Czy mozna jakos samemu sobie obciac grzywke? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-14, 10:08   #1
little bijou
Przyczajenie

Red face

Czy mozna jakos samemu sobie obciac grzywke?

Chodzi mi poo takie sciecie bym mogla ja zaczesywac na boczek... Jak to zorbic?? czy robic to na umytych włoskach???
Pozdrawiam

Gilbert Keith Chesterson
little bijou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 10:32   #2
szponciak
Raczkowanie

Dot.: Czy mozna jakos samemu sobie obciac grzywke?

Pewnie wolalabys to zorbic sama, ale skoro pierwszy raz bedziesz miala taka grzywke na bok, moze lepiej pojsc do fryzjera?? U mnie za grzywke nic nie bierze
A jezeli juz sie uparlas zbey zrobic ja sama, to moze najpierw zwilz lekko wlosy, zeby lepiej nozyczki "smigaly" po twoich wlosach.
A co do zorbienia grzywki. ZAczeszesz sobie wlosy zgodnie z przedzialkiem, nastepnie wezmiesz to pasmo z ktorego chcesz zrobic grzywke na boku i ciachasz, ale mysle, ze najlepiej scinac pomalutku, stopniowo, bo wtedy przynajmniej mozesz kontrolowac, w jakiej dlugosci grzywce na bok ci jest dobrze .
szponciak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 11:06   #3
netiaa
Raczkowanie

Włosy muszą być mokre a nożyczki ostre unikaj 'strzepienia' koncówek, możesz posłużyc sie zyletka ale to musi być zrobione umiejetnie bo inaczej zrujnujesz sobie końcówki. Samemu jest trudno jest sobie obciać włosy, nie lepiej do fryzjera? Przyjajmiej popros kogoś o pomoc
Stary 2006-03-14, 11:20   #4
*majka*
Zakorzenienie

Na pewno mozna,ale czy efekt bedzie taki o jaki Ci chodzi ?
JA bym nie ryzykowala
Stary 2006-03-14, 11:31   #5
Palinka18
Raczkowanie

Nigdy sobie nie obcinałam grzywki u fryzjera bo nigdy nie byłam z niej zadowolona a to za długa a to za krótka i wogóle wiec sama sobie obcinam, najpierw nozyczkami takimi normalnymi (oczywiscie na mokre włosy) a potem cieniuje nozyczkami fryzjerskimi i jest tak jak jak chce

Palinka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-14, 12:41   #6
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

Cytat:
Napisane przez Palinka18
Nigdy sobie nie obcinałam grzywki u fryzjera bo nigdy nie byłam z niej zadowolona a to za długa a to za krótka i wogóle wiec sama sobie obcinam, najpierw nozyczkami takimi normalnymi (oczywiscie na mokre włosy) a potem cieniuje nozyczkami fryzjerskimi i jest tak jak jak chce
i u mnie jest tak samo grzywke obcinam i troche cieniuje sobie sama, jak wloski sa lekko podeschniete, bylam kilka razy u fryzjera, ale zawsze mi obcinali z krotko, jakos tak dziwnie ostatnio jak mi obcieli grzyweczke o przez tydzien chodzilam ze spięta u gory, bo inaczej wygladala jak strzecha moj TŻ sie smial, ze wyglądam jak japonczyk.... i spytal sie po co szlam do fryzjera, skoro sama sobie zawsze ładnie obcinalam...i w sumie ja nie wiem po co tam poszlam, ale wiem, ze juz nie pojde wlasnie w niedziele podcielam sobie grzyweczke i jest
Kalex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 14:55   #7
Shikya
Przyczajenie

Ja sobie sama obcięłam grzywkę. Kiedyś miałam na prawy bok po roku przełożyłam długie włosy na lewy po umyciu. Nie było wogóle widać że to grzywka tyle że więcej włosów na boku czyli brak grzywki jak w twoim przypadku . Byłam pod jarana grzywkami Site Models szkoda mi kasy na fryzjera bo wiem że i tak mi zepsuje i jeszcze za to zapłace -,- więc wzięłam sprawe w swoje ręce

A więc :
Oddzieliłam włosy do ścięcia na pare warstw i zaczynałam od najniższej
UWAGA !
Pamiętaj żebyś nie cięła nigdy na mokrych bo gdy wyschną one się podniosą i będzie za krótko oraz lepiej żeby była za długa niż za krótka bo z taka nic nie zrobisz
No i jak miałam na te warstwy to zaczęłam sobie je ciąć i cieniować zwykłymi nożyczkami szkolnymi ale porządnie naostrzone !

Jestem zadowolona z siebie bo grzywka wyszła cudowna taką jaką chciałam
Pozdrawiam i pamiętaj żeby się nie bać musisz mieć pewną ręke !
Shikya jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości