Bardzo proszę o pomoc w wykreowaniu nowego JA :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-04-04, 17:22   #1
shibaa
Przyczajenie

Bardzo proszę o pomoc w wykreowaniu nowego JA :)

Kochane panie/dziewczyny
Mam 29 lat, jestem od kilku miesięcy mamą, jestem lekarzem weterynarii więc praca stwarza mi pewne ograniczenia ... (np. nie wyobrażam sobie mieć długich paznokci ; preferuję raczej swobodny styl ubierania się, raczej sportowy, choć czasem lubię się ubrać ładniej - no ale jakoś mini i szpilki do mnie nie pasują.
Czuję potrzebę pewnych zmian - nie wiem czy to zbliżanie się do 30tki, czy macierzyństwo - ale chciałabym jakoś o siebie zadbać, i tak muszę wymienić garderobę więc rozglądam się za jakimiś fajnymi ciuchami ale jednak w zgodzie ze mną, ale kompletnie nie wiem jak tu te zmiany wprowadzić.
Oczywiście raczej czuję się na 20cia niż na 30 lat i wolałabym pozostać w "młodzieżowym" kręgu Nie wiem jednak czy to dobrze wygląda ...
Nigdy się nie maluję (no chyba że od święta rzęsy i usta) ale chciałabym jednak zacząć stosować jakiś delikatny makijaż - nie znam się jednak kompletnie na kosmetykach!
Zamieszczę poniżej zdjęcie ale napiszę że:
-wiek 29 lat
-cerę mam raczej normalną, ze skłonnością do wrażliwej, z rozszerzanymi i pekającymi naczynkami - używam kremu nawilżającego
-cerę mam bardzo jasną, trudno sie opala
-zmarszczek raczej brak - no może drobniutkie w kącikach oczu
- włosy w kolorze brązowo-rudawym - są farbowane
- oczy zielone
- wzrost 172
- waga około 65 kg
- sylwetka taka "w sam raz" z tendencją do grubszawych ud i pośladków
- biust "karmiący" więc całkiem deska to nie jestem
Jeśli ktoś zechciałby mi pomóc byłabym wdzięczna ...!!!
- jak powinien wyglądac mój makijaż - z jakich elementów powinien się składać - co kupić bo ja się w tych wszystkich podkładach, pudrach i innych całkiem nie łapię
- jakich kolorów użyć np. do makijażu oczu - czy fiolety/śliwki by mi pasowały?
- może jakieś sugestie co do ubrania ... jakie kolory byłyby najlepsze - czy modne chyba teraz róże/fiolety będa mi pasowały?
- jak szybko i tanio skompletować fajną gaderobę?

Z góry dziękuję za pomoc!
shibaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 01:59   #2
akara
Raczkowanie

Re: Bardzo proszę o pomoc w wykreowaniu nowego JA :)

Ja scielabym wlosy z objetosci, bo w tej burzy Twoja buzia ginie, moze chociaz krotsza grzywka zeby odslonic oczy?
Podkreslilabym brwi srednio-brazowa kredka/cieniem, a caly makijaz utrzymalabym w tonacji pastelowej (roze, wrzosy, brazy, beze), poniewaz masz delikatna urode i ciezki makijaz moglby Cie przytloczyc (tym bardziej, ze jak sama mowisz, nie malujesz sie prawie wcale).
Nie mam niestety na tym komputerze zadnych zdjec, ale jestem pewna, ze inne wizazanki dadza Ci pelno dobrych rad popartych zdjeciami .
Masz moze zdjecie w innym oswietleniu? Tutaj slonce swieci Ci mocno w twarz i trudno ocenic koloryt i stan cery... widac tylko, ze najprawdopodobniej przydalby Ci sie korektor pod oczy, zeby rozswietlic ten obszar.
Kup sobie najlepiej jakas palete cieni (np. Inglot, jesli nie chcesz wydac za duzo pieniedzy), bedziesz mogla eksperymentowac. Do tego jakis lekki podklad (wydaje mi sie, ze nie masz duzo do maskowania), korektor, puder, roz i szminki lub blyszczyk na usta (nie wiem co wolisz).
Jesli chodzi o techniki, zajzyj tam:
http://www.wizaz.pl/?content=category&id=11
Znajdziesz tam wiele cennych wskazowek (m.in. jak wybrac odpowiedni podklad).

Oczywiscie, ze mozesz zostac w 'mlodziezowym kregu' , 29 lat to nie tak duzo, nie rob bledu popelnianego przez wiele kobiet, nie postarzaj sie strojem. Mysle, ze ladnie byloby Ci w kolorach ktore wymienilas, tylko w pastelowej ich wersji (jakos Cie widze w pastelach, moze to kwestia swiatla? poza tym, wracajac do makijazu, przy gleboko osadzonych oczach bezpieczniej jest unikac ciemnych barw w makijazu oka).
Skoro lubisz styl sportowy, to moze warto kupic kilka par ciekawych spodni (ale nie jeansow, albo przynajmniej nie takich klasycznych), do tego kobieco-dziewczece bluzeczki i sweterki (rozpinane, wiazane i zwykle) + jakies ladne pantofle i sandalki? Takie polaczenie bedzie mialo w sobie sportowa wygode i kobiecy powiew .
Mam nadzieje, ze na cos Ci sie moje rady przydadza .
Wiem jak szybko mozna skompletowac garderobe (trzeba po prostu udac sie do sklepu w stylu H&M, gdzie maja wszystko i duzy wybor), ale nie mam pojecia jak zrobic to tanio (choc H&M do najdrozszych sklepow nie nalezy).
Pozdrawiam!
akara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 13:15   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

shibaa
Masz może inne zdjęcie,bo (jak napisała akara) na tym słońce świeci prosto w Twoją twarz i jesteś taka rozjaśniona ale na ciepło
pozdrawiam
Aga
ps.jak najbardziej pozostań w "młodzieżowym kręgu" Wszak 29 lat to młodość Ja też tyle mam i często czuję się jak nastolatka

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 14:03   #4
shibaa
Przyczajenie

Postaram się poszukać jakiejś wyraźnej fotki twarzy w innym świetle. No i fryzury.
Dodam tylko że ta fryzura tak tylko wyszła na tej fotce - wcale nie mam takiej szopy Grzywkę mam krótką - ściętą na ukos powyżej brwi, włosy są wycieniowane i ścięte asymertycznie - w sumie fryzura jest dość świeża z salonu Kadus. Niestety włosy mam bardzo trudne - grube i sztywne - fryzurka ta najlepiej wygląda po wyprasowaniu włosów a mi się one wykrecają we wszystkie strony świata.

Fakt że mam "podkrążone oczy" - chyba od urodzenia

Cera nie ma wielu mankamentów w stylu np. syfków - po ciąży bardzo mi sie poprawiła bo była wczesniej nieco tradzikowa - teraz się wysuszyła - też dość niedawno była oczyszczana u kosmetyczki - mam jednak dość sporego pajączka z pęknietego naczynka na policzku - czy tego pajączka zatuszuje zwykły podkład czy musi być korektor - czy jakiś specjalny?
Wiem że można to usunąć laserem ale jakoś się boję że mi się zrobi jeszcze większy
Co tu jeszcze dodać - wymyśliłam sobie te róże i fiolety bo właśnie chcę coś zmienić - generalnie moim ulubionym kolorem jest niebieski ale wcale nie jestem pewna czy mi on pasuje Jeśli powiecie mi że nie bardzo to zadowolę się tym że mam niebieskie ściany w domu i moje dziecko ma niebieskie oczka
Idę szukać fotek
Aga BJ napisał(a):
> shibaa
> Masz może inne zdjęcie,bo (jak napisała akara) na tym słońce świeci prosto w Twoją twarz i jesteś taka rozjaśniona ale na ciepło
> pozdrawiam
> Aga
> ps.jak najbardziej pozostań w "młodzieżowym kręgu" Wszak 29 lat to młodość Ja też tyle mam i często czuję się jak nastolatka
Stary 2005-04-05, 14:24   #5
akara
Raczkowanie

Na 'pajaczka' poloz zielony korektor, na to podklad, tylko trzeba delikatnie nakladac, zeby nie zetrzec korektora. Zielony korektor wyrowna czerwien/fiolet peknietego naczynka.
Sam podklad nie zamaskuje niedoskonalosci skory, nie takie jest jego zadanie (od tego jest korektor); podklad wyrowna koloryt skory i, w zaleznosci od jego rodzaju i potrzeb wlascicielki, np. zmatowi lub rozswietli skore.
Czekamy na inne zdjecia (moze np. mnie to slonce zmylilo i wcale nie pastele beda dla Ciebie dobre?)
akara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-05, 14:33   #6
shibaa
Przyczajenie

Szukam szukam - w razie czego mąż zaoferował się że mi pstryknie coś extra dla Was
Stary 2005-04-05, 15:19   #7
shibaa
Przyczajenie

Niestety mam problem z innymi zdjęciami - tak żeby dobrze było widać twarz - wstawiam jeszcze dwa choć z lekkiego profilu ale może lepiej ten kolor skóry będzie widać - niestety wszystko zależy od światła - wszystkie te zdjęcia były robione jednego popołudnia w lesie i jak widać na każdym jest inne swiatło i inaczej ta skóra wygląda hmmm.... zrobimy chyba jakiś portret w domu - ale to znowu przy sztucznym świetle nie wiem czy będzie dobrze
Przy okazji lepiej widać moją fryzurę
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości