HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Forum poświęcone tylko i wyłącznie zdrowemu odżywianiu, dietom i suplementacji.
Tutaj dyskutujemy tylko o zdrowym odżywianiu, gdzie wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa omawianych diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal. Diety poniżej 1000 kcal mogą być opisywane jedynie w Krzywym Zwierciadle.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-13, 21:29   #1
Emma_25
Raczkowanie

Exclamation HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit

witam!
dziewczyny wpisujcie się tu nt. zabiegu HYDROKOLONOTERAPII

Czy ktoś zna ośrodek, gdzie wykonują ten zabieg za kwotę mniejszą niż 300 zł
czekam na WPISY

Edytowane przez Emma_25
Czas edycji: 2008-01-03 o 20:01
Emma_25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 21:44   #2
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel
Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

no waga spada na skutek wypłukania tego, co zalega w jelitach... co chcesz przez to osiągnąć?
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 21:54   #3
Emma_25
Raczkowanie

Exclamation Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

co chce osiągnąc? hmmm płaski brzuch, szybszą przemiane materii i być moze byłby to dobry wstęp do przeprowadzenia głodówki oczyszczającej organizm...

oto artykuł z onetu......

HYDROKOLONOTERAPIA

Płukanie jelita grubego jest bardzo popularne w Niemczech i USA i jest jedną z najskuteczniejszych metod na oczyszczenie i odtruwanie organizmu - mówi Jan Pawlik. W całej Polsce jest w tej chwili około 10 urządzeń tego typu i już pacjenci mogą korzystać z niego w moim gabinecie. Hydrokolonoterapia jest całościową metodą oczyszczenia jelita grubego – mówi mgr Elżbieta Tomczyńska. Polega na usunięciu kamieni kałowych, gnijących resztek pokarmowych, pasożytów, grzybów i bakterii ze ścianek jelita grubego.

Jakie efekty przynosi zabieg hydrokolonoterapii?
Terapia wodna okrężnicy likwiduje zaparcia, biegunki, gazy i wzdęcia, zmniejsza otyłość brzuszną od 2 do 6 kg, przynosi ulgę w chorobach stawów i bólach krzyżowo – lędźwiowych, usuwa pasożyty jelitowe, poprawia widzenie, reguluje wysokie lub niskie ciśnienie krwi, daje dobre efekty w leczeniu trądzika, poprawia funkcje nerek, dzięki odtruciu organizmu, pomaga w leczeniu alergii, oraz przy uporczywych bólach głowy i migrenach. Bardzo ważne po zabiegu hydroterapii jest stosowanie odpowiedniej diety i zażywanie probityków.

Dlaczego należy przeprowadzać hydrokolonoterapię?
Człowiek współczesny zjada żywność wysoko przetworzoną, naszpikowaną konserwantami i barwnikami, prawie całkowicie pozbawioną błonnika. Ten styl odżywiania jest zabójczy dla pracy jelita grubego. Powoduje przewlekłe zaparcia lub biegunki, sprzyja gromadzeniu tzw. Kamieni kałowych ( wyschnięte masy kałowe przyklejone do ścianek jelita ), ich waga może dochodzić do 5 – 6 kg (obwisłe brzuchy to często skutek zapchanego jelita grubego ). Zdeformowane, zapchane kamieniami kałowymi jelito może uciskać na sąsiadujące narządy (typu wątroba, nerki, narządy kobiece), powodując zaburzenia w ich pracy. Zapchane jelito jest doskonałą pożywką dla bakterii, grzybów, pleśni, robaków.

co o tym sądzicie?

Stary 2006-03-13, 22:11   #4
wersta
Zakorzenienie

Question Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

hmm... mniej więcej 2 lata temu było dosyć głośno o tej metodzie. lekarze przestrzegali, żeby nie stosować tego bez wyraźnych wskazań medycznych, bo jest szkodliwe dla jelit. podrażnia i coś tam jeszcze upośledza.

koleżanka z roku miała skierowanie na kolonoskopię- badanie- (też wsadzaję rurkę w tyłek, ale przy tym usypiają) i jest to bardzo bolesne.

myślę, że taki zabieg dla płaskiego brzucha to co najmniej lekkomyślność (żeby nie napisać głupota).
wersta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-13, 22:28   #5
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez Emma_25

co chce osiągnąc? hmmm płaski brzuch, szybszą przemiane materii i być moze byłby to dobry wstęp do przeprowadzenia głodówki oczyszczającej organizm...

z tego, co wiem, to stosuje się to przy wskazaniach medycznych, problemach opisanych m.in. w tym artykule. to jest metoda ostateczna, a nie na odwrót. jeśli chcesz się oczyścic, to jest wiele zdrowszych sposobów. to jest moje zdanie.
Stary 2006-03-14, 02:29   #6
roxana9007
Raczkowanie

Mysle ze jesli jestes szczupla to nie zauwazysz tak duzego spadku wagi (5kg). Ja stosowalam lewatywy caly miesiac w sumie okolo 20 razy i waga mi nie spadla zauwazalnie. Niektorzy ludzie zwlaszcza otyli maja bardzo zanieczyszczone jelita i pewnie stad to 5-6 kg spadku wagi.
Stary 2006-03-14, 06:53   #7
vadi
*sportaddict*

Możesz zrzucić parę kg., ale złogów kałowych - to nie ma nic wspólnego z tkanką tłuszczową, więc nie wiem skąd ten entuzjazm dotyczący spadku wagi. Słyszałam też, że taki zabieg wypłukuje z jelit różne bardzo ważne dla organizmu substancje, które przecież właśnie tu się wchłaniają.
vadi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 08:16   #8
Akane
Zakorzenienie

Takie sztuczne przeczyszczanie jelit to kiepski pomysł. Waga spadnie, ale co z tego? Przecież to nie tłuszcz.
Nie radzę w ogóle zaczynać zabawy w przeczyszczanie, przerabiałam to i wiem, jak się kończy.
Akane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 09:46   #9
volunteer
Rozeznanie

GG do volunteer

zgadzam sie z akane i poprzedniczkami. to nienajlepszy pomysl. fakt, ze w jelitach moze zalegac nawet do 7kg masy kalowej, ale to jest masa kalowa i jak ja zrzucisz....bedziesz powiedzmy przez chwile oczyszczona i lrzejsza, tylko to przeciez ani nie tluszcz, ani miesnie na brzuchu sie nie wyrobia...wszystko pozostaje tak samo, poza tym ze nie masz zalegajacej masy kalowej, ktora i tak sie uzbiera jak nie zaczniesz sie odzywiac zdrowo....jesc duzo blonnika. jejku! dziewczyny co w z tymi pomyslami, to motylek na kaloryfer na brzuchu, to kapusniak w tabletkach to lewatywa - na Boga! CWICZENIA I ZDROWY TRYB ZYCIA NIC WIECEJ I NIC MNIEJ!!!!!!!!!!!!!!!! nie ma cudow na razie nie wymyslili, trzeba pracowac nad soba zeby osiagnac rezultaty.

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 12:10   #10
Jula
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Emma_25

[ Powoduje przewlekłe zaparcia lub biegunki, sprzyja gromadzeniu tzw. Kamieni kałowych ( wyschnięte masy kałowe przyklejone do ścianek jelita ), ich waga może dochodzić do 5 – 6 kg (obwisłe brzuchy to często skutek zapchanego jelita grubego ). Zdeformowane, zapchane kamieniami kałowymi jelito może uciskać na sąsiadujące narządy (typu wątroba, nerki, narządy kobiece), powodując zaburzenia w ich pracy. Zapchane jelito jest doskonałą pożywką dla bakterii, grzybów, pleśni, robaków.
Opis jest obrzydliwy Nie miałam pojęcia, że w moim ciele grasują kamienie kałowe, i to kilogramami. Chyba wolałabym żyć w błogiej nieświadomości...
Popieram wypowiedzi poprzednich dziewczyn - ćwiczenia i racjonalne zywienie powinny dać rezultaty, robienie "odchudzającej lewatywy" jakoś mnie odrzuca.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/

Jula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 17:15   #11
Atram
xxyy

ale po takim zabiegu czesto sie pewnie wraca do poprzedniego stanu..
Stary 2006-03-14, 19:18   #12
Akane
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Atram
ale po takim zabiegu czesto sie pewnie wraca do poprzedniego stanu..
Oczywiście - w końcu to naturalne. Z jakiegoś powodu to zalega w organiźmie i prędzej czy później zgromadzi się na nowo.
Żadne przeczyszczanie nie jest dobre. A już na pewno nie takie gruntowne i to dla samej chęci zobaczenia na wadze kilku kilogramów mniej.
Akane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 20:52   #13
roxana9007
Raczkowanie

Lewatywa nie jest raczej zabiegiem odchudzajacym ale jak wstep do odchudzania jest jak najbardziej wskazana. Oczyszczone jelita lepiej wchlaniaja pokarm i przez to nie odklada sie on w postaci tkanki tluszczowej.
Nie zgodze sie z tym ze lewatywa wyplukuje mikroflore jelita grubego. Przy trybie zycia jakie prowadzimy ( antybiotyki i inne leki, sposob odzywiania, mala ruchliwosc ) znalezienie czlowieka ze zdrowa mikroflora jest bardzo trudne i malo kto ma ta mikroflore.
Jesli ktos decyduje sie na lewatywe to musi to robic regularnie, a nie traktowac tego jak jednorazowego zabiegu.
Stary 2006-03-14, 21:03   #14
demetria
Rozeznanie

GG do demetria

może i lewatywa moze jakoś przygotowac do odchudzania organizm, nie wiem, najlepiej byłby sie spytac lekarza; jezeli tak jest to problem w tym że Emma nie napisała wcale o tym, że później zacznie się zdrowo odżywiać/odchudzac, napisała natomiast o głodówce.... wyczówam w tej lewatywie lenistwo najzwyczajniej chcemy z dnia na dzień efekty
Stary 2006-03-14, 21:27   #15
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Coś jest w takim oczyszczaniu.. jednak 7 kilo kamieni kałowych to nie byle co, patrząc ze względów zdrowotnych. Przcież to środowisko jest ciemne i wilgotne.. nie chce was martwić, ale to wszystko tam gnije Pewnie, że odłoży się w powrotem za jakiś czas, ale może warto dla tych kilku lat spokoju?

No i do autorki wątki - brzucha to raczej tym nie spłaszczysz.. ani tłuszczu nie spalisz. Jedyne korzyści to Twoje lepsze zdrowie, ew. jak pisała Roksana - lepsze wchłanianie
Stary 2006-03-15, 09:31   #16
tula1980
Raczkowanie

Słyszałam że z tego zabiegu korzystają niektóre aktorki z Hollywood ale jak sobie pomśle że ktoś wsadzilby mi rurke w tyłek to w zyciu bym się na to nie zgodzila.

Brrrrrrrrr okropność
Stary 2006-03-15, 12:46   #17
demetria
Rozeznanie

GG do demetria

Cytat:
Napisane przez tula1980
Słyszałam że z tego zabiegu korzystają niektóre aktorki z Hollywood ale jak sobie pomśle że ktoś wsadzilby mi rurke w tyłek to w zyciu bym się na to nie zgodzila.

Brrrrrrrrr okropność
no własnie? jakie to musi być uczucie... i nie mówie o osobach, które muszą robic lewatywę ze względów zdrowotnych a o osobach, które z własnej woli poddaja się temu zabiegowi...
Stary 2006-03-15, 14:03   #18
Wiktorynka
Zadomowienie

Znam dwie osoby które poddawaly sie temu zabiegowi.
Nie skonczylo sie na 1-2 zabiegach, a na 10-12 przy cenie 100- 150 zl za zabieg sumka rosla znaczaco. Rzeczywiscie organizm pozbywa sie nawet do 5 kg zlogów, ale to zalezy od stanu jelita. Czy widac efekty? Napewno w samopoczuciu tak. W wygladzie? hmmm ...
Jesli juz ktos ma kaprys i fundusze (pomijam przypadki kiedy taki zabieg jest niezbedny) na zaspokojenie tego kaprysu to super, tyle ze zabieg zabiegiem, a co dalej? Zlogi przeciez od czegos powstaly. Wzdecia i wszelakie problemy z przewodem pokarmowym równiez. Idealem wiec chyba byloby po takiej serii zabiegów przejsc na zdrowy tryb zycia i tego sie trzymac... Wiec moze najpierw zacząć prowadzic zdrowy tryb zycia, a zabiegowi hydrokolonoterepii poddac sie kiedy bedziemy juz pewni tego ze chociaz troche panujemy nad tym co wrzucamy w nasz organizm.
Wiktorynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 14:04   #19
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez tula1980

Brrrrrrrrr okropność
są gorsze rzeczy....
Stary 2006-03-15, 15:11   #20
siss
Rozeznanie

Ostatnio na MTV oglądałam program: Carmen Electra i jej narzeczony przygotowywali się do ślubu. I m.in. robili rożne zabiegi paramedyczne. On poszedł do ośrodka medycyny holistycznej i właśnie sobie zabieg hydrokolono zrobił. Pokazywali to wszystko i raczej go to nie bolało. Wyciągali mu te złogi z jelit przez rurkę - taka mętna woda z drobinami kału itp. Nieciekawe to, ale podobno rzeczywiście ulgę przynosi.

Ja myślę, że to nie jest nic złego zastosować ten zabieg raz na dłuższy czas. Oczywiście jak dotąd nikt z nas tego nie robił, rodzice i dziadki też i żyją, ale takie wypłukanie zbędnych substancji może tylko pomoc. Przecież po to stosuje się oczyszczające głodowki-żeby z jelit pozbyć się złogow. Ten zabieg robi to po prostu gruntowniej.
Jak by mi na forsie zbywało, to sama bym poszła na takie cosik i nie jako zabieg odchudzający, ale oczyszczający. Normalne, że jelita potem pracują lepiej.
siss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 15:48   #21
volunteer
Rozeznanie

GG do volunteer

WSZYSKTO ok ale to nie jest metoda na odchudzanie sie!

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:30   #22
triniola
Przyczajenie

WItam dziewczyny Ja robilam ten zabieg rok temu, na wiosne (wroclaw 170zl) tylko raz, bardzo mi pomogl. Czlowiek po tym czuje sie wspaniale Moja waga po zabiegu zmniejszyla sie tylko o 70dag Ale nie nalezy tego traktowac jako zabiegu odchudzajacego tylko oczyszczajacego organizm - np kiedy rozpoczynamy diete. Warto to zrobic raz na jaki czas. I to nic nie boli, pierwsze pare sekund moze wydawac sie troche nieprzyjemne z wiadomych wzgledow Ale pozniej juz jest ok, zero zapachow i tego typu rzeczy A wiec moge polecic
Stary 2006-03-17, 14:19   #23
Natalica
Raczkowanie

Ja bym bardzo chętnie taki zabieg wykonała, byłam na USG brzucha ostatnio i wyszły mi bardzo liczne haustracje, mój brzuch puchnie jak piłka a ja nie moge się załatwić kilka dni , pomijając to ze czuje sie jak kamień , a po takim zabiegu można się przynajmniej lżej poczuć.....
Stary 2006-03-17, 19:02   #24
tiara
Zadomowienie

GG do tiara

A nie lepiej obciac sobie noge? od razu 10-15 kg by zniknelo i za darmo.

1 etap 6 -5 - 4 - 3- 2 - 1

Winners do what losers don't want to do
tiara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:34   #25
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tiara
Pewnie, noga, ręka, co kto lubi

Ostatnio się zastanawiałam ile ważą poszczególne części ciała i NIKT nie potrafił udzielić mi odpowiedzi :/ Eh ta dociekliwość
Stary 2006-03-17, 21:47   #26
demetria
Rozeznanie

GG do demetria

zabieg jest dobry zaleznie od tego jakie jest do niego podejście-zmniejszenie wagi czy oczyszczenie organizmu
Stary 2006-03-18, 12:07   #27
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez tiara

a co do części ciała - to głowa ponoć waży 3-4 kilo
Stary 2006-03-18, 13:19   #28
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Avariel

a co do części ciała - to głowa ponoć waży 3-4 kilo
W zależności od wielkości mózgu
Ziarnko do ziarnka a zbierze się wagowo całe ciało
Stary 2006-03-19, 06:42   #29
Emma_25
Raczkowanie

Cool Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

GRUDNIOWA SZTYNKO, ZAMIECASZ MOJ WATEK mam cie zgłosic jelonkowi?

wkleje wam cos nt. temat tego zabiegu jestem na niego zdecydowana, gdyz mam rózne dolegliwosci zoładkowe, i nie moge sie pozbyc dolnej czesci brzucha ;/

Hydrokolonoterapia jest nowoczesną metodą oczyszczania organizmu z zatruwających go złogów i toksyn. Niestrawione resztki pokarmu oraz kamienie kałowe, których waga dochodzi nieraz do 5-6 kg, gromadząc się w zachyłkach i zagięciach jelita grubego, zaburzają jego naturalną perystaltykę, czyli tzw. ruchy robaczkowe. Efektem są kłopoty z wypróżnianiem się i zaparcia.
Większość ludzi cierpi na zaburzenia naturalnej symbiozy bakterii przewodu pokarmowego. Poprzez złe odżywianie, styl życia, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, trucizny oraz nadmierne stosowanie leków, zostaje zaburzona równowaga pomiędzy niechorobotwórczymi bakteriami a człowiekiem. Skutkiem tego jest osłabienie sił obronnych organizmu i zaburzenie przemiany materii. Tryb życia, sposób odżywiania się, zakłócenie regularności naturalnych funkcji fizjologicznych wywołują zaburzenia w pracy jelita grubego, powodując m. in. zaparcia i otyłość.
Stary 2006-03-19, 06:50   #30
Emma_25
Raczkowanie

Exclamation Dot.: HYDROKOLONOTERAPIA - płukanie jelit - zrzucę 5 kg po 1 zbiegu?

dla docieliwych podaje linka

http://www.butterfly.top.pl/index_pliki/Page336.htm

boje sie isc troszke na ten zabieg....
ale ponoc wskazane jest jego stosowanie raz na kilka lat.
ja jeszcze nigdy go nie robilam, gdyz od niedawna jest w Polsce, w Warszawie jest dosłownie kilka salonow na krzyz a cena 300zl

czy ktos wykonywal ten zabieg? jakie ma odczucia?
czekam na jakies wsparcie, za i przeciw (ale te przeciw, to od powaznych osob, a nie na zasadzie odetnij sobie nogę... jak to wypisuje grudniowa-szatyka - niepowazne! i dziecinne)

Nowe wątki na forum Dietetyka

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości