niedoświadczona prosi o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-04-29, 11:59   #1
nysia
Przyczajenie

niedoświadczona prosi o radę

witam wizażanki. Od jakiegoś czau obserwuję forum i przyznaję, że jesteście niesamowite. Swoimi radami na pewno uszczęśliwiłyście niejedną kobietkę. dlatego teraz ja odważyłam się pytać o radę. czy mogłybyście pomóc określić mi mój typ urody? powiedziano mi kiedyś,że jestem wiosenką, ale za latem też było kilka osób a ja sama nie wiem. niestety nie mam aparatu cyfrowego, więc zdjątka, które przesyłam to są zrobione niejako przez przypadek podczas spotkania ze znajomymi (tzn.nie były robione specjalnie mnie). mam nadzieje, że się przydadzą. na pierwszym jestem ja z moimi rumieńcami-tak się niestety czerwienię, na drugim jestem z moimi piegami a trzecie zdjęcie jest sprzed kilkunastu dni. jeśli chodzi o mój kolor włosów to mam ciemny-taki mysi i nijakibez żadnych refleksów.Opalam się ciężko i najpierw jestem czerwona a potem to tej opalenizny prawie nie widać-tyle, że nie jestem blada. bo bez opalania to jetem baaardzo blada i mam cienie pod oczami. Mam też bardzo dużo pieprzyków. Oczy mam szaroniebieskie. Jeśli chodzi o kolory to kiedyś ubierała się tylko w granatowe rzeczy, ale teraz dodałam czerwień,biel, czasami brązy. Moja mama twierdzi, że najlepiej mi właśnie w odcieniach niebieskiego. przesyłam też zdjęcie oczu-troche niewyraźne, ale innego nie mam. Proszę o poradę jak się malować-mój chłopak tewierdzi, że ładnie mi w ciepnym makijażu-takim przydymionym, ale zimą wyglądam w nim jak po jakiejś chorobie bo jestem wtedy bardzo blada. Z góry dziękiuje za pomoc.
nysia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 12:40   #2
nenvena
Zadomowienie

Re: niedoświadczona prosi o radę

Na poczatek proponuję poczytać:

http://www.wizaz.pl/?content=category&id=34

Na pierwszym zdjęciu bym zaryzykowała stwierdzenie, ze jestes wiosną, ale kolejne zdjęcia budzą wątpliwosci... Reakcja skóry na słońce bardzo podobna do mojej, też się z resztą czerwienię a ja jestem latem. Dziewczyny na pewno coś Ci doradza, bo znają się super na tych sprawach
Jesli chodzi o makijaz, to na poczatek bym radziła zająć się brwiami- na 3 zdjęciu wydają się baaardzo niewyraźne, a moim zdaniem, brwi to jeden z najwazniejszych elementów twarzy. Proponowałabym wizytę u dobrej kosmetyczki i regulację. MOżesz je przyciemnic henna lub po prostu zaopatrzyć się w dobry ołówek do brwi.
Cere masz ładną, jesli jednynym maknamentem sa te rumieńce, to może warto zakupić jakiś dobry krem na tę przypoadłość? Ja teraz używam Avene- trochę drogawy, ale myślę, ze dobry jest- ma zielony kolor, który trochę je maskuje, więc jak się go zaaplikuje rano, trochę pomaga w ciągu dnia zatuszować rumieńce, a na dłuższa metę, pomaga im zapobiegać.
nenvena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-29, 14:11   #3
Mariti
Wtajemniczenie

Re: niedoświadczona prosi o radę

Nysia, wysłałam Ci maila

Marilyn Monroe
Mariti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 11:46   #4
nysia
Przyczajenie

Unhappy Dot.: niedoświadczona prosi o radę

poczytałam sobie artykulik o tej wiośnie i tam jest napisane, że wiosna opala się szybko i mocno a u mnie jest wręcz przeciwnie. to może jednak lato jestem?kompletnie się nie znam. Poradźcie mi też jeśli możecie jaki dobrać kolor cieni i wogóle jak się malować.
Stary 2005-05-02, 12:43   #5
czarna.noc
Wtajemniczenie

Dot.: niedoświadczona prosi o radę

Nieee, wiosna na pewno nie jestes wiosenka tak daje po oczach swoim zlotym blaskiem ze az strach :P
prawdopodobnie lato, dlatego pasuje ci kolor niebieski jak pisalas. Do tego wszystkie odcienie chlodne: szarosci, jasne fiolety, pudrowe roze. Takie wlasnie powinnac wybierac cienie i kredki do oczu. Na usta blysczyk w chlodnym odcieniu rozu.
czarna.noc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-02, 23:06   #6
nysia
Przyczajenie

dziękuję, że ktoś się odezwał i poradził. Każda rada cenna.Dzięki dziewczyny.
Stary 2005-05-03, 08:30   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1
Smile Dot.: niedoświadczona prosi o radę

wiele wskazuje na lato ale wirtualnie trudno postawić jednoznaczna opinię na temat typu kolorystycznego-jest to praktycznie niemożliwe

Załączam palety dla lata
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lato.jpg (16,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato3.jpg (15,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lato145.jpg (26,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg latoo.jpg (15,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg latoo2.jpg (10,9 KB, 7 załadowań)

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 08:30   #8
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

i jeszcze jedna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg latoooooo.JPG (40,9 KB, 8 załadowań)

Stary 2005-05-03, 12:01   #9
nysia
Przyczajenie

Talking Dot.: niedoświadczona prosi o radę

chyba jednak rzeczywiście lato utwierdziłam się w tym przekonaniu po tych kolorkach tkanin bo w takich kolorach ubrań mi jest dobrze. mam jeszcze jedna prośbę. nie maluję się szminkami bo wybranie odpowiedniej dla mnie stanowi problem. Jakimi powinno malować sie lato? tylko chłodnymi różami czy może odcienie innych kolorów też wchodzą w grę. Jesteście super
Stary 2005-05-03, 12:10   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl

Myślę, że dla lata chłodne róże są naj najlepsze, sama jestem latem, próbowałąm innych kolorów. Ale jeśli coś trochę choćby wpada w pomarańcz, to wyglądam koszmarnie. Ewentualnie mogę mieć coś leciutko brzoskwiniowego, ale to też nie całkiem pasuje

Acha, niedawno trwała debata czy zima moze uzywać beżowego błyszczyka i wiele osób twierdziło że tak. Wiec chyba lato tez moze?? Chociaz nie próbowałam.

Jeśli masz kłopot z doborem szminki (jak ja ) to zacznij od blyszczyków, maja bardziej transparentny kolor. Ja uzywam głównie transparentnych, bo jednak najbardziej mi pasuje mój naturalny kolor ust
Lexie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-03, 12:12   #11
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

kolory stonowane,przygaszone pastele-jasne Tak brzmi werdykt Jeśli chodzi o szminki czy błyszczyki,lato dobrze prezentuje się w jasnych i chłodnych odcieniach różu czy bardzo naturalnego beżu (jasnego) złamanego różem,chłodnej czerwieni.
Niektórym latom dobrze jest w nieco intensywniejszych kolorach-jesli np. mają duży temperament i zdecydowane rysy twarzy

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości