Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-23, 16:04   #841
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Bylam dzisiaj.. moglabym z kims z tego watku porozmawiac na priv?to wazne

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 19:33   #842
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Tweet Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo, na pewno spróbuję, tylko czy mogę zrobić taki peeling ze zwykłych domowych składników czy trzeba kupić gdzieś taki peeling?
Na pewno można zrobić samemu, poszukaj na wizazu albo w goglach na pewno coś Ci wyskoczy ja się w to nie bawię, bo preferuje gotowe kosmetyki Na pewno używa się soli morskiej gruboziarnistej, czasem dodaje się oliwy z oliwek, kawę grubo zmieloną itd.
Stary 2010-01-24, 11:24   #843
kasiaqoo
Przyczajenie

wtajcie,
mam pytań pare,zaczne od oczyszczania;od zawsze miałam problem z cerą straszne wypryski wręcz stany zapalne wiec korzystałam z zabiegu dość często ale nic to nie dawało antybiotyki,maść i inne nie pomagały, teraz mam 30 lat urodziłam dziecko i problem znikł sam ale cera się zmienila,byla zawsze tłusta do tego ta tona podkładów matujących i kryjących inaczej nie dało się wyjść z domu,teraz nie używam prawie nic tylko na wielkie wyjście. Pod skórą mam pełno drobnych krosteczek których kosmetyczka nie daje rady połowy wycisnąć,jak dotykam policzkow wyczówam drobną kaszke do tego okropne pory,nie mogę dopasować żelu do mycia twarzy bo po wiekszści jestem zciągnięta i pękaja mi usta,dodam że to nie są żele matujace tylko nawilżające,a z kremem jest tez tragedia żaden mi nie odpowiada świece się proszę o pomoc podpowiedzcie mi coś
dodam jeszcze że wczoraj kolezanka podpowiedziała mi Derma Genesis Loreala co Wy na to?
kasiaqoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 12:01   #844
Lowczyni
Zakorzenienie

Kasiaq skoro chodzisz do kosmetyczki dlaczego ona Ci nić nie poradzi. Powinna Ci dać tonę próbek kremów aby Ci się udało jakiś dobrać do twojej cery. Spytaj się o krem z kwasami owocowymi, on zwęża pory, lekko matuje buzia ale w żadnym razie jej nie wysusza a wręcz odwrotne jest działanie długofalowe kwasów. Co do kremów który radzi Ci koleżanka, nie znam go, ogólnie cenie sobie firmę Loreal.
Co do żelów do mycia twarzy, może spróbuj sobie kupić proszek do mycia twarzy z firmy Decler, do dostania w aptece. Nasypuje się go na dłoń rozprowadzą z wodą i myje buzie, super delikatny, nie zawiera mydła. Po tym powinnaś zawsze nałożyć tonik do buzi. Na popękane usta, radzę używać pomadek ochronnych zwłaszcza przy obecnych temperaturach. Co do oczyszczenia cery, próbowałaś może kwas pirogronowy ? on sobie dobrze radzi właśnie z tzw kaszką podskórną.
Stary 2010-01-24, 13:54   #845
kasiaqoo
Przyczajenie

Napisz gdzie mam pytać o ten kwas czy tylko u kosmetyczki?chyba muszę zmienic kosmetyczka bo ona nigdy mi nic nie proponuje.Kiedyś mialam krem Clarena odnawiający z kwasami AHA-beznadzieja dałam się namówić i kupiłam duze opakowanie,niby dla skóry łojotokowe z plamami przesuszonej, słszałam że do mycia twarzy dobry też jest Cetaphil z apteki.Widze że jesteś z Kielc a ja mieszkam koło Starachowic i mam namiar na lekarza dermatologa bardzo polecanego koleżanki do niego chodzą jedna leczył jakimś dosyć drogim lekiem nie pamiętam nazwy ale bardzo pomogło a miała buzie okropna całą w krostach a teraz chodzi do niego na zabiegi mikrodermabrazjii Tomasz Rostalski na Żeromskiego,może słyszałas cos na ten temat?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

a ten lekarz w Kielcach bo nie dopisalam.
Stary 2010-01-24, 17:26   #846
allesi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 10

Jestem jeszcze ciekawa co do uszu - kiedyś miałam w nim zaskórniki, ale znajoma kosmetyczka (koelzanka mamy) sie ich pozbyla i mialam spokoj na dluzszy czas. Teraz chyba problem powoli powraca. Przy zwykłym oczyszczaniu powiedzieć o tym kosmetyczce? Czy raczej to problem dla dermatologa?
Bo przecież nie dostanę żadnych maseczek rozpulchniających do ucha, czy czegoś podobnego. Przy najbliższej wizycie spytam się jej, ale najpierw wolę się w tym trochę obeznać
allesi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:57   #847
mln
Rozeznanie

Hej!
Wczoraj zrobiłam sobie swoje pierwsze oczyszczanie cery. I mam teraz czerwone kropki - ślady po zabiegu. Nie wiem jak się ich pozbyć, smaruję twarz kremem Emoilum, ale nie wiem czy on pomoże. Proszę o pomoc, jutro muszę wyglądać w miarę normalnie.
Pozdrawiam
mln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:41   #848
Monorola
Raczkowanie

mln
umyj delikatnym żelem buzie, nałóż delikatny krem nawilżający, połóż się wcześniej spać, tak żeby spać minimum 8 godzin.
Stary 2010-01-24, 21:37   #849
Lowczyni
Zakorzenienie

mln kropeczki czerwone do jutra ci nie znikną, mogą tylko zblaknąć. Twarz po oczyszczaniu może się goić nawet ponad tydzień. Radzę umyć czymś delikatnym twarz, krem który używasz, a na czerwone punkciki termentiol. Jutro możesz zrobić to samo, zwłaszcza że ta maść ma kolor skóry i też ładnie je zatuszuje.

allesi uszy jak najbardziej się oczyszcza, zwłaszcza płatki uszu. I spokojnie można nałożyć na nie krem rozpulchniający, ja tak robię i później doczyścić peelingiem kawitacyjny. Powiedz kosmetyczkę że Ci to przeszkadza i niech się bierze do oczyszczania a Ty znów będziesz miała spokój na długi czas

kasiaqoo co do kremów z Clareny to sama go miałam, ostatnio mi się zużył i bardzo go sobie chwalę. Dużo moich klientek go kupiło, ale i to jest najważniejsze przedtem dałam im parę próbek do spróbowania i wiedziały czy warto wydać tyle kasy. Od tego jest twoja kosmetyczka żeby nie wciskać Ci kremu za kupę kasy tylko wcześniej dać Ci próbkę a potem proponować kupno echhh. Zwłaszcza że Clarena daje do salonów bardzo dużo próbek ile kto chcę, tym bardziej się dziwie że nic nie dostałaś. Mają fajne 2 rodzaje kremów do cery tłustej, jeden z nich mój narzeczony i jest zadowolony.
Co do kremów z kwasami, to chyba widziałam z Garniera, musisz poszukać w drogeriach, w aptekach kremy i wszystko inne do pielęgnacji jest dość drogie. Jeśli chodzi o zabiegi z kwasami to oczywiście tylko w salonie, ale wstrzymaj się jakby co bo temperatura jest stanowczo za niska na nie.
Co do p. dermatologa o którym piszesz, nie znam go ale jeśli tyle koleżanek jest zadowolonych, to może warto spróbować.
Co do mikrodermabrazji, to na pewno nie wybrałabym się do dermatologa bo strasznie dużo sobie krzyczą (chyba że twoja koleżanka płaci mało, możesz jej się spytać ile i za jakąmikro bo jest diamentowa, korundowa albo wodna?, poza tym nie nakładają później żadnych ampułek nie robią sonoforezy, o maskach nawet nie wspomnę. Tak przynajmniej słyszałam od klientek.
Stary 2010-01-24, 22:13   #850
mln
Rozeznanie

Dziekuję za rady. A czy mogę stosować Emolium? To jest krem kupiony w aptece, do skóry suchej, podrażnionej i atopowej.
Stary 2010-01-24, 22:26   #851
allesi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 10

Lowczyni - wielkie dzięki ;* Ale właśnie mi chodzi o wnętrze ucha, nie o płatki, mam nadzieję, ze to nie będzie problem
allesi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 08:03   #852
Lowczyni
Zakorzenienie

mln myślę że możesz spokojnie stosować Emolium a masz wysuszoną skórę?

allesi no powiem że wnętrze ucha to jeszcze nie oczyszczałam, ale zawsze jest ten pierwszy raz ale jak pójdziesz do kosmetyczki która wcześniej Ci to robiła nie sądzę żeby był problem.
Stary 2010-01-25, 11:13   #853
kasiaqoo
Przyczajenie

a jeszcze jedno pytanko co sądzisz o maskach algowych profesionalnych z bielendy,myślę o tej zielonej ze spiruliną?któras z dziewczyn na forum bardzo zadowolona jest,czy jakieś ampulki pod maske warto też kupić,często kupowalam kosmetyki profesional w duzych op choćby nawet mleczka czy toniki i odpowiada mi to prosze o pomoc którą maske polecasz?

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

a jesli chodzi o mikrodermabrazje to masz racje 100zł i przez 3 dni nie bardzo buzia do wyjscia.
Stary 2010-01-25, 12:10   #854
Lowczyni
Zakorzenienie

kasiqoo powiem tak, kiedyś sama używałam maski algowe z bielendy ale ceny zaczeli podnosić i uważam że lepiej opłaca się kupić z Clareny a ponad to lepiej się rozprowadza a jakościowo jest raczej lepsza. Jak w ogóle chcesz sobie sama nałożyć maskę algową? samemu to prawie nie wykonalne. No chyba że bez oczu i tak wokół siebie zrobisz niezły bałagan a materiału wyjdzie Ci 2 razy więcej.
Ogólnie nie przepadam za firmą Bielenda, sama pracuje na Janssenie, Clarenie, dr Renauld, Decler, Dermika, de Noil, więc ampułek z Bielendy nie polecam a wręcz odradzam. A co do szczegółów to oczywiście że pod maskę algową warto nałożyć ampułkę a najlepiej wtłoczyć ją sonoforezą.
Stary 2010-01-25, 12:25   #855
kasiaqoo
Przyczajenie

rozumiem dziekuje za odp
Stary 2010-01-25, 21:33   #856
mln
Rozeznanie

Lowczyni mam wysuszoną na nosie. Jak stostuję tam Emolium, to wszystko jest w porządku, ale po jakimś czasie skóra robi sie tłusta. Jak przestaję stosować Emolium to znowu robi się wysuszona :/

Dzisiaj już prawie znikły mi ślady oczyszczania. Zastanawiam się, kiedy pojawią się efekty. Co prawda wyglądam trochę lepiej, ale nie wiele. Kiedy powinnam spodziewać się jakiegoś polepszenia wyglądu?
Stary 2010-01-26, 07:49   #857
Lowczyni
Zakorzenienie

mln różnice po oczyszczaniu to powinnaś widzieć od razu, a zwłaszcza po paru dniach jak zejdą strupki i jakakolwiek opuchlizna jeśli była.

Co do nosa, to jesteś nie wiem już którą osobą mającą ten sam problem. Spróbuj kupić sobie nanobase, ona ma m.in ceramidy który znajdują się w cemencie między komórkowym, ich brak bądź zmniejszona ilość powodują że ze skóry szybciej ucieka woda i wysusza się naskórek. Jest dość tłusta, ale na noc idealna i na mróz jak wychodzisz na zewnątrz. Dłuuugo Ci posłuży do kupienia w aptece.
Stary 2010-01-26, 21:06   #858
mln
Rozeznanie

Nanobase... nigdy o tym nie słyszałam. A co to jest tak dokładniej i ile mniej więcej kosztuje?
Stary 2010-01-27, 07:41   #859
Lowczyni
Zakorzenienie

mln istnieje w dzisiejszych czasach coś takiego jak google gdzie znajdziesz każdą prawie informację oto link do twojego pytania http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-33...s-Nanobase.htm notabene na wizażu.
Stary 2010-01-28, 15:26   #860
migotka1010
Zakorzenienie

GG do migotka1010

Hej. jestem po kwasach, bylam na oczyszczaniu 1 raz. i szczerze powiedziawszy nie jestem zadowolona. zaplacilam 130 zl, i umowilam sie na kolejne kwasy za 3 tyg. Jednak mam pytanie, czy moge zamiast tych kwasow isc na zwykle oczyszczanie? Nie mam pieniedzy na 4 zabiegi, a chcialabym miec ladna cere, bo mam niedlugo wazne wydarzenie. czy lepiej zainwestowac w te kwasy? po ilu zabiegach ladnie twarzy wyglada?

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]

Od jutra się uczę!
migotka1010 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 07:29   #861
Lowczyni
Zakorzenienie

migotka1010 piszesz b. ogólnikowo. Z czego nie jesteś zadowolona z kwasów z oczyszczania? Czego chciałaś się pozbyć, z czym walczysz? Moim zdaniem spokojnie możesz zamiast kwasów iść na oczyszczanie.
Po kwasach efekty do indywidualna sprawa, ale w dotyku i jasności cery to efekt już jest po pierwszym zabiegu. Ale nie wiem na jakich kwasach byłaś, o jakim stężeniu ile minut były trzymane na twojej buzi ? a To wszystko składa się na efekt zabiegu

Co znaczy niedługo (pojęcie względne) ważne wydarzenie? za tydzień, miesiąc pół roku. Na efekty niektórych zabiegów trzeba czekać więc dlatego pytam się kiedy ono jest ?

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-01-29 o 07:30
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:18   #862
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

a w jaki sposob kwasy rozjasniaja cere?chodzi o cala cere czy ewentualne przebarwienia?ja mam przebarwienia po sloncu i czerwone plamy po pryszczach (w ogole nie chca zniknac )a cere mam blada,wiec jak kwasy mialyby ja rozjasnic to juz bym chyba wygladala jak zombie
evelinarav jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:30   #863
ckin2u
Zakorzenienie

one chyba ogolnie tak ujednolicaja cere..
ja tez mam ochote na kwasy bo wlasnie mam przebarwienia, blizny po jakis krostach itp
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:01   #864
Lowczyni
Zakorzenienie

Sorki źle się wyraziła, oczywiście że ujednolicają koloryt skóry. Na pewno nie zmienicie karnacji o dwa tony w dół hihi A dobrze działają na przebarwienia, blizny, potrądzikowe, zanieczyszczenie twarzy, dobrze nawilżają, reguluje wydzielanie sebum.
Stary 2010-01-29, 10:27   #865
migotka1010
Zakorzenienie

GG do migotka1010

Za miesiac mam zareczyny. Pani mnie namowilam zamiast zwyklego oczyszcznia na kwasy, mam miec 4-6 zabiegow, jednak nie bede miala czasu jezdzic tak czesto, pozatym to tez kosztuje. Kwasy mialam łagodne, bo chyba migdalowy, jak sie dluzej przyjrzalam twarzy to owszem jest gladsza, ale nie bede mogla byc na wszystkich4-6 kuracjach a chcialam miec wyczyszczona z porow twarz,

ogolnie zmienilam zdanie na temat oczyszczania nimi, bo efekt jest długotrwały ale i trzeba na niego poczekac. Pani mi zaspecjalnie teraz nie oczyszcila twarzy bo, powygniatala troche, ale nadal mam pelno czarnych kropek.

Wiec sie zastanawiam, czy poprostu zwyklego oczyszczania nie zastosowac, nie zaszkodzi mi? Nie wiem za jakis tydzien?

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]

Od jutra się uczę!
migotka1010 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 11:30   #866
Lowczyni
Zakorzenienie

migotka1010 jeśli miałaś kwas migdałowy to spokojnie tydzień bo nim możesz iść na oczyszczanie manualne, jedynie co może się zdarzyć to może Ci się bardziej łuszczyć cera. Miesiąc to dużo czas, po oczyszczaniu manualnym na pewno Ci się twarz wygoi. A może zastanów się nad mikrodermabrazją ale korundową? Zrobić oczyszczanie odczekać 2 tygodnie i zrobić mikro? Dwa zabiegi więc nie wymaga od Ciebie tyle czasu i chyba sumując wyjdzie Ci taniej
Stary 2010-01-29, 16:50   #867
ninka92
Przyczajenie

Ja też mam pytanko i bardzo proszę o radę , otóż mam problem z zaskórnikami (mam je na policzkach, nosie, brodzie i czole). są one strasznie widoczne...dlatego też chcę wybrać się do kosmetyczki na oczyszczanie cery, ale po przeczytaniu opini, nie wiem czy czy to coś pomoże. Nie chciałabym aby zostały mi czerwone plamy itp. Chcę jeszcze dodać że, z typowymi krostami (ropnymi) nie mam problemu. Dziękuję z góry za odpowiedź
ninka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 17:42   #868
mln
Rozeznanie

ninka 92 ja byłam niedawno na oczyszcaniu cery i teraz mogę powiedzieć, że było warto. Co prawda duzo zaplaciłam (150 zł) i bolało, ale się opłaciło. Teraz nie mam zaskórników i moja twarz wygląda o wiele lepiej. Czerwone ślady są zawsze po oczyszczaniu, ale szybko znikaja w moim przypadku zniknely calkowicie po 4 dniach.
Stary 2010-01-29, 18:08   #869
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Ja tez sie chce wybrac na oczyszczanie twarzy manualne.
Ostatnio nie wyszlo.. umowie sie na przyszly tydzien.

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:56   #870
ninka92
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mln Pokaż wiadomość
ninka 92 ja byłam niedawno na oczyszcaniu cery i teraz mogę powiedzieć, że było warto. Co prawda duzo zaplaciłam (150 zł) i bolało, ale się opłaciło. Teraz nie mam zaskórników i moja twarz wygląda o wiele lepiej. Czerwone ślady są zawsze po oczyszczaniu, ale szybko znikaja w moim przypadku zniknely calkowicie po 4 dniach.
o to sporo zapłaciłaś... ja mam nadzieję zapłacić troszkę mniej . A bólu się nie boję , żeby się ich pozbyć- zniosę wszystko.
ninka92 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości