ide do sauny-co ze soba zabrac? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-12-30, 21:55   #61
miaumiau
Raczkowanie

Dot.: ide do sauny-co ze soba zabrac?

jakos sobie nie wyobrażam pobytu w saunie nago, zwłaszcza, ze sauna ze znaczkiem kobitki uchodzi chyba za koedukacyjną, a ja nie mam zamiaru swiecic gołym tylkiem przed obcymi facetami :|
miaumiau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 13:12   #62
przytulka
Raczkowanie

GG do przytulka

jutro ide pierwszy raz do sauny.mam pytanie tak jak piksalyscie trzeba tak seriami isc? opiszcie mi co trzeba robic,bede w bikini bo raczej nago sie nie odwaze.przeczytalam ten caly watek ale zadnych roznych roznosci nie bede tam bralal na pierwszy raz.wystarczy mi chodzic tam raz w tygodniu?
Stary 2007-01-03, 21:27   #63
_aLmeRka_
Raczkowanie

GG do _aLmeRka_

A ja jutro wypadam na saunę... byłam wczoraj i kozacko było więc jutro też uderzam a z kim? z moim TŻ ;] ah jak przyjemnie.. tak cieplutko... aż mnie ciarki przechodzą jak sobie pomyślę, jak teraz mi zimno a jak tam mi cieplutko ;] mogłabym tam siedzieć godzinami ;]
_aLmeRka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 16:02   #64
pajka
Przyczajenie

GG do pajka

halo halo, jest tam jeszcze ktoś?? Mam takie małe pytanko. Zapisuje się do fitness clubu i z tego co mnie tam poinformowano niedługo mają tam otworzyć saune na podczerwień... taaa Tyle co wiem na jej temat to to, ze jest tam mniejsza temperatura niż w parowej czy suchej. Tylko pytanko, cyz ma znaczenie czy to jest sauna na podczerwień czy parowa na przykład? Również powinnam wystąpić tam nago, robić przerwy na prysznic i również moge w niej używać kosmetyków?? Moze to dla Was banalne pytanie ale nie orientuje się Jeśli pójde do tej suany, to chciałabym aby mój pierwszy raz nie był życiową poraznką i ośmieszeniem hehe Pomóżcie Pozdrawiam
pajka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 08:44   #65
_aLmeRka_
Raczkowanie

GG do _aLmeRka_

hm... z tego co ja wiem.. promienie podczerwone penetrują skórę głęboko...
http://www.salamandra.com.pl/pytania...anie_sauny.htm
_aLmeRka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-02, 10:46   #66
LEW
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez przytulka Pokaż wiadomość
jutro ide pierwszy raz do sauny.mam pytanie tak jak piksalyscie trzeba tak seriami isc? opiszcie mi co trzeba robic,bede w bikini bo raczej nago sie nie odwaze.przeczytalam ten caly watek ale zadnych roznych roznosci nie bede tam bralal na pierwszy raz.wystarczy mi chodzic tam raz w tygodniu?
Ze względu na kruchość naczynek krwionośnych chodzę do sauny 1 raz w tygodniu,efekty są a jakże
Co do tej nagości to bym nie przesadzała bo przecież owijamy się ręcznikiem i tak przebywamy w saunie....
Mój pobyt w saunie wygląda nastepująco:
1.prysznic+umycie ciala+wytarcie do suchuteńka
2.pierwsze wejście ok.12 miniut
3. prysznic+wytarcie do suchuteńka
4. powtórne wejście ok.12 minut ,ale siedzę półkę wyżej
5. jak w 3+nakładam balsam na włosy owijając je ręcznikiem
6.ostatnie wejście ok. 7 min. na najwyższej półce
7.odpoczynek +prysznic
Kosmetyków typu maseczki nie używa się w saunie ,a odrazu po wyjściu z niej!!
Jeśli mam do dyspozycji solarium to między 3 i 4 punktem korzystam z niego jakieś 5-10 min. Nie żeby się opalić ,ale dodatkowo rozgrzać(b.trudno pocę się a solarium pomiędzy powoduje iż przy 2 wejściu po prostu leje sie ze mnie)
W trakcie pobytu popijam wodę,na zakończenie ciepła herbata i polecam po tym wszystkim masaż
Ale elaborat mam nadzieje ,że jasny i pomocny
LEW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 21:52   #67
Martusia15
Przyczajenie

Slyszalam ze jesli chodzi sie na saune to sie chudnie...czy to prawda?? Prosze niech ktos odpisze
Martusia15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-16, 19:16   #68
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

coś napewno pomaga na zrzucenie wagi
ale nie licz na spektakularny efekt tylko po saunie
jesli sauna bedzie uzupelnieniem cwiczen /jakiejs diety - napewno szybciej zrzucisz zbedne kg

raczej powiedzialabym ze sauna uodparnia - sprawdzone na wlasnym organiznie - odkąd chodzę do sauny - mniej choruję,
a kiedy chodziłam regularnie - wcale nie chorowalam - pomimo wielu sytuacji kiedy wczesniej juz dawno bylabym chora
KasiaKatarzynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 00:15   #69
agicz
Przyczajenie

Hej dziewczyny!

musze przyznac, ze jestem dzis dosadnie mowiac oszolomiona wynalazkiem finskim na miare nobla, a mianowicie sauna. nigdy jakos nie przyszlo mi do glowy, by sie do niej wybrac, ale dzis bedac w klubie fitness (co tez mi sie w sumie czesto nie zdaza) zafundowalam sobie porzadna 1,5h kapiel parowa (dokladniej 3 wejscia po 15minut) i rzucilo mnie owe cudo na kolana! mam problem z tradzikiem i generalnie z cera, ale juz po tej jednej wizycie widze ogromna poprawe! tak wiec postanowilam wlaczyc regularne wizyty w saunie do mojego tygodniowego planu. (1/tydz: 1,5h)

Chcialabym te 1,5h jednak maksymalnie wykorzystac, wiec bylabym wam niezmiernie wdzieczna za dokladny opis co kiedy nakladac na twarz.

Wszystkie watki juz przeczytalam, ale odpowiedzi nie zawsze sa spojne. chodzi mi o to kiedy nakladac ktore maseczki i peelingi. biorac pod uwage 3 wejscia jednorazowo, moglaby mi ktoras z was polecic jakis schemat? kiedy ktora maske? Moze MORIAM mozesz ty cos poradzic? widze, ze doswiadczenie co do sauny itd masz spore!
dzieki z gory!!

agicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:19   #70
malvin
Raczkowanie

ja dzisiaj z kolezanką byłam na saunie takiej zwykłej przy basenie bo zawsze między pływaniem wskakujemy na chwilę i postanowiłyśmy wziąść dziś ze sobą WAX do włosów - więc po basenie poszłyśmy umyć włosy w wmasować WAXa i na 20min do sauny. Włosy teraz rewelacja! mięciutkie, świecące - super! dużo lepszy efekt niż normalnie uzyty. nałozyłyśmy go w szatni tyle że musiałyśmy przejśc koło basenu do i z sauny. raczej nikt tam nie używa takich wynalazków [przynajmniej nigdy nie widziałyśmy] ale dziewczyny które akurat tam siedziały zaczęly o tym gadać jak nas zobaczyły polecam. zastanawiamy się już co wziąść następnym razem może jakiś balsam do ciała? a może jakiś olejek np wmasowac w paznokcie? co sadzicie?
malvin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 15:18   #71
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ja stosuje rowniez maseczki na wlosy oraz olejek rycynowy za rzesy w cieple to wszystko lepiej dziala
Stary 2012-08-08, 14:44   #72
Megi1985
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cześć dziewczyny,

ja od ponad 15 lat chodzę do sauny i opiszę swoje doświadczenia.

1) Przed wejściem do sauny bierzemy prysznic. W ten sposób zmywamy pot, perfumy itd
2) Wycieramy całe ciało na sucho.
3) Klapki zawsze zostawiamy przed wyjściem do sauny. Niestety nie wiem dlaczego. ale kiedyś jak byłam w Druzgiennikach to był jeden pan, który tylko biegał i przypominał wszystkim, że przed wejściem do sauny zdejmujemy klapki..
4) Najlepiej jest iść na go do sauny. Ja jednak chodzę w dwuczęściowym stroju kąpielowym. Jak największa część ciała musi być odkryta.
5) Siadamy lub kładziemy się na ręcznikach. Żadna część naszego ciała nie powinna dotykać drewna.
6) Do sauny parowej wchodzimy bez ręcznika.
7) Na na włosy nakładam maseczkę Wax.
8) Na twarz też jakąś maseczkę.
9) Po wyjściu z sauny bierzemy zimny prysznic. Nie ma sensu iść do sauny, a potem brać ciepły gorący prysznic. To tylko wydaje się takie strasznie, ale tak naprawdę nie jest.
10) Żadna z was nie wspomniała o tym, że między seansami w saunie należy odczekać 10-15 min aby temperatura ciała spadła.
11) Oczywiście pijemy dużo wody.
12) Nie należy iść do sauny gdy mamy okres, bo można dostać krwotoku wewnętrznego.
13) Im wyżej siedzimy tym cieplej.
14) Jak polejemy piec wodą to będzie większa wilgotność powietrza, a co za tym idzie będzie cieplej.
15) Po tym odpoczynku jesteśmy suche i znowu idziemy do sauny na sesję 10- 15 minutową.
16) No i znowu zimny/ lodowaty prysznic.

Jak jest wysoka temperatura to pory się rozszerzają więc możemy dostarczyć różnych nawilżających składników naszej skórze. Co więc można wziąć do sauny:
* maseczkę do włosów
* maseczkę lub krem na twarz
* olejek na paznokcie
* balsam na celulit

http://justmemagda.blogspot.com/
Megi1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 11:57   #73
niesiul
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: ide do sauny-co ze soba zabrac?

Ja dodam jeszcze od siebie kilka cennych uwag, których zabrakło mi w poprzednim, nota bene, bardzo pomocnym poście

1) najlepiej do sauny wchodzić nago ale oczywiście większość pań wchodzi w ręczniczkach/prześcieradłach więc nie ma obaw co do tego, że będziemy wyglądać dziwnie, wiadomo przecież nie od dziś, że panie są mniej skore do odsłaniania swojego ciała niż panowie ;-)
2) jeżeli wasza sauna oferuje np dni/godziny tylko dla pań warto z tego skorzystać - wtedy bez skrępowania możecie odsłonić ciałko i nie denerwujecie się, że jakiś facet na was patrzy (to dla początkujących jest super sprawa, bo dzięki temu przełamuje się jakieś bariery). Trzeba tylko dowiedzieć się w recepcji czy taka opcja jest u Was w ofercie.
3)BARDZO WAŻNE! W saunie oddychamy buzią nie nosem - żeby nie przesuszyć śluzówki ani nie poparzyć wewnętrznej przegrody nosowej. Tu chodzi o sauny suche, te powyżej 75*C ale ja robię tak na wszystkich z przyzwyczajenia już
4)PIJEMY DUŻO WODY! Pamiętajcie, żeby zawsze zabrać ze sobą butelkę wody i pić między seansami
5)No i na koniec najważniejsze - po wyjściu z sauny jesteśmy zmęczone ale szczęśliwe dlatego zachęcam wszystkie Panie do regularnego odwiedzania tego miejsca - będziecie zachwycone od pierwszej wizyty. To nie magia - to naprawdę działa!
niesiul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 11:54   #74
maharet1092
BAN stały

GG do maharet1092

Ze 2 ręczniki, wodę do uzupełnienia później, antyperspirant, grzebień, stró kąpielowy, jeśli to sauna przy basenie, jeśli to sauna w salonie odnowy i jest dzień tylko dla kobiet to nie trzeba stroju.
Masek na twarz bym nie brała, w saunie powinno sie wypacać.Co prawda kobiety biorą jakieś smarowidła.
Korzystam tylko z suchej, parowej nie lubię.Jestem w stanie wytrzymać 5-6 nim, ale u mnie w tych saunach jest 100-110 stopni.
Z okresem też byłam, trochę bardziej krwawiłam 2-3 godz po saunie, ale miałam wrażenie jakby mniej bolało...

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2012-11-26 o 11:58
maharet1092 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-29, 23:39   #75
Avariel
Zadomowienie

GG do Avariel

Cytat:
Napisane przez LEW Pokaż wiadomość
Ze względu na kruchość naczynek krwionośnych chodzę do sauny 1 raz w tygodniu,efekty są a jakże
(...)

masz kruche naczynka i chodzisz do sauny aż raz na tydzień? czy ja źle zrozumiałam...

mój Pamiętnik Klientki Salonów Piękności:
http://salonypieknosci.blogspot.com/

Oraz coś o ogrodnictwie...
ogrodniczaobsesja.pl
Avariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 15:53   #76
Miss Saeki
Zakorzenienie

Jestem tą szczęściarą, że mam saunę wraz z ofuro w pracy i mogę z niej korzystać całkowicie za darmo.

Polecam zabrać:
przynajmniej dwa ręczniki (jeden do wycierania się, drugi jako wyścielenie ławeczki)
peeling (zrób podczas początkowego prysznica)
kremy, maseczki - ja uwielbiam poleżeć na leżaczku pomiędzy kolejnymi wejściami do sauny i wtedy nałożyć na rozgrzane ciało różne mazidła
wodę - jeśli w twojej saunie nie ma dystrybutora

jeśli u Ciebie jest basenik z lodowatą wodą, wskakuj tam zaraz po wyjściu z sauny, a dopiero później prysznic. Taki basenik jest dużo skuteczniejszy niż zimny prysznic.
Stary 2013-11-24, 19:49   #77
kedziora
Raczkowanie

Ja chodzę na saunę infrared i mam z głowy ten cały ekwipunek Na takiej saunie nie trzeba robić takiego cyklu: suna-prysznic-sauna... Tylko wchodzisz i się reaksujesz 20-30min. Na miejscu mam dystrybutor z wodą, więc na prawdę o nic sie nie martwie i mogę spontanicznie nawet po pracy sobie pójść na relaks I jeszcze jeden plus: sauna jest na wyłączność, więc mogę sobie spokojnie leżec nago bez stresu że ktoś podgląda, chyba że jestem z tż, no ale wtedy się nie stresuję Taka sauna Infrared działa też podobno na cellulit, u siebie widzę efekty, ale chodzę też na rolletic więc nie wiem co bardziej zadziałało.

Edytowane przez kedziora
Czas edycji: 2014-02-05 o 13:19
kedziora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 14:54   #78
kosteczka78
Przyczajenie

Najlepiej się wybrać do takiej z seansami.wystarczy zabrać dwa ręczniki,wodę i klapki.
Seanse w saunie są zabiegami terapeutycznymi, odprężającymi, relaksującymi, pomagającymi usuwać napięcia nerwowe, dające poczucie odprężenia fizycznego i psychicznego, ale saunę i łaźnię parową można równocześnie wykorzystać do zabiegów aromaterapii. Aromaterapia wykorzystuje w zabiegach terapeutycznych i kosmetycznych pachnące naturalne olejki eteryczne, pozyskiwane z roślin. Mamy tu do czynienia z dwojakim oddziaływaniem. Po pierwsze oddziaływanie zapachowe na psychikę człowieka, po drugie olejki te będąc wieloskładnikową mieszanką związków chemicznych biologicznie czynnych, w czasie zabiegów aromaterapeutycznych dostają się do organizmu i oddziałują leczniczo. Dlatego aromaterapię możemy porównać w pewnym sensie do ziołolecznictwa. Najczęściej stosowaną definicją w pełni określającą aromaterapię jest definicja określająca ją jako metodę naturalnej medycyny i kosmetyki, w której stosuje się naturalne olejki eteryczne pozyskiwane z roślin, wprowadzane do organizmu przez drogi oddechowe.
kosteczka78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 16:56   #79
giorgio_armani
BAN stały

26 września w wielu saunariach w Polsce i w Europie odbędzie się pierwsza edycja Open Sauna Night 2015. W imprezie weźmie udział kilkanaście ośrodków saunowych, listę każdy może sobie sam wygooglować.
Tu info ze strony Term Maltańskich w Poznaniu.
http://www.termymaltanskie.com.pl/eu...h-maltanskich/
giorgio_armani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 15:00   #80
tusiekx00
Przyczajenie

Najlepiej zabrać swoją... saunę do domu Wystarczy niewielka sauna 1-2 osobowa i masz spokój, żadnych napalonych facetów, relaks. Długo zwlekałam, aż w koncu się zdecydowałam, szczególnie że znajomy bardzo polecał firmę xxx z Warszawy.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-08 o 00:41 Powód: Reklama.
tusiekx00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 17:06   #81
ririana
Raczkowanie

w moim fitness klubie jest sauna i łaźnia parowa, ale chyba muszę najpierw poczytać jak to jest z korzystaniem z takich dobrodziejstw po treningu. chyba trzeba odczekać jakieś 20-30min?
ririana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości