problem - Brwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-12, 11:00   #1
agula_W
Przyczajenie

Red face

problem - Brwi

Mam problem z brwiami koryguje ich kształ od kilku lat ale parę m-cy temu zauważyłam, że nie rosną w pewnych miejscach a jeśli już rosną to jaśniutki i prawie nie widoczne. Zapuszczam brwi od jakis 3 m-cy i powinnam być już nieżle "zarośnięta" a tu nic :-( zaczęłam stosować olejek rycynowy na brwi i rzęsy ale nie widzę efektów, słyszałam tez o odżywce "talika lipocils" ale jest dość droga
może macie jakiś sposób na mój problem - jak sprawić zeby zaczęły rosną jesli to możliwe w ogóle

p.s możliwe ze takie wątki już były ale nie znalazłam więc pozwoliłam sobie założyć nowy
agula_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:11   #2
justyna_dt
Zakorzenienie

Dot.: problem - Brwi

Podpinam się pod pytanie Gorzej, że mi nie rosną tam, gdzie trzeba, a gdzie ich nie chcę, to po dwóch dniach odrastają

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:16   #3
Blablak
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justyna_dt
Podpinam się pod pytanie Gorzej, że mi nie rosną tam, gdzie trzeba, a gdzie ich nie chcę, to po dwóch dniach odrastają
Mam to samo
Blablak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:16   #4
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

ja mam to samo kiedyś mocno je wyskubałam i od tamtej pory (ponad rok) nie rosną i musze używać kredki.

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:22   #5
Tapcia
Zadomowienie

GG do Tapcia

No to ja jeszcze dodam że wyrywam brwi od góry Bo od dołu nie mam takiej potrzeby, ponieważ mam równą linie a na górze włoski wychodzą z niej... tylko żebym nerwa jakiegos nie uszkodziła czy cos tages

Tapcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:37   #6
czuczenka
Zakorzenienie

nie powinno sie wyrywac wloskow z gornej linii ... bo potem bedzie roslo jak chce.. ale to zalezy oczywiscie ja tylko wyrywam dolna część no i kurcze rośnie w normalnym tempie, ale braku brwii w pewnych miejsccach nie zauwazylam, wiec nie pomoge

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 11:42   #7
kamilak
Zadomowienie

Wątpię, żeby olejek rycynowy pomógł, możliwe, że mieszek włosowy został uszkodzony i już nie odrosną Ale próbuj, a nóż...

Co do wyrywania włosków z ponad brwi, to nie są żarty z tym uszkodzeniem nerwu twarzowego. Nie powinno się tego robić, bo konsekwencje mogą być naprawdę opłakane - utrwalone skrzywienie mięśni twarzy (grymas) i ogromne problemy z cofnięciem tego.
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 12:08   #8
agula_W
Przyczajenie

A czy któraś używała albo slyszała o tej odżywce "talika lipocils"?
w sumie to przyznam się, że nie rozumiem co to znaczy"włoski się uszkodziły" nie robiłam przeciez z nimi nic strasznego (wyrywałam brwi rosnące poniżej linni) za mocno wyrywałam? za często???
agula_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 13:19   #9
justyna_dt
Zakorzenienie

O kurczę, o tym uszkodzeniu nie słyszałam. Wprawdzie nie wyrywam włosków z górnej linii, ale czasem się jakiś delikwent zdarzy...
agula_W, z brwiami jest jak z każdymi innymi włoskami. Jeżeli depilujesz np. nogi, to powodujesz tym, że włoski odrastają wolniej, są słabsze i jaśniejsze aż w końcu mogą nie wyrastać w ogóle (hah, to ci dopiero błogosławieństwo... ). Niestety, to samo tyczy się brwi. Zauważyłam u siebie, ale to dopiero od ostatniego depilowania, że mi nie rosną. Do ostatniego coś jeszcze wyrosło. A teraz wpadłam w panikę, bo akurat zamierzałam je zapuścić

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 13:26   #10
yedanna
Zakorzenienie

Agula_W już tak to jest z brwiami, że z czasem odrastają coraz mniej. Nie chcę Cię martwić, ale ja czekałam ponad dwa lata, żeby wróciły do normalnego stanu a i tak do dzisiejszego dnia (minęło 6 lat od feralnego wyskubania) mam bardzo słabe i rzadkie włoski w tych miejscach.
Znam kilka osób, którym brwi już w ogóle nie odrosły po ostrym wyskubaniu. Zresztą na pewno widujesz różne panie w autobusach które nie mają brwi i rysują sobie mocne kreski - niekiedy jest to właśnie rezultat wyrwania nie tych włosków co trzeba ...
Na razie polecam dobrą kredkę do brwi, hennę i olejek rycynowy. Dłużej stosowany troszkę przyciemnia i wzmacnia włoski!

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości