tipsy zelowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-16, 22:54   #1
operon
Przyczajenie

tipsy zelowe

czesc mam problem kupiłam na allegro cały zestaw do robienia tipsów zelowych tylko mam problem bo po nie całym tygodniu tipsy sie lamią .Wiec zmieniłam tipsy kupiłam w salonie gdzie robie kurs podobno były bardzo dobre ale okazało sie ze po ich nałozeniu tez sie lamią.czy mozecie polecic mi dobrą firme dobrych tipsów.Ps do tej pory robiłam na tipsach przezroczystych i słyszałam ze one są własnie nie trwałe?!
hellp!
operon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:05   #2
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax
Dot.: tipsy zelowe

Okreslenie łamia sie jest bardzo mało precyzyjne.
Aby odpowiedziec fachowo na problem łamania sie trzeba znac dokładnie problem. np czy pekaja wzdłuż czy w poprzek? miejsce w którym sie łamia za czubku, na lini łaczenia kraniec paznokcia i tips?

A z polecanych?
Ja bym poleciła:
- Christrio Fittip z przezroczystych i flextip natural z naturalnych (mała kieszonka)
- NSI Elation naturalne i przezroczyste (mała kieszonka)
- EzFlow ale te sa dośc drogie, EzFlow glass sa jak szkło prawiez niewidzoczne są 2 opcje zwykłe z prostą kieszonka i Precision Perfect Glass French "usmiechniete" bezkieszonkowe wiec mozna sobie je przykleic tak jak pasuje samemu dobierając ilośc tipsa na paznokciu jako "kieszonkę" (te moim zdaniem sa lepsze ale rózne ludzie maja preferencje),
białe do frenchu tez maja takie bezkieszonkowe
- FPO Pinnacle Classic Ridge naturalne z dużą kieszonką, oraz przezroczyste Classic Clear

Christrio i FPO sa tańsze, EzFlow i NSI sa droższe.

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2006-03-17 o 08:26
Eenax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:13   #3
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Operon nie jest prawdą ,że tipsy przezroczyste są mniej trwałe. Poprawnie opracowane bedą nam służyly rownie dlugo co zwykle naturale.

Co do tipsów z allegro...owszem, ich jakosc w porównaniu do firmowych mateiałów jest nieporównywalna jednak chodzi tu głownie o elastycznosc. Sama w ramach eksperymentu używałam dluugo tipsów z allegro ( ale w polaczeniu ze swietnymi zelami i innymi produktami- na czym Ty pracujesz?) i zareczam głową ,że poprawnie dopasowane i opracowane trzymają sie znakomicie Zatem obstawiam "błąd w sztuce" bo nie jest rzeczą normalną by nawet najtansze tipsy tak sie zachowywały. Powiedz tylko co konkretnie sie z nimi dzieje wtedy bedzie mozna stwierdzić co zle robisz
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 08:04   #4
operon
Przyczajenie

ok dzieki moze rzeczywiscie błąd w sztuce ale z tym sie nie zgodze co do jakosci tipsów : zrobiłam sobie doswiadczenie i wziełam 2 tipsy (ponoc b. dobre) jeden przemyłam zmywaczem bez acetonu a drugi zmywaczenm z acetonem i ten przemywany tips zm.acetonowym momentalnie sie rozpłynął (2sek.) a z tego co wiem to nie powinien tak od razu? przemywany zm.bezac.tylko sie zmatowił. (wiem ze na tipsy nalezy uzywac zm.bezacet.)
mam jeszcze pytanie czym nalezy pielęgnowac załozonego juz tipsa? dzieki za wszystkie odp. pozdrawiam
Stary 2006-03-18, 12:25   #5
Albertyna
Zakorzenienie

Aceton świetnie rozpuszcza tipsy, dlatego sie nie dziwie, ze po przrmyciu zmywaczem z acetonem sie rozpuscił ;-)
Stary 2006-03-18, 22:29   #6
MANKA75
Raczkowanie

Czyżby kolejna pseudostylistka?Przeprasz am że pytam ,ale gdzie robisz kurs????
MANKA75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 08:38   #7
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

MANKA75: Operon napisała w pierwszym poście ze jest własnie w trakcie robienia kursu. Czy to prawda czy nie niewazne ale nie traktujmy kazdej osoby z problemami jako pseudostylistki.
Stary 2006-03-20, 09:51   #8
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Tu się zgodzę Z Eenax - ale na kursie taka wiedza "tipsowa" to podstawa Może ten kurs jakiś taki naciągany - w sensie, że nie przykłada się nikt żeby dobrze Cię wyszkolić.
Biorąc pod uwage fakt,ze jesteś w trakcie kursu więc takie rzeczy jak pękania zdarzają się na początku Może za mocno przyiskasz tipsa do paznokcia celem jego przyklejenia ? Albo źle dopasowujesz - powodów może być naprawdę masa. Może być też tak ,że trafiłaś na klientkę z problematyczną płytką np. płaską (ja mam taką ) do takich płytek paznokciowych są specjelne tipsy - LCN takie posiada ,mają płytszą krzywą C - więc jak sama widzisz problem kilometrowy Może podaj więcej szczegółów

mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 12:14   #9
operon
Przyczajenie

mozliwe ze błąd w sztuce? ze mocno przyklejam no tak..z dopasowaniem raczej nie zgodze sie uzywałam dotąd tipsy z duzą kieszonka i powiem ze dłuzej czasu mi to zajęło ale teraz mam tipsy z mała kieszonką i jest rewelacja!a ten kurs to mamy ze szkoły załatwiała nam nasza profesorka takze jest ok! pracujemy na produktach firmy LA Femme a czy mogła bys mi polecic sprawdzony zestaw do zeli jakiejs firmy
Stary 2006-03-21, 12:16   #10
operon
Przyczajenie

sama jestes pseudostylistką i poza tym czytac nie umiesz!!!hihihi wyraznie napisałam ze wiem ze aceton rozpuszcza tipsa !!!
Stary 2006-03-21, 13:55   #11
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Cytat:
Napisane przez operon
sama jestes pseudostylistką i poza tym czytac nie umiesz!!!hihihi wyraznie napisałam ze wiem ze aceton rozpuszcza tipsa !!!
A do kogo jest skierowana ta odpowiedź ?

Operon nie ma co się unosić, za jakiś czas sama zrozumiesz dlaczego TU na forum jesteśmy wrażliwe na takie rzeczy

Stary 2006-03-21, 17:35   #12
operon
Przyczajenie

ok dziekuje za zrozumienie.. ale nie moge dojsc dlaczego one sie tak łamią moze rzeczywiscie za bardzo matowie płytke moze za bardzo przyciskam tipsa ?? a jak to jest z tym obcinaniem gilotynką matowicie troche srodek tipsa przed ucienciem?
Stary 2006-03-22, 07:40   #13
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Matowienie tipsa w miejscu cięcia nie jest konieczne. Sa osoby które to robia i które nie, nie ma to wpływu na trwałość/łamliwość tipsów.
Wazne jest by miec dobra tzn. ostra gilotynkę.
Stary 2006-03-22, 14:48   #14
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Ja obcina tipsa zanim wezme pilnik do ręki Zistawiam trochę więcej go ,żeby potem ewentualnie dopiłować. Bo tips ma prawo pęknąć , jeżeli trzymasz niepoprawnie gilotynę i przy okazji nie jest ona wystarczająco ostra

Stary 2006-03-23, 14:47   #15
ORION_Rzeszow
Przyczajenie

GG do ORION_Rzeszow

jak robisz na LA Femme to samo za siebie mówi przykro mi zmień produkty a puxnije sie zastanawiaj mam nadziej ze Ci wszytko na kursie powiedza w tym LA Femme jezeli tak Cie wyszkola jak dziewczyna która przyszła starc sie u nas o prace to Ci wpsółczuje. jezli naprwde chcesz to robic zmien firme i zrób porządne kursy

pierwsze obetni tipsa puxnije bierzemy sie za matowienie i zawsze sprawdz czy nie pękł Ci przed założeniem żelu!!!!
ORION_Rzeszow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 15:57   #16
operon
Przyczajenie

dzieki orion ja tez nie byłam przekonana co do firmy La Femme ale dobrze ze kurs akrylowy uczyłam sie gdzie indziej tez w Krakowie ale w Nail Pro Academy to naprawde solidna akademia i dlatego mam teraz porównanie,ale co innego szkoła moze załatwic? co nie?la Femme tez coś? chociaz kolezanka robi na tipsach z tej firmy i sobie chwali?..pozdr..
Stary 2006-03-23, 16:02   #17
operon
Przyczajenie

wie cie co jednak instrukcja robienia tipsów jest indywidualna do firmy ja sciągnęłam sobie instr. do mojej z allegro i powiem ze robiłam błędy tn. za mało odtłuszczałam, za mało zelu itp. hihi gdybym wiedziała ze to o to chodzi to nie miała bym problemów bo nic mi nie przyszło z zestawem..rzadna instrukcja!!
Stary 2006-03-24, 08:05   #18
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Instrukcje z allegro zdecydowanie odradzam. Jest tam wiele błędów technicznych pokazanych a innych zupełnie brakuje.

Instrukcje z allegro przegladam regularnie i czasem włos sie na głowie jeży jak sie widzi co tam w nich jest. Szczerz powiem ze te instrukcje robia najczesciej samouki i po takich instrukcjach wiecej sobie mozna zrobic krzywdy niz pozytku.

Naprawde dobrze radze iść na porzadny kurs. I powiem nawet ze jeden kurs to jest za mało by miec odpowiednia wiedze potrzeba dobrego kursu podsawowego i conajmniej jednego doszkolenia lub warsztatów.
Stary 2006-03-24, 08:24   #19
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

A ja sobie kupię instruktaż pilotowania Boeinga 737
Bede sama latać na wakacje bez płacenia za przelot
Stary 2006-03-24, 10:18   #20
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

A Paulo polecam polecam

Ja się tak uczyłam latac F-16 bo to w końcu łatwe.
I co najważniejsze dostałam plik z którgo moge sobie wydrukowac licencje pilota.
A to wszystko mimo tego ze: jestem ślepa (-4.0), jestem arytmiczką, mam skrzywienie kręgosłupa, niewpełni sprawną lewa rękę i cukrzyce oraz lek wysokości.

Teraz szukam instruktarzu na łodzie podwodne. Pewnie tez sie uda mimo ze nie umiem pływac i mam klaustrofobię.
Stary 2006-03-24, 11:54   #21
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Ale bajeeeeeeeeeeeeeeeeer !!!!!!!!
Bedziesz się bawić w polowanie na Czerwony Pazdziernik !!!!!!!!!!!!!

Ja też chce!!!!!! Kupię " Naukę obsługi Transatlantyka w weekend" i bedziemy się scigać!!!
Stary 2006-03-24, 15:05   #22
Albertyna
Zakorzenienie

woooow! sk ad macie takie kursy?
a ja chce instruktaz pilotazu bomobowców! ale bedzie zabawa! :-DDDD
Stary 2006-03-24, 19:47   #23
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Albertynko przesle Ci na maila!! Bedę dobrą kolezanką ( bron boze nie samolubną ) i podziele się z Tobą moją wiedzą
Stary 2006-03-24, 20:49   #24
operon
Przyczajenie

ale wy jestescie głupie zrobiłam juz 4 osobom tipsy i powiem ze BARDZO DOBRZE sie trzymają!!!!!!!! i nie mam rzadnych reklamacji takze Bardzo dobra jakosc!!!!!! a na kurs pilotarzu bombowca chetnie was wysyłam!!!!!
A to tak na przyszłosc.. nie nasmiewajcie sie z osób które proszą o pomoc tylko raczej im pomagajcie i odpowiadajcie na pytania!!!!
zal mi was i tego forum!!!
Stary 2006-03-24, 20:53   #25
operon
Przyczajenie

Eenax fajnie ze sie przedstawiłas przynajmniej wiem teraz jak wyglądasz ale masz chyba jakiegos opiekuna do siebie co nie..hihihihihihihihihihi hihihihihihihihi
ta cukrzyca nie sprawna reka boze ty wogóle jakos funkcjonujesz ???pozdr.
Stary 2006-03-24, 20:57   #26
operon
Przyczajenie

ło boze jakie tipsy ten słon to tak od swieta zakładasz na paznokiec w sumie nie widziałam jeszcze niebieskiego słonia hhihih moze u ciebie takie sa skad jestes? z Marsa?pozdr. heh..heh..
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości