Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-17, 20:40   #811
Jik
Zadomowienie

Dot.: swędząca skóra głowy

Ja też zauważyłam, że swędzi mnie głowa od wody Najbardziej w zimie, kiedy jest tak chlorowana, że śmierdzi ((( Na razie sprawdzonymi szamponami są dla mnie Garnier Aloesowy - niby zwykły szampon, ale akurat po nim nic mnie nie swędzi. I z Yves Rocher Hammamelis w białej butelce. Szkoda tylko, że to takie wielkie butle. Teraz chciałam kupic coś kompaktowego na wyjazd i rozmyślam nad tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=43241&next=1

Nie ma recenzji
Używała któraś z Was?

hinduska_narzeczona, pisałaś o jakimś płynie do kąpieli z rossmmana, który wypróbowałaś do mycia włosów i się, czy Ty pamiętasz jego nazwę? Bo z opisu nie mogę wywnioskować jaka to seria...

Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2011-08-17 o 20:42
Jik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 21:44   #812
AjriszMarta
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 15

Jik - najpewniej chodzi o ten KLIK
Chyba sama się na niego skuszę, Hippem miałam okazję myć i niestety też swędzi

AjriszMarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 12:33   #813
Myszka_83
Zakorzenienie

Mnie skóra głowy zaczęła swędzieć po szamponie i odżywce Gliss Kur (chyba). Wypłukałam głowę w nagietku, umyłam Nizoralem i przeszło Teraz przerzuciłam się na szampon Babydream. Jest bardzo fajny, ale i tak muszę po nim używać odżywki, bo trochę plącze włosy, ale nie aż tak bardzo jak myślałam. Używam odżywki bez spłukiwania z Joanny do włosow farbowanych, ale wydaje mi się, że od niej też swędzi mnie trochę głowa

Myszka_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 16:18   #814
electrofunklover
Raczkowanie

GG do electrofunklover Send a message via Skype™ to electrofunklover

Ja ostatnio kupiłam sobie ten szampon -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=42595&next=1 i powiem Wam, że głowa mnie po nim nie swędzi! To chyba jeden z nielicznych drogeryjnych szamponów, który nie posiada w składzie uczulających składników. Polecam go wypróbować

electrofunklover jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 10:23   #815
Jik
Zadomowienie

Fajny artykuł znalazłam:
http://abclysienie.pl/wlasciwa-piele...-i-skory-glowy

AjriszMarta, dzięki za linka do recenzji - kurde, duża butla tego balsamu i w ogóle jakie cudo - "balsam do kąpieli", ale w sumie w tym artykule, do którego zamieściłam linka napisano, żeby myć włosy właśnie balsamem do kąpieli! (sic!). Inna sprawa, że mam włosy przetłuszczające się i nie wiem czy taki balsam nie będzie obciążał włosów...

Jeszcze coś takiego wynalazłam w aptece Dbam o zdrowie
Equilibra, szampon aloesowy,

Działanie Idealny do łagodnego mycia włosów i skóry głowy dla całej rodziny. Surfaktanty na bazie roślinnej zawarte w składzie szamponu łagodnie oczyszczają. Działanie ochronne aloesu zwiększa tolerancję skóry na produkt.
Dlaczego aloesowy szampon?
  • Wysokie stężenie aloesu: 20%, szampon wzbogacony pierwiastkami sladowymi soli z morza martwego o działaniu remineralizującym.
  • Surfaktanty na bazie roślinnej.
  • Nie zawiera detergentów SLES i SLS.
  • Nie zawiera parabenw.
  • Nie perfumowany.

Chyba fajny skład ma:

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Gel, Ammonium Lauryl Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, TEA-Lauryl Sulfate, Maris Salt, Polyquaternium-7, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Cl 42090, Cl 19140.

Co myślicie?

Edytowane przez Jik
Czas edycji: 2011-08-19 o 11:05
Jik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-19, 16:54   #816
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jik Pokaż wiadomość
Jeszcze coś takiego wynalazłam w aptece Dbam o zdrowie
Equilibra, szampon aloesowy,

Skład: Aqua, Aloe Barbadensis Gel, Ammonium Lauryl Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, TEA-Lauryl Sulfate, Maris Salt, Polyquaternium-7, Parfum, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Dehydroacetate, Disodium EDTA, Cl 42090, Cl 19140.
Mnie by popieścił :/
Od typowo aptecznych różni się na plus tym aloesem na początku Będzie dość łagodny

Ale u mnie przechodzi tylko mycie odżywką (nie mogą strasznie długiej listy składników, z detergentów co najwyżej Glukozydy, nie mogę soli, nie mogę ziół bo większość wysusza... Masakra ;] )

Stary 2011-09-12, 19:00   #817
Safia
Raczkowanie

Mnie uczuliły szampony z Avonu, Head&Shoulders...Próbował am myć włosy tymi dla dzieci- Bambino i Bambi, głowa nie swędziała, ale włosy sie słabo myły i nie były odżywione(w końcu to szampony dla dzieci)...Które z drogeryjnych/aptecznych szamponów nie zawierają SLS ?
Stary 2011-09-12, 19:06   #818
Finlora
Zakorzenienie

Dawno tu nie pisałam co nie znaczy, że skóra głowy przestała swędzieć
Próbowałam już chyba wszystkiego - między innymi Alterry, Fitomedu, Physiogelu, Emolium, Babydream, różnych żeli do higieny intymnej i nadal nic - ciągle swędzi
Może to faktycznie wina twardej wody?

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 11:54   #819
riccii_
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mnie też pomógł zwykły szampon tartaro-chmielowy (produkcja: Barwa). Też miałam straszne swędzenie głowy po bardzo mocnym szamponie oczyszczającym lub po podrabianym jedwabiu - nie jestem w stanie stwierdzić co zawiniło. A problem trwał kilka tygodni.
gdzie mozna dostać ten szampon tartaro-chmielowy?
riccii_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 11:58   #820
Malla
Nie depcze krokusów

Jest dość szeroko dostępny nawet i w hipermarketach, tylko jak się go potrzebuje, to nigdy go nie ma
Stary 2011-09-16, 22:07   #821
majreg
Wtajemniczenie

A ja ostatnio doszłam do wniosku,że po Fitomedzie też jest u mnie coś nie halo, choć długo byłam nim zachwycona.
Odstawiłam również Isanę z babassu jako odżywkę, bo mialam po niej swędzawkę. Oddałam ją córce i ona tez dostała łupieżu, więc definitywnie skreślam ją ze swojej "bezpiecznej listy".

Jak dotychczas najbezpieczniejsze wydają mi sie jednak szampony BD i Hipp, a z odżywek Kallos mleczny. Te leczą mnie zawsze po jakiejś wtopie.
Resztę muszę jeszcze dokładniej posprawdzać. Normalnie załamka. Prawie wszystko działa na skórę mojej głowy źle. Zauważyłam tez ze przetłuszcz mi nie sprzyja i jak wcieram cos z alkoholem to jest lepiej.
Stary 2011-09-16, 22:47   #822
KONICZYNKA 47
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez riccii_ Pokaż wiadomość
gdzie mozna dostać ten szampon tartaro-chmielowy?

ten szampon Barwy chyba najtrudniej "upolować". Z tego co widziałam to na DoZie jest.
KONICZYNKA 47 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 23:16   #823
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Mi bardzo pomaga na uporczywe swedzenie po myciu i w ciągu dnia jantar. do dostania na dozie za 10zł. rano strzykawka na skórę głowy i wmasować. super skład,zero alkoholu.
Stary 2011-09-17, 17:25   #824
Cream
Rozeznanie

Ja zaczęłam eksperymentować z kosmetykami i pojawił się problem swędzącej skóry i łupież... Drogeryjne kosmetyki mi nie pomogły więc udałam się do apteki. Farmaceutka poleciła mi szampon z odżywką Oliprox. Nie byłam przekonana, bo nie znałam tej marki, ale po poprzednich doświadczeniach ze znanymi kosmetykami stwierdziłam, że zaryzykuję. Zaskoczyło mnie, że strasznie się pieni, a zawsze myślałam że tego typu kosmetyki raczej nie dają piany. Ale dzięki temu jest bardzo wydajny. Po tygodniu łupieżu nie było, a swędzenie również ustało. Dokupiłam również piankę, bo skoro coś wreszcie zaczęło działać to poszłam za ciosem . Używałyście tych kosmetyków? Jest jeszcze lakier przeciwgrzybiczy i krem.
Cream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 19:03   #825
AjriszMarta
Zakorzenienie

Ojoj umarłabym po nim - SLS, sól - zło. Mój łupież i swędzenie jest z nadwrażliwości, własnej i nabytej = polekowej :/

Też używam Jantara-wcierki Po myciu i na sucho (przelewam do psikacza i psikam po skalpie). Po myciu bezkonkurencyjny jest żel aloesowy (z Lidla)

A myję odżywkami - obecnie maska Bingo shea i 5 alg na zmianę z wiele droższą ale też lepszą Drammock Wax Avocado

Zrobiłam zestawienie kosmetyków które mi pasują i listę złoczyńców, zapraszam do linków w moim podpisie i ogólnie bloga wizażowego

Stary 2011-09-19, 10:26   #826
jassminaa
Raczkowanie

GG do jassminaa

Cytat:
Napisane przez electrofunklover Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam sobie ten szampon -> http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=42595&next=1 i powiem Wam, że głowa mnie po nim nie swędzi!
O to w sumie dziwne, bo ten szampon to sama chemia. Miałam go, rzeczywiście ładne włosy są po nim, ale mnie znowu trochę po nim głowa swędziała.

od 16.01.10 żona Tunezyjczyka

jassminaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 12:12   #827
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Ojoj umarłabym po nim - SLS, sól - zło. Mój łupież i swędzenie jest z nadwrażliwości, własnej i nabytej = polekowej :/

Też używam Jantara-wcierki Po myciu i na sucho (przelewam do psikacza i psikam po skalpie). Po myciu bezkonkurencyjny jest żel aloesowy (z Lidla)

A myję odżywkami - obecnie maska Bingo shea i 5 alg na zmianę z wiele droższą ale też lepszą Drammock Wax Avocado

Zrobiłam zestawienie kosmetyków które mi pasują i listę złoczyńców, zapraszam do linków w moim podpisie i ogólnie bloga wizażowego

Ależ dużo pracy musiało być nad tą listą. Szczerze podziwiam.
Stary 2011-10-01, 14:05   #828
Anja15
Raczkowanie

Ja też prowadzę już długą walkę ze swędzącą skórą głowy. Wiele szamponów i sposobów już wypróbowałam, był też lekarz i leki kóre pomały tylko na kilka dni...

W szukaniu czegoś skutecznego kierowałam swoją uwagę raczej na naturalne kosmetyki, domowe sposoby, jak najdalej od chemii.
A ostatnio, nie wiem co mnie podkusiło, kupiłam szampon head&shoulders z eukaliptusem na swędzący skalp

http://www.headandshoulders.com/en-US/collection/itchy-scalp-care.jspx

Trudno mi było w to uwierzyć, ale wczoraj po użyciu tego szamponu ani razu nie pomyślałam o mojej skórze głowy! Pierwszy raz od nie pamiętam juz kiedy!!! Cudowne uczucie!

Aż musiałam sie tym z kimś podzielić!

You already have everything you need to be happy, right here and right now
Anja15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 21:07   #829
pluskotka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anja15 Pokaż wiadomość
Ja też prowadzę już długą walkę ze swędzącą skórą głowy. Wiele szamponów i sposobów już wypróbowałam, był też lekarz i leki kóre pomały tylko na kilka dni...

W szukaniu czegoś skutecznego kierowałam swoją uwagę raczej na naturalne kosmetyki, domowe sposoby, jak najdalej od chemii.
A ostatnio, nie wiem co mnie podkusiło, kupiłam szampon head&shoulders z eukaliptusem na swędzący skalp

http://www.headandshoulders.com/en-US/collection/itchy-scalp-care.jspx

Trudno mi było w to uwierzyć, ale wczoraj po użyciu tego szamponu ani razu nie pomyślałam o mojej skórze głowy! Pierwszy raz od nie pamiętam juz kiedy!!! Cudowne uczucie!

Aż musiałam sie tym z kimś podzielić!
A to może jeśli rzeczywiście ma w składzie olejek eukaliptusowy, to warto spróbować dodawać do szamponów o jak najprostszym składzie odrobinę olejku eukaliptusowego?
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć."
pluskotka jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:28   #830
lalolka
Przyczajenie

Nie wystarczy odstawić rzecz, która spowodowała swędzenie. Dobrze jest zacząć od zażycia wapna na odczulenie i zrobienia czegoś ze stanem zapalnym skóry, dobrze działa tu rumianek. Spłukać włosy rumiankiem i zostawić takie mokre na jakiś czas, owinąć czymś, tak żeby włosy mokre od rumianku stanowiły naturalny kompres dla skóry głowy.
Mnie to pomogło praktycznie w ciągu jednego dnia, a skóra swędziała już konkretnie, chwilami nawet piekła.
lalolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:39   #831
dziolcha86
Zadomowienie

Także czasami swędzi mnie skóra głowy. Kiedyś już tu o tym pisałam. Widzę, że zwyczajny łupież to nie jest, myślę, że skóra mojej głowy nie toleruje detergentów typu szampon z SLS, ale miałam i bez SLS i tego typu podobnych i także nic nie pomógł. Przez jakiś czas używałam szamponu aptecznego Fitomed i przez jakiś czas działał super, ale w trakcie drugiego opakowania znów sytuacja się powtórzyła. Zaznaczę, że dobrze się odżywiam, jem regularnie, owoce i warzywa są stałym elementem mojej diety, więc od wewnątrz to raczej nie pochodzi.
Czy ktoś poleci jakiś łagodny preparat do częstego mycia włosów?

Poprzedniczka pisała o płukaniu włosów rumiankiem, czy może być to płukanka z herbatki rumiankowej? W tę porę roku trudno o świeży... chyba, że w jakiś specjalistycznych sklepach zielarskich...
Stary 2011-11-23, 22:15   #832
Malla
Nie depcze krokusów

Rumianek to jedna z najpowszechniej uczulających roślin, więc nie polecam.
Stary 2011-11-23, 22:18   #833
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Czy ktoś poleci jakiś łagodny preparat do częstego mycia włosów?
Bardzo bardzo delikatny (choć nie dla mnie) jest szampon Hipp i Emolium

Odżywki, np Bingo shea i 5 alg
"Ładne" specyfiki do higieny intymnej, np Facelle Sensitive z Ross
Te przeznaczone do mycia włosów - u mnie - zbyt wysuszają i jest jeszcze gorzej
Cytat:
Poprzedniczka pisała o płukaniu włosów rumiankiem, czy może być to płukanka z herbatki rumiankowej? W tę porę roku trudno o świeży... chyba, że w jakiś specjalistycznych sklepach zielarskich...
Zwykły rumianek z apteki będzie dobry
Osobiście wolę płukankę z siemienia lnianego (robię żel lniany i rozcieńczam), prawoślazu, lipy - to zioła które nie wysuszają, a mają nawet działanie powlekające czyli ochronne i przyspieszają gojenie zmian

Edytowane przez AjriszMarta
Czas edycji: 2011-11-23 o 22:19
Stary 2011-11-24, 12:07   #834
Myszka_83
Zakorzenienie

Stosował ktoś ten szampon? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47370

Myszka_83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 12:43   #835
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Nie, ale właśnie testuję Ziaja Ulga kremowy olejek myjący
Myje włosy i chyba nie szkodzi, dużo kosmetyków użyłam w ostatnim myciu i nie jestem pewna po czym mam mikro łupież ;] ale nie swędzi nic a nic

Jakby ktoś miał skład tego powyżej to będę bardzo wdzięczna

Stary 2011-11-24, 12:53   #836
shewild
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AjriszMarta Pokaż wiadomość
Nie, ale właśnie testuję Ziaja Ulga kremowy olejek myjący
Myje włosy i chyba nie szkodzi, dużo kosmetyków użyłam w ostatnim myciu i nie jestem pewna po czym mam mikro łupież ;] ale nie swędzi nic a nic

Jakby ktoś miał skład tego powyżej to będę bardzo wdzięczna
Ja mam, właśnie dziś kupiłam i niedługo mam zamiar przetestować . Oto i skład:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamide DEA, Maltooligosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Allantoin, Malic Acid, Butylene Glycol, Inulin, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Mentha Piperita Leaf Extract, Sodium Chloride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Benzoate, Mentha Arvensis Leaf Extract, Lactic Acid.

Mam nadzieję, że przepisałam bez błędów
shewild jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 13:11   #837
calineczka87
Raczkowanie

Smile Dot.: swędząca skóra głowy

Ja aktualnie myję włosy szamponem Alterra Sensitiv oraz stosuję płukanki na przemian : pokrzywa - skrzyp polny - nagietek. Doraźnie w skórę głowy wcieram żel aloesowy z Flos-lek. Doskonale sprawdza się olej kokosowy, który nawilża. Zostawiam go na noc, stosuję 2 razy w tygodniu. Ostatnio zakupiłam także wcierkę/tonik z Cece Med do wrażliwej skóry głowy, jestem ciekawa czy się sprawdzi.
Mam chęć wypróbować szampon Organicum ze strony helfy.pl. Stosował ktoś?
Stary 2011-11-27, 13:19   #838
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez calineczka87 Pokaż wiadomość
Ja aktualnie myję włosy szamponem Alterra Sensitiv oraz stosuję płukanki na przemian : pokrzywa - skrzyp polny - nagietek. Doraźnie w skórę głowy wcieram żel aloesowy z Flos-lek. Doskonale sprawdza się olej kokosowy, który nawilża. Zostawiam go na noc, stosuję 2 razy w tygodniu. Ostatnio zakupiłam także wcierkę/tonik z Cece Med do wrażliwej skóry głowy, jestem ciekawa czy się sprawdzi.
Mam chęć wypróbować szampon Organicum ze strony helfy.pl. Stosował ktoś?
Tak, coś na temat TU i TU
W skrócie - wygrałam miniaturki, szampon do suchych mam ja, do tłustych dałam koleżance. Jest delikatny dla skóry i dobry dla włosów. Moją skórę podsusza ale mi podsusza nawet Hipp (paskudną mam wodę).

Stary 2012-01-08, 22:11   #839
Eltanin
Przyczajenie

Siemanko.
Ja tez mam z tym problem od około 1,5 roku.
Próbowałem wielu szamponów i nic z tego :/
Przeczytałem cały wątek i widzę nie ma skutecznego rozwiązania.

Zaczęło się przez używanie szamponu Garnier Fructis, przeciwłupieżowy.

Moje objawy to:
- łupież (chyba tłusty) w postach takich małych, białych, przylegających kawałków skory
- okropne swędzenie całej głowy
- czasami pojawiają się małe chrostki, które swędzą najbardziej

Próbowałem:
- H&S z aloesem
- H&S cytrusowy
- Shaume przeciwłupieżową
- Seboradin do włosów przetłuszczających szampon i lotion
- Nizoral - największa butelka
- Vichy dercos na tłusty łupież
- Babydream

I.... nic.

W najgorszych chwilach polewam spirytusem kosmetycznym, pomaga na swędzenie na jakieś 2-3 godziny.
Najbardziej swędzi mnie tuż po myciu, kiedy skóra jest najbardziej sucha, oraz po około dwóch dniach, kiedy jest tłusta.
Najmniej swędzi jak jest taka pośrednia.
U dermatologa jeszcze nie byłem, ale po przeczytaniu tego wątku widzę że niezbyt takie wizyty sa pomocne
Eltanin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 06:35   #840
AjriszMarta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Eltanin Pokaż wiadomość
W najgorszych chwilach polewam spirytusem kosmetycznym, pomaga na swędzenie na jakieś 2-3 godziny.
Najbardziej swędzi mnie tuż po myciu, kiedy skóra jest najbardziej sucha, oraz po około dwóch dniach, kiedy jest tłusta.
Najmniej swędzi jak jest taka pośrednia.
U dermatologa jeszcze nie byłem, ale po przeczytaniu tego wątku widzę że niezbyt takie wizyty sa pomocne
WYWAL SPIRYTUS!!! Znaczy nie na wrażliwą skórę!!
Swędzi zaraz po myciu czyli ewidentnie winne jest myjadło
Do lekarza też idź ale odpowiedź przecedź kilka razy przez zdrowy rozsądek i nie wykupuj od razu drogich leków
Muszę spadać niestety ale poczytaj w moim blogu wizażowym porady dla wrażliwców, myjadła zastępcze itd.
Praktykując zasady jakie tak streściłam pozbyłam się swędzenia i pieczenia. Niestety nadwrażliwość została ale to już chyba taka moja cecha :/

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości