ozywi moja twarz ktora jest jakas taka bez wyrazu..:// przypominam jeszcze ze w zadnym wypadku puder niemoze nadac mi jakiegos zoltawego brzoskwiniowego odcienia.posatnowilam sie tez zaopatrzyc w prisme again blush quartet wybralam kolorki timid rose i loving pink-ktory mi proponujecie zeby mozna bylo wymodelowac blada okragła buzie?czy timid rose nadaje sie do modelowania?czy pod prisme libre uzywacie jeszcze korektora i fluidu?mam pewne obawy czy kolor korektora bedzie sie odcinal po nalozeniu prisme..tak sobie mysle ze jak doprowadze moja twarz do porzadku moglabym uzywac jakiegos janego korektora na to prisme libre i prisme blush juz bez fluidu.myslicie ze dobry bylby efekt czy lepiej zaopatrzyc sie takze w porzadny fluid? pozdrawiam chwila przerwy od pryzm
Stary 2007-08-12, 15:58   #2119
Ptaszysko
Zadomowienie

Dziewczyny, a slyszalyscie juz cos o nowych pryzmach:
Prisme Foundation ?

Jakby nie bylo juz polowa sierpnia, a ja przewalam google i nic

Nawet na stronie Givenchy nie ma informacji.

I'm not livin' to be a Mrs.

Ptaszysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 16:20   #2120
ancia19
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a slyszalyscie juz cos o nowych pryzmach:
Prisme Foundation ?

Jakby nie bylo juz polowa sierpnia, a ja przewalam google i nic

Nawet na stronie Givenchy nie ma informacji.
widziałam coś w jakieś gazecie, ale w Sephorze cisza...
ancia19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 16:31   #2121
LauraS.
Rozeznanie

Ptaszynko ja znalazlam Prisme foundation tyle ze na jakiejs hiszpanskiej stronie gdzie niewiele rozumiem ale widze juz ze sa sliczne i sporo kolorkow do wyborua macie moze linki do amerykanskich stron gdzie jest duzy wybor kosmetykow?(oprocz truskawki oczywiscie bo ją znam)mam babcie w USA wiec moze moglabym to jakos wykorzystac jakiego jestescie zdania-czy ładniej na cerze prezentuja sie pryzmy sypkie czy prasowane i ktore lepiej sie nakłada? jak nadkładacie swoje przymy?gąbeczką na całą twarz wklepujecie ..nie bardzo znam sie na metodach więc kazda rada bedzie dla mnie korzystna tzn wiem jak sie nakłada puder ale moze znacie jakies najlepsze triki tym bardziej ze pryzmy sa dla mnei calkowita nowosciąmacie moze jakies wlasne doswiadczenia w moedelowaniu prisme blush twarzy okraglej?nakładacie zmieszane kolorki rózu tylko na policzki czy np na boki twarzy jakos zeby ją zwęzić optycznie? czy twarz lepiej wyszczuplac rozem czy moze uzyc brazowych kolorokow tylko jak je dobrac zeby nieodcinały sie znacząco od reszty...ehh
Stary 2007-08-12, 16:35   #2122
LauraS.
Rozeznanie

czy dałoby rade zmieszac tak kolorki zeby lekko brazowym kolor nalozyc po bokach twarzy zeby ja zwęzić a róz ukosnie pod kosci policzkowe?doradzicie mi cos apropo kolorow i modelowania pryzmami z gory dziekuje
Stary 2007-08-12, 17:06   #2123
Ptaszysko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ancia19 Pokaż wiadomość
widziałam coś w jakieś gazecie, ale w Sephorze cisza...
W Urodzie byla malutka wzmianka,ale nic poza tym

Cytat:
Napisane przez LauraS. Pokaż wiadomość
Ptaszynko ja znalazlam Prisme foundation tyle ze na jakiejs hiszpanskiej stronie gdzie niewiele rozumiem ale widze juz ze sa sliczne i sporo kolorkow do wyborua macie moze linki do amerykanskich stron gdzie jest duzy wybor kosmetykow?(oprocz truskawki oczywiscie bo ją znam)mam babcie w USA wiec moze moglabym to jakos wykorzystac jakiego jestescie zdania-czy ładniej na cerze prezentuja sie pryzmy sypkie czy prasowane i ktore lepiej sie nakłada? jak nadkładacie swoje przymy?gąbeczką na całą twarz wklepujecie ..nie bardzo znam sie na metodach więc kazda rada bedzie dla mnie korzystna tzn wiem jak sie nakłada puder ale moze znacie jakies najlepsze triki tym bardziej ze pryzmy sa dla mnei calkowita nowosciąmacie moze jakies wlasne doswiadczenia w moedelowaniu prisme blush twarzy okraglej?nakładacie zmieszane kolorki rózu tylko na policzki czy np na boki twarzy jakos zeby ją zwęzić optycznie? czy twarz lepiej wyszczuplac rozem czy moze uzyc brazowych kolorokow tylko jak je dobrac zeby nieodcinały sie znacząco od reszty...ehh
Co do modelowania, to wlasnie nowe Prisme Foundation maja temu sluzyc
Kurcze,ale mam na nie ochote

Stary 2007-08-12, 17:15   #2124
majade
Zakorzenienie

Ja też jeszcze nie widziałam w sklepach nowych Prisme Foundation.Ciekawe kiedy wejdą na nasz rynek

Laura
, co do cieniowania i modelowania sypkimi pryzmami to sprawa jest o tyle utrudniona, że musiałabyś bawić się w zaklejanie poszczególnych otworów w pudełku, a to do przyjemności przy każdej aplikacji nie należy. Co innego, kiedy ma się dwa różne odcienie (opakowania). Jeśli zaś chodzi o prasowańce, tu sprawa jest już łatwiejsza. Dołączonym, płaskim pędzlem można nabierać kolory dowolnie lub mieszać. Na marginesie: w sprawie modelowania twarzy polecam wątki: o różach i drugi dotyczący brązerów. Jeśli chodzi o komfort stosowania, moim zdaniem ciężko porównywać produkt sypki i prasowany, oba mają swoje wady i zalety. Co użytkowniczka to inne preferencje i oczekiwania, więc myślę, że czeka Cię jednak wyprawa do perfumerii z kolorówką Givenchy abyś mogła sama pomacać różne wersje.

I proszę, edytuj swoje posty (można dopisywać tekst do wcześniej wysłanych postów).

majade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 17:19   #2125
Ptaszysko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Ja też jeszcze nie widziałam w sklepach nowych Prisme Foundation.Ciekawe kiedy wejdą na nasz rynek

Podobno od polowy sierpnia

Stary 2007-08-12, 17:29   #2126
majade
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
Podobno od polowy sierpnia

Dziewczyny, mam nadzieję, że szczęściara, która pomaca je wreszcie jako pierwsza opisze wrażenia Strasznie jestem ciekawa, czy warto je mieć!

majade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-12, 20:28   #2127
your Angel
czyli Endżi

Też jestem zdania, że modelowanie buzi pryzmami (zarówno sypkimi jak i prasowanymi) to raczej nie do końca trafiony pomysł. Według mnie służą do tego - i jednocześnie dają najlepsze efekty - żeby tym pudrem "opruszyć" całą buzię. Do modelowania policzków w moim przypadku sprawdził się róż pryzmatyczny w kolorze Smilling Brown Ale i w tym przypadku to modelowanie było naprawdę bardzo subtelne.
Stary 2007-08-17, 11:11   #2128
lilith_ed
Zakorzenienie

Smile Dot.: Pryzmy Givenchy

A ja sie chcialam upewnic - prisme again chic white nie sa dostepne w Polsce? Jesli nie, to mozna je kupic w jakims zagranicznym sklepie? Znalazlam je tylko na stronie francuskiej sephory, cena przyzwoita, ale nie wysylaja towaru poza Francje
lilith_ed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 11:22   #2129
13ryjek
Rozeznanie

Majade u mnie już chyba są. Dzis się wybieram to je obmacam i dam znać czy sa kremowe czy bardziej pudrowe
13ryjek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-17, 12:14   #2130
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lilith_ed Pokaż wiadomość
A ja sie chcialam upewnic - prisme again chic white nie sa dostepne w Polsce? Jesli nie, to mozna je kupic w jakims zagranicznym sklepie? Znalazlam je tylko na stronie francuskiej sephory, cena przyzwoita, ale nie wysylaja towaru poza Francje
http://www.beautyfly.pl/index.php?ma...&filter_id=103 i można ustrzelić na Allegro

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
givenchy

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości