L'Oreal professionel: Vitamino color czy power color?-poradźcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-06, 16:43   #1
evitka21
Zakorzenienie

L'Oreal professionel: Vitamino color czy power color?-poradźcie

Jak w tytule.Zastanawiam sie nad kupnem jednego z tych szamponów i zastanawiam sie który bedzie lepszy?
Może uzywałyście któregoś z nich? a może nawet obu? Jakie są ,jak pachną itp

Przy power color jest napisane "do włosów uwrażliwionych" -co to są włosy uwrazliwione???

Jeśli uzywałyście-napiszcie proszę pare słow

Licze na was kochane

evitka21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 16:59   #2
Kasiek1987
Zakorzenienie

Dot.: L'Oreal professionel: Vitamino color czy power color?-poradźcie

Używałam przez jakiś czas Vitamino Color, po tym jak moja mama kupiła całe 1,5 litra :P Ślicznie pachnie - owocowo. Włosy zdrowo błyszczały, i wydobywał też kolor, choć u mnie akurat nie ten co chciałam, bo miałam wrażenie, że szybciej mi włosy "rudzieją" Jedyny minus - jak go używałam to myłam włosy codziennie, a nie co drugi dzień, bo bez umycia były jakieś takie nieprzyjemne.
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 17:08   #3
Madlaine
Zakorzenienie

Mi lepiej służył Power Color, po Vitamino plątały mi się bardzo włosy, ale to zapewne indywidualna sprawa jak zawsze
A tak szczerze mówiąc są dużo lepsze szampony niż Loreala, zresztą mam wrażenie, że o ile maski czy odzywki Loreal są OK, to szamponom mozna wiele zarzucić
Madlaine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 18:03   #4
evitka21
Zakorzenienie

Madalaine i Kasieczku-dziekuję za odpowiedzi

Cytat:
tak szczerze mówiąc są dużo lepsze szampony niż Loreala,
to może cos polecisz???

ja mam włosy niefarbowane,brązowe, szybko przetłuszczające sie,troche zniszczone (głównie od 'niepodcinania',bo własnie zapuszczam). Myję codziennie

Stary 2006-03-06, 18:14   #5
Madlaine
Zakorzenienie

hej
więc jak nie masz farbowanych włosów, to po co Ci vitamino lub power color - to serie do włosów farbowanych własnie

poza tym zadaniem szamponu jest pielęgnacja skóry głowy i oczyszczanie włosów - ja bym proponowała BALANCING SHAMPOO - jesli przetłuszczają Ci się naprawdę mocno lub ENERGIZING SHAMPOO z UNA- ostatnio widziałam chyba na Allegro - opakowanie 1 litr powinno kosztowac nie więcej niż 45 zł

a końcówki radzę jednak podciąć, bo jesli zaczną się rozdwajać i tak będziesz musiała ściąć, lepiej podcinac i mieć zadbane zdrowe włosy, niż zapuszczać zniszczone.

PS. nawet znalazłam - tutaj możesz poczytac i na pewno też zamówić.

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4752646
Stary 2006-03-06, 18:16   #6
Madlaine
Zakorzenienie

albo tez jakis delikatny szampon jak Fitomed - naturalny i do czestego mycia by się nadawał, ma sporo dobrych opinii i 250 ml kosztuje ok. 10 zł.
Stary 2006-03-07, 11:30   #7
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
więc jak nie masz farbowanych włosów, to po co Ci vitamino lub power color - to serie do włosów farbowanych własnie
bo chciałam cos z loreala wypróbować,a na allegro nie ma nic do włosów normalnych (tego do przetłuszczajacych nie chcę),a słyszałam że to wcale nie przeszkadza że nie mam farbowanych. No i chciałam tez żeby moja mama pokorzystała (ma farbowane).

Cytat:
poza tym zadaniem szamponu jest pielęgnacja skóry głowy i oczyszczanie włosów - ja bym proponowała BALANCING SHAMPOO - jesli przetłuszczają Ci się naprawdę mocno lub ENERGIZING SHAMPOO z UNA- ostatnio widziałam chyba na Allegro - opakowanie 1 litr powinno kosztowac nie więcej niż 45 zł
dokładnie -dla mnie tez szampon ma przede wszystkim myć.Dlatego głównie uzywam szamponów apteczno-leczniczych, ziołowych. Ale musze sobie czasem odmianę zrobić.

Bardzo mi sie podobaja opisy do UNA,ale w tej chcwili nie znalazłam nic na allegro (no prawie nic-akiś kompleks-cos-tam tylko).Ten uzytkownik nie ma na razie nic wystawionego (ale pewnie niedługo bezie miał)

Cytat:
a końcówki radzę jednak podciąć, bo jesli zaczną się rozdwajać i tak będziesz musiała ściąć, lepiej podcinac i mieć zadbane zdrowe włosy, niż zapuszczać zniszczone
Ja sie źle wyraziłam-ja podcinam tylko nie duzo i nie często.Mam w tej chwili gdzieś za brodę,a były bardzo pocieniowane i tak je cinam partiami (najwięcej dół,a na reszcie tylko te najgorsze końce). Wiesz mi włosy bardzo bardzo wolno rosną i gdybym je ścięła tyle ile potrzeba,to bym wrociła do punktu wyjścia, niestety.

ps. nad fitomedem tez sie zastanawiałam

dziekuję bardzo za podpowiedzi

Stary 2006-03-07, 11:59   #8
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Osobiscie lubie szampony L'oreala - do tej pory uzywalam Vitamino Color,bylam zadowolona z efektu,poniewaz przy czestym uzywaniu kolorowych farb przedluzal ich zywotnosc pod katem koloru;
Liss Extreme do ktorego ponownie wrocilam,swietnie wygladza i panuje nad moimi niesfornymi wlosami,ktore maja tendencje do skrecania,falowania i puszenia sie oraz
Intense Repair kiedy wlosy mialam znacznie przesuszone pomogl znacznie.

Byl okres,ze lacznie z tymi szamponami stosowalam maski do wlosow z tej samej serii by wzmocnic efekt jednak pomiedzy uzywaniem samego szamponu a laczeniem szmpon+maska nie zauwazylam roznicy.

Decyzja nalezy do Ciebie
Stary 2006-03-07, 14:37   #9
scadia
Raczkowanie

GG do scadia

Ja po zużyciu butelki Vitamino Color kupiłam Power Color. Zapach bez dwóch zdań na korzyść Vitamino. Zapach Power C. kojarzy mi się z...lnem? Sama nie wiem. Za to działanie obydwóch dla mnie bez zarzutu. Power jest chyba dla trochę bardziej zniszczonych włosów. Bardziej je nawilżał. Uważam też, ze jeśłi nie masz włosó farbowanych to ani jeden ani drugi nie jest Ci tak naprawdę potrzebny. Jeśli Twoje włosy potrzebują specjalnego traktowania to tak jak już tu napisała jedna z dziewczyn - polecam Ci Liss Extreme. Fantastycznie nawilża i wygładza włoski. Ale moim koleżankom, które okazały się mieć trochę zdrowsze włosy niż moje bardzo włosy przetłuścił.
scadia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-07, 14:40   #10
Madlaine
Zakorzenienie

Tylko niestety Liss Extreme nie bardzo nadaje się do włosów przetłuszczających, bo jeszcze bardziej je natłuszcza, jest za to świetny do suchych i strzępiących, to fakt
Stary 2006-03-07, 14:48   #11
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
Tylko niestety Liss Extreme nie bardzo nadaje się do włosów przetłuszczających, bo jeszcze bardziej je natłuszcza
i to jest własnie rzecz której sie nabardziej przy szamponach obawiam...
bo i tak potem jeszcze idzie odżywka lub maska...

Stary 2006-03-07, 15:01   #12
Madlaine
Zakorzenienie

na dobrą sprawe powinnaś zwrócić uwagę, żeby nie stosowac preparatów z silikonami, bo one wygładzają włosy ale i obciążają, a tym samym przyspieszają przetłuszczanie, jesli stosujesz odzwyki lub maski zwracaj uwagę, żeby nie smarowac skóry głowy, najlepiej nakładaj kilka cm od cebulek,

cięzko dobrać sobie dobry szampon, wbrew pozorom nie wszystko służy, może popróbujesz jeszcze z szamponem błotnym Apis ? jest bardzo fajny i pomaga przy przetłuszczającej się skórze głowy.
Stary 2006-03-08, 09:40   #13
evitka21
Zakorzenienie

Cytat:
na dobrą sprawe powinnaś zwrócić uwagę, żeby nie stosowac preparatów z silikonami, bo one wygładzają włosy ale i obciążają, a tym samym przyspieszają przetłuszczanie, jesli stosujesz odzwyki lub maski zwracaj uwagę, żeby nie smarowac skóry głowy, najlepiej nakładaj kilka cm od cebulek,
jesli chodzi o wcieranie odżywek/masek to oczywiście robieto daleko od skóry głowy (jako doświadczony posiadacz tłustej skóry głowy ))

Jesli chodzi o silikony to znasz może ich nazwę chemiczną?

Cytat:
może popróbujesz jeszcze z szamponem błotnym Apis ? jest bardzo fajny i pomaga przy przetłuszczającej się skórze głowy.
a co to za szampon? czy nadaje sie do codziennego uzycia?

Tak podsumowując,to prawdopodobnie i tak nie znajde szamponu ,który pozwoliłby mi zrezygnowac z codziennego mycia,więc dobrze jak jest w miare delikatny i nie sprawia ,że po myciu moje włosy sprawiają wrażenie "niedomytch".
Na ogół uzywam apteczno-ziołowych,ale musze sobie jeszcze cos na zmianę kupić.
Teraz czaję sie na fitomed,zobaczę czy gdzieś w pobliskich sklepach go nie ma....

ale ja bardzo lubię nowości próbowac do włosków ,bo mam takie same jajo na punkcie włosków jak większość współ-forumek....

Stary 2006-03-08, 09:44   #14
Madlaine
Zakorzenienie

Apis się jak najbradziej nadaje do codziennego mycia, jest łagodny i znam osoby, które twierdzą że skutecznie pozwala przedłużac nie mycie włosów
Stary 2006-03-08, 10:37   #15
Dolly
Zakorzenienie

GG do Dolly

ja kupuje mamie Vitamino Color a sobie Intense Repair, ale ostatnio coś mi sie pomieszało i kupiłam sobie Absolut Repair.
Mamy szamponu używałam jak miałam swoje naturalne włoski- pięknie pachnie a teraz nie chce bo wolałabym żeby jak najszybciej kolorek po farbowaniu się sprał

moja mama sobie bardzo chwali Vitamino Color- teraz zaczyna drugą butle 1500ml i nie chciała jakiegoś innego tylko ten co miała i koniec hihi
Dolly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 11:09   #16
Opiumalfa
Zakorzenienie

hej, tez mam problemy z szamponami, za kazdym razem jak kupuje nowy obiecuje sobie ze bede go kupowac ciagle ale zawsze w tym czasie znajduje jakis inny i tak teraz mam fitomed do tłustych, procz tego ze jest malo wydajny (mam wlosy za łopatki i dlatego moze mi sie tak wydawac) jest delikatny nie ma praktycznie zapachu i SLS na koncowych miesjcach.Nie wiem co wymysle do konca butelki ale ten jest fajny.

Madlaine czy chodzi ci o ten szmpon Apisa??
Szampon ziołowy z minerałami Morza Martwego?on ma SLS na drugim miejscu jak reszta szamponow no ale moze jestem za bardzo przewrazliwiona..
Zamawialas jakies produkty z ich strony?
Bo ja sie zamierzam do blota do ciała:P
Opiumalfa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 11:13   #17
Madlaine
Zakorzenienie

chodzi mi o szmapon błotny z minerałami z Morza Martwego - czy ma SLS czy nie, to nie wiem, bo ja na to uwagi nie zwracam,
miałam oba Fitomedy i to były najgorsze szampony dla moich włosów jakich kiedykolwiek używałam, stąd tez wiem, że nie wszystko wszystkich służy, mi Fitomed na pewno nie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości