Dziewczyny zdradzicie trochę paznokciowych tajemnic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-20, 12:48   #1
eklerka
Zakorzenienie

Dziewczyny zdradzicie trochę paznokciowych tajemnic?

Zajumuję się ręcznym wyrobem biżuterii. (Takie hobby ). Niektóre koraliki są jednak koszmarnie drogie i pomyślałam, że można by wykonać je samemu zwykłym lakierem do paznokci lub zatopić w środku zaszuszone kwiatki i inne błyskotki Chciałabym jednak, aby były one trwałe, czyli taki szklany koralik trzebaby pokryć wtedy jakąś warstewką, ... hmmm, no właśnie czego? Wiem, że Wy zatapiacie w paznokciach różne cudowności w akrylu, czy żelu. Kompletnie się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc

W załączniku przykładowe koraliki, aby wyjaśnić, o co mi chodzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paz2.jpg (34,7 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paz5.jpg (27,5 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paz6.jpg (26,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paz1.jpg (25,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paz3.jpg (30,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paz4.jpg (29,9 KB, 17 załadowań)

eklerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 12:59   #2
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk
Dot.: Dziewczyny zdradzicie trochę paznokciowych tajemnic?

Wiem ,że są koszmarnie drogie bo sama kupowalam takie koraliki jako ozdoby do.........paznokci

Wydaje mi się ,że jak najbardziej mogłabyś pokupować zwykle, przezroczyste koraliki i
1. malować je lakierami
2. upiekszać kruszoną muszlą,hologramami,cykoni ami, cekinami, tasma perlmutową itp ( choć to też nie są tanie rzeczy)
3.suszonego kwiatuszka też byś na upartego jakoś umocowała-choć akurat za jego trwałosc nie ręczę natomiast
4. resztę możesz pokryć utwardzaczem do paznokci ( kilkoma warstwami) i powinno się trzymac

Bo żeby zatopić coś w żelu czy akrylu musiałabys kupować specjalistyczny sprzęt do stylizacji paznokci i robić kurs - co raczej opłacalne nie będzie
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-20, 13:05   #3
eklerka
Zakorzenienie

Dziękuję
A ten utwardzacz, to byłby na tyle mocny, że mogłabym robić biżuterię nie tylko dla siebie i móc odpowiadać za trwałość tych koralikow? I gdzie mogłabym takie cudeńko nabyć?

Stary 2006-03-20, 13:30   #4
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Hmmm powiem Ci szczerze ,że pewności nie mam ale coś mi się kojarzy ,że sama kiedyś probowałam robić coś takiego. Tzn pokrywałam utwardzaczem rzecz absolutnie " nie paznokciową" i było wszystko w porządku Ale za cholerę sobie nie jestem w stanie przypomnieć co to było

Spróbuj tego -
http://www.paznokcie.pl/skleppliki/o...&nr_rodzica=18
Jest naprawde tani a dobry jakościwo, ma fajną średniogęstą konsystencję dlatego łatwo się nim pokrywa wszelkie powierzchnie - i jednoczesnie jest naprawde trwały
Na wszelki wypadek zrób wczesniej eksperyment ale wydaje mi się ,że powinnno być cacy

I obowiazkowo pochwal się rezultatami
Stary 2006-03-20, 15:53   #5
Albertyna
Zakorzenienie

A ja troche off toic! Masz fajne hobby eklerko!
Stary 2006-03-20, 16:58   #6
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

oooooooooooo!!
wpadłam na coś

Ostatnio bawię się intensywnie w decoupage - w ten sposób też możesz ozdobić koraliki
Stary 2006-03-20, 18:32   #7
eklerka
Zakorzenienie

Paulakrk, Albertyna Dziękuje

Przeczytałam, że żeby zrobić żelową warstwę, musiałabym mieć jakąś lampę UV, więc bardzo głupio pytałam
Znalazłam za to takie coś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=91560933 i już mi się wydało prostrze do zrealizowania.
Czy taka warstwa akrylowa byłaby trwalsza niż ten utwardzacz?

Muszę siostrę wysłać na zrobienie paznokci, bo obgryza i podpatrzeć

Stary 2006-03-20, 23:27   #8
Karola0885
Raczkowanie

GG do Karola0885

Po użyciu akrylu musiałabyś polerować każdego koralika lub pokrywać jakimś lakierem żeby nadać im połysk
Karola0885 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 07:58   #9
eklerka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Karola0885
Po użyciu akrylu musiałabyś polerować każdego koralika lub pokrywać jakimś lakierem żeby nadać im połysk
dziękuję
Zawsze mam jakieś pomysły, które umierają śmiercia naturalną
Wypróbuję ten utwardzacz, tylko może poszukam jakiegoś w moim mieście, żeby nie trzeba było przesyłać.

Stary 2006-03-21, 09:16   #10
arwenes
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eklerka
Zajumuję się ręcznym wyrobem biżuterii. (Takie hobby ). Niektóre koraliki są jednak koszmarnie drogie i pomyślałam, że można by wykonać je samemu zwykłym lakierem do paznokci lub zatopić w środku zaszuszone kwiatki i inne błyskotki Chciałabym jednak, aby były one trwałe, czyli taki szklany koralik trzebaby pokryć wtedy jakąś warstewką, ... hmmm, no właśnie czego? Wiem, że Wy zatapiacie w paznokciach różne cudowności w akrylu, czy żelu. Kompletnie się na tym nie znam, dlatego proszę o pomoc

W załączniku przykładowe koraliki, aby wyjaśnić, o co mi chodzi
Do wykonania takich koralików możesz wykożystać akryl i wcale nie jest taki drogi jest już na rynku mnóstwo firm, nawet w internecie z których możesz coś wybrać , bo z akrylu robi się nawet ozdoby na paznokcie, wszystko zależy od Twojej fantazji no i umiejętności. przejżyj w Empiku profesjonalne gazety dla stylistów paznokci np.Paznokcie lub Le Nouvele, Nowości w Kosmetyce, tam najczęściej są pokazane metody pracy akrylem , bo w sumie nie ma takich utwardzaczy w formie lakieru który był by tak twardy i się nie ścierał .Najlepszy jest żel UV ale do tego jest potrzebna lampa UV . nie wiem gdzie mieszkasz ale zobacz w gazecie kosmetycznej gdzie są najbliżej Ciebie Targi Kosmetyczne lub w internecie na allegro może dostaniesz tanio lampę UV bo nie potrzebujesz dużej są nawet malutkie .Ja nawet taką mam tylko musiała bym sprawdzić czy jest dobra, bo jak kiedyś kupowałam nabłyszczacz UV to w komplecie była taka lampa ma ok 10 cm długości dokładnie na 4 paznokcie , no i potrzebowała byś żel nabłyszczający końcowy i wtedy mogła byś dać gwarancję , że nie będą się ścierać.Pozdrawiam arwenes
arwenes jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 10:06   #11
eklerka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez arwenes
Do wykonania takich koralików możesz wykożystać akryl i wcale nie jest taki drogi jest już na rynku mnóstwo firm, nawet w internecie z których możesz coś wybrać , bo z akrylu robi się nawet ozdoby na paznokcie, wszystko zależy od Twojej fantazji no i umiejętności. przejżyj w Empiku profesjonalne gazety dla stylistów paznokci np.Paznokcie lub Le Nouvele, Nowości w Kosmetyce, tam najczęściej są pokazane metody pracy akrylem , bo w sumie nie ma takich utwardzaczy w formie lakieru który był by tak twardy i się nie ścierał .Najlepszy jest żel UV ale do tego jest potrzebna lampa UV . nie wiem gdzie mieszkasz ale zobacz w gazecie kosmetycznej gdzie są najbliżej Ciebie Targi Kosmetyczne lub w internecie na allegro może dostaniesz tanio lampę UV bo nie potrzebujesz dużej są nawet malutkie .Ja nawet taką mam tylko musiała bym sprawdzić czy jest dobra, bo jak kiedyś kupowałam nabłyszczacz UV to w komplecie była taka lampa ma ok 10 cm długości dokładnie na 4 paznokcie , no i potrzebowała byś żel nabłyszczający końcowy i wtedy mogła byś dać gwarancję , że nie będą się ścierać.Pozdrawiam arwenes
Dzięki
Ale mi podsunęłaś pomysł! Przecież ta lampa wcale nie musi być profesjonalna Paznokci przecież robiła nią nie będę i conajwyżej zrobię krzywdę szklanemu koralikowi. Spróbuję kupić tani żel na allegro, albo podpytam Was jeszcze dziewczyny i poświecę na niego lampą UV od jaszczurki (Mam taką do naświetlania, żeby pupilek był zdrowy )

Stary 2006-03-21, 12:29   #12
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

hehehe eklerko obawiam sie, ze wszystkie sa profesjonalne.
Choć możesz oczywiscie kupić jakas malutką za 150 zł a nie za 1500

Bo ehm..... lampa na jaszczurki.... zostaw ją jaszczurkom bo naprawde guzik da
Z akrylem jest taka sprawa ze jak kupisz tanie badziewie to nie masz wcale pewnosci czy bedzie on naprawde przezroczysty. Poza tym powinnaś go wypolerować...Kazdy koralik z osobna! Albo i tak pokryć utwardzaczem!
Natomiast zel - bedziesz potrzebowala lampe, porzadny pędzel by się nie rozwarstwił przy intensywnym malowaniu malutkich, okragłych elementów, płyn do przemywania masy i preparat odtłuszczający. Jak dobrze pójdzie w 200 zł się zmieścisz
Choć moim skromnym zdaniem utwardzacz bedzie lepszy. Przed nałożeniem żelu paznokieć zawsze matowimy - by nie był gładki bo na takiej powierzchni żel by sie nie trzymał. Dlatego czarno widzę trzymanie się zelu na tak błyszczącej i gładziutkiej powierchni jaką jest koralik.
Stary 2006-03-21, 14:56   #13
eklerka
Zakorzenienie

Ale dobrze, że studzisz moje szalone pomysły
Pewnie, jakby koralik był pokryty tym żelem dookoła, to by się musiał trzymać, bo by nie mial wyboru, ale skoro twierdzisz, że utwardzacz lepszy, to napewno tak jest
Tylko jak patrzyłam na to zdjęcie, co mi podesłalaś, to ta buteleczka wyglądała mi jak zwykły lakier bezbarwny, dlatego jeszcze próbowalam się upewnić, czy inaczej sie nie da

Stary 2006-03-21, 15:59   #14
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Bo to de facto jest zwykły, bezbarwny lakier - o własciwosciach utwardzających.
Ale poleciłam Ci go bo jest naprawde trwały i dobry, ma świetną dosc gęstą konsystencję...NIe to co wiele utwardzaczy z np. Rossmana za 3 zł, które odpryskują po 2 dniach - które moim zdaniem nie sprawdziły by sie jako osłonka koralików
Stary 2006-03-22, 08:23   #15
eklerka
Zakorzenienie

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie wyjaśnienia.

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości