Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-24, 10:03   #1231
kevschaa
Wtajemniczenie

Dot.: Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy

Ja polecam szampony Fitomed i Yves Rocher,
odkąd ich używam to zapomniałam co to swędzenie głowy
kevschaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 14:21   #1232
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

A ja z kolei Yves Rocher nie polecam - strasznie mi przesuszyło skórę głowy po szamponie tej firmy

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 10:44   #1233
aga_tka_2
Wtajemniczenie

GG do aga_tka_2

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Ja polecam szampony Fitomed i Yves Rocher,
odkąd ich używam to zapomniałam co to swędzenie głowy
Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
A ja z kolei Yves Rocher nie polecam - strasznie mi przesuszyło skórę głowy po szamponie tej firmy
Z YR posiadam szampon z hamamelisem i rzeczywiście jest łagodny, nie podrażnia ale użyty w moim przypadku kilka razy pod rząd nie radzi sobie z oczyszczaniem skóry głowy i w efekcie mam niedomyte, oklapnięte włosy. Stosuję na przemian z mocniejszym szamponem, ale jest godny polecenia dla wrażliwców

aga_tka_2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 22:19   #1234
Dollynka
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

z problemem swędzącej skóry głowy mam do czynienia od niedawna, może od 3 m-cy, zaczęło się od farbowania. Do tej pory farbowałam od paru ładnych lat sama, farbami profesjonalnymi i skalp czasami trochę swędział. 3 m-ce temu poznałam fryzjerkę, która świetnie farbuje, świetnie dobiera kolor. Kobieta zna się na rzeczy. Niestety jej farby mnie chyba uczulają ! Głowa tak mnie swędziała po tym ostatnim farbowaniu, że myślałam że nie wyrobię. Poleciałam do apteki i pani poleciła cyrkogel 30. Zakupłam i w te pędy do domu coby nałożyć ten żel. Trochę złagodziło świąd, ale ogólnie to jestem załamana. Czy to oznacza że już nie będę mogła farbować włosów? szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie nie farbować (sporo siwizny). Czy można jakoś zabezpieczyć skalp przed działaniem farby. W ogóle mam wrażenie, że wszystko mnie swędzi, drapię jak opętana. Piję wapno.
Stary 2014-06-10, 22:52   #1235
losek78
Zakorzenienie

pasemka wydają się być dobrym rozwiązaniem, mnie chyba uczula nawet henna ziołowa
losek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 18:26   #1236
Dollynka
Raczkowanie

pasemka mi nie pasują niestety. Mam kręcone, sianowate włosy. Tak w ogóle nasuwa mi się jedno stwierdzenie (jest to oczywiście subiektywne i nie wszyscy muszą się z tym zgadzać):
chyba przesadziłam z pielęgnacją i podrażniłam skalp
wkręciłam się we włosomaniactwo, ale nie wyszło to "na zdrowie mojej głowie" a raczej skórze głowy.
Oleje, maski takie, odżywki owakie, octy, mazie, kremy, woski, balsamy, żele - cuda wianki na kiju! kto to wytrzyma? Włosy i owszem może są od czasu do czasu ciut ładniejsze, ale to swędzenie jest nie do zniesienia i przekreśla radość z posiadania czasem ładniejszych włosów (podkreślam: CZASEM)
Czy ktoś też myśli tak jak ja?
chyba trzeba będzie przeprosić się z "fuj" silikonami
Stary 2014-06-11, 18:50   #1237
losek78
Zakorzenienie

Niestety przy podrażnionym skalpie zalecany raczej minimalizm kosmetyczny.
Stary 2014-06-11, 21:35   #1238
Dollynka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Niestety przy podrażnionym skalpie zalecany raczej minimalizm kosmetyczny.
tak, zgadzam się. Generalnie minimalizm w życiu pomaga uporać się z kłopotami wszelkiej maści, coś o tym wiem

weszłam na Twój blog, mam bardzo podobne włosy )

Edytowane przez Dollynka
Czas edycji: 2014-06-11 o 21:47
Dollynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 20:37   #1239
Dollynka
Raczkowanie

pomogło przetrzymanie włosów bez mycia przez cztery dni (cięzko było), przed samym myciem nałożyłam cyrkogel na pół godziny a do szamponu (Garnier avocado żółty) dodałam kilka kropel olejku migdałowego, po umyciu odżywka też garniera.

Uspokoiło się, jednak odczuwam ciągle lekkie swędzenie...
Stary 2014-06-17, 21:38   #1240
losek78
Zakorzenienie

gdybym nie umyła głowy przez 2 dni chyba bym sie zadrapała na śmierć
Stary 2014-06-17, 22:16   #1241
klada
Zakorzenienie

A ja nie chcę zapeszać, ale chyba pomógł mi szampon Isana Med za 5 zł. Na trzecim miejscu w składzie ma mocznik i chyba dzięki niemu skóra mojej głowy się uspokoiła. Znikł łupież (bo skalp jest nawilżony) i nie swędzi. Efekty zauważyłam tak pod koniec pierwszej buteleczki. Mam nadzieję, że to nie chwilowe
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

klada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 16:47   #1242
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Mi też on pomógł, mimo SLES i soli wysoko w składzie. Kończę pierwszą buteleczkę, super było już po trzecim myciu. Na pewno kupię następną. Skóra jest nawilżona, nie łuszczy się, nie swędzi, a włosy są po umyciu miękkie i dobrze się rozczesują nawet bez odżywki.
Także warto spróbować

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 21:10   #1243
Dollynka
Raczkowanie

Cytat:
na początku rzeczywiście swędzenie się nasila, ale po 3 dniach stopniowo zmniejsza...

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
A ja nie chcę zapeszać, ale chyba pomógł mi szampon Isana Med za 5 zł. Na trzecim miejscu w składzie ma mocznik i chyba dzięki niemu skóra mojej głowy się uspokoiła. Znikł łupież (bo skalp jest nawilżony) i nie swędzi. Efekty zauważyłam tak pod koniec pierwszej buteleczki. Mam nadzieję, że to nie chwilowe
Kupiłam w rossmanie, jutro wypróbuję. Zobaczymy
Stary 2014-06-18, 23:17   #1244
klada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Mi też on pomógł, mimo SLES i soli wysoko w składzie. Kończę pierwszą buteleczkę, super było już po trzecim myciu. Na pewno kupię następną. Skóra jest nawilżona, nie łuszczy się, nie swędzi, a włosy są po umyciu miękkie i dobrze się rozczesują nawet bez odżywki.
Także warto spróbować
Fakt, moje włosy są naprawdę mięciutkie i śliskie Tylko nie wiem, czy to od tego szamponu, czy może po odzywce Alterry
Hiszpański A1

Włosomaniaczka

klada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 14:32   #1245
Dollynka
Raczkowanie

szampon isana med nie spowodował zwiększenia swędzenia, a nawet lekko złagodził. Myślę, że będę go dalej testować.
Włosy niestety mam po nim bardzo szorstkie i twarde (?), pomogła odżywka d/s.
Stary 2014-06-21, 13:43   #1246
nosferatku
Zadomowienie

Cytat:
Widocznie czymś nieodpowiednim myjesz, jak Cię tak swędzi.

Miałam podobnie. Odkryłam, że zwyczajnie nie toleruję SLS i SLES. Używam tylko szamponów bez nich (w ogóle unikając związków siarki, kiedy czuję, że skóra głowy zaczyna źle reagować) i swędzenie znikło bezpowrotnie, myję włosy, jak przestają być świeże, a nie, jak mnie swędzi głowa.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Fakt, moje włosy są naprawdę mięciutkie i śliskie Tylko nie wiem, czy to od tego szamponu, czy może po odzywce Alterry
Obstawiam odżywkę.
mi ona cuda robi z włosami. W niczym się nie różni w efekcie od silikonowych, poza tym, że nie robi mi strąków na drugi dzień.
nosferatku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 14:38   #1247
losek78
Zakorzenienie

Mi akurat Sls służą. Nie zawsze to jest winowajca. Myłam delikatnymi szamponami bez sls, dla dzieci i było o wiele gorzej.
Stary 2014-06-21, 15:05   #1248
Dollynka
Raczkowanie

Cytat:
Mi akurat Sls służą. Nie zawsze to jest winowajca. Myłam delikatnymi szamponami bez sls, dla dzieci i było o wiele gorzej.
też nie lubię szamponów dla dzieci bez sls, plączą mi włosy i mam wrażenie że są niedomyte
Stary 2014-06-21, 18:08   #1249
nosferatku
Zadomowienie

Cytat:
Oczywiście, że nie zawsze to jest winowajca, ale jednak oczywisty pierwszy podejrzany, jak dla mnie xd

A jak nie on, to musisz innego składnika szukać
nosferatku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 16:55   #1250
kashin
Raczkowanie

GG do kashin

Cześć dziewczyny! Trafiłam tu za sprawą mojej łepetyny, która nie dość że swędzi (tak, że przez cały dzień chodzę jak na szpilkach i nie mogę przestać o tym myśleć!!!), to jeszcze zaczęła tracić włosy. Łupieżu na szczęście brak, dobre i to.
Był dłuższy moment, kiedy myślałam, że to sprawka mojej tarczycy (mam niedoczynność i Hashi), ale w końcu doszłam do tego, że to wina szamponów.
Dawno, dawno temu wyeliminowałam szampony z SLS i SLESami, przerzuciłam się na Hipp, Babydream, Alterrę, Alverde i na końcu na Facelle. I po tym ostatnim dostałam mega świądu oraz galopującym tempem zaczęłam się zbliżać do łysiny, więc się przestraszyłam. Wyczytałam, że jego pH nie do końca się sprawdza do mycia głowy. Odstawiłam wszystkie myjadła i wcierki (Jantar - katastrofa!), przestałam olejować skórę głowy i zaczęłam myć włosy odżywką. Pomogło! Jednak mycie włosów odżywką obciąża moje cienkie włosy, dlatego wciąż szukam odpowiedniego dla mnie szamponu. Nie chcę myć głowy co dzień, bo mieszkam w Brukseli, a tu woda jest STRASZNA! Jak zdobędę korzeń mydlnicy, to wspomogę się w zmiękczaniu nią wody, może pomoże (samo filtrowanie niewiele daje).
Dowiedziałam się tutaj, że Cocamidopropyl Betaine może być winowajcą. Ech... Rozejrzę się za jakimś szamponem, który tego składnika nie zawiera. Jakieś gotowe propozycje?
Pozdrawiam wszystkie swędzące głowy
Stary 2014-11-02, 13:17   #1251
ally5
Wtajemniczenie

Ja właśnie niedawno odkryłam, że jestem uczulona na Cocamidopropyl Betaine.

Jest to dla mnie megaodkrycie, tym bardziej że swędzenie (po niemal każdym szamponie, nawet tych "łagodnych"), wypadanie włosów i nawracający łupież męczyły mnie przez prawie 10 lat !

U mnie problem zniknął po 3 myciach szamponem bez tego składnika. Nareszcie mam ukojoną, zdrową skórę. Łupież zniknął jak ręką odjął. Uwielbiam to uczucie Szkoda,że wcześniej nie było o tym żadnych informacji.

Niestety szampon bez tego składnika ciężko znaleźć. Ja używam obecnie szamponu Familijnego w białej butelce za 4 zł (na który wcześniej nigdy nawet nie spojrzałam). Fructis do farbowanych włosów też go nie ma, ale ma masę silikonu i u mnie bardzo obciąża włosy. Z aptecznych używałam kiedyś Cece Med do wypadających włosów i baaardzo go lubiłam. Teraz już wiem czemu - również nie ma Cocamidopropyl Betaine.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Jeszcze dodam tylko, że po Babydreamie miałam istną masakrę na głowie i mega wypadanie włosów. Wtedy nie skojarzyłam, że chodzi o ten składnik. Myślałam, że taka już moja natura i po prostu mam wrażliwą skórę, więc wszytsko mnie podrażnia.

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-02 o 13:12
ally5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 19:16   #1252
fabregasowa
Zakorzenienie

Szampon familijny nie jest przypadkiem silnie oczyszczający?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 14:17   #1253
ally5
Wtajemniczenie

Co dla Ciebie znaczy silnie? Dla skóry głowy jest bardzo łagodny. Włosom też nie robi żadnej krzywdy. A to że nie ma silikonów i żadnych innych zapychaczy-oblepiaczy tylko działa na korzyść. Kiedys nawet bym nie spojrzała na ten szampon, ale zdecydowałam się go kupic po przeczytaniu opinii w internecie (polecam poczytać kwc oraz blogi) i to była moja najlepsza włosowa decyzja w ostatnim czasie Szampon ma bardzo krótki skład - tylko to co jest potrzebne. Dzięki temu łatwo wyhaczyć w razie czego substancję, która nie służy skórze.

Edytowane przez ally5
Czas edycji: 2014-11-05 o 14:20
Stary 2014-11-05, 16:22   #1254
AjriszMarta
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 15

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Szampon familijny nie jest przypadkiem silnie oczyszczający?
Jest.

AjriszMarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 13:57   #1255
kashin
Raczkowanie

GG do kashin

Nie wim o któym szamponie mowa, chodzi o ten?
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,35...ow-wlosow.html

Jeśli tak, to odpada, bo mi SLSy nie służą, poza tym zawiera rakotwórcze Cocamide DEA.

Na dzień dzisiejszy wiem, że muszę się wystrzegać sulfatów, alkoholu i koki. W dodatku nie chcę używać produktów z silikonami, niewegańskich i testowanych na zwierzach, więc jak się domyślacie, mam ogromny wybór
Myję włosy naprzemiennie odżywką zmieszaną ze skrobią ziemniaczaną, szamponem Alepia z czarnuszką oraz szamponem Welda dla dzieci. WRESZCIE skalp przestał doprowadzać mnie do szału Wypadanie też się unormowało, hurra! Ostatnie płukanie wodą z octem jabłkowym (musowo po Alepia), raz w tygodniu olej na długość, zawsze na końcówki + zmywalne silikony bez alkoholu. Niedľugo sprawdzę ponownie, czy mogę olejować skalp. Póki co traktuję go glutem z siemienia i żelem aloesowym. Jak będzie potrzeba oczyścić włosy, to skorzystam z sody oczyszczonej.
Bardzo się cieszę, że tu trafiłam, w życiu sama bym nie doszła, że Cocamidopropyl Betaine robi mi masakrę na głowie
Stary 2014-11-08, 20:05   #1256
ally5
Wtajemniczenie

Tak, chodziło o ten szampon, ale w takim razie i tak w Twoim przypadku odpada.
Faktycznie ciężko będzie Ci znaleźć odpowiedni szampon... mnie na szczęście SLSy nie robią krzywdy,więc mam łatwiej. Są też szampony bez Cocamide DEA, ale jeszcze trudniej je znaleźć niż bez Cocamidopropyl Betaine.

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Dodam jeszcze tylko, że Cocamide DEA sam w sobie nie jest rakotwórczy, ale może wytwarzać substancję rakotwórczą, jeśli wejdzie w reakcję z jednym z poniższych. Dlatego też należy unikać kosmetyków, które zawierają obie substancje równocześnie (Familijny na szczęście ich nie ma więc jest bezpieczny):

Cytat:
Metyldibromo Glutaronitrile = Euxyl K 400
Triclosan
Iodopropynyl Butylcarbamate
Chloroacetamide
Climbazole
2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol = Bronopol
5-Bromo-5-nitro-1,3-dioxane = Bronidox
Bromochlorophene
Bromocinnamal
Aluminium Chlorohydrex
Aluminium Sesquichlorohydrate
Aluminium Zirconium Trichlorohydrex GLY
Dibromohexamidine Isethionate
Laurylpyriddinium Chloride
Potassium Troclosene
wszystkie substancje z prżedrostkami: Iodo-, Bromo- i Chloro-
Stary 2014-11-12, 22:36   #1257
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Co dla Ciebie znaczy silnie? Dla skóry głowy jest bardzo łagodny. Włosom też nie robi żadnej krzywdy. A to że nie ma silikonów i żadnych innych zapychaczy-oblepiaczy tylko działa na korzyść. Kiedys nawet bym nie spojrzała na ten szampon, ale zdecydowałam się go kupic po przeczytaniu opinii w internecie (polecam poczytać kwc oraz blogi) i to była moja najlepsza włosowa decyzja w ostatnim czasie Szampon ma bardzo krótki skład - tylko to co jest potrzebne. Dzięki temu łatwo wyhaczyć w razie czego substancję, która nie służy skórze.
to, że jak myję włosy szamponem typu Barwa, czuje że nic na skórze nie zostaje, wyżera wszystko nie wiem, czy familijny działa podobnie. Kiedyś, jak miałam więcej czasu, to podczytywałam blogi i jestem raczej uświadomiona Podchodzę coraz bardziej sceptycznie do nowych blogasków ( bo nikt nie pisze pochwał za darmo), dlatego, że moim problemem nie jest mat włosów, czy rozdwojone końcówki, ale to, że masakrycznie mi wypadają włosy (hormony ok) a skóra się łuszczy. Wypróbowałam już mnóstwo szamponów, a fenomenem jest dla mnie alterra, wychwalana wszedzię, po której rąk od głowy nie mogę oderwać...

Stary 2014-11-13, 10:24   #1258
ally5
Wtajemniczenie

Ja barwy szczerze nienawidzę, nie wiem skąd te zachwyty nad tym szamponem. Wg mnie familijny jest łagodniejszy (ten w białej butelce, bo innych nie próbowałam).

A próbowałaś szamponów bez Cocamidopropyl Betaine? Na wypadanie polecam Cece Med Prevent Hair Loss (ja kupuje w SuperPharmie, nie wiem gdzie jeszcze go sprzedają). Właśnie do niego wróciłam, stosuję zawsze przy problemach z wypadaniem. U mnie bardzo dobrze się sprawdza i skóra głowy bardzo dobrze go toleruje.
Stary 2014-11-18, 21:57   #1259
fabregasowa
Zakorzenienie

na pewno spróbuję

Stary 2015-02-28, 13:46   #1260
losek78
Zakorzenienie

odświeżam, jakiś czas temu przeszłam na naturalną pielęgnacje bez sls, dzięki czemu problemy się skończyły, mogę polecić kilka sprawdzonych już przeze mnie szamponów
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości