pomóżcie przy makijażu oczu, please... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-03-30, 21:04   #1
megi31
Raczkowanie

pomóżcie przy makijażu oczu, please...

Kochane, oglądam Wasze makijaże z coraz większym zachwytem. Zawsze, ale to zawsze mam problem z pomalowaniem sobie oczu. Niby nic, a jednak, moje oczęta są lekko skośne, ale tzw."część ruchoma" jest nieco widoczna, do tej pory mój makijaż oczu wyglądał następująco:
1. jasny cień na całą powiekę aż pod brwi (zazwyczaj jest to najjaśniejszy z potrójnych cieni "Inglota" w wersji różowej, a one są niestety perłowe
2. na tę ruchomą część nieco ciemniejszy (nadal delikatny róż)
3. kącik oka najciemniejszym różem lekko pod skosem
Potem eyeliner ciemno szary i biała kredka na wewnętrznej stronie dolnej powieki.
Tak było. Inglot ma spory wybór odcieni, znajduję sporo jaśńiutkich,ale niestety - perłowe mniej lub bardziej. Niespecjalnie odpowiada mi ta perła, pod oczami niestety już kilka niechcianych zmarszczek... Starość nie radość, ale przynajmniej nie rysuję kresek na dolnej powiece.
Dziewczyny, jest wśród Was sporo specjalistek od wizażu, mam kilka pytań (czyli próśb)
-podpowiedzcie mi jak malować moje oczy,
-czy to oczy z opadającą powieką czy też głęboko osadzone?
-czy koniecznie zrezygnować z eyelinera? (tu mam problem, bo wydaje mi się, że bez niego wyglądam na śpiącą, zresztą na zdjęciu oczek jestem bez cieni, wytuszowane lekko rzęsy; a z eyelinerem oko mi się dziwnie "zapada", coś ze mną nie tak???)
-od niedawna maluję tylko tę ruchomą część powieki bez eyelinera czy kredki, co Wy na to?
Wiem, że duuuużo tych próśb, ale pomóżcie starszej pani po 30-tce, która zazdrości innym pięknych oczek i ślicznych makijaży!
Pozdrawiam wiosennie.
megi31 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 21:21   #2
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie

Re: pomóżcie przy makijażu oczu, please...

[b] Tak na pierwszy rzut oka to mi sie wydaje ze masz oczy przez jednych zwane "plaskimi", przez drugich "azjatyckimi" - chodzi o to, ze masz "spuchnieta" gorna czesc oka, te, ktora nachodzi na ruchoma powieke.
W makijazu oka musisz te opuchlizne "przykryc" najciemniejszym cieniem z danego zestawu.
Ciemny cien ja optycznie schowa.
Mozesz uzywac zalotki, podkrecajacych tuszy - otworza twoje oko.
Wklejam fotke takich oczu i jak je skorygowac.

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 21:37   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

zgadzam się z Feme i dodam od siebie,że ja takie powieki często wydobywam poprzez podkreslenie żywszym kolorem dolnej powieki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg asian0xs.jpg (4,5 KB, 14 załadowań)

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 21:40   #4
megi31
Raczkowanie

Dzięki Femme, tak po cichutku liczyłam, że mi poradzisz. Wiesz, z moimi oczami to łatwo przedobrzyć, stąd mój post. Jak dam coś nie tak, to jest za dużo, przytłaczająco, a wygląd takiego oka, tragedia, dlatego te jasne kolory dla bezpieczeństwa. Ostatnio błysnęłam takim makijażem na uczelni , w domu, w łazience było nawet ok, ale w dziennym świetle... Jestem bliska decyzji o zrezygnowaniu z cieni bo zdaje się antytalent jestem a przy okazji nerwus i niecierpliwiec, a to tak subtelnie trzeba nakładać...
Stary 2005-03-30, 21:53   #5
megi31
Raczkowanie

Cieszę się, że się odezwałaś Agusiu,podkreślam tę dolną powiekę często cieniem (tym najciemniejszym z zestawu). Czy tak wystarczy, czy też kredkami podkreślać - osobiście wolę cieniem, ale raczej nie Inglotem, bo nieco się osypuje...
A propos, chciałabym wybrać sobie jakiś fajny zestawik cieni nie za drogich, tak ze średniej półki - na Lancoma niestety mnie nie stać - 3, może 4 kolory w chłodnej tonacji. Koniecznie nie perłowe (to jak się powinno mówić: satynowe, matowe? laik jestem...). Czy mogłabyś mi coś podszepnąć? A co na temat eyelinera sądzisz?
Stary 2005-03-30, 22:40   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

megi jeśli szukasz nie za drogich i dobrych satynowych cieni,to polecam Trio Bourjois Są bardzo dobre,nie połyskują perłą tylko dają taki satynowy efekt,który ładnie wygładza powiekę.
W ogóle to Twoje oczy przypominają mi niesamowicie francuską aktorkę Sophie Marceau
Co do dolnej powieki,nie musi być to nawet ciemny cień ,wystarczy jak jego barwa nie będzie stonowana tylko nieco żywsza i zauważalna Załączam swoje zdjęcie-mam na nim linię dolnych rzęs podkreśloną dośc wyrazistym fioletem z domieszką różu Nie obciąża to oka i nie ciągnie do dołu jakby to robił cień ciemny,ale podkreśla je

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-30, 23:15   #7
megi31
Raczkowanie

Aguś , aleś mi komplement powiedziała, przecież Sophie Marceau jest śliczna. Dzięki za wskazówki odnośnie Bourjois, na pewno się zaopatrzę. Makijażyki Twoje jak zwykle superowe, ale jak słyszałaś wielokrotnie ślicznemu we wszystkim ślicznie
Zdradź mi, czy na górnej powieczce masz kredkę czy cień tuż nad rzęsami?
U mnie ten eyeliner (marudzę w tym temacie) czasem oczyska ożywia, a kiedy jestem bardziej zmęczona i górna powieka mi bardziej opada to mam wrażenie patrząc w lustro szczególnie pod koniec dnia, że oko dosłownie wpada mi do środka. Słyszałam, że eyeliner wyostrza rysy, a niespecjalnie mi to potrzebne.
Pozdrawiam z opadniętymi powiekami i oczami, które pod koniec dnia same wpadają do wewnątrz
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości