Co myślicie o przebijaniu samemu w domu pępka,brwi,nosa,języka? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-07-11, 10:41   #121
Matosia1991
Przyczajenie

Dot.: Co myślicie o przebijaniu samemu w domu pępka,brwi,nosa,języka?

Monika165! u mnie w mieście malutko się płaci w tym "moim" ulubionym saloniku zapłaciłam 15zł za przebicie nosa ale musiałam mieć swój kolczyk.. z kolczykiem od kosmetyczki kosztowałoby to 25 zł ale powiem szczerze...brzydkie były te kolczyki u kosmetyczki hehe Pozdro
Matosia1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 10:54   #122
elmoska
Zakorzenienie

GG do elmoska Wyślij wiadomość przez MSN do elmoska

Ja sobie sama przekuwalam nos, niestety kolczyk wylecial a dziurka zarosla. Nastepna dziurke przekuwala mi kosmetyczka niestety strasznie sie papralo i bylam zmuszona wyjac kolczyk. Tak samo bylo z pepkiem. Za przekucie nosa placilam 65 zl w promocji, a za pepek nie pamietam bo to bylo dosc dawno. Teraz mam tylko przekute uszy a kolczykow i tak nie nosze

BBL
5/28

AC MILAN CAMPIONI D`ITALIA

elmoska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 12:05   #123
jusali
Rozeznanie

Zazwyczaj przy przekłuwaniu języka nie ma kwi...tzn. minimalna ilość , że naprawdę nie ma się czego bać
jusali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 12:40   #124
lara152
Raczkowanie

Ja przebijałam sobie sama ucho. Mam 3 swoje dziurki. Planowalam takze przekłuć sama język a potem pępek bo mam grubą igłę. Języka mi sie odechciało a do pępka zabrakło mi odwagi.
Teraz planuje przekłuć chrząstkę drugiego ucha, ale nie wiem w ktorym miejscu dokladnie... Musialabym sie zorientowac;]

Pozdrawiam;*
lara152 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 15:41   #125
Monika165
Raczkowanie

Matosia1991 a w jakim miescie???
Monika165 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 11:14   #126
Matosia1991
Przyczajenie

Monika 165! W Tarnobrzegu-woj.Podkarpackie to jest jakieś 70km od Rzeszowa naprawde fajny salonik I najwazniejsze przekłuwanie-bezbolesnePozdro
Matosia1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 12:09   #127
Monika165
Raczkowanie

dzieki
Stary 2007-07-13, 15:18   #128
lara152
Raczkowanie

Noo i zrobilam to;] mam go w prawym uchu na chrząstce... Przekłuwanie nie było takie straszne... Tylko mam go juz 3ci dzien i jeszcze troszke mnei boli... Ale daje rade;]
Jestem zadowolona

Aha a zrobilam go agrafka:P

Oczywiscie odkazilam wszystko itp;]

Buzka;*
Stary 2007-07-15, 21:03   #129
RedBloodedWoman
Raczkowanie

Ani uszu, ani tym brdziej nosa nie powinno się przkuwać pistoletem, bo przekuwa się wtedy tylko i wyłącznie jego siłą - kolczyk jest tępy [ niby ostry] i rozrywa skórę.

Agrafką? Odkaziłaś? Że sterylne to mozna powiedzieć po wrzuceniu do autoklawu.

Show Must Go On!

RedBloodedWoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 18:51   #130
lara152
Raczkowanie

A co to ten auto...Coś? Wiele razy juz robilam szpilkami czy czyms, ale teraz mialam fajna gruba agrafke wiec zrobilam to ją. Za jednym zamachem i po sprawie...
Co do pistoletu to masz racje... Heh wiec zostala mi agrafka

Stary 2007-07-16, 19:17   #131
RedBloodedWoman
Raczkowanie

autoklaw to takie urządzenie do sterylizowania, jak bardziej cię to inetersuje, to poszukaj w google.
szczserze powiedziawszy w uszach sama też robiłam 11 kolców, loby, ale był to wynik głupoty, mea culpa. powyjmowalam
a jeśli już chcesz sama robić, to nie możesz igłą sterylną, venflonem ?

Show Must Go On!

Edytowane przez RedBloodedWoman
Czas edycji: 2007-07-16 o 19:18 Powód: a
RedBloodedWoman jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-16, 19:24   #132
77Misia
Raczkowanie

robic to samemu w domowych warunkach to glupota, ktora moze sie skonczyc bardzo zle dla ciebie, nawet w salonach czasem jak sie robi to dochodzi do zakazen, ropien itp. a co dopiero nieprofesjonalne zroibienie sobie samemu
Stary 2007-08-10, 14:21   #133
Madziallena:)
Raczkowanie

Elo siemano No wiec minął już jakiś miesiąc od kiedy mam kolczyka w nosie którego przebiłam sama. Jest git Nic nie boli zero powikłań wiec polecam Napadło mnie na ten język,mam zamiar przebić go sama ale nie teraz bo za tydzień mam wesele i obawiam sie że może mi sie niewygoić tak szybko... A ja lubie wypić i mogłabym mieć problem. I wogóle z jedzeniem. Lepiej nie rozdrapywac świeżej rany. Zrobie go sobie po weselu. I hooj rodzice mnie z domu wyrzucą ale raz sie żyje To jest Jazz i strasznie mi sie to podoba i sobie go zrobie] A mam pytanie do osób które same robiły sobie kolczyk w języku. W którym mniej więcej miejscu? Bo boje sie że najade na jakiegoś nerwa. Wydaje mi sie że mniej więcej na środku na dole...
Madziallena:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-11, 09:05   #134
Monika165
Raczkowanie

Hejka.no powinnas sobie przebic gdzies 2cm od poczatku jezyka.ja tez sobie sama przebijalam i mi sie goil wlasnie w tydzien.tylko to gojenie polegalo na tym,ze seplenilam troszke i niezbyt moglam jesc .zadnego spuchniecia a ni nic nie bylo .pzdr i pamietaj,ze jak ja nic nie mialam to nie znaczy,ze ty tez nie bedziesz miala.np.moja kolezanka tez sobie sama przebijala i miala strasznie spuchniety,przez 3-4 dni nie mogla nic jesc(tylko pitne jogurty),a ja nic nie mialam wszystko jadlam.wiec lepiej badz ostrozna bo u kazdego inaczej .buśśśśśśśśśśśśśśkam
Stary 2007-08-13, 14:04   #135
Madziallena:)
Raczkowanie

aha aha ok dzięki za info:P A Twoja koleżanka jadła jogurty o matko,ja słysząłam że mleka absolutnie nie można jeść bo może sie zrobić na ranie serwatka i dojść do niebezpiecznego zakażenia. Tak samo ostre rzeczy... Ale dziękkikki za informacje pozdraiwiam buźka
Madziallena:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 12:56   #136
elkaa89
Raczkowanie

ja przebijalam sobie sama trzy dziurki w uszach ponad rok temu i mam je do dzis wszystkie sie ladnie zagoily po niedlugim czasie jakis miesiac temu robilam sobie sama kolczyk w pepku ale nie chcial mi sie goic caly czas ropial i troche bolal chociaz robilam oklady z rivanolu itp itd;/ no i jakis tydzien temu troche mocniej go pociagnela przez przypadek i na drugi dzien trzymal mi sie juz tylko na malutkim kawalku skory ktory mi i tak jakos stwardnial czy cos i wygladam tylko jak strupek;/ to wyciagnelam kolczyk i na drugi dzien ten strupek mi odpadl i tak juz nie mam dziurki tylko takie wglebienie nad pepkiem ale powoli sie goi jak sie zagoi calkiem to ide przebijac do salonu piernicze;> nie polecam przebijania samemu pepka hehe:p mam jesczze przebity jezyk ale przebijalam w salonie bo w zyciu nie odwazylabym sie sama
elkaa89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 12:44   #137
SztanGa15
Przyczajenie

Mi Jutro kolezanka ma przebić jezyk welflonem. Ufam jej bo ona pracuje jako kosmetyczka razem z ciocia w salonie.
Ale ja jestem taka panikarą, ze strasznie sie stresuje, nie wiem jak to bedzie, moze uciekne:PP
Moje kolezanki przebijały sobie języki a jedna brew same i nie maja zadnych komplikacji, no ale to juz zalezy jak Co komu wyjdzie.
Bo ja bym sama sie nie odwazyła, tylko uszy przebijam sobie sama
SztanGa15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 12:47   #138
Adeq
Zakorzenienie

NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE. W domu nie ma profesjonalnego sprzętu, jeśli ktoś chce sobie przebijać cokolwiek zwykłą igła to życzę powodzenia.
Stary 2007-12-16, 17:04   #139
xkarolinax
Raczkowanie

...

Edytowane przez xkarolinax
Czas edycji: 2008-06-10 o 22:40
xkarolinax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 17:07   #140
xkarolinax
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malkol13 Pokaż wiadomość
kosmetyczki tez przechodza tego typu szkolenia jak przekuwanie roznych miejsc na ciele(tak dla Twojej informacji) przykladem moze byc moja dobra kolezanka, ktora przekuwa, ma doswiadczenie praktyke i wiedze mimo tego ze jest kosmetyczka...

uwazam ze zdecydowanie lepszym pomyslem jest wybranie sie do kosmetyczki niz robienie tego typu zabiegow samemu w domu lub oddawanie sie kolezance...

piszesz ze przekluwalas ludziom rozne miejsca- pomyslalas co by sie stalo gdybys za ktoryms razem trafila na nerw?? lub nie potrafila zahamowac krwawienia bo za gleboko czy cokolwie?? to jest olbrzymia odpowiedzialnosc. wiec gratuluje odwagi

a co do osob zajmujacych sie piercingiem masz pewnie glownie osoby ktore wykonuja takze tatuaze... owszem jest wiele dobrych miejsc, gdzie higiena jest wazna... ale potym co widzialam i slyszalam o niekotrych miejscach w zyciu nie pojde do takiego salonu tatuazu czy piercingu brak podstawowych zasad higieny i bhp...

mozesz miec inne zdanietakie jest moje tylko nie pisz dziewczynie, ktora ma 16 lat "jezeli wiesz jak to zrobic to prosze bardzo", bo nie wiesz jaKa wiedze posiada (chyba ze sie dobrze znacie) i jak bardzo jest podatna na tego typu sugestie...a wiedze moze czerpac z roznych zrodel...czasami jest to tzw bravo, gdzie juz kilkanascie( ok 10) lat temu, zabierajac gazetki bratu czytalam o takich "problemach" ...

chcialabys miec ja na sumieniu?? ja wole ja wyslac do osoby, ktora ma zaswiadczenie ze potrafi to zrobic i gdzie moge byc pewna ze nie stanie sie jej krzywda... chyba po nocach nie moglabym spac gdyby bylo inaczej

pozdrawiam
co prawda zgadzam sie, jezeli nie ma sie o tym pojecia lepiej wypbrac sie do profesjonalnego studia piercingu.. miejsc takich jak brew czy jezyk napewno nie powinno sie samej przeklowac bo i tak ani nie zrobisz tego dobrze a co do salonow nie kazdy swieci przykladem, dlatego w waszym interesie jest znalesc odpowiednie studio
ps kosmetyczki sa do d.. beznadziejne, uzywaja pistoletow ktore sa tudne do odkazania, nie mzona nimi trafic w dokladnie wyznaczone miesjce bo przeciez jest on tak duzy ze nic nie widac, zreszta zapewne 99% z nich nie ma o tym zielonego pojecia, jak bylam mala to przebijala mi uszy kosmetyczka pamietam ze dlugo sie goilo co odczulam bolesnie

Edytowane przez xkarolinax
Czas edycji: 2008-06-10 o 22:42
xkarolinax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:17   #141
paulinka3110
Wtajemniczenie

Chyba bałabym sama sobie coś przebijać ...Uważam, że takie rzeczy powinny wykonywać osoby wykwalifikowane...
Zdaję sobie sprawę, że czasami kosmetyczkom się "nie udaje" i partolą robotę ze szkodą dla nas, ale i tak będę się upierała przy swoim zdaniu

Moja kumpela z liceum sama sobie jezyk przekuła...Przez 2 tygodnie nie mogła mówić...język miała spuchnięty, gardło też...Miała szczęście że się nie zadusiła

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:17   #142
Adeq
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Chyba bałabym sama sobie coś przebijać ...Uważam, że takie rzeczy powinny wykonywać osoby wykwalifikowane...
Zdaję sobie sprawę, że czasami kosmetyczkom się "nie udaje" i partolą robotę ze szkodą dla nas, ale i tak będę się upierała przy swoim zdaniu

Moja kumpela z liceum sama sobie jezyk przekuła...Przez 2 tygodnie nie mogła mówić...język miała spuchnięty, gardło też...Miała szczęście że się nie zadusiła
brawo dla koleżanki
Stary 2007-12-16, 19:46   #143
dagirll
Wtajemniczenie

Nie radze Ci przebijac brwi ...To nie zbyt bezpieczne,przynajmniej wlasnie w luku.Moja kolezanka przebijala sama sobie nos, i brode 2 lata nosi i nic jej sie nie dzieje,ale za ,to moja inna znajoma przebijala sobie pepek i zostaly jej straszne blizny.Nie wiem ,ja bym na Twoim miejscu poszla do profesjonalnego salonu i tam zrobila kolczyka..Powodzenia

dagirll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 00:42   #144
paulinka3110
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Adeq Pokaż wiadomość
brawo dla koleżanki

Dokładnie! Medal za głupote powinna dostać

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 16:02   #145
malwinac
Zadomowienie

Jeśli chodzi o samodzielne przekłuwania to widziałam w życiu już nie jedno

1) nos - moja przyjaciółka przekłuła sobie nos w wakacje wszystko się dobrze zagoiło i nosi do tej pory
2) język - koleżanka koleżance , goiło sie koło 3-4 dni , ale potem jej WIELKA chętka na kolczyk minęła i wyciągnęła
druga przekłuła sobie sama w domu nosi do tej pory i wszystko jest w porządku a inna która robiła w salonie strasznie sepleni
3) Pępek - wiele moich koleżanek przekłuwało same pępki i muszę przyznać że większości strasznie spuchło , nie które miały wielkie czerwone place po kilkanaście dni ( podejrzewam stany zapalne) , nie które znów miały krzywo przekłute i wyjmowały,skarżyły się na straszny ból
4) brew- mój chłopak miał kolczyk w brwi, robiła mu koleżanka nie powiem ile ml ropy mu wyleciało , nie dawno wyjął i ma dwie białe dziury
5) warga- moje koleżanki (4), warga goiła się najlepiej zero bólu , puchlo przez jakieś 5 dni
6) chrząstka - mojej koleżance goiło się jakieś 3 miesiące przy czym skarżyła się na bóle

Takie są moje relacje
Więc teraz jak patrze po znajomych i po sobie ( wolę nie mówić o swoich kolczykach heh) to stwierdzam że czasami na prawdę lepiej iść wydać te pieniądze i uniknąć bólu. Przecież mogło to skończyć się dużo gorzej np. język - paraliż ??? Nie wiem może nie które miały po prostu farta

Edytowane przez malwinac
Czas edycji: 2007-12-18 o 16:28
malwinac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 21:29   #146
niqsia13
Zakorzenienie

nawet nie chodzi o bol, tylko szkody jakie sie wyrzadza organizmowi, i o powiklaniach jakie moga wystapic.
pod ciężarem babskich
czytadeł w różowych okładkach

Boję się ludzi lubiących Paulo Coelho.
niqsia13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 13:22   #147
Majka007
Zakorzenienie

Ja sama przebijalam sobie platek uszu 2 dziurki i chrząstkę , przekłuwałam równiez sama tragusa , ale mialam za cienką iglę i kolczyk nie przeszedł , strasznie bolało , przemylam porządnie wodą utleniona i teraz się goi , ale juz nie boli.
Moje 2 kol. robily sobie same kolczyk w języku , szybciutko im się zagoiło , i nie seplenią , kolczyk wygląda jakby profesjonalnie przekłuwany.
Jedna z moich kol. przekłuwala sobie pępek , i raczej odradzam samemu przekłuwania tej częsci ciała , strasznie ją boli , babrze sie jej caly czas przekłuwala ok. 4 miesiace temu.
Chociaż powiem , ze znam jedną debilke , która sama szpilka przekuła pępek , bez odkazania i jej sie przyjał , nic ja nie bolalo , szybko się wygoił.

Pozdr.

21.03.2016 dr. D.F. Mentor 450cc okrągłe
Majka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 18:49   #148
Miss_Sixty
Raczkowanie

Dla mnie przebijanie sobie samemu pępka, nosa, brwi, języka ..to głupota. Taka osoba jest dla mnie nie odpowiedzialna.
Przecież może się stać wiele poważnych rzeczy, które niestety nie będą odwracalne. Jeżeli komuś szkoda pieniędzy aby isć do salonu piercingu, w którym profesjonalista zrobi mu tak jak należy, to wcale nie powinien mieć kolczyków.
NIektórym się wydaje, że ja założy białe rękawiczki, kupi igłę w aptece i wygotuje kolczyk to już jest wszystko dobrze i nic się stać nie może a to wielka nie prawda. Nigdzie nie będzie sterylniej niż w salonie. A jak już słyszę jak to koleżanka koleżance przekłuwała w szkolnym kiblu pępek to mnie ciarki przechodzą. Nie wiem cz ktoś chce tu komuś zaimponować?
Nigdy nie dała bym się przekłuć koleżance, a nawet sama sobie.
Najwieksze zaufanie mam do ludzi którzy się tym zajmują bo wiem, że nic mi się stać nie może. Sama mam kolczyk w pępku i w nosie i przez myśl mi nie przeszło nawet żebym zrobiła sobie to sama...I takie jest właśnie moje zdanie w tej kwesti.
Miss_Sixty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 08:55   #149
kamilciaQ_
Przyczajenie

ja sobie przebijałam sama uszy, chrząstki, błonę pod językiem.. koleżankom przebijałam pępki, nosy, jedną brew, 2 jezyki, kilka błonek pod językiem, wargi, miejsca koło ust.. i nikomu nic się nie stało.. szybko się goiło i fajne wyglądało.. ale może ja poprostu umiem to robić.. xPPPP nie wiem..
kamilciaQ_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 09:02   #150
kamilciaQ_
Przyczajenie

booożee dziewczyny.. to tylko kolczyk ! od tego się nie umiera !.. niektóre z was myślą że jak np kupię iglę i wyparzę kolczyk to i tak dostanę zakarzenia :||||| BŁĄD
mam 14 lat a jak narazie zrobiłam.. ok 70 kolczyków.. i nikomu nie wdało się zakarzenie a ni nic w tym stylu.. wam się wydaje że jak wy nie macie odwagi sobie przebić czegoś albo nie umiecie to nikt nie umie. lol2.
kamilciaQ_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kolczyki, moda, piercing, stylistka

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości