solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-17, 16:13   #1
anecia-18
Przyczajenie

solarium

jak myslicie czy moge isc na solarium jak mam tlusta cere sklonna do wypryskow??
chcialabym sie bardzo opalic ale boje sie ze moj stan na twarzy sie pogorszy prosze doradzcie mi cos.
anecia-18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:22   #2
Mondzia
Zadomowienie

Dot.: solarium

Odradzam solarium - nie dość że niszczy skórę (o czym każda wizażanka Ci powie) to na dodatek jeśli chwilowo pomoże na twoje problemy skórne, po zaprzestaniu korzystania z solarki spowoduje wysyp podwójny

Polecam samoopalacze i balsamy brązujące
Mondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:23   #3
tula1980
Raczkowanie

Solarium na pewno wysuszy tobie troche te wypryski ale nie można go traktować jako lekarstwo na syfki
Pozdrawiam
Stary 2006-03-17, 16:37   #4
natii4
Zakorzenienie

Może i na początku wysuszy,ale potem pogroszy stan cery

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:49   #5
chocolatka
Zakorzenienie

Zdecydowanie odradzam. Słoneczko zarówno to sztuczne, jak i naturalne, w przypadku tłustej cery spowoduje wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Ponadto fotostarzenie skóry, czyli zmarszczki, a także przebarwienia itp. Na ten temat możesz wiele na wizażu przeczytać. Jesteś bardzo młoda i myślę, że szkoda by było niszczyć sobie skórę. Polecam za to samoopalacze i balsamy brązujące. A solarium mówię NIE

Pozdrawiam cieplutko
chocolatka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 16:53   #6
madziks...
Raczkowanie

GG do madziks...

to może ja sie przyczepie;p mam pytanko:Bardzo ciężko opalam sie w solarium a na słoneczku wręcz przeciwnie choć najbardziej plecki ręce zas inne częsci ciała bardzo cięzko czym to jest spowodowane?moze mało beta karotenu?doradzcie cos girlz ***
Stary 2006-03-17, 16:55   #7
Alchemiczka :D
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Zdecydowanie odradzam. Słoneczko zarówno to sztuczne, jak i naturalne, w przypadku tłustej cery spowoduje wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Ponadto fotostarzenie skóry, czyli zmarszczki, a także przebarwienia itp. Na ten temat możesz wiele na wizażu przeczytać. Jesteś bardzo młoda i myślę, że szkoda by było niszczyć sobie skórę. Polecam za to samoopalacze i balsamy brązujące. A solarium mówię NIE

Pozdrawiam cieplutko
Ja także odradzam solarium i podpisuję się pod wypowiedziami Dziewczyn przeciwnych mu. Jeśli chcesz się opalić skorzystaj z samoopalacza (szybszy efekt, ale śmierdzi) lub kremu brazującego (opalenizna powstaje wolniej, ale za to nie śmierdzi, przynajmniej zazwyczaj, bo np. brazujacy krem Bielendy jedzie że szok). Ale z dwojga złego to już wolę czuć na sobie rpzez jakiś czas smród samoopalacza niż niszczyć sobie skórę solarium.

Pozdrawiam
Stary 2006-03-17, 17:46   #8
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Na początku będziesz bardzo zadowolona bo solarium podsuszy krostki i na pewien czas znikną ale one powrócą w zwiększonej liczbie i zaczną pojawiać się przebarwienia.
Osobiście solarium odradzam, zwłaszcza jak się ma problemy skórne. Jest parę innych sposobów na uzyskanie opalenizny i to w szybszy niż solarium sposób i na bank bezpieczniejszych, np. air brush tanning, samoopalacze, balsamy i kremy brązujące.
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:22   #9
Malwina12320
Raczkowanie

jesli masz tlusta to chyab dorbze pujsc bo ci troche ja wysuszy, jesli masz jakies watpliwosc najlepiej jest zapytac dermatologa lub kosmetyczki, czasem oni zalecaja solarium jesli ma sie problem z cera(wiadomo nie za duzo ,nie mzoan przesadzac bo wszystko w nadmiarze szkodzi)
Malwina12320 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:37   #10
chocolatka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malwina12320
jesli masz tlusta to chyab dorbze pujsc bo ci troche ja wysuszy, jesli masz jakies watpliwosc najlepiej jest zapytac dermatologa lub kosmetyczki, czasem oni zalecaja solarium jesli ma sie problem z cera(wiadomo nie za duzo ,nie mzoan przesadzac bo wszystko w nadmiarze szkodzi)

Dermatolodzy zalecają solarium? Na pewno nie polecają w przypadku skóry trądzikowej. Słońce wysusza skórę. Gruczoły łojowe dostają sygnał, że skóra jest przesuszona, więc zaczynają pracować ze zdwojoną mocą. Wypadkiem kiedy dermatolog może zalecić opalanie jest leczenie łuszczycy.
Stary 2006-03-17, 20:31   #11
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malwina12320
Kiedyś zalecali,a teraz zalecają,ale nie na trądzik

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-03-17, 20:44   #12
anecia-18
Przyczajenie

dziekuje wama bardzo za cenne rady doradzacie mi samoopalacze i kremy brazujace ale ja zabardzo nie wiem jakie sa dobre??kiedys je uzywalam pare razy ale zawsze mi strasznie krzywo wychodzilo wszczegolnosci na twarzy.
Stary 2006-03-17, 21:13   #13
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Dermatolodzy zalecają solarium?
niestety jakiś rok temu byłam świadkiem rozmowy między panią dermatolog a pacjentem z trądzikiem - powiedziała, że zbliża się lato i kazała mu się codziennie opalać. pomyślałam sobie, że po wakacjach biedaczek wróci do niej z jeszcze większym problemem... ale to jest akurat przykład nienajlepszego lekarza - na mnie np. postawiła krzyżyk i zaleciła mi domowe sposoby (które niekoniecznie są najgorsze, ale nie po to chodzę do lekarza, aby mi je doradzał).

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 21:31   #14
anecia-18
Przyczajenie

ja juz mam mojego tradzika dosyc!! stosowalam juz mnostwo preparatow polecanych przez roznych dermatologow i wkoncu sie zebralam i w przyszym tygodniu ide na laserowe usuwanie. wiem ze napewno wydam duzo kasy ale mam nadzieje ze bedzie warto bo slyszalam ze efekty sa pioronujace
Stary 2006-03-17, 23:36   #15
nicol
Przyczajenie

Widzę same negatywne opinie dot.solarium. Ja natomiast jestem rozczarowana samoopalaczami ,efekt jest nieco kiczowaty,nigdy nie dorówna prawdziwej opaleniznie.Natomiast z solarium korzystałam kilka lat temu [w celu podsuszenia,zatkane pory] oczywiscie z umiarem- 10min. dwa razy w tyg. Efekt był bardzo pozytywny,buzia wyładniała i odżyła.Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam.Teraz kupiłam sobie małe solarium do twarzy w celu jej podsuszenia, trądziku nie mam bo jestem dużą dziewczynką.Szybko się opalam,mam raczej ciemniejszą karnację i chciałabym przeczytać o pozytywnych aspektach takiego opalania Acha,po samoopalaczu[dobrej firmy] miałam przebarwienia,po solarium czy słońcu nie,opalam się mało.
nicol jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 08:28   #16
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Napisane przez nicol
Widzę same negatywne opinie dot.solarium. Ja natomiast jestem rozczarowana samoopalaczami ,efekt jest nieco kiczowaty,nigdy nie dorówna prawdziwej opaleniznie.Natomiast z solarium korzystałam kilka lat temu [w celu podsuszenia,zatkane pory] oczywiscie z umiarem- 10min. dwa razy w tyg. Efekt był bardzo pozytywny,buzia wyładniała i odżyła.Żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam.Teraz kupiłam sobie małe solarium do twarzy w celu jej podsuszenia, trądziku nie mam bo jestem dużą dziewczynką.Szybko się opalam,mam raczej ciemniejszą karnację i chciałabym przeczytać o pozytywnych aspektach takiego opalania Acha,po samoopalaczu[dobrej firmy] miałam przebarwienia,po solarium czy słońcu nie,opalam się mało.
To fakt, ze samoopalaczy trzeba sie nauczyc uzywac. Mnie sie z nimi nie chce bawic non stop, wiec z reguly w lecie jak mam ochote na zmiany to sie "opalam" - ale wszystko sie da. Nie ma mowy zeby od samoopalacza powstaly przebarwienia bo on ma malo wspolnego z melanina - naturalnym barwnikiem. Co najwyzej w wyniku niewlasciwej pielegnacji ( brak peelingow, nawilzania ) sztuczna opalenizna nierownomiernie sie rozprowadzala.
Co do solarium polecam wpisac w wyszukiwarke - jest o tym wiele watkow. Oraz bardzo duzo wiadomosci o tym, ze efektow korzystania z niego ( tych negatywnych ) nie widac od razu. Najlepiej isc na badanie fotouszkodzenia skory - wtedy aparat okresli czy faktycznie Twoja skora jest taka zdrowa. Twoj tradzik byc moze byl jednym z lzejszych, stad "zatuszowalo" go solarium. Niestety w wiekszosci wypadkow nastepuje pogorszenie, naskorek pogrubia sie i pory sa jeszcze bardziej zatkane. Dodatkowo produkuje wiecej sebum, zeby zlikwidowac przesuszenie.
Mam nadzieje, ze w skrocie wyjasnilam czemu solarium jest tak namietnie odradzane i to nie tylko osobom z tradzikami. Pozdrawiam.
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 11:43   #17
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nicol
To ciekawe,że po samoopalaczu można mieć przebarwnienia Co do kiczowatości opalenizny to proszę nie wmawiaj mi,że opalenizna z solarium nie jest kiczowata i jest podobna do opalenizny ze słońca,bo nie jest Poza tym było tutaj sporo wątków o domowych solariach i prawda jest taka,że możesz siedzieć przez godzinę przed tym solarium i tak za bardzo się nie opalisz

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-03-18, 11:57   #18
Zadomowienie

Exclamation Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez nicol
Acha,po samoopalaczu[dobrej firmy] miałam przebarwienia.
Pierwsze słyszę o przebarwieniach po samoopalaczu

Gwoli wyjaśnienia: za przebarwienia na skórze odpowiedzialna jest malenina nirównomiernie rozmieszczona pod skórą. Samoopalacze zas nie zawieraja melaniny, tylka DHA (chemiczna nazwa: dihydroksyaceton). Poza tym wiele z nich ma jeszcze wyciągi z orzecha włoskiego, masła kakakowego itp. Twoje przebarwienia na pewno nie mogły powstać po samoopalaczu.

Pozdrawiam
Stary 2006-03-18, 12:26   #19
Joey
Zakorzenienie

Również odradzam solarium. Zobaczcie co właśnie znalazłam w necie - ku przestrodze [Nie sądzicie, że Paris była śliczną dziewczyną, zanim zaczęła chodzić na solarium, farbować się na jasny blond, itp.?]
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 12:37   #20
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Joey
Również odradzam solarium. Zobaczcie co właśnie znalazłam w necie - ku przestrodze [Nie sądzicie, że Paris była śliczną dziewczyną, zanim zaczęła chodzić na solarium, farbować się na jasny blond, itp.?]
Sądzimy Wygladała wtedy uroczo, opalopna zaś wyglada dużo starzej, gdyż zbyt ciemna opalenizna postarza. Poza tym wyglada to trochę nienaturalnie: tu blondynka, a tu znowu taka ciemna "karnacja". Jak dla mnie zbyt duży kontrast...

Joey dzięki za te zdjęcia ku przestrodze, nakarmię Cię za to
Stary 2006-03-18, 12:51   #21
chocolatka
Zakorzenienie

Nie lubię tego słowa, ale go użyję: Paris wygląda po prostu tandetnie. Wersja bardziej blada - jak 20-latka, wersja solaryjna - 50-latka.
Ale ona ma to szczęście, że może wydać grube miliony dolarów na usuwanie takich skutków opalania jak zmarszczki czy przebarwienia. Ja nie mam tylu pieniędzy, odpowiednich specjalistów, ani czasu, aby bawić się później w walkę z brzydką skórą, więc po prostu chronię się filtrami.
Stary 2006-03-18, 13:46   #22
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Pierwsze słyszę o przebarwieniach po samoopalaczu

Gwoli wyjaśnienia: za przebarwienia na skórze odpowiedzialna jest malenina nirównomiernie rozmieszczona pod skórą. Samoopalacze zas nie zawieraja melaniny, tylka DHA (chemiczna nazwa: dihydroksyaceton). Poza tym wiele z nich ma jeszcze wyciągi z orzecha włoskiego, masła kakakowego itp. Twoje przebarwienia na pewno nie mogły powstać po samoopalaczu.

Pozdrawiam
Dihydroksyaceton to cukier,który jest składnikiem insuliny. Jakby ten składnik wywoływał przebarwienia to wszyscy cukrzycy zażywający insulinę mieliby przebarwienia

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

Stary 2006-03-18, 14:02   #23
yedanna
Zakorzenienie

Cytat:
Sądzimy Wygladała wtedy uroczo, opalopna zaś wyglada dużo starzej, gdyż zbyt ciemna opalenizna postarza. Poza tym wyglada to trochę nienaturalnie: tu blondynka, a tu znowu taka ciemna "karnacja". Jak dla mnie zbyt duży kontrast...

Joey dzięki za te zdjęcia ku przestrodze, nakarmię Cię za to
Uczciwie - mi się nie podobała w tych ciemnych włosach co nie oznacza, że teraz wygląda ładnie ale w moim przekonaniu lepiej. Natomiast opalenizna rzeczywiście jej nie służy, tym bardziej że ma taki czerwonawo-różowy prosiaczkowaty odcień...

Co do pytania głównego - dwa spostrzeżenia:
1). Cera trądzikowa rzeczywiście poprawia się po kilku wizytach na solarium ale później, to co się dzieje, powoduje wysyp jeszcze większy niż przed solarium.
2). Sama kilkakrotnie słyszałam kosmetyczki i dermatologów którzy na problemy ze skórą zalecali solarium :/
Stary 2006-03-18, 14:46   #24
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Joey
nie sądziłam, że mogła być kiedyś taka ładna...

Klikaj codziennie:

Stary 2006-03-18, 16:38   #25
Zadomowienie

Post Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez natii4
Dihydroksyaceton to cukier,który jest składnikiem insuliny. Jakby ten składnik wywoływał przebarwienia to wszyscy cukrzycy zażywający insulinę mieliby przebarwienia
Jakby ktoś potrzebował to podaję wzór chemiczny dihydroksyacetonu:

CH2OH
I
C=O
I
CH2OH

I - wiazanie pojedyncze
= - wiazanie podwójne
2 - ma być w indeksie dolnym
Stary 2006-03-18, 17:53   #26
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Jakby ktoś potrzebował to podaję wzór chemiczny dihydroksyacetonu
to chyba już wiem, skąd taki nick

Klikaj codziennie:

Stary 2006-03-18, 18:31   #27
sweet_mystery
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Joey

moim zdaniem teraz wyglada lepiej.....mi sie nie podoba jasna karnacja, sama taką mam i mam dość....
sweet_mystery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 18:35   #28
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
to chyba już wiem, skąd taki nick
dokładnie chemia i biologia to moja pasja, szczególnie chemia

Co do dihydroksyacetonu to jak Natii napisała jest to cukier, należy do monosacharydów do grupy trioz, a bardziej szczegóło do ketotrioz i jest składnikiem insuliny. Czasem się takie informacje przydają, np. w teleturniejach
Stary 2006-03-18, 18:52   #29
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sweet_mystery
moim zdaniem teraz wyglada lepiej.....mi sie nie podoba jasna karnacja, sama taką mam i mam dość....
Też mam jasną karnację i lubię siebie Są rzeczy, których sie nie wybiera, np. kolor oczu, wzrost, karnacja... Dlatego pogodziłam się ze swoja bladolicością i nie męczę swojej skóry solarium.

Ale to wolny kraj. My tylko informujemy o skutkach solarium, a Wy i tak zrobicie tak jak będziecie uważały. Ważne jest jednak to, by mieć świadomość tego co się robi, dlatego powtarzamy do znudzenia, że solarium jest szkodliwe. Wasza sprawa co zrobicię z tą wiedzą.

Pozdrawiam
Stary 2006-03-19, 13:37   #30
agatka-a
Zakorzenienie

Cytat:
dokładnie chemia i biologia to moja pasja, szczególnie chemia
może chemia moją pasją nie jest, ale jak czytałam artykuł o samoopalaczach i pojawiła się nazwa digydroksyaceton to pierwsze co stanęło mi przed oczami to jego wzór (biologie studiuje)
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości