Swędząca skóra głowy, szampony dla wrażliwców- wątek zbiorczy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-01, 13:46   #181
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dot.: swędząca skóra głowy

Ja kupiłam sobie szampon z mydlnicy lekarskiej i odżywkę regenerująca do włosow suchych. Zobaczymy jaki będzie efekt
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 10:12   #182
cochonnetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Estelle - ja robię tak samo, tylko przy słabo pieniących się szamponach. Ciekawi mnie, na jakiej zasadzie to działa.
cochonnetta - jeśli podrażnienie jest spowodowane SLSami, to niestety dzieciaczki J&J je mają.

własnie zauwazyłam, że maja SLSy , ale nie jestem pewna czy to ich kwestia. bardziej zwalałabym winę za wodę.. ale na nią już chyba nic nie poradzę ? pozatym zaraz po myciu raczej mnie to nie dotyka, bardziej wieczorem kiedy włosy sa już lekko przetłuszone.
nie wiem co robic
cochonnetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-02, 17:56   #183
Malla
Nie depcze krokusów

Z wodą możesz sobie poradzić, ale trochę z tym roboty. Tzn. myj przegotowaną lub mineralną podgrzaną. Z tego co pamiętam podczas przerw w dostawie, fajnie się myło wodą ze sklepu, bo nie śmierdziała. Efektów nie pamiętam, to było wiele lat temu.
Stary 2008-03-03, 14:18   #184
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
Finloro...mysle, że po części te odżywki mogą być winne, zwłaszcza te wcierane w skórę głowy.Co za dużo to nie zdrowo, to mogło podrażnić skórę.Wiem, bo sama o to podejrzewam WAXa i inne wcierki
Hmm... I ja tak myślę... Chociaz z Waxa zrezygnowałam już jakiś czas temu to może sie od tego czasu ciągnie i pogarsza?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
na Barwe tataro-chmielowa radzilabym uwazac, nie nadaje sie do regularnego stosowania przy wrazliwej skorze glowy, mi sluzy stosowana od czasu do czasu, przy czestszym myciu skora glowy zaczyna potwornie swedziec
Domyślam się, że masz wrażliwą skórę głowy? Czy znalazłaś idealny szampon dla siebie? Taki, po którym skóra Cię nie swędzi? Jakbyś mogła mi coś polecić to będę bardzo wdzięczna

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nie, nie, chodzi o zmywanie nagromadzonych warstw silikonu właśnie. To "potrafią" szampony z SLS, a SLS często podrażnia i tak kombinujemy jak tu zmywać silikony a jednocześnie nie podrażniać skóry.
Ale z drugiej strony to całkiem ciekawe spostrzeżenie. O ile dobrze kojarzę, Finlora ma krótkie włosy, więc może coś się przedostaje z odżywki na skórę i podrażnia, skoro do tej pory po szamponie z SLS nie było tych objawów. Albo to "bunt" skóry, bo tak też się może zdarzyć.
Estelle, nie zauważyłam tej Twojej wypowiedzi, kiedy przeglądałam wątek, musiała mi jakoś umknąć Bo jak to teraz przeczytałam, zaczęłam się nad tym wszystkim zastanawiać i doszłam do wniosku, że możesz mieć rację... A przynajmniej mam nadzieję, że tak jest i mój problem zostanie rozwiązany Wydaje mi się, że moje problemy zaczęły się od momentu, kiedy zaczęłam po nałożeniu na włosy maski czy odżywki owijać głowę folią i ręcznikiem... A konkretnie od zagranicznego Waxa... Być może to przez dłuższy kontakt z SLSem i później niedokładne spłukanie go z włosów?? Pamiętam, że po kilkakrotnym użyciu odstawiłam Wax, bo zaczęła mnie swędzieć skóra. A jak już pisałam ( i jak zapamiętałaś ) mam dosyć krótkie, cienkie włosy i raczej nie jest ich zbyt dużo, więc jeśli nawet nakładam odżywkę kilka centymetrów od nasady to po owinięciu folią i ręcznikiem na pewno ma styczność ze skórą...a potem mogłam dobrze jej nie spłukać, co w końcu wywołało podrażnienie skory... To mogłoby być to! Jak sądzisz?? Tylko, że ja mam koszmarny problem ze spłukaniem odżywki, nie wiem czemu tak jest, zawsze mam wrażenie, że nie spłukałam jej do końca, chociaż marnuję przy tym masakryczne ilości wody i potem jeszcze rodzice na mnie wrzeszczą

P.S. Przepraszam, za posta pod postem ale nie wiedziałam jak edytować, zeby wrzucić jeszcze jeden cytat...

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2008-03-03 o 14:33 Powód: post pod postem
Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 14:28   #185
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Domyślam się, że masz wrażliwą skórę głowy? Czy znalazłaś idealny szampon dla siebie? Taki, po którym skóra Cię nie swędzi? Jakbyś mogła mi coś polecić to będę bardzo wdzięczna
niestety na razie jestem na etapie typowania NAJGORSZYCH szamponow do skóry głowy

dzisiaj dostanę wreszcie szampon, ktory zamowilam polecony mi przez Aggie125 http://www.allegro.pl/item319914297_...alne_i_tl.html

wersję do wlosow suchych testowalam i mysle, ze skory nie podraznial, niestety zmagam sie z łojotokiem, wiec nie byl odpowiedni

jak przetestuje te wersje to napisze spostrzezenia

Cytat:
P.S. Przepraszam, za posta pod postem ale nie wiedziałam jak edytować, zeby wrzucić jeszcze jeden cytat...
uzywasz opcji cytuj do wypowiedzi, o ktorej zapomnialas, kopiujesz cala zawartosc okienka, wylaczasz potem wlaczasz opcje edytowania swojej poprzedniej wypowiedzi i po prostu wklejasz
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 14:32   #186
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
niestety na razie jestem na etapie typowania NAJGORSZYCH szamponow do skóry głowy

dzisiaj dostanę wreszcie szampon, ktory zamowilam polecony mi przez Aggie125 http://www.allegro.pl/item319914297_...alne_i_tl.html

wersję do wlosow suchych testowalam i mysle, ze skory nie podraznial, niestety zmagam sie z łojotokiem, wiec nie byl odpowiedni

jak przetestuje te wersje to napisze spostrzezenia
Dziękuję bardzo
Ja niestety też cały czas tylko testuję i nie mogę znaleźc nic, po czym skóra głowy by choć troche odetchnęłą... A to swędzenie doprowadza mnie do szału
A nad Vichy też się zastanawiałam, ale obecnie mnie nie stać

Ostatnio dużo się zastanawiałam czy mam suchą czy tłustą skórę głowy (bo szybko mi się włosy przetłuszczają). I już wiem-moja skóra głowy jest strasznie sucha i stąd ten łupież i swędzenie. Już po umyciu włosów jak tylko potrząsnę głową sypią się białe płatki... A przy ciemnych włosach jest to dużo bardziej widoczne niż przy jasnych. Czyli to już za mną ale przede mną kolejna zagadka: w jaki sposób mam ją nawilżyć/natłuścić?? Pomóżcie Już chyba wolę, żeby włosy mi się przetłuszczały, ale żebym wreszcie pozbyła się tego swędzenia!

Co do szamponu-już kilka razy umyłam włosy szamponem babydream, ale mam wrażenie, że skóra robi się jeszcze bardziej sucha i nadal swędzi... A wydawało mi się, że to łagodny szampon... Poza tym tak koszmarnie plącze włosy, że albo mam niedokładnie umytą skórę, szczególnie czubek głowy, albo powyrywane włosy, kiedy próbuję się tam dostać... I nawet po użyciu odżywki ciężko mi było je rozczesać I są szorstkie w dotyku

A dzisiaj umyłam włosy Barwą tataro-chmielową i miałam strasznie suche dłonie...

Stary 2008-03-03, 15:10   #187
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Dziękuję bardzo
Ja niestety też cały czas tylko testuję i nie mogę znaleźc nic, po czym skóra głowy by choć troche odetchnęłą... A to swędzenie doprowadza mnie do szału
A nad Vichy też się zastanawiałam, ale obecnie mnie nie stać

Ostatnio dużo się zastanawiałam czy mam suchą czy tłustą skórę głowy (bo szybko mi się włosy przetłuszczają). I już wiem-moja skóra głowy jest strasznie sucha i stąd ten łupież i swędzenie. Już po umyciu włosów jak tylko potrząsnę głową sypią się białe płatki... A przy ciemnych włosach jest to dużo bardziej widoczne niż przy jasnych. Czyli to już za mną ale przede mną kolejna zagadka: w jaki sposób mam ją nawilżyć/natłuścić?? Pomóżcie Już chyba wolę, żeby włosy mi się przetłuszczały, ale żebym wreszcie pozbyła się tego swędzenia!

Co do szamponu-już kilka razy umyłam włosy szamponem babydream, ale mam wrażenie, że skóra robi się jeszcze bardziej sucha i nadal swędzi... A wydawało mi się, że to łagodny szampon... Poza tym tak koszmarnie plącze włosy, że albo mam niedokładnie umytą skórę, szczególnie czubek głowy, albo powyrywane włosy, kiedy próbuję się tam dostać... I nawet po użyciu odżywki ciężko mi było je rozczesać I są szorstkie w dotyku

A dzisiaj umyłam włosy Barwą tataro-chmielową i miałam strasznie suche dłonie...
ja kupiłam 100ml za 10zł na allegro, wiec mysle, ze to nie jest drogo. mama zamawiala krem, wiec odszedł koszt przesylki

wiesz co? a moze obejrzalby Twoja skore dermatolog? wtedy bedzie mozna wybrac wlasciwa droge leczenia...

to co opisujesz na to wyglada na łupiez suchy
poczytaj http://www.pfm.pl/u235/navi/200102
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 16:22   #188
Malla
Nie depcze krokusów

Finlora - czytałam, że niestety po Babydream włosy mogą być sztywne i skołtunione, ale jeśli chodzi o reakcję skóry głowy, będzie widoczna dopiero po kilku tygodniach. Na razie skóra przeżywa pierwszy szok, musi się przyzwyczaić.
Stary 2008-03-03, 19:05   #189
och
Rozeznanie

A ja zaszalałam i ufarbowałam w sobotę włosy szmaponem koloryzującym z Palette. Wiedziałam, że bardzo ryzykuję przy swędzącej skórze głowy, ale nie mogłam patrzeć już na te szare pióra.I co?Skóra jest taka jak była, tzn swędzi trochę, ale nie więcej niż zwykle, a więc to nie jest wina farby (poprzednio ją o to podejrzewałam).Jedna z przyczyn zatem wykluczona, a ja przynajmniej mogę farbować włosy
och jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 19:29   #190
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Finloro, widzę, że skóra Twojej głowy staje się coraz bardziej problematyczna i zgodnie z tym co napisała Truskawkowawiosna, też doradzałabym wizytę u dermatologa, skoro mimo wyeliminowania czynników drażniących swędzenie nie ustaje. Od Waxa się zaczęło, ale zastanawiam się, czy przypadkiem nie pojawiła się nam skórze jakaś infekcja, podrażniona skóra staje się na to bardziej podatna.

Doraźnie natomiast - jeśli masz wrażenie źle spłukanych włosów po odżywce, może na jakiś czas warto się przestawić na odżywki w sprayu albo bez spłukiwania [np. Gliss Kur, nie zawiera alkoholu] a do skóry głowy Farmona Jantar [http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5902 do kupienia w Dbam o Zdrowie] - bogata w wyciągi z roślin o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym, witaminy i również bezalkoholowa...
'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 18:27   #191
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
ja kupiłam 100ml za 10zł na allegro, wiec mysle, ze to nie jest drogo. mama zamawiala krem, wiec odszedł koszt przesylki

wiesz co? a moze obejrzalby Twoja skore dermatolog? wtedy bedzie mozna wybrac wlasciwa droge leczenia...

to co opisujesz na to wyglada na łupiez suchy
poczytaj http://www.pfm.pl/u235/navi/200102
Dzięki
Co do dermatologa to będę musiała się wybrać na pewno, tylko ciężko strasznie się zapisać-ostatnio mi pani w okienku powiedziała, ze zapisac to ona mnie może ale dopiero na kwiecien... Jeszcze raz tam pójdę i będe krzyczeć-bo ja lekarza potrzebuję teraz a nie w kwietniu! A jak byłam u dermatologa jakos w październiku to mi baba nawet głowy nie obejrzała tylko zaczęła przepisywac jakieś maseczki domowej roboty na włosy, kiedy mi chodziło o skórę głowy... Aż mnie to normalnie rozwściecza jak myślę o lekarzach...

Cytat:
Finlora - czytałam, że niestety po Babydream włosy mogą być sztywne i skołtunione, ale jeśli chodzi o reakcję skóry głowy, będzie widoczna dopiero po kilku tygodniach. Na razie skóra przeżywa pierwszy szok, musi się przyzwyczaić.
Acha... A ja w swej naiwności myślałam, że wystarczy kilka myc, hehe Ale to faktycznie szok po tych wszystkich drogeriowych szamponach, po których nie ma problemu z plątaniem się włosów...

Cytat:
Napisane przez och Pokaż wiadomość
A ja zaszalałam i ufarbowałam w sobotę włosy szmaponem koloryzującym z Palette. Wiedziałam, że bardzo ryzykuję przy swędzącej skórze głowy, ale nie mogłam patrzeć już na te szare pióra.I co?Skóra jest taka jak była, tzn swędzi trochę, ale nie więcej niż zwykle, a więc to nie jest wina farby (poprzednio ją o to podejrzewałam).Jedna z przyczyn zatem wykluczona, a ja przynajmniej mogę farbować włosy
Nie farbuj Palette!!! Nie wiem, może na Twoje włoski nie zadziałą tak drastycznie jak na moje ale ja sobie koszmarnie zniszczyłam włosy po farbowaniu Palette Ja cały czas próbuję je doprowadzić do jako takiego stanu,a le jest ciężkom, a farbowałam we wrześniu...

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Finloro, widzę, że skóra Twojej głowy staje się coraz bardziej problematyczna i zgodnie z tym co napisała Truskawkowawiosna, też doradzałabym wizytę u dermatologa, skoro mimo wyeliminowania czynników drażniących swędzenie nie ustaje. Od Waxa się zaczęło, ale zastanawiam się, czy przypadkiem nie pojawiła się nam skórze jakaś infekcja, podrażniona skóra staje się na to bardziej podatna.

Doraźnie natomiast - jeśli masz wrażenie źle spłukanych włosów po odżywce, może na jakiś czas warto się przestawić na odżywki w sprayu albo bez spłukiwania [np. Gliss Kur, nie zawiera alkoholu] a do skóry głowy Farmona Jantar [http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5902 do kupienia w Dbam o Zdrowie] - bogata w wyciągi z roślin o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym, witaminy i również bezalkoholowa...
Dzięki za odpowiedź
Co do dermatologa to już pisałam jak się sprawy mają, ale na pewno będę próbowac. Nie prośbą to groźbą
Tak do końca nie wiem co było czynnikiem drażniącym, ale i tak podejrzewam SLS w Waxie. Ale do tej pory cały czas myłam włosy szamponami z SLS, bez SLS umyłam dopiero chyba 3 razy, więc być moze na jakiś efekt trzeba poczekać? Może musze myć tymi szamponami włosy przez jakiś czas i jeśli nie będzie żadnej poprawy to trzeba będzie myślec o czymś innym...

Póki co już wiem, ze moja skóra jest strasznie sucha i pewnie stąd to swędzenie. Może mi doradzicie w jaki sposób mogłabym ją choć trochę nawilżyć, ewentualnie natłuścić??
Za wszystkie porady z góry dziękuję

Stary 2008-03-04, 20:17   #192
och
Rozeznanie

[quote=Finlora;6794389]Nie farbuj Palette!!! Nie wiem, może na Twoje włoski nie zadziałą tak drastycznie jak na moje ale ja sobie koszmarnie zniszczyłam włosy po farbowaniu Palette Ja cały czas próbuję je doprowadzić do jako takiego stanu,a le jest ciężkom, a farbowałam we wrześniu...

Dzieki za ostrzeżenie Nie chcialam Palette, ale innych farb zmywalnych w tym sklepie nie widziałam, a jakoś byłam zdesperowana i stwierdziłam, że spróbuję.Ale raczej tego nie powtórzę z tą farbą, to było jednorazowe.Na szczeście na razie nie widzę żadnych niepożądanych skutków tego farbowania, oby tak bylo nadal
och jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 20:21   #193
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dziewczyny, ja teraz myje Fitomedem i narazie jest ok Nic mnie nie swędzi
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 09:34   #194
naila
Zakorzenienie

Mogę się teraz wypowiedzieć, bo wypróbowałam już jakiś czas na sobie szampon Emolium, który opisywałam w poście #110.

Stwierdzam, że szampon jest świetny! Włosy nie są po nim szorstkie ani wysuszone. Myje dobrze i nie swędzi mi w końcu skóra głowy! Co do tego swędzenia to dodatkowo zastosowałam również:
- odstawienie Babyliss spray'u do prostowania,
- nietrzymanie długo szamponu na włosach, po spienieniu na głowie, od razu spłukuję,
- stosuję odżywkę do włosów, ale absolutnie nie nakładam jej na skórę, tylko wyłącznie na włosy.

Szampon jest bez SLS'ów i bez siarczanów czy innych świństw, a szukałyście ostatnio takiego

Z tego, co się dowiedziałam z różnych źródeł, to nie tylko szampon podrażnia Może tak działać również odżywka do włosów nakładana na skórę, trzymana za długo, produkty do stylizacji: pianki, lakiery..

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy próbowałyście szamponu z Fitomedu z mydlnicy lekarskiej?
Miałam ten szampon, na początku nie podrażniał, ale po pierwszej butelce znowu zaczęło się swędzenie.. w tej chwili już nie pamiętam, ale może właśnie wtedy zmieniałam też odżywkę? i to ona bardziej mi broiła niż ten szampon.. ja bym sprobowała, bo to dobry i naturalny kosmetyk

Tak się czepiłam tych odżywek, ale powiem dlaczego. Swego czasu stosowałam taką jedną (tak wychwalaną mleczną Kallosa) i nie dość, że swędziała mnie po niej głowa, to jeszcze dostałam swędzącej wysypki w górnej cz. czoła oraz na karku - czyli wszędzie tam, gdzie 'dotykała' odżywka...

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 16:06   #195
side85
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do side85

to prawda baydream bardzo kołtuni włoski, ale choć dopiero zaczynam z nim przygodę to jestem wniebowzięta. Szampony to dopiero po miesiącu można ocenić na plus czy minus, bo wiadomo to przeważnie długodystansowce. Ja polecam każdemu, bo nie dośc że skład cudowny, to zapach, konsystencja, delikatność, cena: to po prostu zachwyca! I ciągle chodzę do łazienki poczuć niemowlaczka, o zapach jest uroczy

aha, wystarczy kropelka odżywki i problem rozwiązany. Na forum biochemicznym Urody słyszałam że dziewczyny rozcieńczają go z różnymi składnikami, by zapobiec kołtunom.
Stary 2008-03-05, 18:45   #196
Malla
Nie depcze krokusów

side85 - z czym na przykład?

Nie na darmo w regulaminie dodawania recenzji do Katalogu jest zapis, że kosmetyki pielęgnujące należy oceniać co najmniej po miesiącu stosowania lub po zużyciu całego opakowania.
Stary 2008-03-05, 19:05   #197
side85
Zakorzenienie

Wyślij wiadomość przez MSN do side85

Malla: polecam ci to forum i ten link konkretnie do babydreama (ja nie jestem zalogowana ale czytam z wielkim zainteresowaniembardzo mądre panie, wśród których jest wiele wizażanek)

http://www.laboratoriumurody.pl/foru...enia,t452.html

hmm: własnie widzę że tam nie ma tego z czym one to mieszają, już zapomniałam gdzie ja to wyczytałam wczoraj, przeszukam i jak znajdę zostawię tu wiadomość

Mam!
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...e,t367,30.html
Stary 2008-03-05, 20:46   #198
Malla
Nie depcze krokusów

Bywam czasem na tej stronie, ale tylko jako Gość
Najbardziej mi się podoba:
Cytat:
Wszystko jedno jakie piwo, mogą być zlewki z imprezy.
Stary 2008-03-06, 12:28   #199
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
uzywasz opcji cytuj do wypowiedzi, o ktorej zapomnialas, kopiujesz cala zawartosc okienka, wylaczasz potem wlaczasz opcje edytowania swojej poprzedniej wypowiedzi i po prostu wklejasz
Dziękuję bardzo za instrukcje
Nie zauważyłam wcześniej tej wypowiedzi, dlatego dziękuje dopiero teraz

Właśnie byłam u dermatologa... Powiedziała mi, że mam przestać farbować włosy, bo być może mam jakieś uczulenie na farby i to one mogą być przyczyną, przerzedzenia włosów, tego, że stały się cienkie, swędzenia i w ogóle podrażnienia skóry głowy... Cięzko było tego słuchać, oj bardzo ciężko... Czemu nie urodziłam się brunetką skoro w takich włosach czuję się o wiele lepiej?? I do mojego stylu pasują... A tu teraz musze przestać farbować
W moim przypadku jedynym wyjściem, zeby powrócić do naturalnego koloru jest ścięcie włosów na krótko... i będe przez x miesięcy straszyć dzieci swoim wyglądem...
Zapomniałam jej zapytac czy może mogłabym spróbowac same odrosty pofarbować jakąś ziołową farbą, może taka farbka nie miałaby takiego dużego wpływu na moje włoski... Co o tym myślicie??

Babka przepisała mi też szampon Emolium... Mam nadzieję, że to będzie rozwiązanie i wreszcie pozbędę się tego swędzenia... Szkoda tylko, ze taki drogi Ja wiem, są droższe, ale dla mnie-nie pracuję-20 zł za szampon to dużo
I jakiś płyn do wcierania Lapicort. I jeszcze Cerkosal. Miała któraś z was styczność z czymś takim??

Chociaż umyłam wczoraj po raz kolejny babydream i mam wrażenie, że jakby trochę mniej mnie swędzi, nie mam ochoty non stop się drapać

Stary 2008-03-06, 15:27   #200
cochonnetta
Wtajemniczenie

a ja nadal nie wiem od czego to swędzenie . wydaje mi się, że od zbyt szybkiego przetłuszczania sie wlosów i łoju. bo zaczyna swedziec dopiero jak włosy sie przetłuszczają. wiadomo, ze po tych łagodniejszych przetłuszczaja sie szybciej. wiec moze lepiej jednak powrócić do drogeryjnych ?

jeszcze mam jedno pytanie. mozecie polecić mi szampon RUMIANKOWY bez SLS ??
cochonnetta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 22:49   #201
Malla
Nie depcze krokusów

Finlora - mojej koleżance strasznie wypadały włosy od farbowania, wyglądała już prawie jak były mąż pewnej słynnej polskiej skandalistki :/ Od jakiegoś czasu farbuje henną i widać wyraźną poprawę! Jeśli chodzi o pogłębianie ciemnego odcienia i nadawanie mu blasku, to polecam szampony/wyciągi/płukanki z czarnej rzepy. Od tygodnia myję szamponem rzepowym włosy i wszyscy pytają, czy farbowałam. A jedynie podcięłam i podkręcam na piance. Myślę, że jesteś na dobrej drodze, jeśli chodzi o preparaty, które stosujesz. W internecie mają dobrą opinię
Stary 2008-03-07, 11:18   #202
meri99
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to meri99

Cytat:
Finlora - mojej koleżance strasznie wypadały włosy od farbowania, wyglądała już prawie jak były mąż pewnej słynnej polskiej skandalistki :/ Od jakiegoś czasu farbuje henną i widać wyraźną poprawę! Jeśli chodzi o pogłębianie ciemnego odcienia i nadawanie mu blasku, to polecam szampony/wyciągi/płukanki z czarnej rzepy. Od tygodnia myję szamponem rzepowym włosy i wszyscy pytają, czy farbowałam. A jedynie podcięłam i podkręcam na piance. Myślę, że jesteś na dobrej drodze, jeśli chodzi o preparaty, które stosujesz. W internecie mają dobrą opinię
Wow, fajny pomysł z tą rzepą! wystarczy zwykły rzepowy czy jakiś specjalny? (kupowany w zielarkim sklepie itp.) ja właśnie teraz mam mały kryzys ze swoim naturalnym ale płowiejącym kolorem włosów i chcialabym je troszke przyciemnić-myślisz ze jak mam kolor włosów ciemny blond to rzepa pomoże?

Pagan Poetry

~~~~Film...moja miłość~~~
meri99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 12:54   #203
Finlora
Zakorzenienie

Czytałam kiedyś, że nie można stosowac farb ziolowych jesli włosy były już farbowane chemicznie bo może wyjsc kolorek zupelnie inny niz oczekiwany... Ale pomyslalam sobie, ze jakbym poczekala jeszcze z miesiac az mialabym troche dluzsze odrosty, takie minimum 2 cm i sprobowac ufarbowac same odrosty? Oczywiscie zatrudnie przy tym moja mamusie bo sama w zyciu tego nie zrobie...
Czytalam tez kiedys, ze farby ziolowe mogą obciązac cienkie wlosy, a ja wlasnie takie mam... Ale postanowilam chociaz raz spróbowac bo nie wyobrazam sobie teraz kompletnie zrezygnowac z farbowania... blond odrosty przy prawie czarnych...

Stary 2008-03-07, 13:12   #204
meri99
Wtajemniczenie

Cytat:
Czytałam kiedyś, że nie można stosowac farb ziolowych jesli włosy były już farbowane chemicznie bo może wyjsc kolorek zupelnie inny niz oczekiwany... Ale pomyslalam sobie, ze jakbym poczekala jeszcze z miesiac az mialabym troche dluzsze odrosty, takie minimum 2 cm i sprobowac ufarbowac same odrosty? Oczywiscie zatrudnie przy tym moja mamusie bo sama w zyciu tego nie zrobie...
Czytalam tez kiedys, ze farby ziolowe mogą obciązac cienkie wlosy, a ja wlasnie takie mam... Ale postanowilam chociaz raz spróbowac bo nie wyobrazam sobie teraz kompletnie zrezygnowac z farbowania... blond odrosty przy prawie czarnych...
Ale rzepa to chyba nie farba (?) -chyba ze sie myle? moje nie byly farbowane.

Pagan Poetry

Stary 2008-03-07, 13:31   #205
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez meri99 Pokaż wiadomość
Ale rzepa to chyba nie farba (?) -chyba ze sie myle? moje nie byly farbowane.
Nie, oczywiście, że nie Ja tylko tak cały czas sobie gdybam o tych farbach ziołowych Np basma.
Przepraszam za nieporozumienie

Naila, pisałaś, że pomógł Ci szampon Emolium. Własnie przepisała mi go dermatolog, przed chwilą dosłownie zamówiłam go w aptece Dbam o zdrowie i mam nadzieję, że mi też pomoże...

A propo swędzenia głowy, łupiezu itd-przed chwilą rozmawiałam z sąsiadem i on też skarży się na łupiez, chociaż nigdy wczesniej nie miał-mówi, że to przez wodę tutaj, że zanim się nie przeprowadził, nie miał w ogóle takich problemów, dopiero tutaj. Myślicie, że coś w tym jest?

Stary 2008-03-07, 15:22   #206
meri99
Wtajemniczenie

Etam...nieporozumienie to ja myślałam że coś pokićkałam

a co do tej wody to napewno cos w tym jest...
Moj przykład:
kiedyś popsuł mi się boiler który grzeje wodę,a musiałam jakoś umyc glowę,no to zagrzałam sobie wodę w czajniku[przegotowałam] ( ) wymieszałam ją mniej wiecej 1:1 z kranówą i co?
wlosy były puszyste,gładkie,zero szorstkości,i nie przetłuściły mi sie po jednym dniu tak jak to zawsze u mnie bywa .
Dodam jeszcze że teraż uzywam tego samego szamponu co wtedy.

Pagan Poetry

Stary 2008-03-07, 15:39   #207
Iziuuunia
Przyczajenie

Smile Dot.: swędząca skóra głowy

Hey. Jeśli naprawdę zależy Ci, żeby coś włosy przestały wypadać skóra była taka jak powinna. To polecam produkt może nie najtańszy ale bardzo skuteczny
wwwxxxxxxxxxxxxxxx
Za zabiega tym w profesjonalnym salonie zapłacisz ok. 200zł ale kupując tu możesz samemu użyć tych wciereczek.

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-03-08 o 22:11 Powód: reklama
Iziuuunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 16:43   #208
Malla
Nie depcze krokusów

Iziuuunia - za spamowanie "cudownymi" środkami dziękujemy.

meri99 - nie wiem jak to będzie z ciemnym blondem. Generalnie rzepa przyciemnia, tak jak rumianek rozjaśnia. Niezbyt drastycznie, ale wiadomo - najlepiej działają samodzielnie robione płukanki.

Finlora - z farbami naturalnymi różnie tu wychodzi. Moje dwie koleżanki (jedna zachwycona rezultatem drugiej) farbowały henną włosy farbowane wcześniej zwykłymi farbami i kolor wyszedł równomierny, intensywny (u jednej ciemny brąz, u drugiej rudy kasztan). Jedna z nich miała bardzo zniszczone włosy. Jest tu odpowiedni, szeroki wątek o tym, naprawdę warto zajrzeć!
Stary 2008-03-07, 17:28   #209
meri99
Wtajemniczenie

Malla : właśnie mi chodzi tylko o lekkie pogłebienie koloru
a jakiej rzepy uzywasz?

Pagan Poetry

Stary 2008-03-07, 17:50   #210
Malla
Nie depcze krokusów

Z Polleny Evy, ale słyszałam, że Ziaja bardziej przyciemnia
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości