Pomocy jestem po dwoch nie udanych koloryzacjach - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Forum z ekspertem marki Gliss Kur

Notka

Forum z ekspertem marki Gliss Kur Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi marki Gliss Kur. Ekspert Magdalena Krulikowska - Konsultant Naukowy Schwarzkopf&Henkel oraz wykładowca WSZKiPZ, odpowie na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-11-22, 07:27   #1
Syla_k88
Przyczajenie

Pomocy jestem po dwoch nie udanych koloryzacjach

Od 7 miesięcy oszczedzalam swoje wlosy tylko dlatego by zrobić z nimi porzadek, moj naturalny kolor włosów to sredni blond o cieplym odcieniu, konce wlosow byly pieknym jasnym blondem w cieplym odcieniu, wiec z tymi 7 cm odrostami wybralam się do fryzjera, poprosilam by zrobic z tego sombre, polozyc refleksy na odrosty. Fryzjerka natomiast stwierdzila ze zeby zabieg sie udal musi polozyc ciennitkich kilka pasm, wyrazilam na to zgode i teraz tego mocno zaluje...

Efekt farbowania jest jak baleyage w zimnych odcieniach, siwe wlosy, które postarzyly mnie co najmniej o 10 lat, wiec powiedzialam tej pani grzecznie ze nie jestem zadowolona bo moje wlosy sa duzo ciemniejsze po zabiegu i siwe i nie o to mi chodzilo, nawet zdjecie jej wcześniej pokazalam co chce...

Fryzjerka stwierdzila ze skoro jestem nie zadowolona moge wrocic i na pewno da sie cos tym zrobic

Kolejnego dnia powiedziala ze teraz to juz tylko w gre wchodzi powrot do wlosow blond w kolorze ktorym wczesniej farbowalam wlosy, byl to cieply blond na poziomie 100, wiec zgodzilam sie myslac iz moje wlosy wroca do jakiejs normy....

Jednak okazalo sie ze w efekcie od nasady moje wlosy maja kolor pomaranczowy, do 1 cm dlugosci a baleyage pozostal nie tkniety...

Poradzcie cos bo oszaleje, to wszystko stalo sie wczor

Przedwczorajj i dwa dni temu, jestem zalamana, na skraju deperesji...

Bylam w niby profesjonalnym zakladzie wczoraj i tam inna pani powiedIala ze mozna to poprawic na ten efekt ktory chcialam uzyskac juz w czwartek i wstepnie jestesmy umowione, e strasznie sie boje czy moje wlosy nie odpadna. ;(

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Zapomnialam dodac ze te pasma byly koloru taki brązowy popiel
Syla_k88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 12:50   #2
Magdalena Krulikowska
Konsultant Naukowy Schwarzkopf&Henkel

Dot.: Pomocy jestem po dwoch nie udanych koloryzacjach

Droga Syla

To co Ciebie spotkało jest naprawdę niewiarygodne. Takie "kolorystyczne niespodzianki" rzadko spotykają nas podczas wykonywania koloryzacji w domu a co dopiero w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Niestety Twoje obawy co do stanu włosów po kolejnym - trzeciej już zabiegu w tak szybkim czasie jest słuszne. Z całych sił zniechęcałabym Cię do tego. Najlepiej jakbyś odczekała chociaż 3 tygodnie.

Co jednak w tym czasie możesz zrobić: Na rynku detalicznym i profesjonalnym dostępne są tak zwane "odświeżacze" kolorów. Najczęściej występują w postaci pianki do włosów lub jednorazowych masek w saszetkach. Tego typu produkty dedykowane do kolorów blond mają za zadanie ochłodzić odcień oraz znieść żółte i pomarańczowe refleksy. Są łatwe w użyciu ponieważ: wystarczy nałożyć je na umyte włosy - jak odżywkę pod prysznicem - a następnie spłukać. Jeśli zastosujesz taki produkt wyłącznie na ten pomarańczowy, centymetrowy odrost możesz zniwelować niepożądane tony kolorystyczne.

Taki zabieg najpewniej nie uchroni Cię przed kolejną wizytą u dobrego kolorysty niemniej może pozwoli Ci "przetrzymać" te najbliższe 3 tygodnie.
Stosując taki "odświeżacz" koloru w odcieniu blond omiń jednak te partie włosów, które już maja chłodny "siwy" ocień, ponieważ może to tylko nasilić ten efekt. Zastosuj go wyłącznie na fragmenty włosów o żółto-pomarańczowych tonach.

Ponadto zachęcam Cię abyś przez ten czas mocno kondycjonowała włosy stosując maski i treatmenty zawierające keratynę oraz "olejkowe" preparaty do włosów - szczególnie na te rozjaśnianie partie.

Keratyna pozwoli odbudować nieco "nadwyrężoną" procesami chemicznymi strukturę włosa natomiast olejki uzupełnią spoiwo pomiędzy łuskami włosa i stworzą na jego powierzchni ochronny film. W ten sposób przygotujesz je nieco przed kolejnym zabiegiem.

W dniu koloryzacji natomiast pamiętaj aby mieć "wczorajsze" włosy. Najlepiej jakbyś nie myła ich wcześniej przez 48h, ale jeśli to w przypadku Twoich włosów niemożliwe, 24h to też juz coś!

Edytowane przez Magdalena Krulikowska
Czas edycji: 2016-11-22 o 13:02
Magdalena Krulikowska jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum z ekspertem marki Gliss Kur

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości