Czy można jednocześnie uzywać krem wybielający i regenerujący? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-18, 16:37   #1
starsza pani
Zadomowienie

Czy można jednocześnie uzywać krem wybielający i regenerujący?

Chciałabym wywabić piegi wobec czego po przeczytaniu zachęcających recenzji na tym forum kupiłam krem wybielający correcteur anti-taches.
Zgodnie z instrukcją powinnam używać go rano i wieczorem.A kiedy stosować krem odżywczo-regenerujący? Czy Redermic firmy La Roche-posay jest odpowiedni dla mnie-cera sucha ,ze zmarszczkami? Mam 65 lat.Nie wiem również czy po kremie wybielającym mogę nałozyć podkład korygujący Dermablend? W opisie mowa jest też o konieczności używania kremu z duzym filtrem.Ale w jakiej kolejności to wszystko robić.Pani w aptece powiedziała mi żeby ograniczyć się tylko do kremu wybielającego.Ale przecież nie mogę chyba przez 2 czy 3 miesiące (biorąc pod uwagę mój wiek) nie stosować kremu odzywczego.Proszę o pomoc bo zupełnie się pogubiłam.:conf used:
starsza pani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 01:05   #2
aniolek-tasmanski
generał brygady milicji obywatelskiej ds. forum, przeglądarek oraz gotowania trolli na parze

Dot.: Czy można jednocześnie uzywać krem wybielający i regenerujący?

Ja uzywalam kremu wybielajacego Thiospot ( ma slaby filtr UVB) i pomimo, ze bylo napisane na ulotce : uzywac rano i wieczorem - ja uzywalam wylacznie na noc.

Na dzien: na poczatku 2 kremy z wysokimi filtrami Bioderma SPF 100 ( mleczko i tonujacy - ok 50 zl kazdy) pozniej zmienilam zestaw na:
La Roche Active C XL ( ok. 70 zl)- odczekalam ok 15 minut i na to Krem Bioderma Tonujaca z filtrem 100 ( bardzo ladny kolor), nie trzeba uzywac juz podkladu ani pudru.

Po powrocie z firmy ok 18.00 nakladalam na buzie co tylko sie dalo nalozyc
najczesciej Kremy firmy NUXE, Galenic multiwitaminowy i inne ( kazdego dnia inny).

Takiego zestawu uzywalam przez ok 6 m-c, nie mialam zadnego problemu z pogorszeniem stanu buzi - wrecz przeciwnie.
(Thiospot - to chyba same kwasy)

aniolek

Ta reklama pokazywana jest pod 9 759 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 07:10   #3
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Dot.: Czy można jednocześnie uzywać krem wybielający i regenerujący?

Ja myślę, że spokojnie można aplikować dwa razy krem wybielający, zaraz rano i na noc, a koło południa zaaplikować krem odżywczy na dzień z filtrami.
Chyba ,że ten wybielający jest jednocześnie odżywczy ( sprawdź w opisie) , wtedy w południe może nawilżający tylko.
Z tego , co wiem osoby po kremie wybielającym stosują podkłady korygujące, odczekaj tylko ok.15 minut.

Jeśli jednak jeszcze pracujesz kolejność będzie trochę inna. Rano wybielający i korygujący z filtrami, a po powrocie z pracy , demakijaż mleczkiem ,tonik i krem odzywczy na dzień, a na noc znowu wybielający.

Mam trochę mniej lat ale stosuję kremy trzy razy dziennie. Nie używam co prawda typowo wybielającego, tylko rano przeciwzmarszczkowego na dzień z filtrami, po południu nawilzającego i bogatego odżywczego, rozjasniającego na noc.
Jak skóra nie będzie potrzebowała składników to ich nie będzie wchłaniać lub negatywnie zareaguje, wtedy można skorygować stosowanie.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości