Błagam, Pomocy !!! - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-17, 17:09   #1
MiLqa
Raczkowanie

Błagam, Pomocy !!!

Wczoraj zrobiłam cos strasznego ... Posmarowałam twarz kremem firmy Avon do skóry trądzikowej. Zrobiłam to pierwszy i ostatni raz! To był najgorszy błąd w moim zyciu. Dzisiaj moja skóra dosłownie płonie ! Szczypie , pali , piecze , boli i jest niemiłosiernie czerwona Nie wiem co robić ... Byłam w salonie medycyny estetycznej, gdzie polecili mi czekać aż wszystko się zagoi. Pani dermatolog wyjechała w góry na weekend, dlatego jej pomoc i rada tez odpada. Co mam robić ? Nie wytrzymuje już bólu... a moja skóra wygląda tragicznie ;( Znacie moze jakieś maści , kremy ? Co mi pomoże ? Doradzcie, błagam ! Z góry dziękuję ...

Serdecznie odradzam zakupu kosmetyków firmy AVON
MiLqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 17:17   #2
ViLLeMkA
Zakorzenienie

Dot.: Błagam, Pomocy !!!

pewnie to jakies uczulenie, stan zapalny...
lepiej rzeczywiscie poczekac...
a masci... jakies z witaminami, gojace... moze zapytaj w aptece??
no nie wiem

a avon ma tylko kilka fajnych rzeczy... reszta to jest bjeden wielki smietnik :/
radze zwrocic ten krem

ViLLeMkA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 17:41   #3
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Moim zdaniem jeśli masz trądzik to przed zmianą kremu powinnaś to skonsultować z dermatologiem. Niektóre substacje zawarte w kosmetykach niestety uczulają. Nie przekreślałabym odrazu całego zasobu firmy Avon bo uczuliła Cie seria Clearskin (domyśliłam się bo to jedyna seria antytrądzikowa wśród ich kosmetyków) a substancje w niej zawarte nie są, np. w szamponach czy perfumach tej firmy.
Jeżeli chodzi o złagodzenie podrażnień to w aptece dostaniesz Pantenol w piance/sprayu. Kładziesz nie za grubą warstwę pianki na buzię i czekasz aż się wchłonie. Na początku możesz mieć odczucie lekkiego szczypania ale po chwili poczujesz ulgę a zaczerwienienia powinny zblednąć. Nie smaruj buzi żadnymi kremami, których używasz na codzień, które mogłby ją podrażnić tylko daj jej odpocząć. Ulgę przynoszą też okłady z przestudzonego rumianku. 3maj się i bądź cierpliwa
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 17:58   #4
agnieska
Zakorzenienie

podrażnienia złagodzi też Alantan, a z droższych kosmetyków aptecznych - Epitheliale, Delmalibour, Cicaplast (chyba - z LRP, ale nie ma na KWC jeszcze - też chyba ) i Cicalfate
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=49

o, znalazłam na necie cicaplast: http://www.savima.pl/?details=375

agnieska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:30   #5
Malwina12320
Raczkowanie

na pewno oczyscic twarz z kremu tego, ja przemywam sobie twarz alosem(dostaniesz go w aptece lub w sklepie ze zdrowa zywnoscia) i na pewno daruj sobie kremy itp
Malwina12320 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:33   #6
Angel@
Zakorzenienie

Wiesz kiedyś miałam identyczną sytuację na twarzy - i też po Avonie. Mój sposób to maść z witaminą A gojąca (2zł w aptece) na noc i rano jest już znacznie lepiej. Oczywiście sposoby podane przez dziewczyny powyżej także są dobre - potwierdzam. Mam skórę skłonną do wszelkich podrażnień więc często się "bawię" w takie rzezczy.
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 19:39   #7
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Malwina12320
na pewno daruj sobie kremy itp
z tym się nie zgodzę, z prostej przyczyny - kremy te są specjalnie stworzone na takie sytuacje, zawierają cynk i inne substancje, które pomagają się zregenerować skórze
ja mogłabym jeszcze od siebie dodać łagodny żel bez SLS, np. żel z Pharmacerisu do skóry wrażliwej

Stary 2006-03-17, 20:05   #8
gosiaczek1985
Przyczajenie

Witam!
Ja rowniez mialam identyczna sytuacje,dlatego wiem jak to okropnie wyglada!!
Ale nie martw sie kilka dni i przejdzie,bo jest to uczulenie.Najlepiej myj buzke mydelkiem Bambino i przegotowana woda, nie uzywaj kosmetyko np.pudru, a na wiczor wcieraj zwykla wazeline-tylko z nia nie przesadzaj bo masz tradzik,a wazelina jest bardzo tlusta!Tak poradzila mi dermatolog i pomoglo!Zycze powodzenia
Stary 2006-03-17, 23:12   #9
agnieska
Zakorzenienie

no to ja będę uparta - przykłady kosmetyków, które wkleiłam, polepszają ten stan cery trądzikowej-naprawdę polecam, wystarczy poczytać recenzje. Sama mam dermalibour, którego używam np. przy podrażnieniach po depilacji woskiem twarzy, miałam Epitheliale, próbkę Cicaplastu dostałam ostatnio po zabiegu usuwania blizn laserem-napewno droższe od wazeliny, ale bardo wydajne (z własnego doświadczenia: Dermalibour, który mam już chyba od roku, a wciąż połowa tubki i Cicaplast, którego dwie krople wystarczyły mi na całą twarz ).
Pozdrawiam

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości