Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-11-17, 22:07   #1
Natalka1991
Raczkowanie

Problem z włosami

Hej wszystkim wiele lat nie myłam włosów zbyt często, ponieważ miałam depreche, nie interesowało mnie to zbytnio i z pięknych mega gęstych włosów mam w rezultacie oklapnięte i nie najciekawsze, ponadto czy to normalne że po dwóch dniach mam już strasznie tłuste włosy? moje koleżanki myją raz na tydzień a przed myciem i tak mają puszyste i nie tłuste, jeżeli to normalne to planuję myć włosy co drugi dzień, co jeszcze mogę zrobić? myślałam żeby w każdy poniedziałek i piątek po myciu nakładać jeszcze maskę na pół godziny recznik i po tym czasie spłukiwać, teraz tak jak suszyć? jaką temperaturą mam wybór zimna letnia i gorąca bo spłukiwać to już wiem że dosyć ciepłą ale nie gorącą wodą, Dzięki za jakieś porady

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 05:07 ---------- Poprzedni post napisano o 04:28 ----------

myślałam kupić jakiś szampon z farmony bo polecany np jantar do włosów zniszczonych i odżywkę np pantene pro v bo polecana i używać jej tylko na końcówki bo podobno na całą głowę pobudza gruczoły łojowe co o tym myślicie może inne porady ?

Pozdrawiam
Natalka1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:03   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Problem z włosami

Najpierw ogarnij podstawy. Na przykład:

-włosy myjemy tak często, jak trzeba. Jedni mogą raz na tydzień, inni muszą codziennie. Skóra głowy się zmienia, możliwe że Twoja stała się tłusta, co może mieć podłoże w Twoim organizmie, bo depresja nie pozostaje bez wpływu na np gospodarkę hormonalną.

-szampon dostosowujesz do skóry głowy. Jak masz tłustą, to kupujesz szampon do włosów tłustych. Często pomocne jest nakładanie go dwa razy podczas jednego mycia.

- do stanu włosów dopasowujesz odżywkę. Raz piszesz, że są klapnięte, potem że zniszczone - musisz ocenić jakie są na długości. Jeśli są obciążone i bez objętości, to większość produktów do włosów zniszczonych pogłębi ten problem.

-przetrzymywanie masek i odżywek pod ręcznikiem jednym służy, innym nie. Musisz sama ocenić.

-odżywki i maski są do włosów, nie do skóry głowy, chyba że producent je do tego celu przeznaczył. W każdym innym przypadku nakładasz je OD UCHA W DÓŁ

- suszenie włosów, jak to robić KLIK

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 10:49   #3
Natalka1991
Raczkowanie

miałam jakiś czas temu agresywny blond robiony z rozjaśnianiem, teraz leci mi pełno włosów przy czesaniu czy jak np rozdzielam gdy są mokre kołtuny to pełno na palcach mi zostaje mam tak że przycięłam włosy na króciutko rok temu żeby je ratować i niestety teraz dużo z tego blondu jest na końcówkach i sama nie wiem czy to jest normalne, że te blond bo chyba głównie one wylatują w takiej ilości leciały? to mnie też zniechęca do mycia bo się boję że kilkanaście myć włosów i będzie po włosach
Natalka1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 10:41   #4
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalka1991 Pokaż wiadomość
miałam jakiś czas temu agresywny blond robiony z rozjaśnianiem, teraz leci mi pełno włosów przy czesaniu czy jak np rozdzielam gdy są mokre kołtuny to pełno na palcach mi zostaje mam tak że przycięłam włosy na króciutko rok temu żeby je ratować i niestety teraz dużo z tego blondu jest na końcówkach i sama nie wiem czy to jest normalne, że te blond bo chyba głównie one wylatują w takiej ilości leciały? to mnie też zniechęca do mycia bo się boję że kilkanaście myć włosów i będzie po włosach
Musisz ocenić, czy wypadają Ci włosy z cebulkami, czy ukruszone na długości. Jest możliwe, że po rozjaśnianiu włosy się kruszą, jest możliwe, że wypadają, ale równie dobrze wypadanie z cebulkami może mieć przyczynę zdrowotną. Bez badań tego nie ustalisz (czasem i te nie dają odpowiedzi).

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
fryzura, oklapnięte, problem, tragedia, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości