Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-11-30, 06:38   #1
Vertulio
Przyczajenie

Siwe włosy

Witam Panie i Panowie jakie macie sposoby na siwiejące włosy, słyszałem coś o soku z cebuli ale nie wiem czy to jest akurat dobre
, proszę o pomoc
Vertulio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 20:05   #2
201703291446
Konto usunięte

Dot.: Siwe włosy

Przede wszystkim moim zdaniem siwe włosy u mężczyzny są sexy

Poza tym widziałam ze są specjalne szampony - akceptowałam je na kwc, ale nie pamietam teraz jakie.

Zostaje jeszcze farba do włosów ale osobistym mym zdaniem, każdy facet z farba na głowie wyglada zle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201703291446 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 10:15   #3
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Vertulio Pokaż wiadomość
Witam Panie i Panowie jakie macie sposoby na siwiejące włosy, słyszałem coś o soku z cebuli ale nie wiem czy to jest akurat dobre
, proszę o pomoc
Nie ma żadnych poza farbą. Ewentualnie płukanki, które lekko zmieniają odcień.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 10:17   #4
Vertulio
Przyczajenie

Naprawdę uważacie ze u faceta włosy siwe są seksy powiem ze jestem ciemnym brunetem włosy Ala Stanek

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Stary 2016-12-02, 11:18   #5
201703291446
Konto usunięte

Cytat:
Naprawdę uważacie ze u faceta włosy siwe są seksy powiem ze jestem ciemnym brunetem włosy Ala Stanek

osobiście tak uważam i wiele moich koleżanek także
Stary 2016-12-02, 11:21   #6
Vertulio
Przyczajenie

No to w takim razie nie ma co się przejmować

Stary 2016-12-02, 14:28   #7
201703291446
Konto usunięte

Cytat:
No to w takim razie nie ma co się przejmować

mądra decyzja
Stary 2016-12-09, 22:26   #8
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mylengrave Pokaż wiadomość
osobiście tak uważam i wiele moich koleżanek także
Ja również! ;-) Mój facet również trochę takich ma i je uwielbiam.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 11:23   #9
OrangeBlossom
Raczkowanie

podbijam temat. może i u faceta jest to sexy, ale u kobiet zdecydowanie nie...
ostatnio z przerażeniem zauważyłam u siebie kilka siwych włosów. na razie nie jest to dramat i ledwo je widać, ale chcę zrobić wszystko, żeby powstrzymać siwienie. bardzo lubię swój naturalny kolor i chcę go zachować tak długo jak to tylko możliwe. stąd moje pytanie - znacie jakiekolwiek sposoby na powstrzymanie lub cofnięcie siwienia? ampułki, wcierki, suplementy etc.? spróbuję czegokolwiek, może nawet być kosztowne.
liczę na konstruktywne odpowiedzi
OrangeBlossom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 11:09   #10
phideaux
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
ostatnio z przerażeniem zauważyłam u siebie kilka siwych włosów. na razie nie jest to dramat i ledwo je widać, ale chcę zrobić wszystko, żeby powstrzymać siwienie. bardzo lubię swój naturalny kolor i chcę go zachować tak długo jak to tylko możliwe. stąd moje pytanie - znacie jakiekolwiek sposoby na powstrzymanie lub cofnięcie siwienia? ampułki, wcierki, suplementy etc.? spróbuję czegokolwiek, może nawet być kosztowne.
Podobno picie drożdży.
Podobno suplementacja cynkiem, witaminami z grupy B.

Ale mi osobiście nic nie pomagało, siwków coraz więcej i zdecydowałam się na farbowanie henną Khadi. Też lubię swój naturalny kolor, dobrałam odcień podobny do mojego i przykryłam siwki nie zmieniając mega koloru Wiadomo, że henna się wypłukuje dość szybko, ale farba też nie trzyma nie wiadomo ile.
Stary 2016-12-19, 11:27   #11
201703291446
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
Nie da się. Wszystko co związane z włosem wychodzi z "środka", nie z zewnątrz, możesz wpłynąć tylko na ten włos, który już wyszedł z głowy, a ten nowy, rosnący, dostaje sygnał z mózgu.

Farba, chyba tylko to. Gdyby można było cofnąć siwienie, pewnie wszyscy by to robili.
Stary 2017-01-03, 11:51   #12
"niusia"
Wtajemniczenie

Mam 25 lat i bardzo dużo siwych włosów. Naturalny kolor moich włosów to ciemny brąz. Najpierw dramatyzowałam z powodu siwienia, szukałam sposobów..ale nie łudźcie się. Siwienie to naturalny proces a nie choroba - nie ma na to leku tak samo jak skutecznego leku na starzenie i śmierć, bo to naturalne zjawiska. Życie jest za krótkie by przejmowac się takimi pierdołami.
Najpierw usuwałam pojedyncze włoski, bronilam sie przed farbami bo bardzo lubie moj naturalny kolor włosów. I chciałam za wszelka cene zostać naturalną brunetką a nie farbowaną hihi! W koncu uległam i zaczelam farbowac włosy czystym indygo. Z siwych wypłujkuje się szybko, ale cóż zrobić...moje włosy są ogólnie po tym ładniejsze i ciemniejsze. Nawet jak widac mi siwki to czuję się z tym dobrze i pewnie. nawet fajnie wyglądają na tle czarnych włosów. Nie uważam że to dla mnie jakaś wizerunkowa tragedia. Pare siwków na czarnych dodaje charakteru i to nie tylko facetom.. oczywiście jeśli oprócz tych siwków jestesmy bardzo zadbane
Kobiety mają jakąś dziwną tendencje do robienia wizerunkowej tragedii z niczego i dołowania się rzeczami które są naturalne.

Tak wiec wszystkim siwiejącym w moim wieku polecam.. przede wszystkim sie tym nie martwić.,,, stres ma bardzo duży wpływ na szybkość siwienia.

Edytowane przez "niusia"
Czas edycji: 2017-01-03 o 11:55
"niusia" jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 12:47   #13
Qana
Przyczajenie

W jednej z posiadanych przeze mnie książek o ziołolecznictwie jest przepis na przyciemniającą wcierkę do siwych włosów na bazie szałwii i herbaty. Osobiście nie próbowałam, ale wątpię, żeby ten sposób był w stanie całkiem zastąpić farby (siłą rzeczy działa tylko na włosy przy skórze głowy i nie wiadomo jak z intensywnością i trwałością koloru) ale może ktoś zechce poeksperymentować, więc zamieszczam:

"Zmiksować łyżkę listków herbaty [czarnej] z łyżką suszonych liści szałwii i zalać pół litrem wrzącej wody. Gotować na małym ogniu około dwu godzin, uzupełniając wyparowującą wodę. Przechowując, dla konserwacji dodać trochę wody kolońskiej, spirytusu lub wódki. Wcierać we włosy i skórę głowy raz dziennie, kolejno 5 dni w tygodniu. Stopniowo zniknie siwizna, a włosy będą brunatne, gęstsze, wzmocnione, bo dodatkowo szałwia działa przeciw łupieżowi i pobudza cebulki włosowe."

Osoby z suchą i skłonną do podrażnień skórą głowy powinny wziąć pod uwagę, że jak każda ziołowa wcierka na alkoholu, tak i ta może wysuszać i podrażniać. Stąd pewnie ta dwudniowa przerwa w codziennym stosowaniu wymieniona w przepisie.
Qana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 08:20   #14
201703291446
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez "niusia" Pokaż wiadomość
Mam 25 lat i bardzo dużo siwych włosów. Naturalny kolor moich włosów to ciemny brąz. Najpierw dramatyzowałam z powodu siwienia, szukałam sposobów..ale nie łudźcie się. Siwienie to naturalny proces a nie choroba - nie ma na to leku tak samo jak skutecznego leku na starzenie i śmierć, bo to naturalne zjawiska. Życie jest za krótkie by przejmowac się takimi pierdołami.
Najpierw usuwałam pojedyncze włoski, bronilam sie przed farbami bo bardzo lubie moj naturalny kolor włosów. I chciałam za wszelka cene zostać naturalną brunetką a nie farbowaną hihi! W koncu uległam i zaczelam farbowac włosy czystym indygo. Z siwych wypłujkuje się szybko, ale cóż zrobić...moje włosy są ogólnie po tym ładniejsze i ciemniejsze. Nawet jak widac mi siwki to czuję się z tym dobrze i pewnie. nawet fajnie wyglądają na tle czarnych włosów. Nie uważam że to dla mnie jakaś wizerunkowa tragedia. Pare siwków na czarnych dodaje charakteru i to nie tylko facetom.. oczywiście jeśli oprócz tych siwków jestesmy bardzo zadbane
Kobiety mają jakąś dziwną tendencje do robienia wizerunkowej tragedii z niczego i dołowania się rzeczami które są naturalne.

Tak wiec wszystkim siwiejącym w moim wieku polecam.. przede wszystkim sie tym nie martwić.,,, stres ma bardzo duży wpływ na szybkość siwienia.
Bardzo, bardzo ładnie napisane, nie tylko w kontekście siwienia, ale w ogóle
Zazwyczaj mężczyźni tak nie mają, wizerunkowe tragedie to z pewnością domena kobiet

Miałam wykładowczynię, która była brąz/czarna i miała połowę siwych włosów, których nie farbowała - bardzo ładnie wyglądała, tak samo zadbana.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości