Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-12, 21:33   #1
sugar_kitty
Zakorzenienie

GG do sugar_kitty
Skurcze łydek i stóp, boli:(

od pewnego czasu dosyć często łapią mnie skurcze w stopach i łydkach podczas np. przeciągania się rano w łóżku albo tak niespodziewanie.. boli to niemiłosiernie :-/ zaczęłam ostatnio łykać magnez, mam nadzieję,że to pomoże, ale jak inaczej mogę się tego pozbyć? i jaka może być przyczyna takich skurczów?
Stary 2006-03-12, 21:42   #2
ka_ma
Zakorzenienie

Dot.: Skurcze łydek i stóp, boli:(

przyczyna takich skurczy jest wlasnie niedobor magnezu i potasu w organizmie, musisz jakis czas przyjmowac preparaty magnezowe a skurcze same mina
ka_ma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 22:15   #3
Aeterna
Zakorzenienie

Jak Cię złapie skurcz - nawet bardzo bardzo mocny/duży/bolesny - to koniecznie kręć stopą kółeczka.

Naprawdę działa (ale pojechałam, jak Z Telezakupów Mango ).
Aeterna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 22:30   #4
Lovisa
Zakorzenienie

A mnie łapią takie skórcze ostatnio nie tylko w stopach i łydkach, ale np. w szyi [to bardzo często], w boku, gdzieś na łopatce. Wystarczy, ze w nocy bardziej napnę jakieś mięśnie albo siegnę gdzieś ręką za głowę albo do tyłu, jak szukam kremu do rąk i natychmiast łapie mnie taki wstrętny skórcz A to taki boli, że kilka dni mam potem zakwasy w tym miejscu.
Stary 2006-03-12, 22:59   #5
bemolka
Zakorzenienie

oj mnie też często łapią - booooli cholernie - jak brałam magnez to przeszło, ale że mi sie skonczył, a ja leniwiec i jeszcze nie kupiłam nowego, to znów cierpię
juz nawet sie śmieje - oczywiscie przez łzy bo to naprawde boli , że na nagrobku bede miec napis: zmarła z powodu bólu skurczu nogi
bemolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:13   #6
jaszmurka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lovisa
A mnie łapią takie skórcze ostatnio nie tylko w stopach i łydkach, ale np. w szyi [to bardzo często], w boku, gdzieś na łopatce. Wystarczy, ze w nocy bardziej napnę jakieś mięśnie albo siegnę gdzieś ręką za głowę albo do tyłu, jak szukam kremu do rąk i natychmiast łapie mnie taki wstrętny skórcz A to taki boli, że kilka dni mam potem zakwasy w tym miejscu.
Bo widzisz Lovisa w nocy to się śpi a nie rączki kremuje

A tak poważnie to mam ostatnio to samo też mnie ciągle łapią skurcze w stópce na chwilę puści i za 10 minut to samo grrr

wyloguj
jaszmurka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:19   #7
justyna_dt
Zakorzenienie

Dokładnie to samo :/ Dlatego zawsze jak wychodziłam na jakąś potańcówę (również przed moją studniówką) łyknęłam sobie magnez, potas i witaminkę C, spać szłam bezstresowo i wtedy nic mnie nie łapało. Ale ja to bardziej doraźnie lub zapobiegawczo kilka godzin przed.

motocyklowo: Suzuki SV 650 S
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:21   #8
aragosta
Rozeznanie

Zamiast tabletek proponuje coś bardziej naturalnego - jedz banany, mają najwiecej magnezu i do tego jeszcze jakie smaczne
aragosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:30   #9
tootsie
Zakorzenienie

nie wiedziałam że skurcze mięśni to objaw niedoboru magnezuw takim razie jutro odwiedzę aptekę,bo mam już dosyć skurczy łapiących mnie w conajmniej nieodpowiednich dla mnie i TŻ momentach

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:32   #10
justyna_dt
Zakorzenienie

Tootsie, mojego TŻ łapią w "takich" momentach ale gdzie tam, on by sobie coś z tego robił?

motocyklowo: Suzuki SV 650 S
justyna_dt jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-12, 23:52   #11
MarcinK
Rozeznanie

GG do MarcinK

Tak jak juz dziewczyny pisaly magnez i potas
duzo potasu jest w soczkach pomidorowych , nawet tych za 1,85 zl za 1L.
A jak lapie skurcz w lydce to trzeba zgiac palce stopy i rozciagnac noge
MarcinK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 03:16   #12
iff
Rozeznanie

Magnez i potas i czas. W pewnym wieku trzeba przez to przejść. Ja miałam jakieś 8 lat temu taki jeden pamiętny rok, że prawie codziennie łapały mnie skurcze. Lekarz mówił, że mieśnie się 'normalizują' ( bardzo nie lubiłam tego słowa ). Obiecywał że to ucichnie i rzeczywiście ucichło. Teraz już nie pamiętam, kiedy ostatnio mnie taki skurcz odwiedził.
iff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 06:50   #13
bluegirl
Zakorzenienie

Smaczny profil bluegirl
Smaczne przepisy1
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

ja mam tak samo
dziewczyny dobrze pisały jeśli ten ból wywołują skurcze mięsni i to one sa odpowiedzialne ze te bóle to magnez powinien pomóc, i można ograniczyć tez picie kawy która wypłukuje magnez
w moim przypadku jednak to niestety bardziej bolesne skurcze wywołane skurczami tętniczek i naczyń krwionośnych, boli tak że szkoda gadać, zresztą jak mówi mój prof od ortopedii w takich przypadkach to nawet morfina nie pomaga
skurcze tetniczek to najgorsze bóle u mnie skurcze zaczynają się w śródstopiu, już przez tyle lat nauczyłam się rozpoznawać kiedy taki skurcz się zacznie kilka minut wcześniej, czasem udaje mi się nie ruszając nogą, majac ją na stabilnym podłożu uniknąc skurczu, ale do tego trzeba ok. godziny wolnego czasu bo nie można się ruszyć i zgiąc stopy
ale jak juz zaczął się skurcz to łapie silnie na śródstopie, to pomaga mi w tym że jak zaczyna mi wykrzywiać palce (przynajmniej tak mi się wydaje po bólu że mi je wykrzywia) ból jest wtedy mniejszy i nie idzie dalej na łydke i udo, raz miałam tak że piłam sobie herbatę i złapał mnie skurcz, nie mogłam zgiąc się w pół żeby złapać za stopę, skurcz poszedł aż na udo, ojjj tego to już bym nie chciała przeżyc raz jeszcze, już wole oblac się tą herbatą

jesli sinieja Ci często palce, to mozliwe że to cos podobnego do mnie
ale jeśli nie masz żadnych innych objawów i problemów z krązeniem
to magnez powinien pomóc

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 06:59   #14
Akszeinga
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bluegirl
ja mam tak samo
dziewczyny dobrze pisały jeśli ten ból wywołują skurcze mięsni i to one sa odpowiedzialne ze te bóle to magnez powinien pomóc, i można ograniczyć tez picie kawy która wypłukuje magnez
w moim przypadku jednak to niestety bardziej bolesne skurcze wywołane skurczami tętniczek i naczyń krwionośnych, boli tak że szkoda gadać, zresztą jak mówi mój prof od ortopedii w takich przypadkach to nawet morfina nie pomaga
skurcze tetniczek to najgorsze bóle u mnie skurcze zaczynają się w śródstopiu, już przez tyle lat nauczyłam się rozpoznawać kiedy taki skurcz się zacznie kilka minut wcześniej, czasem udaje mi się nie ruszając nogą, majac ją na stabilnym podłożu uniknąc skurczu, ale do tego trzeba ok. godziny wolnego czasu bo nie można się ruszyć i zgiąc stopy
ale jak juz zaczął się skurcz to łapie silnie na śródstopie, to pomaga mi w tym że jak zaczyna mi wykrzywiać palce (przynajmniej tak mi się wydaje po bólu że mi je wykrzywia) ból jest wtedy mniejszy i nie idzie dalej na łydke i udo, raz miałam tak że piłam sobie herbatę i złapał mnie skurcz, nie mogłam zgiąc się w pół żeby złapać za stopę, skurcz poszedł aż na udo, ojjj tego to już bym nie chciała przeżyc raz jeszcze, już wole oblac się tą herbatą

jesli sinieja Ci często palce, to mozliwe że to cos podobnego do mnie
ale jeśli nie masz żadnych innych objawów i problemów z krązeniem
to magnez powinien pomóc

Ja mam dokładnie tak jak Ty wcześniej miałam tylko nocne skurcze łydek.Kupiłam Maglek B6 i przeszło.Od ok 2 tygo systematycznie mnie łapią skurcze w śtódstopiu o wiele silniejsze i boleśniejsze niż te w łydkach.Magnez biorę nadal więc nie wiem co jeszcze mogę zrobić ;(
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 07:08   #15
Nisinen
Raczkowanie

Znam ten ból. Mnie też łapią takie skurcze, ostatnio nawet często. Niby nie trwa to długo, ale za to cholernie boli
Leżę sobie spokojnie, ledwo co przekręcam nogę, a tu skurcz mnie łapie... albo budzę się w nocy i łydka strasznie mnie boli, później zasnąć nie mogę... jak skurcz mnie łapie to czasami przez chwilę powietrza złapać nie umiem
Magnez, powiadacie? W takim razie trzeba będzie się w niego zaopatrzyć
Nisinen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 08:04   #16
balbinka27
Raczkowanie

GG do balbinka27

znam ten ból to jest tragedia Magnez obowiązkowo i rególarne ćwiczenia Tak doradzila mi pani doktor rower chodzenie po schodach itp.
balbinka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 08:21   #17
Akszeinga
Zadomowienie

U mnie to jest tak że biore magnez regularnie od ok 2 mcy i skurcze łydek mi przeszły.Od ok 1,5 intensywnie ćwiczę na siłowni i w domu i teraz nachodza mnie to okropne skurcze śródstopia tak silne że aż mi się wykręcają palce u stóp;(;(;(
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 08:52   #18
Lovisa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jaszmurka
Bo widzisz Lovisa w nocy to się śpi a nie rączki kremuje

A tak poważnie to mam ostatnio to samo też mnie ciągle łapią skurcze w stópce na chwilę puści i za 10 minut to samo grrr
O, ale ostatnio złapał mnie tak bez powodu, z boku, nic nie kremowałam, tylko spałam, az tu nagle taki skórcz, że sie obudziłam od razu
Stary 2006-03-13, 09:19   #19
ami81
Raczkowanie

Tez miałam takie skurcze. W 90% podczas snu. Ból straszny, jakby mi ktoś mięśnie wykręcał, a do tego mięśnie łydki nagle sie robiły jakby z kamienia. Od jakiegoś czasu łykam magnez i juz przeszło Całe szczęście
ami81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:10   #20
iff
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez balbinka27
znam ten ból to jest tragedia Magnez obowiązkowo i rególarne ćwiczenia Tak doradzila mi pani doktor rower chodzenie po schodach itp.
Regularne ćwiczenia? Mi nie pomagały. Rower to moje hobby i w tamtym czasie robiłam średnio 50km dziennie, jeśli była dobra pogoda a w wakacje jeszcze więcej, no i jakoś to nie pomagało. No ale może gdybym tyle nie jeździła, to byłoby jeszcze gorzej...
iff jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 14:13   #21
balbinka27
Raczkowanie

GG do balbinka27

Cytat:
Napisane przez iff
Regularne ćwiczenia? Mi nie pomagały. Rower to moje hobby i w tamtym czasie robiłam średnio 50km dziennie, jeśli była dobra pogoda a w wakacje jeszcze więcej, no i jakoś to nie pomagało. No ale może gdybym tyle nie jeździła, to byłoby jeszcze gorzej...
tak by mogło być Mi faktycznie rower bardzo pomógł też mniej więcej takie odległości robilam ale do tego magnez więc może to i to trza a co do rowerku to też uwielbiam jazdę rowerkiem dużo dużo i już nie mogę się doczekać
balbinka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 16:00   #22
czuczenka
Zakorzenienie

te skurcze sa okropne , sama mam czasem skurcze lydek nie wiem jak temu zaradzic

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu

DUKAM
czuczenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 16:23   #23
karinaaa
Zadomowienie

tez cierpialam na takie skurcze codziennie i co noc budzilam sie z wielkim bolem narazie po miesiacu brania magnezu i potasu przeszly tylko czasami mam, ale za to mam straszne conocne dretwienie nog i dloni nie mam pojecia od czego tak sie mzoe dziac
karinaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 16:59   #24
Ag_nes
Wtajemniczenie

GG do Ag_nes

Ja lykam witaminke B, a skurcze mam takie ze z bólu jestem w stanie posiekać całą pościel zębami
Ag_nes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 17:22   #25
Monka_tort
Zadomowienie

Również mam, albo miałam(nadzieja!) problem ze skurczami łydek Boli niemiłosiernie, a najgorszy jest fakt, że jeszcze dzień, dwa po takim skurczu nie mogę wykonywać żadnych ćwiczeń - nie czuję się na sile! Sprawia mi to ból, po prostu.
Ostatnio zaczęłam jednak łykać tabletki z potasem i(chyba, nie dam sobie głowy uciąć) magnezem. Jakoś przechodzi Już dawno mnie nie 'złapało'

Antoine de Saint - Exupéry
Monka_tort jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 17:29   #26
natii4
Zakorzenienie

Smaczny profil natii4
Smaczne przepisy1

A ja mam skurcze jednej stopy i to wtedy kiedy chce jakby coś palcami od stóp złapać,wtedy te palce zostają w takim przykurczu i zaczyna mnie wszystko boleć

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:04   #27
agnieska
Zakorzenienie

też ostatnio tak miałam, kilka razy w nocy potrafił mnie budzić okropny skurcz, raz taki, że przez cały dzień miałam napięte mięśnie w tej nodze.. połykałam trochę magnezu, ale to nie pomagało, same przeszły - myślę, że to z powodu stresów w szkole
agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:10   #28
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b
Cool Dot.: Skurcze łydek i stóp, boli:(

Oj boli, boli i to strasznie jak mnie w nocy lapia to ach szkoda gadac

Blog

Zapraszam!

KKV
kasienka.b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:14   #29
różowiutka
Zakorzenienie

ojj też mam takie skórcze, ale tylko w stopach... strasznie to boli i trwa tak kilkanaście sekund chyba też skoczę po magnez do apteki
różowiutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 18:16   #30
sugar_kitty
Zakorzenienie

GG do sugar_kitty

jak widze to nie tylko moj problem no nic w takim razie zaczynamy lykac magnez

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości