jaką farbą bezpiecznie rozjaśnić ciemne wlosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-03-22, 11:53   #1
kama kama
Zadomowienie

jaką farbą bezpiecznie rozjaśnić farbowane?

hej dziewczyny, mam pytanie: chciałabym rozjaśnić włosy o ok. 2 tony, żeby na wiosnę wyglądac 'lżej' i zeby włosy współgrały z lekka opalenizną jaka chcę sobie zafundować.
teraz mam włosy ciemno- rude, (naturalne są mysio-brązowe, farbuje je od dawna intensywnymi odcieniami czerwieni) ale ten kolor strasznie mi się znudził.
niestety nie stać mnie obecnie na wizyte u fryzjera, dlatego muszę szukać domowego rozwiązania. (dlatego nie za rady typu "idz do fryzjera"
serdecznie dziękuję, bo to NAPRAWDę nie wchodzi w grę)
Interesują mnie szczególnie farby które nie wymagają wcześniejszego uzycia dekoloryzatora. Kolor jaki chciałabym uzyskać to jasny rudo- brązowy (bo chyba tylko na taki mam szansę, szczególnie w pierwszym rozjasnianiu)
bedę wdzieczna za pomoc
kama kama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 12:08   #2
vicky23
Rozeznanie

GG do vicky23
Dot.: jaką farbą bezpiecznie rozjaśnić farbowane?

Nie wykażę się tu pewnie pomocą,ale wiem z autopsji (miałam wulkaniczną czerwień na głowie), że żadną farbą nie rozjaśnisz rudego. W grę wchodzi jedynie moim zdaniem albo wizyta u fryzjera,który profesjonalnie zajmie się twoimi włoskami (czasami lepiej wstrzymać się nawet parę miesięcy aż będą pieniążki niż zniszczyć sobie włosy ) albo najpierw rozjaśnienie ich rozjaśniaczem albo dekoloryzatorem (efekt bardzo podobny) a dopiero potem nałożenie innej farby. Po rozjaśniaczu wyjdą zapewne pomarańczowe,no ale jaśniejsze niż ciemny rudy i wtedy można próbować zakryć tą żółć jakimś kolorem farby. Ale prawdę mówiąc odradzam,bo włosy mogą nie wyjść cało z tych kuracji ;/
Stary 2006-03-22, 13:11   #3
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: jaką farbą bezpiecznie rozjaśnić ciemne wlosy?

Jesli nie chcesz użyc dekoloryzatora( w drogerii Loreal-ok 45 zł, garnier , pododbnie) czy rozjasniacza, mozesz pokusić się o farbe w odcnieniu blond rozjasniającą( np Garnier Nutrisse Natea, ale ich możliwości rozjasniania są niezbyt powalające).Tak czy inaczej zapewne będziesz musiała bo zabiegu użyć farby o odcieniu jaki chcesz uzyskać.Po rozjasnieniu/dekoloryzacji wychodzą bowiem najróżniejsze odcienie ,zazwyczaj niejednorodne.
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości