Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-12-09, 22:29   #1
SceneQueene
Zakorzenienie

Włosowe hity i kity

Panie i Panowie! Co powiecie na to, by w tym wątku wymieniać obecnie testowane kosmetyki z dopiskiem Hit lub Kit i krótkim uzasadnieniem dlaczego tak sądzicie?

Oczywiście każdy ma inne włosy, więc zawsze warto również wspomnieć o rodzaju swoich, miejscu zakupu, czy orientacyjnej cenie i składzie kosmetyku.

Jeśli wątek się rozwinie, chętnie posegreguję opinie na temat danych kosmetyków.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 08:12   #2
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Włosowe hity i kity

Hity:
Natur Vital maska aloesowa - sprawdzała się u mnie jak miałam kruszącą się trwałą, na zdrowych włosach, na farbowanych, naturalnych, długich, krótkich. Tylko przy wysokiej wilgotności powietrza na włosach skłonnych do puszenia nie.
Lee Stafford My Big Fat Healthy Hair odżywka - świetna objętość
Nafta - świetne nabłyszczenie
Cerkoderm 30 z mocznikiem - na wrażliwą, tłustą, odwodnioną skórę głowy
encanto na puch i włosy o "chorobowo" zmienionej strukturze

Kity:
olejowanie
Salicylol
Kallosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 12:32   #3
Mia1612
Raczkowanie

Hity:
Szampon Eubiona rumianek i kiwi - świetny do włosów cienkich, przetłuszczających się, fajnie odbija włosy od nasady, sprawia że optycznie jest ich więcej i nie przetłuszcza ich
Tonik-wcierka Vianek, seria normalizująca - tak dla wzmocnienia włosów i przyspieszenia porostu! Oprócz tego wtarty na noc, odświeża przetłuszczone u nasady włosy, sprawiąjąc że rano jest większa objętość
Orientana szampon z neem i zieloną herbatą - piękny, świeży uzależniający zapach i gladkie, mięsiste, nabłyszczone włosy
Mia1612 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 13:20   #4
houseofcolours
Zadomowienie

GG do houseofcolours

Hity:
- Mydło cedrowe. Nie podrażnia, nie wywołuje łupieżu, swędzenia i innych nieprzyjemności. Mogę stosować codziennie bez obaw. To myjadło do którego zawsze wracam po eksperymentach z innymi szamponami/mydłami.
- Maska dolce anti-age. Dosłownie rozczesuje mi włosy a nakładam ją tylko na 2-3 minuty pod prysznicem. Mam po niej idealny skręt, dociążenie, połysk no i nie wyrywam szczotką całej garści podczas rozczesywania.
- 14-dniowa terapia wzmacniająca Marion w ampułkach. Nakładam ją na długość od ucha po końcówki. Cudownie eliminuje sianowatość. Bardzo dobra na lato, zimą używam ochronnych ser z silikonami.
- Masażer głowy. Cudo za 7 zł razem z przesyłką. Bardzo lubię, codziennie używam oglądając youtuba.

Kity:
-Olejowanie, zawarty w olejach kwas oleinowy może wysuszać i niestety ale na moje włosy właśnie tak działa.
- Kallosy, dobre ale jako lekka odżywka, z maską te produkty nie mają wiele wspólnego. No chyba, że dla idealnych włosów które wyglądają idealnie nawet tylko po umyciu Barwą. (Kiedyś się Kallosami zachwycałam, może moje włosy były w lepszym stanie, teraz jestem na nie)
- Szampony babci Agafii. Wypróbowałam kilka i niestety ale podrażniają. Swędzi mnie po nich głowa niesamowicie. Babuszka do mycia tylko w postaci mydła cedrowego
Stary 2016-12-27, 13:01   #5
pseudofeministka
Zakorzenienie

Fajny pomysl Tym bardziej, ze z KWC ostatnio roznie

Moje wlosy: cienkie, długie, geste, srednioporowate.

Hity:

1. Maska Seri Natural Line z miodem i olejem migdałowym - przy regularnym stosowaniu w znacznym stopniu poprawila mi stan wlosow, ze mogłam przerzucić się na absolutnie minimalistyczna pielegnacje. Dociaza, wygladza, najlepiej się sprawdza nalozona na 3 minuty. Dostepna w Hebe.

2. Oleje i olejowanie - migdałowy, babci Agafii: odzwyczy, wzmacniający. Oleje te wygladzaja, dociazaja, nablyszczaja mam po nich przepiękne wlosy.

3. Wcierki: Capitavit Herbapolu - balsam wzmacniający, Pokrzepol - powstrzymaly wypadanie wlosow Po Capitavicie miałam ogromny wysyp baby hair i przyrost włosa.

4. Odzywki: regenerujący balsam z Ecolabu - wygladza, dociąża, słabsze działanie niż maska, ale trochę mocniejsze niż odzywka.

4. Babcia Agafia - balsam na kwiatowym propolisie - glownie wygladza, wlosy po nim miałam gładkie i lejace. (wersja nieestonska)

Kity:

1. Kallosy - przy dluzszym stosowaniu z wlosow "uchodzi zycie".

2. Orientana - wcierka do skory glowy - przy regularnym stosowaniu tez z wlosow uchodzilo zycie.

3. Szampony babci Agafii i niektóre odzywki - ze względu na guar często wysteoujacy w tych kosmetykach mamy wrazenie, ze sa to bogato składnikowe odzywki, które nam poprawia stan włosa, jednak tak się nie dzieje. Często po tych kosmetykach miałam obciążone wlosy.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 17:44   #6
razdwapiec
Zakorzenienie

Moje włosy: niefarbowane, długie, kręcone, gęste.

Hity:
Olej kokosowy w każdej postaci - jako olej przed myciem, jako składnik odżywki/maseczki czy osobno dodany przeze mnie, tak samo w serach po myciu go lubię. I o dziwo wcale nie puszy w moim przypadku, a jako jeden z dwóch olejów przynosi efekty.
Szampon Biolaven - świetnie domywa oleje, ale nie przesusza włosów i dobrze robi skórze głowy.
Maski i balsamy Ecolab - po każdym z ich produktów mam ładnie zdyscyplinowane włosy, wyraźnie odżywiają. Testuję je po kolei.
Maseczki Biovax - zwłaszcza ta do włosów suchych i zniszczonych, ale też "trzy oleje", do włosów ciemnych, do wypadających, bambusowa. Zwyczajnie robią u mnie to co obiecuje producent.

Kity:
Olej winogronowy - jedyny olej, którego nie potrafię domyć z włosów. A wydawał mi się dość lekki.
Mocno oczyszczające szampony (Barwa, Joanna Naturia) - fatalnie wpływają na stan mojej skóry głowy, przesuszają też włosy na długości, nawet używane sporadycznie.
Maski Kallos - nie robią w zasadzie niczego, a jeszcze te wielkie opakowania nie do zdenkowania...
Kosmetyki Pantene - oblepiają, włosy wyglądają po nich źle, są bez życia,
Stary 2017-01-08, 20:05   #7
trufelka
Raczkowanie

Znakomity pomysł .

HIT

szampony firmy Montibello - super myja, ładnie pachna, wlosy nie sa spuszone i dobrze się rozczesuja.
Odzywki i maski Montibello - nie obciazaja, wlosy sa miłe w dotyku i odzywione.
olejek khadi - raz na jakis czas uzyty sprawia, ze wlosy sa mile i przyjemne w dotyku.
Maski babci agafii - moze nie maja super efektu 'wow' ale wlosy bardzo dobrze na nie reaguja.

KITY
maski kallos - nic sie po nich nie dzieje. Kompletnie nic. A nie zuzyje tego opakowania chyba nigdy...
szampony pokrzywowe i inne. Nie jestem w stanie sie doczesac po nich...
trufelka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości