Kolorki??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-04-11, 14:21   #1
nesia
Raczkowanie

Kolorki???

Od dluzszego czasu zastanawiam sie jakie kolorki do mnie faktycznie pasuja.I jakos nie moge dojsc do porozumienia z sama soba. Mam rude wloski i wlasnie ten kolor ogranicza niestety troche moje mozliwosci. Sprecyzuje moze bardziej moje wloski sa rudo-blond, miodowy blond, wenecki blond, zloty blond Cos takiego jasnego pomieszanego z rudym. Moje zdjecie jest tu http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1094933432 ale kolorki sa na nim lekko przygaszone. Mam jasne oczka niebiesko-szare cera jest blada nawet bardzo. Brwi i rzesy niewidoczne. Prosze o rade jakich kolorkow mam uzwac zarowno do makijazu jak i do ubioru. Jakie cienie uzywac na powieki a jakich kolorkow wogole unikac.
Prosze odpowiedzcie
nesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 22:18   #2
nesia
Raczkowanie

Re: Kolorki???

Prosze o odpowiedz
nesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 12:15   #3
Sam
Zadomowienie

Witaj
Ładna z Ciebie dziewczyna Wygladasz bardzo fajnie i naturalnie. Kolorku włsoów na Twoim miejscu bym nie zmianiała bo jest bardzo ładny;-)
Co do makijazu to według mnie jesteś wiosenką:

Delikatny koloryt wiosny wymaga w ubiorze żywych i jasnych, a co najważniejsze ciepłych tonacji. W zimnych odcieniach wiosna wygląda smutno i blado, a kontury jej twarzy zacierają się.

Dwa kolory są dla wiosny zakazane: kredowa biel i czarny. Obydwa ją postarzają, a skóra w ich oprawie wygląda chorobliwie. Biel śmietankowa i kości słoniowej najlepiej pasują do karnacji wiosny. Jej czernią są jasny granat i ciepły brąz, który szczególnie ma zastosowanie w dodatkach takich jak paski, torby czy buty.

Podstawowymi kolorami, do których możemy dobudowywać nieskończoną ilość innych barw, są: morelowy, ciepły beż oraz ciepły jasnoniebieski. W palecie wiosny znajdują się też kolory intensywne, np. turkusowy, koralowy. Prócz wspomnianych wyżej, dużo jest złocistych, orzechowych brązów, ciepłych różów i czerwieni, delikatnych fioletów, seledynów i żółtości.

Biżuteria wiosny powinna być jak ona - finezyjna. Doskonałe są stare delikatne broszki i pierścionki wykonane ze złota o żółtym zabarwieniu. Jasny bursztyn jest stworzony dla wiosny. Podobnie jak biżuteria z kości (najlepiej słoniowej) oraz kremowych pereł.

Wiosna musi być ostrożna przy wykonywaniu makijażu. Zbyt intensywny doda jej lat i odbierze daną przez naturę delikatność. Żeby nie stłumić delikatności jej urody godne polecenia są transparentne podkłady w ciepłych odcieniach, mogą być także rozświetlające.
Podkład i róż powinny być w odcieniach brzoskwiniowych, morelowych, jasna terrakota i w ciepłym różu – kolory powinny być delikatne, 2 tony ciemniejsze od podkładu. Wiosny łatwo się rumienią i przy zbyt ciemnym różu wyglądają nienaturalnie. Najodpowiedniejsze cienie do powiek to ciepła biel, delikatny brąz, turkusowy, jasny ciepły fiolet, wreszcie błękit. Wiosna nie powinna używać czarnego tuszu do rzęs. Rewelacyjnie wygląda z rzęsami pomalowanymi na niebiesko, zielono, brązowo. Kolory szminki to beżowe, łososiowe, ciepły róż, morelowe, delikatne pomarańcze i koralowe czerwienie. Z powodzeniem mogą też używać lekko kryjących błyszczyków. Wiosny wyglądają najładniej w cieniach w pastelowych kolorach.

pzdr
sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1af.jpg (26,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g2.jpg (51,2 KB, 1 załadowań)
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 12:37   #4
Sam
Zadomowienie

a co do jasnych brwi i rzes wystarczy je nieco podkreslic- ale pamietaj ze kolor musi być naturalny i w Twoim przypadku dość jasny;-) najlepiej brąż z beżem lub ciemny beż(oczywiście w ciepłej tonacji)
pzdr
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości