Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Edukacja

Notka

Edukacja Wszystko o szkołach, szkoleniach, uczelniach i sprawach uczennic i studentek :-)
Na tym forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-19, 10:55   #1
agataorlo
Raczkowanie

Biol-chem-co dalej???

Mam nadzieje, że ktos mi pomoże...

Więc zaczę od tego, ze jestem teraz w 2 klasie liceum na profilu biol-chem.
W przyszłym roku matura.
Nie mam zielonego pojęcia co chcę potem robić.
Na wstepie nauki w liceum dowiedziałam sie, ze na medycyne wymaga się matury z biologii, chemii i fizyki(niestety zdanie fizyki jest dla mnie nierealne).
Właściwie nie widziałam siebie jako lekarza więc bardzo mnie to nie zmartwiło.
Kolejną koncepcja jest farmacja. Tu z koleji wymagają matury z biologii i chemii(zdana na dość wysoki procent)-nie jestem pewna, czy uda mi się tak dobrze napisać...
Dowiedziałam się, ze w okolicy mojego miasta jest studium farmaceutyczne-tu wystarczy tylko matura z biologii lub chemii-pojawia sie problem w postaci mojej mamy-ona z krzykiem mówi mi, ze albo pójde na normalne studia, albo mam iść do pracy.
Nie docierają do niej żadne argumenty, że po tym studium moge robić to samo, co po studiach(tylko mniej kasy).
Wiekszość osób z mojej klasy chodzi na korki z przedmiotów które będa zdawać-ja nie mam takiej mozliwości.
Jak mam przekonać mame do mojej decyzji?
Nie orientuje się nikt, co mozna robic po maturze z biologii(ew. chemii)??

HELP!!!!!
agataorlo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 11:06   #2
olusia...
Zakorzenienie

GG do olusia...
Dot.: Biol-chem-co dalej???

jest dużo kierunków studiów z takimi przedmiotami. Wystarczy tylko sie troszke rozejrzeć
olusia... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 11:09   #3
kreciak
Rozeznanie

Czesc
Chyba wiekszosc z nas ma takie problemy pamietam jak sama nie wiedzialam konkretnie kim chce byc.Skonczyłam profil biol-chem,zdawalam mature z fizyki(tragizm,musialam ja zdawac poniewaz zostalam namowiona przez rodzicow aby zdawac na AM wydz.lekarski) biologii i chemii.

Co do wydz.lekarskiego-zdawalam mature rok temu najwieksze szanse mialy oosby ktore mialy duzo punktow z biologii i fizyki
-farmacja-nie jest tak źle postaw konkretnie na jeden przedmiot,wiem ze to moze wydawac sie teraz głupie ale zobaczysz bedzie Ci trudno przygotowac sie do wszytskieog perfekcyjnie,a na farmacji najawazniejsza jest chemia
Przede wszytskim wierz w Siebie !
......mzoesz miec plan awaryjny w postaci studiium ale nie rezygnuj tak szybko! postaw na to ze dostaniesz sie na studia dzienne,studium ma byc ostatecznoscia ,glowa do góry.Wiem ze nie bedzie ci łatwo z mama sama mialam podobne problemy najwiekszym szokiem bylo to ze ich kochana córeczka nie odstala sie na Akademie Medyczna a studiuje obecnie chemie,nie jest to mzoe moja pasja ale w gruncie rzeczy po skonczeniu dwoch lat mam mozliwosc przeniesienia sioe na farmacje i nie zdawania egzmainow a jedynie zlaiczenia biologii,wiec pomysl o tym.

Co mozna robic po chemii a juz mowie-mzoesz ozstac na ucezlni jako wykladowca,uczyc w szkole,załapac sie do Sanepidu,pracowac w laboratorium,zakrecic sie w firmie kosmetycznej produkujacej np.kremy,mozesz trafic do policji jest sporo mozliwosci to tylko zalezy od Ciebie

Przepraszam za błedy

pozdrawiam lece niestety do ksiazek jutor kolokwium

trzymaj sie cieplutko i uszy do gory
kreciak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 11:37   #4
agataorlo
Raczkowanie

Od razu mi lepiej-dzięki krecik
może faktycznie jest więcej mozliwości.
W końcu mam jeszcze rok...
Stary 2006-03-19, 13:09   #5
rhapsody
Rozeznanie

Slonce, po maturze biol-chem masz wiele mozliwosci
np biologia ,chemia ,biotechnologia ,ochrona srodowiska, psychologia ,(biologia), pedagogika-(biol)
po farmacje czy fizjoterapie, pielegniarstwo
jeszcze masz troche czasu, zdazysz sie przygotowac i nie rezygnuje z farmacji, probuj
rhapsody jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:20   #6
Taverney
Zakorzenienie

Hej, ja jestem po biol-chemie. Fajnie było...
I zgodnie z profilem zdawałam maturę z historii, a w tym roku kończę politologię
Po takim profilu można potem robić dosłownie wszystko.
Mój przyszły mąż wylądował na chemii i zaczyna karierę naukową, dużo znajomych z klasy jest na medycynie, ekonomii, farmacji, prawie i politechnice. Mozliwości jest wiele, nie ogranicza Cię profil, rozwijasz to, co Cię interesuje.
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 15:42   #7
agataorlo
Raczkowanie

------->Taverney, rhapsody--dzięki za uświadomienie
Już chciałam sie na human przepisać(tylko nie wiem po co)

Nie orientujecie się, czy jest jakaś stronka, na której wpisuje się przedmioty, które się zdało na maturze i jakie uczelnie przyjmuja wg.jakich kryteriów.
Wiem, ze np. na stronach poszczególnych uczelni można to znaleść, ale chciałabym znać wszystkie możliwości np.po biologii
Stary 2006-03-19, 15:49   #8
KNOPFLER
Raczkowanie

Arrow Dot.: Biol-chem-co dalej???

Cytat:
Napisane przez Taverney
I zgodnie z profilem zdawałam maturę z historii, a w tym roku kończę politologię Po takim profilu można potem robić dosłownie wszystko.
Hehe, to tak jak KNOPFLER. Był miesiąc na biol-chemie (miał zostać lekarzem lub lekarzem weterynarii), potem 4 lata przesiedział na mat-fizie, a teraz kończy dziennie prawo

Cytat:
Mozliwości jest wiele, nie ogranicza Cię profil, rozwijasz to, co Cię interesuje.
I właśnie to chciałem powiedzieć. Zarówno po biolchemie, jak i matfizie, możliwości jest wiele. Nie jest tak, że już matura i koniec.. i to co zdawałaś to całkowicie w tymże kierunku masz iść.

Co do studiów, to postaw na studia dzienne, nie zamienniki, w stylu studium, czy coś.. Postaw na studia dzienne i już.
To i tak zaprocentuje..

Tak uważam.

Pozdrawiam i życze powodzenia
KNOPFLER jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 15:52   #9
KNOPFLER
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agataorlo
Nie orientujecie się, czy jest jakaś stronka, na której wpisuje się przedmioty, które się zdało na maturze i jakie uczelnie przyjmuja wg.jakich kryteriów.
Wiem, ze np. na stronach poszczególnych uczelni można to znaleść, ale chciałabym znać wszystkie możliwości np.po biologii
Za moich czasów :P, czyli jakoś z początkiem nowego wieku były w kioskach dostępne informatory dla kandydatów na studia, w cenie chyba około 20 złotych, dzisiaj może do 25 cena dojdzie.
W każdym razie ujęte tam były wszystkie ważne uczelnie państwowe i takie regionalne także..

Polecam!

Edytowane przez KNOPFLER
Czas edycji: 2006-03-19 o 16:13
Stary 2006-03-19, 16:09   #10
agataorlo
Raczkowanie

No to od poniedziałku-poszukiwania
Stary 2006-03-19, 16:14   #11
KNOPFLER
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agataorlo
No to od poniedziałku-poszukiwania
Spokojnie, masz jeszcze czas do rozpoczęcia studiów.. ale możesz się już powoli rozglądać
Stary 2006-03-19, 18:01   #12
rhapsody
Rozeznanie

POTWIERDZAM, w empikach, kioskach u pedagogow w szkole-mozna dostac taki infotmator na studia
kierunki sa podzielone na uczelnie i miasta chyba
sa podane wymagania, namiary na uczelnie
podaje kilka linkow

*informator-na dole sa uczelnie wg miast:
http://www.studia.pl/

*charakterystyka kierunkow:
http://www.studiuj.pl/charakterystyka_kierunkow.php

*rozne informatory
http://www.perspektywy.pl/index.php?mid=reklama

*studia w PL
http://www.studia.uczelnie.pl/

*portal
http://studia.korba.pl/

*http://studia.interia.pl/

*odjazdowe kierunki:p
http://studia.korba.pl/odjazdowe_stu...,2716,art.html

*przykladowe informatory:
http://www.allegro.pl/item91914450__...urzystow_.html
http://www.allegro.pl/item91583029_i...2006_2007.html
http://www.allegro.pl/item92310326_i...oku_akade.html
http://www.allegro.pl/item93193417_n...006_2007_.html
http://www.allegro.pl/item92707650_o...na_studia.html

pozdrawiam
rhapsody jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 19:43   #13
Verena
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Taverney
I zgodnie z profilem zdawałam maturę z historii, a w tym roku kończę politologię
(...)
Hahahaha, to zupełnie tak, jak ja, z tym, że ja już tę politologię skończyłam
Stary 2006-03-19, 20:05   #14
Joskelyn
Zadomowienie

ja na maturze zdawalam biologie - i poszlam na dietetyke na Akademie Medyczna to bardzo interesujacy i przyszlosciowy zawód, ponadto samej sobie moge wiele pomoc jesli chodzi o odchudzanie i takie tam
mi sie podoba, choc jak to na Akademii Medycznej - dość ciezko
ale ostatnio czytalam jakis ranking i dietetyk jest wymieniany wsrod 10 najbardziej perspektywicznych zawodow przyszlosci
Joskelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 20:15   #15
Domina
Zadomowienie

Jeszcze masz rok. Jeśli zorientujesz się że nie dasz rady to nie musisz zdawaćmatury z tych przedmiotów. Ja jestem na profilu humanistycznym ale mam takie cudowne nauczycielki z tych przedmiotów że już teraz wiem że nie wiele się naucze i mature będę zdawać chyba z bilogii
Domina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 19:29   #16
yogobelka
Przyczajenie

Witam
jestem w biol-chem-fizie (_-_) i chociaż jestem w pierwszej klasie to się wypowiem :P Poszlam na taki profil z myślą o weterynarii która mi od dziecka zresztą towarzyszyła ale jakiś czas temu doszłam do wniosku że w takim zawodzie jest za dużo chemii więc postanowiłam coś bardziej biologicznego znaleźć :P Aktualnie zacieram ręce na zootechnikę Do końca nie wiem kim mogę być (hodowcą - to wiem:P) ale jakoś mnie to pociąga Jest ktoś z Was lub wie coś z doświadczeniach np znajomych dotyczących tego kierunku?
Pozdrawiam
yogobelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 20:14   #17
Joskelyn
Zadomowienie

no tak, mam sasiada ktory to studiowal :P pamietam jak kiedy do niego weszlam a on mial na calym dywanie rozlozone zdjecia swinek i uczyl sie gatunki rozpoznawac to bylo slodkie
poza tym to strasznie trudne, nie mniej niz weterynaria, rok nawet powtarzal ten moj sąsiad
Joskelyn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 20:48   #18
yogobelka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Joskelyn
on mial na calym dywanie rozlozone zdjecia swinek i uczyl sie gatunki rozpoznawac to bylo slodkie
o jaaaa super
kurde ale z tym powtarzaniem, to mnie wystraszyłaś!
yogobelka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 13:51   #19
Madia
Zakorzenienie

yogobelka właśnie jestem na 1 roku zootechniki..i muszę Ci powiedzieć ,że póki co jest ekstra..choć ciężko jest na pewno Na I semestrze kosili nas z anatomii zwierząt ..no i tu też poległo najwiecej osób. Niemiło też wspomianm biofizykę ale dało się przeżyć Teraz na razie jest fajnie heheheh choć już drżę na myśl o chemii ale fizjologia zwierząt-ćwiczenia jest fajna. Pracujemy sobie przy mikroskopach liczymy krwinki, rozpoznajemy je itp. Kim będę potem??Nie wiem jeszcze choć mnie hodowla też za bardzo nie interesuje...chciałąbym robić coś z psami albo małpami. Możliwości są dość duże nie tylko Ci zostaje hodowla świnek Podobno i tak większość z nas jak dotrwa do końca to będzie praciować w administracji lub doractwie albo w ogóle nie w zawodzie ale to już inna bajka

Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 21:22   #20
Malla
Zakorzenienie

Jestem na biologii, bo nie dostałam się na psychologię. Robię specjalizację: neurobiologia.
Na studiach jest fajnie, choć same dziewczyny, kujony, wyścig szczurów, chamstwo itp. Poza tym nie jest łatwo, a pracy nie ma (co ambitniejsi robią doktorat). To dobry wybór, ale tylko w przypadku niedostania się na coś innego Przedmioty są różne, więc w trakcie trwania studiów może kogoś oświecić - dużo studentów ulokowało się w trakcie 2 lat na akademiach medycznych, rolniczych czy na kierunkach humanistycznych. No i daje jakieś przygotowanie do ewentualnych egzaminów wstępnych na coś innego, bo jest i chemia (dużo), i fizyka.
Jednak gdyby finanse mi pozwoliły, po 1 roku wyniosłabym się na farmację lub ekonometrię.
Moja koleżanka skończyła studium farmacji i pracuje w aptece za 700zł/mc.
Malla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 13:24   #21
leelou
BAN stały

ja co prawda skonczylam klase o profilu filologicznym, ale studiuje biologie ze specjalnoscia zoologia.
moja siostra byla w klasie biol-chem i studiuje zootechnike.
wybor jest i to duzy.

co??? wyscig szczurow i chamstwo???
u mnie jest suuuper. mnostwo kol naukowych, cudowni, zaangazowani ekologicznie ludzie...w dodatku dos duza dowolnosc jesli chodzi o prace dyplomowe. o czym swiadczy temat mojego licencjatu.

a ze same dziewczyny...moj facet nie jest dziewczyna))
leelou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 15:45   #22
Malla
Zakorzenienie

No niestety, na UJ nie tylko wysoki poziom, ale i wyścig szczurów jest Dobre koleżanki potrafią zrobić sobie za plecami kuku. Jest szeroki wybór zakładów i specjalności, ale wiadomo, niektórzy opiekunowie są bardziej rozchwytywani, a wtedy zaczyna się sajgon, bo limit 6 osób... Studia są ciekawe, ale ogólne, biologia to zbyt szeroka dziedzina, aby ją zamknąć w 1 kierunku. Trzeba przejść przez zbędne, nieinteresujące kursy, z których i tak się nic nie pamięta (jak ja z bezkręgowców czy botaniki systematycznej).
Leelou - Co zamierzasz robić po tych studiach?

Edytowane przez Malla
Czas edycji: 2006-03-23 o 16:06
Stary 2006-03-23, 15:52   #23
claudiaab
Raczkowanie

GG do claudiaab

czy mogłabys podac link do strony z tym rankingiem 10 najbardziej perspektywicznych zawodow przyszlosci? bardzo bym prosiła;]]
Stary 2006-03-23, 19:21   #24
leelou
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Malla
No niestety, na UJ nie tylko wysoki poziom, ale i wyścig szczurów jest Dobre koleżanki potrafią zrobić sobie za plecami kuku. Jest szeroki wybór zakładów i specjalności, ale wiadomo, niektórzy opiekunowie są bardziej rozchwytywani, a wtedy zaczyna się sajgon, bo limit 6 osób... Studia są ciekawe, ale ogólne, biologia to zbyt szeroka dziedzina, aby ją zamknąć w 1 kierunku. Trzeba przejść przez zbędne, nieinteresujące kursy, z których i tak się nic nie pamięta (jak ja z bezkręgowców czy botaniki systematycznej).
Leelou - Co zamierzasz robić po tych studiach?
bezkregowce byly akurat super. w dodatku mielismy z nich rewelacyjne chociaz meczace praktyki wakacyjne. nadal potrafie rzucac nazwami lacinskimi mimo ze to nie jest za bardzo moja specjjalnosc.
jesli chodzi o wybor opiekunow...akurat do mojego pana profesora byla taka wlasnie kolejka. wiekszosc ludzi do niego sie pchala. a on wybral sobie ludzi z pomyslem na siebie, na to, czym chca sie w przyszlosci zajmowac.
i pozniej...owszem mozna bylo uslyszec, ze jest sie w tym a nie innym zakladzie, bo ma sie dlugie nogi i blond wlosy.
ale co z tego...akurat mi to zwisa tak bardzo, jak tylko jest to mozliwe. poznalam na stdiach tak fantastycznych ludzi, ze jakies artefakty sa mi calkowicie obojetne.
a co zamierzam robic...
jest cos, co chcialabym robic...ale boje sie zapeszyc. powaznie)))
Stary 2006-03-23, 22:51   #25
Malla
Zakorzenienie

Zdradź nam chociaż deczko, pliiiiissss....
Z czego piszesz pracę?
Też lubię wszelkie zajęcia terenowe, miałam z 5 obowiązkowych przedmiotów, ale postaram się jeszcze wziąć jakieś dodatkowe w terenie - podoba mi się bratnia atmosfera i ten błysk w oczu profesora, gdy jest w swoim żywiole. Podobnież łacina mi szybko wchodzi do głowy, mimo że wcześniej się jej nie uczyłam. Studia są ciekawe, tylko jakie perspektywy po nich?
Stary 2006-03-24, 07:29   #26
palomino
Zakorzenienie

A ja jestem po biol - chemie w liceum
i ... po studiach ekonomicznych
Jak sie chce to wszystko można
Stary 2006-03-24, 07:30   #27
leelou
BAN stały

Cool Dot.: Biol-chem-co dalej???

prace pisze o zoo))
Stary 2006-03-24, 07:43   #28
Malla
Zakorzenienie

Heh, Wrocławianka Pozdrowienia dla mieszkańców tego pięknego miasta!

Co to tematu - ludzie z mojej klasy są teraz na: biologii, biotechnologii, ochronie środowiska, psychologii, różnych kierunkach akademii medycznych i rolniczych, a poza tym na socjologii, politologii, informatyce, fizyce, historii, filologiach, stosunkach międzynarodowych, kulturoznawstwie, prawie (są tacy co robią po kilka kierunków lub już z jakiegoś wylecieli)... Niektóre osoby są za granicą, w wojsku lub wychowują dzieci. Słowem - studiują na wszystkim i niczym. Po profilu ścisłym można iść we wszystkich kierunkach.
Stary 2006-03-24, 13:08   #29
leelou
BAN stały

po kazdym profilu mozna.
moj przypadek tez o tym swiadczy.
podstawa to glowa na karku. profil klasy jest mniej wazny))
Stary 2006-03-24, 13:38   #30
Malla
Zakorzenienie

Moi znajomi z klas humanistycznych wariują, gdy mają zajęcia typu Biomedyka (np. na pedagogice), jakieś chromosomki, blastule... to dla nich kosmos, a myślałam że takie rzeczy bierze się w LO.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Edukacja

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości