Konkurs Wizaz.pl specjalnie dla Was! :-) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-10, 19:04   #301
agnieska
Zakorzenienie

Dot.: Głosowanie w konkursie na Makijaż Wiosna 2006

Cytat:
Napisane przez rzyrafka
P.S. albo mam jakieś zwidy albo jedna Wizażanka użyła siebie zamiast innej modelki
albo ja jestem tak wyczulona na ironię, albo miałaś całkiem niewinne zamiary

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:14   #302
MoniaK
Zakorzenienie

Dot.: Konkurs Wizaz.pl specjalnie dla Was! :-)

Poczułam się trochę rozczarowana Większość makijaży na MM to bardzo ładne, staranne i z pomysłem prace i tegoż spodziewałam się po konkursie, jednak więszkość makijaży nie przypadła mi do gustu
Wybrałam 3 makijaże, które wdg mnie były najdokładniej wykonane, z ładnie dobranymi kolorami i upiększały modelki. Czy można mówić na które prace się głosowało? Chciałabym pogratulować dziewczynom
Makijaż nr 9 choć bardzo ładny, uważam że znacznie odbiega od pozostałych prac, jest mocno obrobiony w shopie i nie powinien brać udziału gdyż wiadomo że w porównaniu z pozostałymi wygra.
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:24   #303
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MoniaK
Makijaż nr 9 choć bardzo ładny, uważam że znacznie odbiega od pozostałych prac, jest mocno obrobiony w shopie i nie powinien brać udziału gdyż wiadomo że w porównaniu z pozostałymi wygra.
wiesz, każdy miał na wstępie takie same szanse, a lepiej chyba podwyższać poziom niż zaniżać? Ja np. wcale nie myślałam o tym, żeby brać udział (pomijam już kwestię moich zdolności manualnych) właśnie dlatego, że spodziewałam się prac naprawdę świetnych. Skoro dziewczyny na MM robią cuda, to co dopiero w konkursie..

Stary 2006-04-10, 19:40   #304
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez MoniaK
No właśnie. Na początku tego wątku padło zdanie, że mistrzowie Photoshopa mają nagrodę w kieszeni. I na to się zanosi
Ja chcę głosować na ORYGINAŁ, a nie na sztucznie wygenerowany twór( twarz idealnie gładka, bez żadnej zmarszczki czy piega, kolory też poprawione.) Nie chcę krytykować autorki, bo zdjęcia są naprawdę ładne Ale ja nie wiem, czy te zdjęcia przypominają oryginał w 90%, czy może w 10? "Na słowo" trudno głosować.
Podejrzewam, że w następnym-ewentualnym- konkursie będziemy po prostu wybierać spośród najlepiej obrobionych zdjęć.
Jeszcze raz podkreślę- ten makijaż jest dobry. Tylko, że w rzeczywistości na pewno tak nie wygląda.
Lukrecja_Borgia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:44   #305
Meariel
调解人

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Mistrzostwa dla profesjonalistów są organizowane na targach. To jest konkurs-zabawa z próbą zmierzenia własnych sił. Nie rozumiem, dlaczego miałabym robić konkurs tylko dla kogoś kto ma papier??
Poza tym uważam, że niektóre Wasze opinie odnośnie makijaży są krzywdzące. Jest kilka prac nieprzemyślanych, bez pomysłu i kiepsko wykonanych pod kątem techniki makijażu. Ale też jest naprawdę sporo zrobionych naprawdę świetnie, ale brakuje im odpowiedniej stylizacji, dobrego oświetlenia i niestety często - fotogenicznej modelki.
Same teraz widzicie, że to co często wydaje się banalnie proste - ot taki makijaż, to naprawdę duże wyzwanie i duża próba umiejętności.

Poza tym uważam, że krzywdzące jest stwierdzenie, że to jest konkurs fotografów. Każdy miał tyle samo czasu, żeby się przygotować do tego konkursu. I niektórzy potraktowali go bardzo serio, wykonując naprawdę świetne prace, dbając o każdy szczegół również o dobrego fotografa. Niektórzy poszli na łatwiznę. I to widać na pierwszy rzut oka.

Cóż nagroda jest jedna. I mam nadzieję, że wygra najlepsza praca

PS. podpisane zdjęcie - to nazwisko fotografa;
Zgadzam się, dlatego zagłosowałam na AŻ 9 PRAC! Starałam się dostrzec w nich tzw. potencjał. Nie każdy dysponuje przecież fotograficznym sprzętem czy nawet umiejętnościami pstrykania, dlatego patrzyłam głównie na makijaż- na pomysł, na to czy pasuje modelce i na starannośc wykonania. Myślę, że jak się podejdzie do makijaży z entuzjazmem i z chęcią pozytywnej oceny, a nie z wymuszoną krzywa miną czy też na siłę krytykując, to jest tam kilka naprawdę świetnych prac
Jest też kilka, które niestety kompletnie na konkurs się nie nadają.
Stary 2006-04-10, 19:56   #306
rzyrafka
Zakorzenienie

Dot.: Głosowanie w konkursie na Makijaż Wiosna 2006

Cytat:
Napisane przez agnieska
albo ja jestem tak wyczulona na ironię, albo miałaś całkiem niewinne zamiary
hmm...? Ta szpiczasta bródka mi kogoś przypomina i tyle
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:58   #307
MoniaK
Zakorzenienie

Jasne że trzeba zawsze podwyższam poziom niż zaniżać, jednak tak jak mówi Lukrecja wątpię że praca nr 9 wygląda tak "na żywo", a ja także chcę głosować na makijaż który na zdjęciu wygląda tak jak w rzeczywistości. Zaznaczam, że makijaż 9 szalenie mi się podoba i jest naprawdę piękny jednak ja chciałabym głosować na twarz naturalną
Stary 2006-04-10, 20:23   #308
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl

Wpisy w blogu: 7

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
No właśnie. Na początku tego wątku padło zdanie, że mistrzowie Photoshopa mają nagrodę w kieszeni. I na to się zanosi
Ja chcę głosować na ORYGINAŁ, a nie na sztucznie wygenerowany twór( twarz idealnie gładka, bez żadnej zmarszczki czy piega, kolory też poprawione.) Nie chcę krytykować autorki, bo zdjęcia są naprawdę ładne Ale ja nie wiem, czy te zdjęcia przypominają oryginał w 90%, czy może w 10? "Na słowo" trudno głosować.
Podejrzewam, że w następnym-ewentualnym- konkursie będziemy po prostu wybierać spośród najlepiej obrobionych zdjęć.
Jeszcze raz podkreślę- ten makijaż jest dobry. Tylko, że w rzeczywistości na pewno tak nie wygląda.
Jesteś w potężnym błędzie - nie widząc pliku źródłowego oceniasz moją pracę (zdjęcia pracy nr 9 były pomniejszane przeze mnie).
AgaZ zaraz wklei powiększenia, a Tobie pozostanie niesmak rzucania niczym nie popartych (a może jednak czymś?) oskarżeń.

zlosliwiec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:27   #309
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Nie wszyscy co pokazywali się na MM brali udział w konkursie Móię tu ogólnie o mężczyznach i kobietkach. Każdy mógł brać udział i pewnie wiele osób wzięło nie pokazując się wcześniej na MM
Nie chcę nikogo obrażać ale jak widac praca nr 9 jest kontrowersyjna i to nie ze względu na makijaż tylko jego prezentację Ale z drugiej strony tyle jest negatywnych opinii a "9" ma najwięcej głosów Może po konkursie zwycięzc się ujawni , może zaskoczy nas kolejnym makijażem - tym razem bez fotografa ( To tylko taka mała propozycja )

mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:31   #310
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl

Nie mam zamiaru faworyzować żadnej z prac, ale nie zgodzę się na krzywdzące bo nieprawdziwe opinie o pracy. Powtarzam jeszcze raz, że praca nie była poprawiana w Photoshopie.
Nie mogę zamieścić pliku źródłowego, bo jest ogromny, ale proszę możecie obejrzeć pracę elementami. Proszę zauważcie, że nie ma tam śladu poprawki. Widać wyraźnie przypruszony cień, drobne zmarszczki, meszek, drobne pory na nosku itp...
Mam nadzieję, że to zakończy spekulacje na temat poprawek i tego czy praca nr 9 powinna być zakwalifikowana. Ja osobiście nie znalazłam takiego powodu, choć bardzo dokładnie ją przestudiowałam pod kątem regulaminu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nos.jpg (15,0 KB, 159 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nos1.jpg (43,7 KB, 207 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (38,8 KB, 223 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko1.jpg (75,3 KB, 191 załadowań)
AgaZ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:33   #311
MoniaK
Zakorzenienie

Ja bym bardzo chciała aby autorka nr 9 ujawniła się na MM, gdyż jeśli to nie jest podretuszowane zdjęcie to chylę czoła i chciałabym zobaczyć więcej tak pięknych makijaży tej autorki lub autora
Stary 2006-04-10, 20:41   #312
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

makijaż nr 9 wydaje się wyretuszowany, fakt. Ale jedyny retusz który moje w miarę dobre oko dostrzegło na pomniejszonym zdjęciu to retusz odpowiednim światłem, nie zauważyłam tu żadnej ingerencji ze strony programów graficznych. Zdjecia załączone przez Agę chyba są tego poparciem. Nie rozumiem niektórych kąśliwych uwag jeśli makijaż wygląda profesjonalnie to od razu musiał być poprawiony? Nie- dobre światło, ujęcie potrafią zdziałać wiele . Zaś z doświadczenia wiem że często zmniejszanie zdjęć daje nienaturalny efekt
Jest to jedna z trzech propozycji na które zagłosowałam

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2006-04-10 o 21:16
agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:48   #313
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Teraz widać jak na dłoni

BTW - muszę dodać od siebie : Jeżeli zdjęcie było ogromne w oryginale to jego pomniejszenie powoduje stratę na jakości. Przeczytac mozna o tym w niejednej książce o fotografii cyfrowej Pomniejszone zdjęcie może wydawać się retuszowane
W takim przypadku zwracam honor 9-tce - jeżeli w jakiś sposób ją uraziłam
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 20:49   #314
agnieska
Zakorzenienie

i na początku tego wątku chyba Aga lub Zło wspominali, że równie ważne jak makijaż jest też oświetlenie i zdjęcie - w fotografii jestem lamerem, ale mam dobrą pamięć

Stary 2006-04-10, 21:00   #315
MoniaK
Zakorzenienie

Dziewczyny, ja się kompletnie nie znam na fotografii, ale proszę mnie nie bić iż myślałam że jest trochę podretuszowane ten makijaż po prostu wygląda bardzo profesjonalnie i aż niemożliwie do wymalowania w realu
Takie zdjęcia widuje się na okładkach czasopism a wiadomo że zdjęciom z gazet się nie wierzy
Stary 2006-04-10, 21:11   #316
iwciunia
Zakorzenienie

Ja zagłosowałam na jeden makijaż, nie mam najmniejszych wątpliwości, który powinien wygrać (i z tego co widzę nie tylko ja ) Ciekawa jestem kto jest jego autorem
iwciunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:16   #317
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Jesteś w potężnym błędzie - nie widząc pliku źródłowego oceniasz moją pracę (zdjęcia pracy nr 9 były pomniejszane przeze mnie).
AgaZ zaraz wklei powiększenia, a Tobie pozostanie niesmak rzucania niczym nie popartych (a może jednak czymś?) oskarżeń.

Oceniam tak jak inne osoby- to co widzę. A widzę twarz niemal idealną, bo taką ukazują ją pomniejszone zdjęcia.
Powiększenia rzeczywiście ukazały więcej, jednak żadnego niesmaku nie czuję . Widocznie moje "oskarżenia" były CZYMŚ poparte, skoro TO SAMO zauważyły inne Wizażanki. Nie ja jedna uznałam, że to Photoshop.
Lukrecja_Borgia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:26   #318
paula78
Zakorzenienie

Zaglosowała na 2 makijaze : jeden za świezosc ,idealne uchwycenie tematu a jednoczesnie nie malowanie face-paintingu ,brak przerysowania,przeładowan ia,piekne zdjecie, sliczna fotogeniczna modelke ,
drugi za piękne kolory i odwage w wyborze modelki,ktora wyglada przecudnie

paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:29   #319
Olaola
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Oceniam tak jak inne osoby- to co widzę. A widzę twarz niemal idealną, bo taką ukazują ją pomniejszone zdjęcia.
Powiększenia rzeczywiście ukazały więcej, jednak żadnego niesmaku nie czuję . Widocznie moje "oskarżenia" były CZYMŚ poparte, skoro TO SAMO zauważyły inne Wizażanki. Nie ja jedna uznałam, że to Photoshop.
Też mi się wydaje, że te "oskarżenia" są czymś uzasadnione. Może i kilka osób rzuciło, jak to określiła Aga, kąśliwe uwagi, ale bądźmy szczerzy - zdjęcie KONKURSOWE (mam na myśli już to zmniejszone, w takiej rozdzielczości, w jakiej widnieje na stronie konkursu) daje pole do rozmyślań... A że oskarżenia były niesłuszne - to już zupełnie inna sprawa, bardzo się cieszę, że takie były

Od razu zaznaczę, że ta praca niezwykle mi się podoba, choć moim zdaniem jest bardziej makijażem letnim, niż wiosennym. Zagłosowałam jednak na dwie prace i mimo mojego powyższego zastrzeżenia, ta była jedną z nich.
Olaola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:34   #320
satine
Zadomowienie

myślę że wątpliwości Lukrecji i innych wizażanek (w tym moje) nie były nieuzasadnione bo przecież żadna z nas nie miała dostępu do orginalnego zdjęcia,a na pomniejszeniu jak dla mnie aż "wali" photoshopem więc pisze co widze.

Na zdjeciach rzeczywiście widać jakieś włoski i zmarszczki,ale jeszcze nei moge uwierzyć w to że przy pomocy umiejetnie zastosowanego światła można zrobić takie zdjęcie.

satine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 21:43   #321
agnieska
Zakorzenienie

ale z drugiej strony ktoś wyretuszowałby makijaż całej twarzy a takich małych, wybacz autorko i modelko nie do końca dobrze wyrwanych włosków z brwi nie? to było dla mnie świadectwem wiarygodności choć moje słowa do TZta, gdy wklejałam mu linka, brzmiał "jak z gazety"

Stary 2006-04-10, 22:16   #322
mi.a
Zakorzenienie

Obserwuję wątek od początku, widać rywalizacja powoduje wiele kontrowersji, wiadomo emocje również mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o konkurs, ale jest to bardziej spowodowane brakiem moich umiejętności makijażowych jeszcze długa droga przede mną
chciałabym kiedyś móc dojść do perfekcji i pracować z takimi profesjonalistami, którzy wspólnymi siłami potrafią osiągać efekty takie jak na "niektórych" (nie wiem czy można podawać numerki?) pracach pokazanych w konkursie
jednocześnie chciałam pogratulować wszystkim makijażystom, wiele makijaży prezentuje sobą coś ciekawego - w kilku jest to pięknie wymodelowana cera, w innych ciekawe łączenie kolorów, jednak ciężko jest znaleźć makijaż, który łączyłby wszystkie te cechy, wiadomo jest to trudne mi nie wychodzi nigdy nawet w 20% dlatego jestem pełna podziwu tym bardziej "dopracowanym" makijażom, gratuluję i mam nadzieję, że zostanie to docenione

nie wiem jeszcze, na które makijaże zagłosuję potrzebuję więcej czasu na przemyślenie wszystkich "za" i "przeciw"

Pozdrawiam makijażystki i życzę dobrej zabawy
mi.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 22:17   #323
essijoj
Raczkowanie

czytajac te posty czuje wielki niesmak, odnosze wrazenie jakbym znajdowala si na jakims polu walki, wyluzujcie prosze!!!
przeciez to tylko konkurs!!! po co ta zawisc?
Stary 2006-04-10, 22:25   #324
Mia22
Zakorzenienie

zaglosowalam na 4 makijaze jestem ciekawa wyniku
Mia22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 22:32   #325
essijoj
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Nie mam zamiaru faworyzować żadnej z prac, ale nie zgodzę się na krzywdzące bo nieprawdziwe opinie o pracy. Powtarzam jeszcze raz, że praca nie była poprawiana w Photoshopie.
Nie mogę zamieścić pliku źródłowego, bo jest ogromny, ale proszę możecie obejrzeć pracę elementami. Proszę zauważcie, że nie ma tam śladu poprawki. Widać wyraźnie przypruszony cień, drobne zmarszczki, meszek, drobne pory na nosku itp...
Mam nadzieję, że to zakończy spekulacje na temat poprawek i tego czy praca nr 9 powinna być zakwalifikowana. Ja osobiście nie znalazłam takiego powodu, choć bardzo dokładnie ją przestudiowałam pod kątem regulaminu.
ja tu nie widze zadnych zmarszczek ani porow! ale to chyba dobrze, bo przeciez o to chodzi, by zakryc niedoskonalosci a wyszczegulnic to co piekne
Stary 2006-04-10, 22:37   #326
essijoj
Raczkowanie

z zazdrosci wypisujecie te bzrury na temat retuszowanego makijazu??
przeciez to nie bylo zabronione w regulaminie!
Stary 2006-04-10, 22:40   #327
CzarnyElf
Zakorzenienie

Moim zdaniem praca nr 9 nie jest wyretuszowana-mysle ze jest bardzo dobrze oswietlona i zdjecie robione przez profesjonalnego fotografa.
Stary 2006-04-10, 23:37   #328
kroofk@
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez satine
(...)ale jeszcze nei moge uwierzyć w to że przy pomocy umiejetnie zastosowanego światła można zrobić takie zdjęcie.
Można zrobić naprawdę cudne zdjęcia.

kroofk@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 23:44   #329
Kiya
Zakorzenienie

chciałam być miła i zagłosować
no ale sorry większośc tych makijaży mi sie nie podoba dużo lepsze makjaże można zobaczyć na MM.
Nie zagłosuje niestety gdyż kłóci sie to z moim wyczuciem piękna

EDIT:
mam nadzieje że nikogo nie uraziłam tym postem.
Kiya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 23:44   #330
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei

coraz wiekszej pewności nabieram co do autorki makijazu nr 9

kilka szczegułów wskazuje na Tę osobę
mam nadzieję że po konkursie bede mogła się w tym upewnić
dla autorki

Nowe na blogu
Rei jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości