Co myślicie o przebijaniu samemu w domu pępka,brwi,nosa,języka? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-27, 12:10   #181
pink69
Zakorzenienie

Dot.: Co myślicie o przebijaniu samemu w domu pępka,brwi,nosa,języka?

Cytat:
Napisane przez Madziallena:) Pokaż wiadomość
No to pech. Ale to jest forum. I o to tutaj chodzi aby podyskutować i wyrażać własne zdanie. Więc nie wiem co mam pisać... Przytakiwać każdemu chociaż wiem że nie ma racji? Lub gdy myślę zupełnie inaczej? Jak sie chce zeby kazdy nam przytakiwał to może lepiej znaleźć jakieś miejsce gdzie wszyscy mają takie same poglądy. Ale przecież forum jest jasne:" Co myślicie o przebijaniu sobie samemu... itd." No właśnie... Ja pisze co myśle
To pisz zachowując podstawowe zasady kultury wpajane już w domu w pierwszych latach życia.

pink69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 22:41   #182
Madziallena:)
Raczkowanie

Nie pouczaj... Nic nie poradze że taka juz jestem i nie mam zamiaru sie zmieniac tylko dlatego ze komus nie pasuje cos...I koniec tego tematu bo odbiegamy od rzeczywistosci i zmieniamy to forum... buzka

Madziallena:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 20:24   #183
marleyki
Przyczajenie

hehehe
żadne przekłucie ucha ani pepka rozumu mi nie przyćmiło..
ja nie mówie ze każdy ma sobie sam wszystko poprzekłówać chcesz to idz do kosmetyczki!
a zrobienie kolczyku bez komplikacji to tez nie jest kwestia samego szczęscia.. przekłuwając pępek, przekłuwamy 1,5cm skóry a nie pół brzucha.. jeśli uważanie ze mialam szczescie ze mi sie nic nie stalo?? dobra!! jestem dzieckiem szczescia

pozdrowka dziewczynki
marleyki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 21:38   #184
Paulalee
Raczkowanie

GG do Paulalee
Smile Dot.: Co myślicie o przebijaniu samemu w domu pępka,brwi,nosa,języka?

Cytat:
Napisane przez marleyki Pokaż wiadomość
hehehe
żadne przekłucie ucha ani pepka rozumu mi nie przyćmiło..
ja nie mówie ze każdy ma sobie sam wszystko poprzekłówać chcesz to idz do kosmetyczki!
a zrobienie kolczyku bez komplikacji to tez nie jest kwestia samego szczęscia.. przekłuwając pępek, przekłuwamy 1,5cm skóry a nie pół brzucha.. jeśli uważanie ze mialam szczescie ze mi sie nic nie stalo?? dobra!! jestem dzieckiem szczescia

pozdrowka dziewczynki
Skąd wiesze, że nie przyćmiło.. w każdą ranę. Może wdać sie jakieś zakażenie... a nawet nie wiem jak to szybko może doprowadzić Cię do pięknego stanu. A jeżeli jest źle przekłute to robi sie takie piękne "feee" he. Jak nie widziałaś co sie może stać to sobie zdjęcia jakieś pooglądaj na necie masz tego bardzo dużo.
I bardzo sie cieszę, że jesteś dzieckiem szczęścia. Pozdrawiam.
Paulalee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 06:54   #185
Raczkowanie

dobra niech Ci będzie przecież znasz się na tym co robisz może nawet lepiej niż kosmetyczka czy piercer...

Stary 2008-04-08, 21:53   #186
Paulalee
Raczkowanie

GG do Paulalee

Cytat:
dobra niech Ci będzie przecież znasz się na tym co robisz może nawet lepiej niż kosmetyczka czy piercer...

Czy ktoś napisał, że sie lepiej zna na tym niż pricer.. bo kosmetyczka to sie tak na tym zna jak ja na samolotach. :p
Stary 2008-04-10, 10:16   #187
Raczkowanie

Jeszcze zależy jaka kosmetyczka... Ja byłam u takiej która pokazała mi certyfikaty itp. które upoważniają ją do przekłuwania różnych części ciała a więc trochę się na tym zna... Na ślepo nie ma co iść a ja zanim zdecydowałam się na kosmetyczkę, wiele razy z nią rozmawiałam i się co do niej upewniałam. Ale to jest forum i tak już zostanie dyskusje zawsze wiążą się z kłótniami.

Stary 2008-04-10, 14:06   #188
p0lianna
Raczkowanie

zastanawiam się czy osoby, które decydują się na zabieg w domu w ogóle mają pojęcie o przeciwskazaniach i konsekwencjach ewentualnego błędu?

dla mnie sprawa jest oczywista, kosmetyczka po przeszkoleniu lub studio piercingu, w którym pracują "wykwalifikowani ludzie",, nie amatorzy, warto o tym pamiętać
Stary 2008-04-10, 15:05   #189
malwinac
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez p0lianna Pokaż wiadomość
zastanawiam się czy osoby, które decydują się na zabieg w domu w ogóle mają pojęcie o przeciwskazaniach i konsekwencjach ewentualnego błędu?

dla mnie sprawa jest oczywista, kosmetyczka po przeszkoleniu lub studio piercingu, w którym pracują "wykwalifikowani ludzie",, nie amatorzy, warto o tym pamiętać
mają i co z tego. Powiem Ci z jakiego założenia zazwyczaj się wychodzi " że niewiadomo jakiego trzeba mieć pecha żeby coś się stało "

malwinac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 19:46   #190
zuni
Rozeznanie

GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni

U kosmetyczki absolutnie nie wolno chyba ze ma przeszkolenie piercera na pewno nie pistoletem
zuni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 19:55   #191
Paulalee
Raczkowanie

GG do Paulalee
Smile Dot.: Co myślicie o przebijaniu samemu w domu pępka,brwi,nosa,języka?

Cytat:
Jeszcze zależy jaka kosmetyczka... Ja byłam u takiej która pokazała mi certyfikaty itp. które upoważniają ją do przekłuwania różnych części ciała a więc trochę się na tym zna... Na ślepo nie ma co iść a ja zanim zdecydowałam się na kosmetyczkę, wiele razy z nią rozmawiałam i się co do niej upewniałam. Ale to jest forum i tak już zostanie dyskusje zawsze wiążą się z kłótniami.

Może ma certyfikat.. A przekłuwa często bo wiesz z samego certyfikatu to nic.. Trening czyni mistrza.. więc jak?;>
Stary 2008-04-10, 20:04   #192
zuni
Rozeznanie

GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni

Uważam że do przekłuwania jest potrzebne jest autoklaw kolczyki z odpowiednich materiałow doświadczenie Znajomość anatomi by nie uszkodzić nerwów ani żył .

Jeśli już posiada sie te wszystkie rzeczy to wedłog mnie nie to nie ważne czy w domu czy w salonie ^^

Ja preferuje sprawdzone salony a że mieszkam niedaleko krk
zuni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 14:00   #193
Raczkowanie

Przekłuwa często została polecona mi przez bardzo dużo osób, a niektóre przebijały u niej to i owo ładne kilka lat temu. Poza tym wszystkie narzędzia były sterylne i zapakowane,miałam możliwość sprawdzenia. Powiem Wam dziewczynki, że czekając na przekłucie czułam się zupełnie spokojnie ponieważ bardzo dobrze się mną zajęli. Odpowiadali na wszystkie pytania, zabieg był wykonany sprawnie i bezboleśnie. Dostałam broszurki i kilka przydatnych info na temat kolczyka i jak o niego dbać. Ponadto kosmetyczka odpowiadała na każde moje pytanie. Z tej kosmetyczki jestem bardzo zadowolona i z całą pewnością będę ją polecała

Stary 2008-04-12, 18:15   #194
bleu88
Raczkowanie

zdecydowanie odradzam! to największa głupota! nie mówię o uchu, sama kiedyś przekuwałam, raczej nic nie mogło się stac... mam też przekuty język, ale nie wyobrażam sobie jak mogłabym sama sobie go przekuc! pod wierzchnią stroną języka są dwie gigantyczne żyły, w które przez nie uwagę możnaby się wbic i zrobic sobie nie lada krzywdę...
Zresztą- z doswiadczenia moich kolezanek, które się odważyły same sobie przekuwac poszczególne partie ciała, musiały kolczyki wyciągac, gdyż wszystko bolało, ropiało i w ogóle beznadziejne konsekwencje tego były.... :-/ także radzę przeznaczyc te "pare" złotych i przejsc sie-nie do kosmetyczki(od kosmetyczki z kolei mam przykre doswiadczenia z kolczykiem w nosie)- ale do profesjonalnego salonu tatoo i percingu.
bleu88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 18:18   #195
Paulalee
Raczkowanie

GG do Paulalee

Cytat:
Przekłuwa często została polecona mi przez bardzo dużo osób, a niektóre przebijały u niej to i owo ładne kilka lat temu. Poza tym wszystkie narzędzia były sterylne i zapakowane,miałam możliwość sprawdzenia. Powiem Wam dziewczynki, że czekając na przekłucie czułam się zupełnie spokojnie ponieważ bardzo dobrze się mną zajęli. Odpowiadali na wszystkie pytania, zabieg był wykonany sprawnie i bezboleśnie. Dostałam broszurki i kilka przydatnych info na temat kolczyka i jak o niego dbać. Ponadto kosmetyczka odpowiadała na każde moje pytanie. Z tej kosmetyczki jestem bardzo zadowolona i z całą pewnością będę ją polecała
I tak mnie nie przekonałaś.. Ja mam swoje na ten temat i raczej go nie zmienię.
Stary 2008-04-17, 16:17   #196
joaa12
Rozeznanie

Przeczytałam tytuł wątku i mowię wielkie NIE

Dla mnie to czysta głupota. TYlko odpowiedni SALON nadaje się do takich rzeczy.
joaa12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 23:13   #197
SamSzef
BAN stały

Nigdy!
SamSzef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 21:51   #198
Raczkowanie

Siemka chciałam tylko napisać że jakąś godzine temu przekułam sobie brew. Sama- w domu za pomocą igły lekarskiej. Jak na razie żyję nie jest źle. Nie bolało o dziwo ale nie bolało Wszystko byłoby spoko gdyby nie to, że igła była trochę za cienka i musiałam kolczyka wsadzić na odwrót. Poza tym wszystko w jak najlepszym porządku. Nawet nie boli. Może troszeczkę... Możecie mnie brać za kretynkę. Ryzykowałam wiele, ale ciesze sie, że to zrobiłam. Buziaki

Stary 2008-05-16, 14:18   #199
zaczarovana
Wtajemniczenie

GG do zaczarovana

gratulujemy, jesteś bardzo odważna i sprytna.
Stary 2008-05-16, 14:30   #200
ysuniaa
Raczkowanie

brew :O ja bym sie bala chociaz przebijalam sobie pepek i nos, kolezance warge (juz nie mowie o uszach) jednak jesli chodzi o brew to za duzo slyszalam o powiklaniach trzeba miec szczescie zeby nie trafic w jakies zle miejsce gratuluje odwagi !! (nie radze przebijania samemu nosa, straszny bol;/ )
ysuniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 14:37   #201
malwinac
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ysuniaa Pokaż wiadomość
brew :O ja bym sie bala chociaz przebijalam sobie pepek i nos, kolezance warge (juz nie mowie o uszach) jednak jesli chodzi o brew to za duzo slyszalam o powiklaniach trzeba miec szczescie zeby nie trafic w jakies zle miejsce gratuluje odwagi !! (nie radze przebijania samemu nosa, straszny bol;/ )
musiałam źle przebić.
moja koleżanka przekłuwała profesjonalnie i w ogóle nie bolało!
Czytałan ostatnio gdzieś że prawidłowo zrobiony kolczyk nie boli

malwinac jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 14:51   #202
ysuniaa
Raczkowanie

wiesz zawsze co innego jak sie robi samemu jak robilam dziewczynom to szybciutko a u siebie to sie nameczylam bo sie balam strasznie szybko wbic ta igle, pewnie dlatego
Stary 2008-05-16, 22:41   #203
Raczkowanie

Dzisiaj wsadziłam kolczyk odpowiednio Nic mi nie spuchło nic mnie nie boli powieka nie opadła jednym słowem żyję i nic mi nie jest. Chyba mam jakieś cholerne szczęście Nawet ropa sie nie pojawiła ani wczoraj ani dzisiaj. Ludzie sie mnie pytali kiedy ja to zrobiłam że tyle czasu nie widzieli a kolczyk wygląda na zupełnie wygojony. Kolega stwierdził, że jestem "jakaś dziwna" bo mu kosmetyczka przebijała i do dzisiaj(po ponad miesiącu!) ma zaczerwienione, lekko spuchniete i ropieje... No cóż...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg madziaaa 005.jpg (6,4 KB, 48 załadowań)

Stary 2008-05-17, 03:26   #204
BeYourself
Zadomowienie

W czasach buntu licealnego sama przebijałam sobie uszy. Nie bolało, wszystko się bardzo ładnie zagoiło. Uważałam wtedy, że przebijanie samemu uszu to "takie nic". Natomiast inne części ciała przebijałam w studiu/u kosmetyczki. Nie wyobrażam sobie, jak można samemu przebić sobie np. brew czy język. Zwłaszcza język. Nie chodzi o ból, tylko wiadomo, że nawet po przekłuciu u specjalisty mogą wdać się ciężkie powikłania.

A teraz historia ku przestrodze.
Moja znajoma chciała "przyoszczędzieć" na kosmetyczce (z certyfikatem), więc przebijała sobie pępek u znajomej pielęgniarki (oczywiście bez certyfikatu). Przebicie zaczęło się niemiłosiernie paprać, musiała kolczyk wyjąć, dziurka trochę zarosła, więc potem znów pępek przebiła (u tej samej pielęgniarki), tylko troszkę wyżej, niż poprzednio. No i doszło do przerwania skóry - jakby ktoś jej rozdarł pępek, brrrr... Tak więc morał z tego taki, że lepiej nie kombinować z piercingiem u niedoświadczonych "przebijaczy". Np. u siebie samego.

BeYourself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 08:53   #205
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Dzisiaj wsadziłam kolczyk odpowiednio Nic mi nie spuchło nic mnie nie boli powieka nie opadła jednym słowem żyję i nic mi nie jest. Chyba mam jakieś cholerne szczęście Nawet ropa sie nie pojawiła ani wczoraj ani dzisiaj. Ludzie sie mnie pytali kiedy ja to zrobiłam że tyle czasu nie widzieli a kolczyk wygląda na zupełnie wygojony. Kolega stwierdził, że jestem "jakaś dziwna" bo mu kosmetyczka przebijała i do dzisiaj(po ponad miesiącu!) ma zaczerwienione, lekko spuchniete i ropieje... No cóż...
nie masz tam odpowiedniego kolczyka-zły rozmiar,zła wielkość kulek,zły materiał-gratulacje wygląda jak u pana michała wisniewskiego?
Stary 2008-05-17, 12:51   #206
Raczkowanie

materiał materiałem taki dostałam nie mieszkam w warszawie nie mam zbyt dużego wyboru był możliwie najmniejszy:/ poza tym w rzeczywistości wygląda lepiej dobre jest szlag mnie nie trafił. Nie takiego kolca chciałam ale że akurat taki dostałam to w łeb sobie nie strzele napotkam fajnego kolca to sobie go kupie i zamienie świat sie dzisiaj nie kończy...

Stary 2008-05-17, 13:41   #207
ysuniaa
Raczkowanie

dlaczego zly material ? widac ze to stal chirurgiczna, lepsza niz srebro szybciej sie nawet goi. a co do rozmiaru kulek to jest tak bo to przeciez kolczyk do pepka a nie do brwi ale najwazniejsze ze wsyztsko sie udalo, nie ma powiklan nic nie puchnie fajny kolczyk znajdziesz w necie, pelno ich tam, pozdrowienia
Stary 2008-05-17, 14:24   #208
Raczkowanie

Lol nie nie to nie kolczyk do pępka do pępka jest większy i grubszy... Ale ja też sie ciesze że mi sie udało. Naprawdę dzisiaj jest bardzo dobrze. Nawet nie boli. Moge kręcić ruszać... Spoko. Jak przekłuwałam nosek to też tak było. Nic nie bolało nic sie nie działo nawet nie ropiał... Z językiem było trochę gorzej. Ale byłam u kosmetyczki... Mogłam sama go przekłuć może by tak nie bolało

Stary 2008-05-17, 14:48   #209
Caramella
Wtajemniczenie

Madziallena ten twój kolczyk naprawde jest dziwny i serio wyglada jak u Wiśniewskiego
Ale najwazniejsze ze jest ok
who we wish we could be
who we want to be with

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 19:22   #210
Raczkowanie

bedzie luzik

Odpowiedz

Tagi
kolczyki, moda, piercing, stylistka

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości