Podkład bez efektu suchych skórek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-09, 11:53   #1
agus86
Zadomowienie

GG do agus86

Podkład bez efektu suchych skórek :)

Witam

Przeszukałam forum, ale znalazłam tylko podkłady matujące i do suchej skóry. Mój problem polega na tym, że przy mojej mieszanej cerze po zimie pojawiło się mnóstwo przesuszeń, szczególnie na policzkach. I własnie zaczęłam poszukiwać podkładu, który by lekko (nie mówie własnie o maxymalnym macie) zmatował moją buźke a przy okazji nie podkreślał tych feralnych przesuszeń Zastanawiam się nad podkładami rimmela : Natural sensation oraz Recover. Byłambym bardzo wdzięczna za pomoc w poszukiwaniach oraz doradzenie podkładów które by spełniły moje wymagania

Pozdrawiam
agus86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 11:59   #2
vivian
Raczkowanie

GG do vivian
Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Cytat:
Napisane przez agus86
Witam

Przeszukałam forum, ale znalazłam tylko podkłady matujące i do suchej skóry. Mój problem polega na tym, że przy mojej mieszanej cerze po zimie pojawiło się mnóstwo przesuszeń, szczególnie na policzkach. I własnie zaczęłam poszukiwać podkładu, który by lekko (nie mówie własnie o maxymalnym macie) zmatował moją buźke a przy okazji nie podkreślał tych feralnych przesuszeń Zastanawiam się nad podkładami rimmela : Natural sensation oraz Recover. Byłambym bardzo wdzięczna za pomoc w poszukiwaniach oraz doradzenie podkładów które by spełniły moje wymagania

Pozdrawiam
Witam! Podczepiam sie pod pytanie
Accipere praestat quam inferre iniuriam...
http://silence-queen.blog.onet.pl/
vivian jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 12:12   #3
malaika7
Rozeznanie

Mam identyczny problem. Zakupiłam Recover, ale jeszcze nie miałam okazji testować. Mogę natomiast powiedzieć czego nie polecam: przede wszystkim True Matcha. Okropne skóry na całej twarzy!! Ogólnie lepiej sprawdzają się podkłady bardziej tłuste i gęste, a nie wodniste i lekkie, ale jeśli chcesz matu, to tłuste odpadają.
malaika7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 12:14   #4
Gonia
Zakorzenienie

Smile Dot.: Podkład bez efektu suchych skórek :)

Ja mam tłustą cere skłonną do wysuszeń (czyli często suchych skórek) i polecam Recover Rimmela i Lumene w spray'u . Oceniłam te 2 podkłady na KWC . Typowo matujących przestałam uzywać, bo włąsnie bardzo podkreślały skórki :-(
Gonia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 12:14   #5
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

polecam peelingi, sporo nawilżania i jakiś lżejszy nawilżający podkład, np. HYDRALIGHT IsaDory

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 12:25   #6
malaika7
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agabil1
polecam peelingi, sporo nawilżania i jakiś lżejszy nawilżający podkład, np. HYDRALIGHT IsaDory
No właśnie czasem jest taki czas (np. teraz), że niezależnie od tego jak często i jakich peelingów używam (ostatnio w akcie desperacji sięgnęłam po męskiego Clarinsa), skóry są wszędzie!! Kiedy nie mogę sobie z nimi poradzić, nakładam dużo kremu i rezygnuję z podkładu, na rzecz jedynie korektora....
Stary 2006-03-09, 12:30   #7
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

a próbowałaś enzymatycznych? Mechanicznych raczej nie polecam

Stary 2006-03-09, 12:37   #8
agus86
Zadomowienie

GG do agus86

Cytat:
Napisane przez malaika7
No właśnie czasem jest taki czas (np. teraz), że niezależnie od tego jak często i jakich peelingów używam (ostatnio w akcie desperacji sięgnęłam po męskiego Clarinsa), skóry są wszędzie!! Kiedy nie mogę sobie z nimi poradzić, nakładam dużo kremu i rezygnuję z podkładu, na rzecz jedynie korektora....
Mam dokładnie to samo. Co robie peeling i nakładam krem nawilżający to przez jakaś godzinke jest spokój, buźka jest śliczna. Ale potem wszystko od nowa A poza tym właśnie jestem chora więc prze ciagłe dmuchanie nosa i wieczne pocieranie o twarz chusteczkami ten efekt sie dodatkowo poteguje

Też myślałam prze chwile o isadorze, ale ona jest troszke za droga na moją kieszeń, bo teraz to moge sobie pozwolić na wydatek ok 30-40 zł.

Czekam na dalsze propozycje
Stary 2006-03-09, 12:39   #9
malaika7
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agabil1
a próbowałaś enzymatycznych? Mechanicznych raczej nie polecam
I takich i takich, jak również maseczek aspirynowych i kapsułek ananasowych. Mechaniczne stosuje tylko w strefie T, bo mam skłonność do naczynek na policzkach. Ale jeszcze nie znalazłam takiego, który dałby sobie radę. Może jakieś apteczne, nie wiem...
Stary 2006-03-09, 13:12   #10
tanzanit
Wtajemniczenie

Obawiam sie ze na te cholerne skorki nie ma rady. Nawet najlepsze podklady je podkreslaja!

Ja czasem ratuje sie tak ze na skorki smaruje jakis tresciwy krem do skory suchej i na to tylko wklepuje mimimalna ilosc podkladu. Wtedy jakos to wyglada ale cudow tez nie ma

A jakie peelengi enzymatyczne polecacie?
tanzanit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 13:16   #11
Maja2d
Raczkowanie

Ja też mam problem z suchymi skórkami. Ale ostatni sie przyłożylam i systematycznie stosuję peeling enzymatyczny, tonik i wieczorem nakladam na twarz grubą warstwę kremu odżywczego i czekam, aż wsiąknie, to co zostaje zbieram chusteczką. Po kilku dniach jest znacznie lepiej. Generalnie uważam, że trzeba pod podklad koniecznie nałożyć dobry krem, no i zwłaszcza teraz zimą nawilżac buzię.

Tanzanit, ja mam peeling enzymatyczny meritum z dermiki - taki sobie. Kiedy mi się skończy zamierzam wypróbować z serii A Eris.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2006-03-12 o 12:17 Powód: post pod postem
Maja2d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 14:15   #12
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Dermiki Meritum był dla mnie ok Lirene jest taki sobie.
Niezłe są też:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3053
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=9050

z mechaniczych zaś:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=7779
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=759

Polecam też olejek regulujący dr Hauschki- pięknie wygładza buzię przy kuracji kwasami, gdzie łuszczenie jest spore

Stary 2006-03-09, 14:16   #13
malaika7
Rozeznanie

Eris na mnie działał naprawdę bardzo średnio... Ale za to zwykły Miraculum w jasnozielonym opakowaniu już lepiej. Generalnie robię tak, że po peelingu nakładam duuuużo maski nawilżającej (ostatnio mam jakąś niemiecką w saszetkach) i jakoś to wygląda. Ale nie za długo.
Stary 2006-03-09, 14:37   #14
smerfeta01
Zakorzenienie

z Twojego opisu wynika, że mam bardzo podobną skórę do Twojej...też długo nie mogłam znaleźć odpowiedniego podkładu, wypróbowałam naprawde wiele...na pewno odpadają wszelakie podkłady w formie musu i te właśnie matujące...ja sama używam podkładu Erisa City Matt właśnie matującego, ale niekoniecznie dobrze sprawdza się on w tej roli , jednak nie zamienię go na żaden inny, bo przede wszystkim super wyrównuje koloryt cery, rozświetla ją, nosek troszkę zmatuje i strefę T, ale ja akurat w tych miejscach używam pudru sypkiego no i co najważniejsze nie podkreśla suchych miejsc i odchodzących skórek... Tak więc naprawdę polecam Ci ten podkład, nie tworzy on maski i cera wygląda świeżo i ładnie
smerfeta01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 15:25   #15
Lucy14
Raczkowanie

Dołaczam sie do pytania (mam identyczna cere...)
Lucy14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 15:45   #16
sky1980
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maja2d
Ja też mam problem z suchymi skórkami. Ale ostatni sie przyłożylam i systematycznie stosuję peeling enzymatyczny, tonik i wieczorem nakladam na twarz grubą warstwę kremu odżywczego i czekam, aż wsiąknie, to co zostaje zbieram chusteczką. Po kilku dniach jest znacznie lepiej. Generalnie uważam, że trzeba pod podklad koniecznie nałożyć dobry krem, no i zwłaszcza teraz zimą nawilżac buzię.
robie dokladnie jak ty, na noc uzywam naprawde tlustych kremow i czesto stosuje maseczki dla suchych i bardzo suchych skor,to naprawde pomaga
Przed nalozeniem makijazu smaruje sie kremem odzywczym,a nie matujacym jak to robilam kiedys. Nakladam podklad i wygladam jak czlowiek
acha podkladu uzywam maxfactor lasting performance
sky1980 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 18:51   #17
tanzanit
Wtajemniczenie

Aga , Maja dziekuje!!! Chyba najbardziej zainteresowal mnie ten peeling AA. A czy on nie podraznia skory z naczynkami???
tanzanit jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 19:39   #18
kamisio
Zadomowienie

polecam podkład repulpant reboostig - bourjois, albo podkład giordani oriflamu, oba są bardzo kremowe, dośc lekkie, i bardzo ładnie nawilżają i wygładzaja skóre, nie likwiduja problemu ale na pewno nie podkreslaja.
Stary 2006-03-09, 19:44   #19
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez tanzanit
Aga , Maja dziekuje!!! Chyba najbardziej zainteresowal mnie ten peeling AA. A czy on nie podraznia skory z naczynkami???
tanzanit, ponoć nie-dobry jest dla wrażliwców

Stary 2006-03-09, 19:52   #20
me-wa
Przyczajenie

Tez mam barzo sucha cere,od kilku miesiecy uzywam podklad Vichy - Flexilift Teint i jestem bardzo zadowolona.
me-wa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 11:33   #21
JoyceSky
Zadomowienie

GG do JoyceSky

Mam ten sam problem, ale ostatnio do mycia twarzy uzywam St. Ives Czysta Rozswietlona Cera (do skory normalnej i suchej), pod podklad krem naiwlzajaca Garnier Czysta skora A dla cery z niedoskonalosciami i na to podklad Dermablend Vichy i po paru dniach skorek nie widac a zarazem skora nie jest przetluszczona.
JoyceSky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 13:39   #22
florka
Raczkowanie

Czesć.
Miałam ten sam problem co Ty - ale od kiedy zaczęłam smarować twarz (na noc) Juvitem C, buzię mam równą, nie łuszczy się, i jest o niebo lepiej. Zawsze miałam koło nosa sterczące suche skórki, teraz już ten problem mnie nie dotyczy. Nadal nie wszystkie podkłady są dla mnie odpowiednie, i przy niektórych skóra jest zbyt napięta. Używam Bourjois, Fond de Teint Repulpant Boosting i jestem bardzo zadowolona, ładnie kryje i nie ma problemu z suchą skórą.
Pzdr.
florka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 14:45   #23
Kajtek
Raczkowanie

Po zimie mam to samo i tak sobie radzę:

Peeling enzymatyczny meritum Dermiki
kremik: Primordiale Lancome - naprawdę warto!
podkład Chanel Vitalumier - płynny- naprawdę nie ma po nim żadnych suchych skórek - cała twarz jest super mięciutka i gładka ale niestety dość szybko świeci się czoło ale od tego mam puder matujący Paul Sagane -matuje a nie wysusza
Kajtek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 18:53   #24
Lucy14
Raczkowanie

A ja na noc smaruje sobie buzie elobaza (chyba 5zl w aptece) i po dwoch dniach juz prawie nie mam tych suchych skorek buzia jest gladziutka...
Lucy14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 21:37   #25
linka88
Raczkowanie

o widzę, że takich nieszczęśniczek jak ja jest więcj i szczerze mówiąc trochę mnie to pociesza bo u mnie np.w szkole to nie widziłam jeszce dziewczyny żeby, która miałaby jakieś większe problemy ze skórą-albo się dobrze maskują albo to ja nie widzę.
a wracając do tematu -moja skóra jest okropna-sucha (jak porządnie nie nawilżę to chyba by popękała) a jednak przetłuszcza się-no takie połączenie wybuchowe.I właśnie ostatnio jeszce te skórki suche brr..Zastanawiałam się czy ten krem albo balsam(nie wiem co to -taki w tubce) garniera-czerwony byłby dobry na taki problem
linka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 15:37   #26
agus86
Zadomowienie

GG do agus86

Cytat:
Napisane przez linka88
a wracając do tematu -moja skóra jest okropna-sucha (jak porządnie nie nawilżę to chyba by popękała) a jednak przetłuszcza się-no takie połączenie wybuchowe.I właśnie ostatnio jeszce te skórki suche brr..Zastanawiałam się czy ten krem albo balsam(nie wiem co to -taki w tubce) garniera-czerwony byłby dobry na taki problem
Ja np pare dni temu kupiłam sobie kremik L'Oreala Happyderm i musze powiedzieć, że juz jest troszke lepiej z nawilżeniem mojej cery Może też spróbuj. A co podkładu, to zdobyłam próbeczke Recovera :P Co prawda źle nie wyglądam, ale chyba nie tego oczekiwałam. Mimo przypudrowania dosyć szybko zaczynam sie świecić Efekt jest naturalny i faktycznie skórek nie wiedać No ale wolałabym coś lepszego ...
Stary 2006-03-11, 19:45   #27
NadiaSater
Raczkowanie

GG do NadiaSater

oprocz stosowania odpowiednich podkladow i kremow nawilzajacych mozecie tez sprobowac przed nalozeniem podkladu najpierw "rozgrzac" go troche w palcach i dopiero pozniej nalozyc na te przesuszone miejsca. taki "cieply" podklad lepiej "wtapia" sie w skore. to samo tyczy sie korektorow. wazne jest tez tez aby w te miejsca podklad wklepywac a nie wcierac. pozniej mozna go tez "docisnac" lekko(!) wilgotna gabeczka (jesli podklad jest dobrze nalozony to nie powinno mu sie nic stac). jestem wizazystka i mialam juz wiele klientek z podobnym problemem. nie twierdze,ze ten sposob calkowicie go zniweluje,ale efekt na pewno bedzie lepszy. sprobujcie!
NadiaSater jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 14:46   #28
Ilike_it
Zakorzenienie

Macie coś nowego? Podkłady, które polecacie są już wycofane

matura 2014
2.09.14 - prawo jazdy
studentka

blog
Ilike_it jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości