Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-30, 19:00   #871
mln
Rozeznanie

Dot.: Oczyszczanie cery u kosmetyczki - wątek zbiorczy

Całkiem sporo, ale nie żałuję. Nie boisz się bólu, ale mimo wszystko radzę Ci wziąć coś przeciwbólowego przed zabiegiem. Ja wezmę, jak będę szła następnym razem.

Tylko pamiętaj, że nawet po oczyszczaniu nie będziesz miała idealnej cery. Będzie lepiej, ale nie idealnie.

Edytowane przez mln
Czas edycji: 2010-01-31 o 11:31 Powód: coś mi sie przypomniało
mln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 11:55   #872
Qunnie
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny

Przeczytałam spory kawałek tego wątku i nie znalazłam nikogo kto by miał taki problem jak ja. Jakieś 7 miesięcy temu zaczęłam leczenie skóry twarzy u dermatologa z takich podskórnych grudek- tyle że ich było tak strasznie, strasznie dużo gł. na policzkach, strefa T w zasadzie czysta, zero jakichś ropnych wykwitów.

Miałam robione dwa peelingi kwasowe (TCA) żeby wydobyć na wierzch te zanieczyszczenia a później właśnie manualne oczyszczanie twarzy. Pani powiedziała że nie ma mowy o oczyszczeniu wszystkiego na raz bo moja skóra tego nie wytrzyma i po miesiącu miałam powtórzenie zabiegu. I teraz (minęły 2 miesiące od tego czasu) skóra wygląda prawie że tak samo jak na początku leczenia;( Dodam jeszcze, że przez całe leczenie używam skinorenu i raczej uwarzam na to czego stosuje do pielegnacji.

Już sama nie wiem co mam robić:/ Czy zmienić tą dermatolog czy mam chodzić do kosmetyczki co miesiąc (jak byłam to powiedziała że max 2 razy do romu oczyszczanie). Co radzicie? Czy ktoś miał takie problemy??
Qunnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 07:48   #873
Lowczyni
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Qunnie jak masz wątpliwości to na pewno nie zaszkodzi iść się spytać innego dermatologa. Wszystko mu dokładnie opowiedzieć co do tej pory robiłaś.
Co do małych rezultatów, to chyba za szybko chcesz je osiągnąć. Ja dziewczynę jak miała duży trądzik oczyszczałam przez pół roku co miesiąc a kolejne pół co 2-3 miesiące i dopiero po roku widać było dobre efekty.
Wiem że dermatolodzy są bardzo drodzy, więc może na oczyszczanie wybierz się do kosmetyczki? Zastanawiam się też czy po seri oczyszczania nie lepiej było by ci zrobić parę razy kwas pirogronowy, ja u osób u których stosowałam zauważyłam duża poprawę zwłaszcza w likwidacji podskórnych grudek. Ten kwas ma najmniejszą cząsteczkę i poprzez pory w skóry bardzo głęboko wnika.
Stary 2010-02-01, 10:31   #874
selene211
Zakorzenienie

GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211

Jeżeli ktos ma duzo zaskórników , a boi się manualnego oczyszczania polecam mikrodermabrazję diamentową . Fantastyczny zabieg. Kosmetyczka jeżdiz po twarzy pompką pod wysokim ciśnieniem, która ściera i dosłownie wysysa zaskórniki , Byłam raz , ponieważ nie mieszkam w Polsce , ale na nastepny dzień miałam tak gładką skórę i zero zaskórników . Ale z tego co pamietam nie jest ta medtoda polecana skórze z wykwitami ropnymi i pryszcami , a jak jest kilka to je zwyczajnie kosmetyczka omija .
Jeżeli ktoś nie chce płacić kosmetyczce , niech zaopatzry się w kwas mlekowy, w dwa tygodnie pozbyłam się wszystkich zaskorników Też stosowałam maseczki , parówki i nic nie pomogło ,a mlekowy załatwił to dużo szybciej , bez łuszczenia i wysuszania , za grosze
selene211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 23:22   #875
witch_18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Jeżeli ktoś nie chce płacić kosmetyczce , niech zaopatzry się w kwas mlekowy, w dwa tygodnie pozbyłam się wszystkich zaskorników Też stosowałam maseczki , parówki i nic nie pomogło ,a mlekowy załatwił to dużo szybciej , bez łuszczenia i wysuszania , za grosze
Kolejny raz dzisiaj natykam się na post wychwalający mleko w walce z zaskórnikami,także chyba musi coś w tym być?

Zauważyłam,że znowu mi się nieźle cera zanieczyściła Na dniach będę umawiać się na kolejne oczyszczanie do kosmetyczki.Ech ciekawe ile takich wizyt czeka mnie zanim na dłużej pozbędę się tych zaskórników
(wiem,wiem niecierpliwa jestem )
witch_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 08:12   #876
Lowczyni
Zakorzenienie

selene211 faktycznie mikrodermabrazja oczyszcza cerę ale ja preferuje nie diamentową ale korundową. Jest bezpieczniejsza. Co do oczyszczania cery to nie do końca tak jest pięknie, za jednym razem jeśli ktoś faktycznie ma dużo i głęboko umiejscowionych zaskórników to rezultat będzie krótko trwały bo zetrzemy tylko górą ich warstwę a reszta zostanie w skórze.
To co opisujesz jak wsysanie, to ma na celu zbieranie korundu (w przypadku mikro korundowej) i ztartej skóry. A w diamentowej tylko zdartej skóry. Oczywiście mogę tak silną zrobić mikro że pojawi mi się krew a w fazie gojenia będą strupki. Czasem się tak robi przy opracowywaniu blizn, rozstępów, można też cała twarz. Ale na pewno przez tydzień nie należy się pokazywać ludziom Wszystko zależy co chcemy osiągnąć. Tak mocno przeprowadzając zabieg, na pewno o wiele szybciej zlikwiduje przebarwienia i mocno spłycę zmarszczki, ale do oczyszczenia cery nie zrobiłabym.
Co do kwasu mlekowego to jak najbardziej polecam wszelkie kosmetyki które mają go w składzie. Wogóle kwasy bardzo dobrze wpływają na cerę nie tylko tłusta i trądzikową
Stary 2010-02-02, 15:09   #877
isiasu
Przyczajenie

Dot.: Re: pyt do p.Beaty

witam !mam pytanie odnosnie galwanizacji i jej przeciwskazan/otoz wiem ze metalowe implanty sa przeciwaskazaniem do zabiegu czy dotyczy to rowniez amalgamatow w zębach?bo wiekszosc ludzi mo chociaz z jedna"czarna"plombę/czy mozna wtedy wykonac zabieg np dezinkrustacji lub jonoforezy w skroconym czasie i omijac elektroda miejsca zuchwy dla zminiejszenia nieprzyjemnego wrazenia w ustach?
isiasu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 18:16   #878
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Jestem po oczyszczaniu .. na razie zaczerwieniona.. ale pory sa zmniejszone bo mialam jakis kwas nalozony..
Ale wygladam jak Biedronka
Mialam na koncu darsonwalizacje.
W ogole jak dla mnie to szybko poszlo 1h 15 minut

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:01   #879
Lowczyni
Zakorzenienie

isasiu nie powinnaś odczuwać wielkiego dyskomfortu przy tych plombach, pod warunkiem że nie masz ich na każdym zębie A przeciwwskazania są takie jak przy prądach, głównie serduszko, układ krwionośnym, otarcie naskórka, uszkodzenie naskórka itd.

Ilona 16 miałaś tradycyjne oczyszczanie to ciekawa jestem jak ta kobieta zdązyła to zrobić dokładnie, skoro same rozpulchnianie to 20 minut, ok 20 minut oczyszczanie, maska ściągające 20 równa się 60, a gdzie do tego wtłaczanie ampułki, druga maska łagodząca nie wspomnę o kwasach. Ja zazwyczaj wyrabiam się w 2,5 godziny, bez kwasów. Wogóle kto to widział żeby po oczyszczaniu twarzy nałożyć kwasy!! chyba ktoś zapomniał o przeciwwskazaniach do zabiegu z kwasami. Bo jedno z nich podstawowe po przerwanie naskórka a nie chce mi się wierzyć że do tego nie doszło w trakcie oczyszczania. Echhh
A i jeszcze jedno darsonwalizaja nie jest na końcu tylko po manualnym oczyszczaniu a potem jest maską ściągająca itd.

Edytowane przez Lowczyni
Czas edycji: 2010-02-02 o 20:04
Lowczyni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 20:04   #880
ilo16na
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość

Ilona 16 miałaś tradycyjne oczyszczanie to ciekawa jestem jak ta kobieta zdązyła to zrobić dokładnie, skoro same rozpulchnianie to 20 minut, ok 20 minut oczyszczanie, maska ściągające 20 równa się 60, a gdzie do tego wtłaczanie ampułki, druga maska łagodząca nie wspomnę o kwasach. Ja zazwyczaj wyrabiam się w 2,5 godziny, bez kwasów. Wogóle kto to widział żebmy po oczyszczaniu twarzy nałożyć kwasy!! chyba ktoś zapomniał o przeciwskazaniach do zabiegu z kwasami. Bo jedno z nich podstawowe po przerwanie naskórka a nie chce mi się wierzyć że do tego nie doszło w trakcie oczyszczania. Echhh

Kwasy wiem ze mialam 2,3 minuty na sobie, ampulki chyba nie.
Maseczki mialam a to rozpulchnianie z vapozonem tak 10 minut.
Ale po tych kwasach zwezyly mi sie pory a te zaczerwienienia powoli znikaja.

Stary 2010-02-02, 20:51   #881
Lowczyni
Zakorzenienie

ilonka nie ucz sie od tej pani robić oczyszczanie twarzy, szczerzę radzę bo nie zdasz egzaminu końcowego. Jak dla mnie złamała prawie wszystkie reguły, według mnie poszła na to aby jak najszybciej skończyć zabieg. Jeszcze nigdy nie słyszałam żeby ktoś kład kwasy po oczyszczaniu twarzy i nie użył maski ściągającej pory. Już nie będę komentować.
Stary 2010-02-02, 20:55   #882
ilo16na
Zakorzenienie

Cytat:
ilonka nie ucz sie od tej pani robić oczyszczanie twarzy, szczerzę radzę bo nie zdasz egzaminu końcowego. Jak dla mnie złamała prawie wszystkie reguły, według mnie poszła na to aby jak najszybciej skończyć zabieg. Jeszcze nigdy nie słyszałam żeby ktoś kład kwasy po oczyszczaniu twarzy i nie użył maski ściągającej pory. Już nie będę komentować.
No ja nie mam zabiegow oczyszczania jeszcze-koniec I semestru wiec nie wiem
Na koncu mialam maseczke (po tych kwasach) i pozniej krem a teraz patrze w lusterko i nie jest zle..
Mysle nastepnym razem jakby te problemy wrocily nad kawitacja bo te oczyszczanie jednak jest bolesne

Stary 2010-02-02, 21:35   #883
vikuniaa
Zakorzenienie

ja też dzisiaj byłam, zajęło to ok. 2,5 h narazie czerrrwona Pani mi dała też do domu coś co mam nałożyc na noc i dużo próbek
Stary 2010-02-02, 22:06   #884
Qunnie
Przyczajenie

Dzisiaj byłam u pani dermatolog i powiedziała że jest duża poprawa ale zanieczyszczenia były tak głębokie, że trzeb jeszcze zrobić kilka serii oczyszczanie manualne tydzień odstępu i peeling kwasowy (żeby ciągle spłycać skórę i te zanieczyszczenia wydobywać).

Chyba muszę uzbroić się w cierpliwość:/ A ile Wy dziewczyny płacicie za oczyszczanie twarzy?? Z tego co czytam to pani do której chodzę jest dość kompetentna ale wydaje mi się droga.
Stary 2010-02-02, 22:20   #885
mln
Rozeznanie

Ja płaciłam 150zł i oczyszczanie trwało 1,5h.
mln jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 07:31   #886
ilo16na
Zakorzenienie

Ja placilam 80.(mieszkam w malym miescie ale kosmetyczki biora do 80zl.) peeling kawitacyjny 60.
Dzis jestem zadowolona.. mam tylko kilka czerwonych kropek na policzkach z boku a pory sa zwezone.

Stary 2010-02-03, 07:43   #887
Lowczyni
Zakorzenienie

Ja biorę 100 zł jeśli łącze peeling kawitacyjny z oczyszczaniem manualnym, do tego ampułka i 2 maski
Stary 2010-02-03, 07:49   #888
ilo16na
Zakorzenienie

Cytat:
Ja biorę 100 zł jeśli łącze peeling kawitacyjny z oczyszczaniem manualnym, do tego ampułka i 2 maski
A powiedz mi cos prosze o kwasie mlekowym.Jak stosowac i w ogole.
Widzialam na stronach www(zrobsobiekrem biochemia urody) ze mozna go kupic-ale jak polaczyc z czyms innym?
Wiem ze samego kwasu sie na twarz nie kladzie.Glownie mialam zawsze problem z poszerzonymi porami na twarzy(jak truskawka)

Stary 2010-02-03, 12:17   #889
Qunnie
Przyczajenie

To ja chyba trochę przepłacam, 200zł płacę za oczyszczanie twarzy + maska zwężająca pory + jakaś inna + maska algowa (taka biała??).

Tam gdzie chodzę też można zrobić sobie bezpośrednio po oczyszczaniu peeling kwasem migdałowym, moja koleżanka chodzi gdzie indziej i praktycznie za każdym razem ma takie połączenie. Ja nigdy nie próbowałam łączyć oczyszczania z kwasami i chyba się nie odwarzę bo z tego co widzę tutaj to krytykujecie.
Stary 2010-02-03, 18:21   #890
allesi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 10

Lowczyni - co sądzisz o maseczce aspiryniowej? regularnie stosowana przyniesie jakieś efekty? Tzn. zmniejszy choć trochę ilość zaskórników?
allesi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 20:05   #891
Lowczyni
Zakorzenienie

Quennie na szczęście kwas migdałowy jest bardzo delikatny, ale nie po oczyszczaniu twarzy i koniec. Bo po pierwsze w jakim celu, skoro ktoś przed nałożeniem maski rozpulchniającej zrobił peeling i ztarał warstwę rogową naskórka? Jeśli chciał ktoś zadziałać aby wyregulować pracę gruczołów łojowych to od tego w tym konkretnym zabiegu są ampułki itd. Szkoda moich słów.

allesi coś tam słyszałam o masce aspirynowej, ale ani sama nigdy na sobie jej nie robiłam na klientach tym bardziej. Wole sprawdzone gotowe maski.

ilona16 ja nigdy nie stosowałam czystego kwasu mlekowego, zawsze jeśli już to jest on składnikiem mieszanki kwasów np z kojowym, migdałowym i arbutyną działając na przebarwienia. Nie wiem co inego mogę Ci powiedzieć, może tylko to że kwas pirogronowy bardzo dobrze zwęża pory.
Stary 2010-02-03, 20:12   #892
ilo16na
Zakorzenienie

Łowczyni a powiedz cos wiecej o tym kwasie.Jakie sa zasady bph stosowanie jego..bo boje sie kwasow na twarz..
Czy pozniej trzeba uwazac ze sloncem?kosmetyki z filtrem?

Stary 2010-02-03, 21:32   #893
Qunnie
Przyczajenie

To mam jeszcze jedno pytanie czy po oczyszczaniu manualnym od razu macie ładną skórę tzn. nie chodzi mi bezpośrednio po tylko np. następnego dnia??

Bo u mnie to tak wygląda, że jak wychodzę z zabiegu to wyglądam w miarę dobrze ale potem przez około tydzień cała skóra z twarzy mi się intensywnie łuszczy i wyglądam dość potwornie. Kosmetyczka mi powiedziała, że to normalne ale mam wątpliwości. Jak jest u Was?
Stary 2010-02-04, 07:46   #894
Lowczyni
Zakorzenienie

ilo16 nie dziwie Ci się że boisz się używać kwasy, bo wielką krzywdę moża sobie zrobić. Nie będę się tutaj rozpisywać o rodzajach kwasów (AHA, i BHA). Tak ogólnie to najmocniejsze są kwasy które mają wysokie stężenie i niskie ph. Większość kwasów jeśli nie są buforowane należy neutralizować specjalnym do tego celu neutralizatorem, taki sama czas trzyma się go na twarzy jak kwasy. Przeciwwskazań jest tak sobie i znajdziesz je opisane na każdym forum kosmetycznym min. po opalania, przerwaniu ciągłości naskórka, opryszczka. Ale co najważniejsze kwasy robi się w okresie jesień, wiosna kiedy słońce już tak nie pali mocno I to po kwasach należy używać kremów z mocnym filtrem 30-50, oczywiście nie opalać sie nigdzie. Jedyny kwas który można stosować przez cały rok jest kwas migdałowy.

Qunnie co do łuszczenia się skóry to faktycznie to normalne Ale wytłumaczę Ci dlaczego tak się dzieje. Podczas wygniatanie ciągle ściskamy/uciskamy warstwę rogową naskórka, która po prostu pęka i po paru dniach po oczyszczaniu zaczyna się złuszczać. Jeśli przed zabiegiem miałaś mimo tłustej cery, ją przesuszoną złuszczanie będzie mocniejsze. Możesz sobie wtedy zrobić peeling może nie od razu ziarnisty (jeśli taki stosujesz) a enzymatyczny, na lekko wilgotną skórę. Pomoże on usunąć te martwe komórki naskórka które zaczęły się łuszczyć.
Stary 2010-02-11, 17:54   #895
witch_18
Zakorzenienie

Ja dzisiaj byłam drugi raz na oczyszczaniu manualnym + kawitacja.Kosmetyczka od razu stwierdziła,że jest lepiej i tym razem obyło się bez igły przy oczyszczaniu Tak,więc po zabiegu nie wyglądałam jak biedronka Tym razem zamiast maski algowej miałam maskę ściągająca z zieloną glinką i faktycznie coraz lepiej prezentuje się moja twarz.Gratis za spokojne leżenie zrobiono mi także brwi,także wychwalę chyba tą kosmetyczkę w całym mieście
Stary 2010-02-18, 15:18   #896
vikuniaa
Zakorzenienie

ja przez ok. 5 dni się łuszczyłam, ale teraz, ok. 2-3 tyg. po zabiegu jest naprawde super, przed okresem wyskoczyl mi tylko jeden syfek, a i otoczenie zauwazylo, ze mam ladna skore, mimo, ze ja tradziku nie mam. Skora tez mniej mi sie blyzszczy, ale nie wiem, czy to od oczyszczania, bo zaczelam uzywac do twarzy naturalne mydlo z nanosrebrem, ktore polecala mi kosmetyczka i pije duzo wit. c na naczynka, nie wiem, czy tez wplywa bezposrednio na cere. Mam gladka skore, gdyby nie ten jeden syfek, to wygladam naprawde dobrze . Nawet przestawilam sie na lzejszy podklad i podoba mi sie efekt .
Stary 2010-02-18, 20:51   #897
witch_18
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez vikuniaa Pokaż wiadomość
Mam gladka skore, gdyby nie ten jeden syfek, to wygladam naprawde dobrze . Nawet przestawilam sie na lzejszy podklad i podoba mi sie efekt .
Ja też zamierzam zmienić podkład na mniej kryjący,w końcu
Stary 2010-02-19, 09:47   #898
Nolley
Wtajemniczenie

Hej, wybieram się za kilka tygodni do kosmetyczki na oczyszczanie...Nie mam już prawie w ogole pryszczy, twarz jest gładka ale niestety mam zaskórniki (otwarte) na nosie i czole. Co moze mi zaproponować i co naprawdę by pomogło? Chyba nie będzie mi ich wyciskac? Są strasznie małe.

MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:34   #899
annie89
Raczkowanie

Pytanie! Proszę panią Betę Krajnik o odpowiedź!

Pani Beatko, a także inne wizażanki.

Pod koniec marca byłam u kosmetyczki na manualnym czyszczeniu twarzy, jakieś parę tygodni potem dokładnie już nie pamiętam, na jednym policzku zaczęły wyskakiwać mi krostki. Raz są zupełnie w kolorze skóry a innym razem są różowe lub czerwonawe.

Czy to mogło być spowodowane czyszczeniem u kosmetyczki? Chcę dodać, że kosmetyczka jest doświadczona i już od baaardzo dawna prowadzi swój salon.

Proszę o jakieś odpowiedzi!
annie89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 11:05   #900
madulka
Zadomowienie

Dot.: Pytanie! Proszę panią Betę Krajnik o odpowiedź!

Bo manualne oczyszczanie twarzy to w ogole jakis zabieg ze sredniowiecza. Zupelnie nie rozumiem, dlaczego to sie jeszcze praktykuje.
madulka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości