Katastrofa z Farba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-19, 11:43   #1
Sarabi
Przyczajenie

Katastrofa z Farba

Czesc,

Moja przygoda z farba zaczela sie ponad pol roku temu wtedy wlasnie zapragnelam miec jasne blond wlosy a naturalnie jestem srednia/ciemna blondynka. Wszystko bylo w porzadku, rozjasniacze, ktore kupowalam w sklepie i innego rodzaju silnie rozjasniajace blond farby super zmienialy kolor moich wlosow na taki jaki chcialam. Farbowalam cala dlugosc wlosa mniej wiecej raz na 1,5 miesiaca (bardzo nie lubie odrostow) wiec szybko moje wlosy sie zniszczyly pomijajac fakt, ze naturalnie sa cienkie i podatne na zlamania. Doszlam do wniosku, ze nie ma ich co dluzej meczyc i zadecydowalam, ze zmienie kolor wlosow na swoj naturalny(sredni/ciemny blond). Wczoraj jednak stala sie katasrofa, gdyz myslalam ze nie bedzie problemu z przefarbowaniem bardzo mocno rozjasnionych wlosow na ciemne a tu po nalozeniu kremu koloryzujacego garniera farba sie przyjela tylko na odrostach i wygladam naprwde smiesznie. Moja przyjaciolka, ktora zawsze naklada mi farbe powiedziala, ze juz wiecej nie ma co nakladac zadnej farby bo i tak moje wlosy nie przyjma juz innego koloru i albo sciac albo sie meczyc z takimi wlosami.
Napisalam ten "watek" z nadzieja, ze jednak jest moze jakis sposob zeby zafarbowac moje wlosy na ciemniejszy kolor? Moze to po prostu wina farby?(a raczej kremu koloryzujacego)
Moze jak po prostu kupie farbe z innej firmy a nie krem to ladnie pokryje moje blond farbowane wlosy?

Prosze o pomoc!!! Musi byc jakis sposob zeby zafarbowac wlos na ciemniejszy kolor!! Pozdrawiam Sarabi
Sarabi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:03   #2
black_sun
Rozeznanie

Dot.: Katastrofa z Farba

witaj sama kiedyś też to przechodziłam, że na bardzo jasne blond włosy nałożyłam ciemną farbę chcąc przestać w końcu niszczyć i rozjaśniać.. co prawda farba złapała ale słabo i nierówno i szybko zmyła się na kolor zielonkawy.. sama polecam ci przejście się do fryzjera na ufarbowanie dobrą farbą całych włosów, fryzjer też powinien dobrać odcień taki, który nie będzie zmywał się na zielonkawy. po kilku farbowaniach moje włosy w końcu zaczęły porządnie trzymać kolor. polecam używania dobrych farb, a najlepiej fryzjera. pozdrawiam
black_sun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:07   #3
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

dokładnie, najlepiej iśc do fryzjera, żeby nie martwić się później zielonymi włoskami, czy brązem spierającym się do rudego a w ogole to wg mnie nie trzeba bylo farbowac wloskow tak czesto (jak piszesz raz na 1.5miesiaca) na calej dlugosci, jesli już to robić jak w salonach fryzjerskich 0 farbowac tylko odrosty, wtedy wloski nie znoszczyly by Ci sie tak bardzo i koncowki wlosow na pewno bylyby w lepszym stanie. Także ja jednak polecam wizytę u fryzjera i pozniej zainwestowanie w dobre odzywki (typu Wax).
Kalex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 12:26   #4
Sarabi
Przyczajenie

Dobrego fryzjera w kaliszu nie ma i to jest problem. Bardziej fachowo nalozyc samemu farbe niz isc u nas do fryzjera i to jest wlasnie problem:/ Naprawde uwazacie, ze jesli dzisiaj naloze ciemna farbe innej firmy a nie krem to mi znowu nie przyjmie? co takiego zrobi fryzjer czego farba w pudelku nie?
Stary 2006-03-19, 12:28   #5
allicjaa
Zakorzenienie

Rzeczywiście fryzjer będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem I teraz skup się na dobrym odżywieniu włosów, bo są po ciężkich przejściach
allicjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:10   #6
black_sun
Rozeznanie

ja polecałam fryzjera bo ja próbując ufarbować blond włosy dwukrotnie chciałam zrobić to sama używałam garnier color naturals, więc może to było błędem, nie próbowałam po raz trzeci sama, tylko skoczyłam do fryzjera fryzjer farbował mi na ciemno włosy dwa razy, w końcu włosy były ufarbowane równo i farba zaczęła trzymać. nie twierdze że samodzielnie się tak nie da, ja nie chciałam po prostu chodzić z zielonymi włosami
w poszukiwaniu farby unikaj zimnych odcieni, wiem to zarówno z własnego doświadczenia jak i od fryzjerki osobiście zadowolona byłam z farb garnier natea nutrisse, poly brilliance czy wella viva. a, ważne żeby tej farby nałożyć naprawdę sporo.. więc zależnie od tego ile i jak długie masz włosy to dwa nawet trzy opakowania życzę powodzenia
a, i jeszcze uważaj żeby nie dobrać zbyt ciemnego koloru.. ja też chciałam nie niszczyć rozjaśnianiem i mieć trochę ciemniejsze.. a skończyłam z czarnymi włosami
Stary 2006-03-19, 14:43   #7
Sarabi
Przyczajenie

A propos fryzjera, to zafarbuje mi dwa razy w trakcie jednej wizyty czy np mam isc jutro i za tydzien znowu? I co to sa zimne barwy? powiedzmy ze dzisiaj bede probowala jeszcze raz sie sama ufarbowac to jaka farbe i kolor wybrac??
Stary 2006-03-19, 14:57   #8
black_sun
Rozeznanie

co do fryzjera to ja polecam bo mnie tak udało się zwalczyć błyskawiczne spieranie się farby i hm, myślę że fryzjer zafarbowałby ci włosy raz a drugi raz to po jakimś czasie, jak się farba spierze albo jak pojawią się odrosty.. to już od ciebie będzie zależało
jeśli chodzi o odcienie farb to lepiej poszukaj takich które mają w nazwach słowo złoty etc a unikaj popielatych odcieni. nie wiem jaki masz typ urody i może właśnie pasują do ciebie ciepłe odcienie [tym lepiej w tym przypadku], ale jeśli nawet nie za bardzo lepiej trochę pomęczyć się w takich niż w zielonkawych nie potrafię polecić ci konkretnego odcienia, a jedynie marke co prawda o garnierze słyszałam sprzeczne opinie, że dobra, że taka sobie, ja jednak nie mogę powiedzieć nic złego, o serii natea nutrisse oczywiście powodzenia raz jeszcze
Stary 2006-03-19, 15:01   #9
Kalex
Zakorzenienie

GG do Kalex

jesli nie chcesz isc do fryzjera to moze ufarbuj sobie wloski jakas profesjonalna farbą, np. z loreala. Jak jest w Twoim miescie jakis sklep z kosmetykami fryzjerskimi to udaj sie tam i obejrzyj razem ze sprzedawczynia (zazwyczaj sa one dobrze zorientowane w kolorkach i wlasciowosciach produktu) palety kolorkow i kup sobie jakas farbe, a przy okazji dobra odzywke
Kalex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:00   #10
Justa 78
Raczkowanie

Chyba za malo zagladalam na watek fryzjerski, bo wlasnie zrobilam podobny blad. Przez dlugi czas mialam rozjasnione wlosy i postanowilam wrocic do naturalnego ciemnego blondu. Efekt jest taki, ze od godziny mam zielone wlosy . Tylko tam gdzie byly odrosty maja normalny kolor.
Siedze i mysle co z tym fantem zrobic. Zostala mi chyba tylko wizyta u fryzjera.
Justa 78 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości